22708
nincs egy normális lány, aki nem csak külsőleg hanem belsőleg is kibírható
  • IXEMGabeo
    #22667
    vannak, de ritkabb...
  • _Galamb_
    #22666
    valljuk be, hogy vannak idősebb korosztályban is ilyenek... :) Általánosítás... általánosítás... nem szabad. :)
  • IXEMGabeo
    #22665
    ez igaz, de sajnos eleg a mimikajuk megtekinteni, arrol persze nem tehetnek, hogy fiatal am, de tarsadalmilag befolyasolt, korlatolt kis liba az osszes
  • 6unn3r
    #22664

    Király beszámoló. Érdekes volt olvasni. Tényleg.
  • _Galamb_
    #22663
    Szerintem az érettség nem kor függvénye....
  • IXEMGabeo
    #22662
    Nos lassan kb 2 eve nem nagyon tudok a magyar lanyokrol ugyhogy helyzetjelentest kerek...

    az angol noket elfigyelve->

    - fiatal korosztaly akik betoltik a 18-20. eletevuket nos azonnal keriteni szeretnenek valakit, aki felcsinalja oket es ennek tukreben az angol allam ezt azzal honoralja, hogy kulonbozo segelyeket, kedvezmenyeket kap a leendo anyuka am, de ez akkor lehetseges, ha egyedulallo noket neveli gyermeket. Itt Angliaban a torveny irja elo, hogy a gyereknek kulon szoba kell es ahhoz, ha az anyuka egyedul van minimalberes vagy az alatti keresettel netan munkanelkuli bitang sok segelyben reszesul...ennek tukreben gondolkodnak es persze olyan partit keresnek, (potapukat) akinek mar rendes berelt netan sajat penzbol (kb 140 ezer poundtol felfele) levo hazra telik (ez csak a Londonon kivuli kisebb varosokra ervenyes. Anyagiasak, de a legtobbje sokkal ostobabb es meginkabb alombvilagban el, mint a magyar lanyok. Ezenfelul a viselkedesukkel es rengeteg problema akad.

    - idosebb korosztaly boldogabbnak tunik, fiatalosabbnak, vaganyabbnak, akik csaladi allapottol fuggetlenul belemennek szinte mindenbe...ugy vettem eszre Magyarorszagon a 30-40 es korosztaly erettebb, okosabb talan, mint itt. Ez ugyben meg hianyos az adatbazisom, mert szinte a csaladszereto tipussal talalkoztam a maradek, akiket lattam pedig tetovalt, lepukkant 50-es, akar 60-es korosztaly pubokban...

    Minden korosztalynal hanyagolhato teny a huseg, ami mar szinte nem is letezik Angliaban normalis, ha a parok megcsaljak egymast kb egy vallvonas a felek kozt ezenfelul par angol kollegamnal, akik egyaltalan nem agresszivak es rendkivul jofejek megis otthon maganeletukben van, hogy azt gondoljak, ha a no sokat beszel, tul hangos bizony lekevernek nekik egy pofont. Naluk ez a modi en szemelyszerint nem ertek egyet ezzel a gondolkodas moddal, de az angolok ilyenek. Bennuk van a forroveruseg hiaba mutatjak magukat gentlemannak kivul...

    Mellesleg a bevandorlok szama fokozatosan no igy leginkabb a lengyel, roman es litvan nokrol tudnek leginkabb nyilatkozni...de arra nincs kedvem kiterni roviden a lengyel nok kozt van potencial, de kulsoleg nem fog meg egyik sem, bar akadt, aki igen a litvan nok 99%-ban gyonyoruek viszont szinte csak a sajat fajtajukkal allnak szoba azaz a lepukkant oroszos kulseju igenytelen litvan sracoknal maradnak. Legtobbje bekepzelt, flegma es nagykepu. Ez szinte 90% ig igaz a litvanokra. Roman nok no comment hasonlo felfogas, mint a magyar lanyok, de talan ok meg rafinaltabbak. Viszont eleg sok szemre valo akad koztuk es nem nem gypsi fele...Foleg mellboseg teren;)

    Nos, ami engem illet az altalam felszedett nok szama masfel ev alatt: 0
    Beszelgetesi kezdemenyezes nyilvanos helyeken a munkahelyen kivul hmm: max 2, de egyik sem volt komoly szandek

    Eletstilusom megvaltozott tobb baratom, tobb ismerosom van, tobbet jarok el nyilvanok helyekre, mint otthon igyekszem vigyorogni is nem erzem magam befasultnak. Kezdetben ugyan motivaltabb voltam, de tovabbra is tobb celom van itt, mint otthon valaha is lenne. Anyagiak se szempont ezenfelul nem berhazban nem menekultszallason lakom, mint sok honfitarsam Londonban, hanem hazat berlek ugynoksegtol nem rossz aron. Stabil hatterem van es tovabbra is jokepu vagyok bar fogyni fogytam, mert hulladek kajan elek es a fozessel hadilabon allok. Mindezek ellenere a noktol csak tavolodom. Ami erdekesseg eletembe eloszor elmentem egy sztriptiz barba tegnap elott es, amit tapasztaltam meglepo volt. Eloszor is ceges parti utan bementunk haverommal kioltozve, oltony, fekete nadrag bordo ing, amit el lehet kepzelni. Azonnal megrohamoztak minket a tancoslanyok miutan kenyelembe helyeztuk magunkat. Igaz, hogy reklamfogas miatt csinaltak, hogy a magantancot bevethessek, amiert extra 20 fontot kellett volna fizetni, de ezekkel a nokkel jobban el tudtam beszelgetni, mint barki massal miota kint vagyok. Ezek a nok mindenki szemeben ocska ribancok muvesznevvel. Volt 1-2, amely valoban lerobbant volt es korahoz kepest idosebbnek tunt. Nos 1-2 be ertelem is szorult es pl az egyik roman tancosno allatorvosira jar az mellett, hogy ejszakankent vetkozik. Ez teljesen realis sok lany igy csinalja. Amit az egeszbol ki szerettem volna hozni az, hogy minden csak szituacio kerdese. Amikor beszelgetni kell dolgokrol es a masik fel is erdeklodo teljesen mindegy, hogy erdekbol, reklam celjabol akkor remekul el tudok veluk tarsalogni akar flortolni. Viszont a valosagban akar a nyilvanos helyeken, pubokban, discokban minden ugyanolyan remenytelen. Hangos zajban keptelenseg barmit kezdeni veluk, nekem nem tulzottan megy plane, hogy absztinens vagyok.

    Ennyi lenne, ha valaki ideteved jo szorakozast a sztorimhoz.
  • Pluskast
    #22661
    Olyan nincs, hogy mindenben passzol a másik. Az a kérdés, hogy mit és mennyit vagy képes feladni a másikért. Szereted e a másikat annyira, hogy képes vagy érte vagy miatta bizonyos dolgokban megváltozni vagy lemondani valamiről, valakiről (barátok). A lila köd csak ideig - óráig tart és ha minden jól megy megmarad az másik iránti feltétlen szeretet és kötődés aminek következtében megszűnik a te és az én és helyébe lép a mi. Ha ez megvan és tartósan megmarad akkor az nagyon sok mindenen képes átsegíteni az embert és igazából onnantól már minden részletkérdés. Az is, hogy miben passzol a másik vagy miben nem.
  • _Galamb_
    #22660
    Mindenki másra vágyik... így nehéz olyat találni, aki passzolna szinte mindenben...
  • Narxis
    #22659
    Nem, nem kell. Amúgy meg a témát lezártam úgyhogy el lehet tolni a biciklit.
  • trebron
    #22658
    Ahhoz kell egy rendes férfi, akivel rendesen viselkedhessen.
  • Narxis
    #22657
    Viccen kívül. Manapság rendes lányt találni lehetetlen küldetés. Téma lezárva.
  • trebron
    #22656
    Akkor azt kellett volna írnod, hogy a stresszes helyezeteket kerülöd és nem a stresszmenteseket. Ezért is írtam, hogy zavarban vagy.
  • IXEMGabeo
    #22655
    Hol jottem zavarba? mindig kerultem, de valamikor lehetetlen elkerulni, mint pl. a szobeli feleleteket a suliban avagy vizsgaknal...olyankor rendkivul rosszul voltam hiaba tanultam ra, mint allat. Nem mindenki tudja kezelni a stresszt...

    amugy szevasz clio
  • trebron
    #22654
    Már egy ilyen kis egyetnemértéstől is zavarba jössz.
    Azt írod stresszmentes helyzeteket kerülöd?!
  • IXEMGabeo
    #22653
    nem szamit...

    en sosem voltam kemenygyerek...engem szekaltak is a suliban, vekony onbizalom hianyos felenk ember voltam mindig is. Nem mindenki egyforma...
  • IXEMGabeo
    #22652
    akkor gyerek vagyok jobb is ugy:))))

    de pont h nekem nem fog felmenni a vernyomasom es talan tovabbelek ezaltal:) amugy is kerulom a stresszmentes helyzeteket. Enelkul is megvannak az ember bajai, mintsem ketes szituaciokba keruljon...csak magadnak konnyited meg. Otherwise, nincs is kit megvedenem ugyhogy targytalan az egesz...>D
  • videobaby
    #22651
    szavakkal is lehet védeni valakit, így igazad van:)
  • videobaby
    #22650
    tévedés, nem gyáva picit sem, egyszerűen tök fölösleges akkor is előadni a kemény fiút, ha más megoldás is lehetséges.

    #22644 ha egy mód van rá, jobban értékelném, ha csak elmegyünk, nem kell a fölösleges adok-kapok. ütni könnyű, visszafogni magát az embernek sokkal nehezebb.
  • trebron
    #22649
    Ebből látszik, hogy gyerek vagy még.
    Az azért elég gáz, hogy a nőd előbb védene meg téged, mint te őt.
  • Ryder62
    #22648
    Van benne valami. Semmi bonyodalom.

    Lehet hogy megmutatod hogy te vagy az űber fasza csávó, de sok veszélye is lehet. Például fölmegy a vérnyomásod :D Vagy rosszabb.
    Néha tényleg jobb elkerülni a konfliktust, pontosabban le kell sz*rni az ilyet. Beszól egy nyomorék az utcán? És? Parasztok szintjére nem kell süllyedni, tovább mész mintha nem hallottad volna és kész. Nem kell felvenni. Hülyék. Hülyék mindenütt.
  • IXEMGabeo
    #22647
    en konfliktuskerulo mivoltombol leszarom ha puhapocsnek tartanak az utolso dolog a verekedes lenne az eletemben...plane egy noert:D

    engem meg az sem izgat ha anyamat szidjak sokan arra is ugranak...mi a fenenek a sok kellemetlenkedes amikor meg is ovhatom onmagamat a veszelyektol?
  • chhaya #22646
    Védjen meg. Felőlem kiabálhat is, de védjen meg.
    És ne verekedjen, ha nem muszáj, de legalábbis ne kezdeményezzen. Visszaütni szabad. :)
  • trebron
    #22645
    Eleve nem kell konfliktusba keveredni feltétlenül.
    Mondj egy szituációt.
  • Mondeo19
    #22644
    Egy kérdés......

    Szóval kedves hölgyek, szerintetek hogyan kellene viselkednie a párotoknak abban az esetben ha valamilyen komolyabb konfliktusba keveredik valakivel miközben ti is ott vagytok? Esetleg pont azért mert valaki titeket sérteget.

    Maradjon nyugodt, kezdjen el üvöltözni, vagy üsse meg az illetőt?

    Én pl nagyon úgy látom hogy egy ilyen helyzetből vagy úgy jön ki az ember, hogy egy agresszív vadállat, vagy pedig úgymond puhapöcs


    Vagy az van hogy felállsz és falhoz kened és eljöttök,
    vagy csak egyszerűen megfogom a barátnőm kezét és eljövök vele együtt.
    Szerintem az eljövetel sokkal jobb, nem jár annyi gubanccal mint az első lehetőség. És nem mellesleg azt is megmutatod hogy Te nagyobb vagy emberileg, mint az aki sérteget.

    Szerintetek?
  • Mondeo19
    #22643
    Magyarul: El kell fogadnod, hogy vagy bizonytalan jó vagy és hangot adsz minden nem helyes dolognak, vagy rossz vagy és akkor azért hangoskodsz, vagy kedves vagy az biztos, aki csak hezitálgat magában, hogy a jóhoz vagy a rosszhoz tartozna inkább.
  • trebron
    #22642
    Három féleképpen viselkedhet valaki.

    1. Jól (rendesen): Pl.: A színházban az előadás alatt beszélget valaki hangosan zavarva ezzel az előadást, aki ilyenkor rászól a hangosan beszélgetőre az jól viselkedik, jót tesz. Felvállalja az esetleges konfliktust.

    2. Rosszul (rendetlenül): Ő az, aki hangosan beszélgetve zavarja az előadást.

    3. Kedvesen: Aki kedves, az vagy bizonytalan magában, nem tudja eldönteni mi a jó és mi a rossz viselkedés az adott helyezetben, így inkább csendben marad kerülve a konfliktust, amiben esetleg kudarcot vallhat. Viszont, akkor is lehet valaki kedves, ha okos és felesleges esetleg számára hátrányos konfliktusba nem megy bele. Pl.: Ha a színházban a zavaróan beszélgető egy agresszív állat, akkor nyilván jobb nem rendre utasítani, mert nem fog csendben maradni és jótett helyébe még vissza is üt.

    Ezért ritkán látunk ma rendes embereket, mert kényelmesebb a biztos kedves viselkedés, mint a bizonytalan jó.
  • Mondeo19
    #22641
    Szerintem nem feltétlenül jó mindig ez a lila ködös ábrándozás. Szép-szép meg oké meg minden de nagyon hamar rá fogsz döbbenni, hogy nem egészen így működnek a dolgok. Egyetlen helyzet sem általánosítható amiben emberi faktor szerepel. Jó, persze, vannak irányvonalak, de sosem tudod hogyan reagál valaki, vagy mi lesz a végkifejlet.

    Pontosan ezért zsigerből rühellem a nem egyenes embert. Nekem jöjjön oda aztán mondja a pofámba ha valami nem tetszik. Legyen egyenes és racionális. Csak ez ma már nem divat. Mindenki adja a "jajjdekurváraszentimentálisvagyok" című műsort, a fontos dolgokat pedig elfelejtik az emberek. Mert az ma már nem divat.

    Én mindig azt mondom, hogy mindenki a saját szerencséjének a kovácsa. Olyan lesz az életed amilyet alakítasz magadnak. Ez vonatkozik mind a kapcsolatokra, tanulmányokra, melóra, anyagiakra, mindenre. Aki meg siránkozással tölti az idejét afelett elrepülnek az évek. Ez lehet, hogy bunkón hangzik, de attól még így van. Tetszik a csaj? Akkor odamész. Nem parázol, hogy "jajdemivanha..." mert amíg ezen parázol addig már le is lépett egy másikkal, te meg baszhatod, és indulhat a siránkozás meg az agyalás előről. Ez egy ilyen ördögi kör.

    Csak a tettek számítanak, a gondolatok nem.

    Ja, és amúgy mindenki hazudik. Ennyi.

    Minél hamarabb fogadja el az ember azt, hogy az életben igenis történnek rossz dolgok, annál könnyebb lesz majd elviselni őket, és talán nem fog egy nyáladzó idiótához hasonlóan a földön fetrengve bőgni önkívületi állapotban, hanem talán fel is tud majd állni, esetleg el is tudja majd viselni a nehéz időszakokat, mert nem a lila ködös illúziók és az ábrándok vezették a tetteit, hanem értelmes, egyszerű, jól megfontolt és emberi cselekedetek vezették oda ahová vezették.

    De ha már tényleg a könyveknél vagyunk, akkor Joe-val értek egyet. Simple as fuck. Mindenki érezze jól magát, tegye azt ami neki örömet okoz, de ésszel, felelősen, a többi pedig majd jön magától.

    Pontosan ezért útálom amikor valaki pl. azt mondja, hogy: "Most nem akarom elkötelezni magam..." Az én olvasatomban ez a kövekezőt jelenti: "Nem akarok megfelelni ezeknek az (amúgy teljesen alapvető) elvárásoknak." Szerintem ha már rögtön úgy indul az egész, hogy kötelezettség akkor (pont az előbbiek miatt) már megette a franc az egészet. Én jól akarom veled érezni magam, ezért akarok veled megismerkedni, időt tölteni veled, te meg azt mondod, hogy kötelezettség, kvázi teher lennék számodra? Már így látatlanban? Hát akkor menj anyádba. Kb. ez a szitu.

    Az, hogy pl. tiszteled a másikat vagy figyelmes vagy, vagy mondjuk nem csalod meg, stb. az nem megfelelés kérdése, hanem egyszerű üzlet. Te teljesíted ezeket a feltételeket és cserébe (jó esetben) megkapod ugyanezt. Ha ez nem működik akkor meg no deal. Ha igen, akkor meg boldogok vagytok. Simple as fuck.
  • Mondeo19
    #22640
    Az ember alapvetően csak azoknak az embereknek NEM akar megfelelni, akiket zsigerből utál...És csak azt a könyvet olvassa el, amelyik a hátulján lévő rövid ismertető alapján is megfogja.
  • salsoul
    #22639
    Hát még amikor leszerződsz egyhez s aztán...
  • trebron
    #22638
    Van olyan, amit kinyitni is kár volt.
  • gergely1991
    #22637
    A kapcsolat olyan mint egy nyitott könyv: Úgyis becsukódik egyszer.....
  • salsoul
    #22636
    videobaby #22624:

    Még eszembe jutott, hogy itt van előttem kb 60 darab számomra egyformán érdekes és fontos, elolvasásra, megismerésre számot tartó könyv. Mind "értem versenyez". Azt se tudom melyiknek fogjak neki. Egynek aztán nekikezdek, s közben a többi csábít, s így aztán azzal az eggyel is alig tudok foglalkozni. Aztán meg kapkodok egyikhez másikhoz. Szóval nem feltétlen jó ha 100-ból 100
  • salsoul
    #22635
    +1
  • salsoul
    #22634
    Találó a párhuzamod. Jó látod.

    És ha te saját tapasztalatból tudod amit írtál, és a másik is a saját tapasztalatából hasonlóan tudja ezt, akkor feltételezhető, hogy jó eséllyel kezelhető lesz az említett diszharmónia.

    (Én a párhuzamommal csak a várható megfelelési esélyeket kívántam szemléltetni. És az esélyek növelésének érdekében a célszerű aktív böngészésre a figyelmet felhívni.)
  • trebron
    #22633
    Csak egy féle esemény következhet be. Így nem tudod feltenni ezt a kérdést, hogy mi lenne, ha 20 évesen történik a találkozás. A két esemény nem összehasonlítható emiatt.
  • chhaya #22632
    A könyv tartalma ugyan nem változik, de a jelentése lehetséges. Ahogy mindenkinek mást jelent - egy autóbolondnak lehet egy jól megírt könyv maga a biblia, nekem max a megtestesült unalom. :D

    Ahogy az idő telik, úgy is jelenthet mást ugyanaz a könyv. Egy 19. század eleji regény a mindennapok ábrázolását mutatja, a mai embernek már történelem, amiből megtanulhatja a régi szokásokat, korstílust... Egy egészen más világot mutat.
    De nem is kell, hogy ennyi idő elteljen. Ahogy írod, egy ember élete során nagy változáson megy keresztül, így ugyanarra a szövegre egész másként tekinthet huszonévesen, mint mondjuk harmincévesen. Lehet, hogy akit huszonévesen lepattintottál, az most tökéletesen passzolna hozzád. Kit tudja az ilyeneket előre. :)
  • trebron
    #22631
    Gyerekkoromban lusta voltam olvasni a kötelező olvasmányokat. Így minden második lapot kihagyva olvastam el őket :D - nem egy tökéletes megoldás.

    Egy nő és egy férfi kapcsolatát inkább úgy lehetne hasonlítani a könyvekhez, mintha a két könyv egymást olvasná és a tartalmuk az olvasás előrehaladtával íródik, akkor van csak baj, ha az egyik könyv gyorsabban olvas mert akkor nem lesz harmonikus a kapcsolat.
  • salsoul
    #22630
    Egyébként előtted egy könyv tartalma is változhat. Pl a 6. fejezettől - annak megismeréséhez érve - annyira rossznak kezded találni, hogy kénytelen vagy becsukni és letenni és azt mondani, ebből ennyi elég volt. De az is lehet, hogy szimplán unalmassá válik - ahogy haladsz előre vele
    Utoljára szerkesztette: salsoul, 2015.01.11. 11:37:05
  • salsoul
    #22629
    Igen változik. És semmi sem tart örökké. Egy remek könyv sem végtelen. Semmi sem statikus, rögzített.
    Ez normális, alapvető, természetes. Ehhez igazodva érdemes élni.
    Egy szakasz után elkerülhetetlenül új szakasz jön.

    Jó példa erre a napok, az évek múlása, évszakok változása stb.

    Természetesen egy párhuzam sem lehet 100%-os, valahol mindig sántítani fog.
  • trebron
    #22628
    A könyv nem jó példa és nagyon példát tárgyakból nem is fogsz tudni hozni.
    Mivel a könyvnek a tartalma változatlan, viszont egy ember élete során nagy változáson megy kereszül, ami a tartalmát illeti.

    Elég gyorsan átsiklottál a felett is, hogy a könyvek is tetszel-e, passzoltok e. Az emberek egymásra is hatással vannak, ahogy a könyv is az emberre viszont te a könyv tartalmát nem tudod megváltoztatni, max más szemmel nézel rá ha már elolvastad, kiismerted.