14
  • Kagemusha
    #14
    Pruszkoljenek csak! Ket -rajtuk kivul allo- szerzodo fel dolgaihoz semmi kozuk, maximum annyi, hogy neznek ki a fejukbol...
  • Soundmaker
    #13
    Nem hülyeség a dolog! A mai világban ahol van pofájuk 6000-8000 Ft elkérni egy műsoros audió CD-ért igenis van helye egy ilyen kezdeményezésnek. Az egyik tavalyi cikk az sg-n azt boncolgatta hogy miből áll össze egy műsoros CD ára. pontos számokra már nem emlékszem, de a lemez árának több mint 45 %-a!!!!!! a jogvédő szervezeteké, valamint a kiadóké, míg a tényleges szerző kb. 7%-ban részesedik a CD árából.

    Inkább veszek csilivili tok nélkül zeneszámot az interneten (ahol mellesleg meghallgathatom a számokat letöltés előtt!) és később kiírom CD-re, szinte fillérekért, mint hogy több ezreket költsek egy áruházban...

    Nyasgem a kiadó cégeknek, mert ott húzzák le az embert (és a tényleges szerzőt) ahol tudják!...
  • Wittgen
    #12
    Hmm...az alapító együttes számait szeretnék kezdetben terjeszteni, de a jogvédők máris prüszkölnek...
    Bazze, az olyan, mintha elmennék a csokigyárba és vennék pár Tibi csokit, de a Tesco perelne, amiért nem rajtuk keresztül veszem azt meg.
  • Sanyix
    #11
    Digitális anyagot bakelitre írni óriási nagy baromság, mert semmi értelme.
  • mousee
    #10
    Ez tetszik... nopláne, hogy most akarjuk a demonkat felvenni, és kicsit később akár többet is...
  • Tetsuo
    #9
    Dehogy is, az otthoni bakelitírás teljesen másképp működik, mint a gyári préselés.
    A hangminősége sem az és a tartóssága sem, ráadásul piszokdrága 1 olyan szerkezet.
    Na mind1. Hamarosan a "bakelit" is drága lesz..
  • onimusha
    #8
    iTunes-t tudod itthon használni, mert én úgy tudom még nem :)
  • fourgee
    #7
    Tényleg, ha 15 év múlva elkezdenek tönkremenni a drágán megvásárolt hanghordozók, akkor majd mit fognak mondani a kiadók? Míg egy 50 éves bakelittel nem lesz gond, egy 15-20 éves CD-vel viszont igen... Arra is kíváncsi vagyok, hogyha egy Plexwriter 2-vel megírok egy 50 évre garantált CD-t, az vajon meddig bírja...
  • Cactus
    #6
    Szerintem meg ha leszeded lossless anyagként vhonnan és magadnak vésel belőle bakelitet akkor ugyanott vagy.
  • Tetsuo
    #5
    Azért én vennék gyári bakelitet is, ha lehet..
    A kis kiadókat ne soroljuk már ide a nagy multikhoz, pls.
  • heyman8909
    #4
    Én támogatom az ötletet. (<-- ez itt egy pont, ezzel jelzem, hogy a mondanivalómat befejeztem)
  • quentit
    #3
    Ez az évezred ötlete

    A kiadókat ki kell iktatni, meg kell buktatni, mert csak a baj van velük

    Régen ők terjesztették az anyagot, ma már csak a pénzt akarják beszedni az el nem végzett munkáért. Az nem munka, hogy CD-ket tesznek ki boltokba, mert annak a napjai meg vannak számlálva, és egyébként is über-alacsony a választék.

    Az i-tunes-en 2 millió dal van. És a média-markt-ban?
  • Lacc
    #2
    Azért kíváncsi lennék, hogy mégis milyen jogalapon perelik/perelnék be őket a kiadók... Talán valahol törvénybe van foglalva, hogy tilos kiiktatni a kiadókat?
  • szivar
    #1
    Egész jó ötletnek tűnik a dolog. Végre van aki törvényes útra akarja terelni a warezt, úgy hogy a zenészeknek ne legyen belőle anyagi hátrányuk. A kiadók meg a jogvesztő szervezetek, háát... IJTE.