22708
nincs egy normális lány, aki nem csak külsőleg hanem belsőleg is kibírható
  • Fresh Duke
    #22467
    Őt nem, azért ennél jóval igényesebb vagyok.
  • clio1616v
    #22466
    te vetettél neki véget vagy a csaj?
  • clio1616v
    #22465
    felcsináltad őt is?
  • Fresh Duke
    #22464
    Magyarán, nem számít. Mindig lesz következő fejezet. És a tanácsom, hogy legközelebb, mikor újra kezdenél valamit, gondolj erre. ^/_\^
  • salsoul
    #22463
    Nemigazán tudok a kérdéseidre válaszolni.

    Egy fejezet volt, ami most lezárult, és egy új kezdődik.
    Volt benne sok szép jó dolog, és sok rossz.
  • Fresh Duke
    #22462
    Mit jelentett neked ez az egész? Mit éreztél a kapcsolat alatt? Egyáltalán, számít, hogy véget ért?
  • Fresh Duke
    #22461
    Ki szólt hozzád? ^/_\^ Örülnék, ha végre lekattannál már rólam. ._. Menj abortuszra, vagy szarom le, csak keress más elfoglaltságot.
  • videobaby
    #22460
    arra, hogy szerinte semmi nem számít, de valójában hatalmasat téved.
    ha nem megy, akkor nem megy. lesz olyan, ami működni fog.
  • salsoul
    #22459
    Mire gondolsz pontosabban?
  • Fresh Duke
    #22458
    Most már csak arra a kérdésre kell választ találnod, hogy: Számít valamit is?
    Mielőtt rávágnád az egyértelműen hibás "igent", érlelgesd pár napig a gondolatot.
  • salsoul
    #22457
    neked lett igazad :)
    nem megy ez a kapcsolat
  • chhaya #22456
  • clio1616v
    #22455
    visszatérve kicsit a virágos példádra, a virág pont olyan mint egy nő egy dolgot akar elérni a szépségével illatával színével

    szaporodni akar, ez az egyetlen cél az életben

    miért van attraktív színe, vonzza a rovarok figyelmét, azt üzeni nekik ide repüljetek erre szálljatok, sőt illata is van némelyiknek, gyertek már messziről érezzétek, hogy mennyire jó lesz nektek, ha rám repültök kaptok finom illatot színt és még finom édes cukros nedűm is van a bibémen a szirmaim között

    mindezt miért teszi a virág? hogy a rovarok beporozzák, önző módon becsapják a rovarokat van amelyik a rovar testnedveivel táplálkozik csapdába ejti és felhasználja saját érdekében

    szóval a rózsa létének értelme nem a tudomány a festés vagy a bölcselkedés, hanem jól be kell porozni, nem letépni kell hanem a szirmait és a bibéjét jól összefogdosni, mintha egy rovar segítkezett volna a beporzásban; mert hát ezért olyan vonzó a rózsa ezért szép ezért van illata
  • norbre
    #22454
    tisztában vagyok vele, ezt inkább viccesnek szántam :)
  • clio1616v
    #22453
    nem is azt kell értékelni ami köszülvesz, hanem saját magadat, hogy létezhetsz
  • clio1616v
    #22452
    azt ne felejtsd el, hogy a Nap hatása az élet kialakulásához nem teljesen indifferens

    iszonyat mennyiségű körülmény összejátszása és rengeteg evolúciós lépés kellett ahhoz, hogy a halakból kialakuljon az ember, nézd meg amikor egy magzat fejlődik, először pontosan úgy néz ki mint a halak magzata
  • chhaya #22451
    Engem ezek nem nagyon érdekelnek. Atomok, elektronok és hullámhosszok nélkül is örülök annak, hogy süt a nap, jó idő van és szép pirosak a pipacsok. Tudom, hogy a világ nagyon bonyolult és egy pici pötty vagyok az univerzumban, de érzésem szerint többnyire tudom mindazt megfelelően értékelni, ami körülvesz. :)
  • norbre
    #22450
    szép gondolat..
    nem teljesen párhuzam, csak erről jutott eszembe.. nekem pár éve jutott az a gondolat a fejembe amikor a Nappal süttettem az arcomat, hogy gyakorlatilag én most egy reaktor sugárzását élvezem :) ezt kevésbé találtam felemelőnek :)
  • clio1616v
    #22449
    szoktál azon gondolkozni, hogy miért piros a pipacs szirma, vagy hogy miért világít az izzólámpa?

    esetleg miért hallod a madarak csicsergését, miért érzed a Nap melegét?

    ezek mind mind különböző energia szintek, az energiát sugárzással adja át egyik anyag a másiknak

    az emberi érzékszerveinkkel ezeket a továbbadott energiákat bizonyos mértékben mindenféle segédeszköz nélkül érezhetjük és ez az igazán nagy dolog

    a látásunk 400-700 nanométeres hullámhosszon terjedő energiát érzékeli, a fényt a Nap azért sugározza ki, mert az ott lévő hőmérséklet az atomok és elektronok rezgései a látható tartomány hullámhosszát magába foglalva energia hullámokat sugároznak a Föld felé

    a hőmérséklet rezgési energia, minél intenzívebben rezegnek egy anyag atomjai annál nagyobb energiájuk van


    a fenti dolgokkal egy dolgok akarok csak mondani, hogy kell egy bizonyos tudás ahhoz, hogy értékelni tudd azt, hogy egy iszonyatosan bonyolult rendszert a testedet uralod és használhatod egy felfoghatatlanul bonyolult rendszerben az univerzumban

    a világon minden a nyugalomra törekszik és a lenyugodott anyagokat a gravitációs erő vonzza egymáshoz

    az emberek 99%-a hajlamos arra, hogy egy központilag a fogyasztásra-vásárlásra, profittermelésre és elégedetlenségre fókuszáljon és elfelejtse élvezni azt az ajándékot, amit életnek hívnak

    pár hónapja minden reggel sétálok fél órát ébredés után egy közeli réten - a Nappal együtt kelek fel - a séta közben amikor látok egy piros pipacsot akkor arra gondolok, hogy ennek a virágnak a szirma egy kb. 402 nanométer hullámhosszú fotonhullámot sugároz a szemem receptoraihoz és ez egy iszonyatos csoda, hogy erről nekem ugyanolyan atomokból felépülő lénynek tudomásom van
  • norbre
    #22448
    tetszik :)
  • chhaya #22447
    A tudós, a művész és a szerzetes

    A tudós biztosra vette, hogy előbb-utóbb megfejti a létezés titkát; biztosra vette, hogy csak idő kérdése az egész. Úgy érezte, ha tüzetesen megvizsgálja a dolgokat, akkor minden kérdésére sikerül választ kapnia.
    Egy nap egy piros rózsát vett észre az ösvény mellett.
    - Gyönyörű! - suttogta. Kíváncsi lett a rózsa titkaira, ezért leszakította, és elvitte haza, hogy megvizsgálja. Otthon aztán apró darabokra tépte a rózsát, de hiába, mert képtelen volt megtalálni benne azt, ami oly széppé tette. Értetlenül állt a széttépett virág fölött.
    - Egy nap ez a titok is ki fog derülni, erre a kérdésre is választ fogunk találni. Talán éppen én leszek az, aki megteszi ezt a felfedezést!
    Ugyanazon a napon egy művész is végigment ugyanazon az ösvényen, és ő is megpillantott egy gyönyörű rózsaszálat. Letépte, hazavitte, beállította egy vázába, és nekiállt, hogy lefesse. Miközben festett, a rózsa elhervadt és elpusztult. A művész értetlenül rázta meg a fejét.
    - Se szavakkal, se ecsettel nem tudom visszaadni ezt a szépséget. Talán egy nap valaki majd megfejti a titkot, mitől ilyen szépek a virágok. .. A képem is szép, de közel sem olyan gyönyörű, mint a rózsa volt!
    Ugyanazon a napon egy szerzetes is végigment ugyanazon az ösvényen, és ő is megpillantott egy gyönyörű rózsaszálat. Leült mellé, beszívta az illatát, elgyönyörködött benne, és úgy belemerült a szépségébe, hogy el is feledkezett arról, hol van. Végül mosolyogva felállt és elsétált. Később elmesélte az esetet az egyik barátjának.
    - És mire sikerült rájönnöd? - kérdezte a barát.
    - Arra, hogy a létet át kell élni, meg kell tapasztalni, el kell fogadni, és ünnepelni kell, és sosem szabad kísérletet tenni arra, hogy megismerjük a részleteit. Nézz csak! - mutatott körbe a kertben. - Nézz és láss, és fogadj el mindent olyannak, amilyen!


    Ilyesmit tudok elképzelni, de nem tudnám pontosan megmagyarázni. :)
  • videobaby
    #22446
    az a baj, hogy ha valamit szeretnék megtudni, elérni, akkor leginkább azonnal akarom. vagy legalábbis rögtön. esetleg iziben :D jó, van, amire muszáj várni. a ffiak inkább tudnak türelmesek lenni szerintem.
  • norbre
    #22445
    sajnos én is így vagyok ezzel, de néha erőt kell venni magamon.. jobb híján :)
  • videobaby
    #22444
    igazad van, akkor pedig türelmesnek kellene lenni (ami nekem annyira nem megy, hogy az már fáj :D)
  • norbre
    #22443
    hát igen, ez sokszor jó, de nem mindent és nem minden helyzetben érdemes megkérdezni :)
  • videobaby
    #22442
    rákérdezel pl. nem kell félni kérdezni, legfaljebb a válasz nem az lesz, amire számítanál.
  • clio1616v
    #22441
    3 szintje van az emberi értelemnek

    1. az információk érzékelése a megfigyelés a nézés
    2. az információk megjegyzése a tanulás a tudás
    3. az információk használata a megértés(látás) a gondolkodás
  • norbre
    #22440
    igen ez világos.. de mondjuk aki "lát", az gondolom volt hoyg csak "nézett" korábban, így talán le tudja írni mi a különbség..

    sejtem valahol, mert vannak pillanatok amikor azt érzem hogy "értem" a másikat a nélkül, hogy bármit kellene mondania.. de honnan lehet tudni hogy akkor ott az valóban így van-e?
  • Fresh Duke
    #22439
    Azok, akik csak néznek, nem tudhatják mit jelent látni...
  • norbre
    #22438
    részben kapcsolódhat a topikhoz, meg érdekel mit gondoltok erről .. ma olvastam ezt az idézetet:

    "A megismerés nem részekre bontást, nem magyarázatot jelent. Hanem látást."

    Antoine de Saint-Exupery


    én mindig azt gondoltam, hogy akkor ismerek meg valakit igazán, ha megértem.. megértem például a motivációit, vágyait.. és ehhez ha nem is részekre kell szednem, de az alaposabb magyarázat hozzásegíthet a megértéshez..

    ehhez képest nem értem igazán a "látás" mit jelenthet? simán "elfogadást"?
  • videobaby
    #22437
    nem minden ember szokott pánikolni a nem várt dolgoktól sem. én pl. inkább utólag érzem a hatását egy stresszhelyzetnek. ha pedig mindig fel akar valaki készülni mindenre, nem hiszem, hogy marad ereje a tényleges tevékenységre.
  • salsoul
    #22436
    Ez sokszor már bőven elég a "pánikroham" megakadályozására, ami már önmagában több mint fél siker.
  • chhaya #22435
    Na ja. De csak arra tudsz felkészülni, hogy valami történni fog, arra nem, hogy mi lesz az. :)
  • salsoul
    #22434
    igen, van gondolatrendszer ami azt mondja és arra vezet amit írsz
    de van más is, vannak alternatívák
  • salsoul
    #22433
    a pakliban sokminden benne van - ezzel mindenre fel is készültünk
  • chhaya #22432
    Meghatározó az akarat, de szerintem sajna nem azon múlik minden. Minden jó szándék ellenére is rengeteg más befolyásoló tényező van, amit nem tud az ember pusztán az elhatározásával befolyásolni.
  • norbre
    #22431
    szerintem érted hogyan értem
  • clio1616v
    #22430
    én már többször is repültem
  • videobaby
    #22429
    mindenki törekszik valamire, aztán jönnek a nem várt események, nem várt reakciók, olyan helyzetek, amikre fel sem lehet készülni. a jó szellemiség fontos, meg is lehet őrizni. legalább nem jut el az ember arra a silány szintre, hogy minden mindegy, minden bajáért mindenkit hibáztat, csak magát nem.
  • salsoul
    #22428
    kell idő még összeáll és megszilárdul valami jó szellemi alap, már ha valaki törekszik valami ilyesmire