22708
nincs egy normális lány, aki nem csak külsőleg hanem belsőleg is kibírható
  • norbre
    #22187
    alapvetően én is erre törekszem, esete válogatja hogy a sorban meddig tudok eljutni :)

    kösz a véleményeket ;)
  • norbre
    #22186
    "Magunkat is alig ismerjük".. ez tény és tudom hogy van még hová fejlődnöm, de azt azért szerintem érzi az ember ha valami nem jó neki akkor is ha nincs teljesen tisztában minden tekintetben saját magával..

    milyen kapcsolatra? így van.. boldogra.. tudom hoyg a tartós boldogság állapota szinte elérhetetlen, de mondjuk úgy hogy több boldogságot szeretnék mint rosszat, és rosszból ha lehet minél kevésbé erőset :)

    azt elfogadom, hoyg a sok paraméter engem is beszűkít.. most pont ezt próbálom gyakorolni, próbálok nyitott maradni amennyire lehetséges és mérlegelni hogy az elsőre nem szimpatikus dolgok mennyire kritikusak igazából..

  • salsoul
    #22185
    Σ Én megértés, szeretet, megbocsátás, helyrehozás párti vagyok még övön aluli esetekben is. Illetve igyekszek ez lenni.

    Több hozzáfűzni valóm nincs a dologhoz.
    Élj belátásod szerint ;)
  • salsoul
    #22184
    "ha ismer, tudja hogy fájna.. ha nem gondol bele, akkor nem érdekli.."

    Magunkat is alig ismerjük, hát még a másikat.
    Nem azért nem gondol bele mert nem érdekli, hanem mert valamiért így alakul.

    Nem tudom, hogy alapjában milyen kapcsolatra vágysz.
    Gondolom boldogra. Ha erre, maradj elsődlegesen ennél, és ne paraméterezd tovább a dolgot.

    Tapasztalatból mondom, hogy minél részletesebben paraméterezel, annál jobban elvágod magad attól, amit alapjában véve szeretnél.

    Korábban én is alaposan felparamétereztem a dolgot. Aztán miután sorra nem jöttek össze a dolgok, és egy alkalommal végső elkeseredésben minden paramétert töröltem. Kettőt kivéve: ne dohányozzon, és legyen 178cm-nél magasabb, de már e utóbbi elhagyását is fontolgattam.
    És bejött a dolog. Nem mondom, hogy könnyű kapcsolat, de sok nagyon szép boldogság van benne.

  • norbre
    #22183
    az akaratlan fájdalomokozás az egy dolog.. de a megcsalás szerintem nem ugyanaz a kategória mintha valakit megbántasz mert mondjuk elfelejtetted az évfordulótokat, vagy tovább sörözik az ember a barátaival mikor a másik már vacsorával várja otthon vagy ilyesmi..

    a "szándékos" megcsalás szerintem nem a nem kellő körültekintésből adódik, az nem a "hopp megbotlottam és véletlenül" eset, azért addig erős szándéknak kell lennie a mellett hogy tudja hogy valaki megbízik benne..

    az pedig igen, valóban jó megközelítés lehet ha arra próbálok törekedni hogy gondoljak arra a másik szeret akkor, ha tudom hogy hülyeségeken aggódom
  • norbre
    #22182
    nem gondolom hogy a cél a fájdalom okozása, de ettől még fáj..
    ha ismer, tudja hogy fájna.. ha nem gondol bele, akkor nem érdekli..

    a megértéshez annyit, hogy ahogy korábban írtam azt el tudom fogadni hogy ha én beletojok a kapcsolatba akkor ez mondjuk következmény és akkor én lehetek hibás, és akkor megérthető, és ha valóban őt szeretném akkor nem a szakítás az első alternatíva

    de ha a másiknak ez passzió, vagy a semmi sem elég, akkor részemről ez nem elfogadható.. elhiszem hogy vannak akik nyitott kapcsolatban élnek és ez jó nekik, én nem állok készen ilyesmire, illetve nem ilyen kapcsolatra vágyom..
  • salsoul
    #22181
    Ja és a fájdalmat okozott = nem szeret: ez a legrosszabb és legártalmasabb képzetkapcsolás egy kapcsolatban.

    Szeretjük egymást, és mégis sokszor fájdalmat okozunk egymásnak.
    Nem vagyunk tökéletesek, sokszor nem vagyunk elég körültekintőek, és sokszor balul ütnek ki a szeretet motiválta dolgok is, és sokszor azt is gondoljuk, hogy nekem nem fáj, tehát neki sem.

    Szerintem a szeretetet sosem szabad megkérdőjelezni.
    Mindig úgy kell venni, hogy szeret, és ennek kell lennie a gondolkodásban, mérlegelésben a kiinduló pontnak.
  • salsoul
    #22180
    "ha megcsal a másik, akkor ezzel fájdalmat okoz nekem, így azt kell gondoljam hogy nem szeret.."

    - nem biztos, hogy a fájdalom okozás a motivációja
    - nem biztos, hogy adott helyzetben belegondol abba, hogy ezzel fájdalmat okoz

    Ha igyekszel megérteni az ő részéről a megcsalást, és nem csak a saját gondolataiddal, sérelmeiddel, önérzeteddel vagy elfoglalva, akkor még helyrehozható a kapcsolat, talán még jobb is lehet a végén, mint megcsalás előtt/nélkül.

    Persze a szakítás és a dobás is alternatíva.

    Viszont jó kérdés, hogy vajjon melyik alternatívával juthatsz legelőbb egy boldog párkapcsolathoz.
  • norbre
    #22179
    nyilván a szeretet fogalmát némileg kicsit mindenki másképp fogalmazza meg..

    én ha szeretek valakit, akkor nem akarok neki rosszat.. és ez alól nincs kiskapu, pl hogy nem tudja meg, mert ez az én lelkem "bíróságán" ítéltetik meg úgyis..
    mivel én nem találkoztam olyan emberrel aki örülne neki ha megcsalják, úgy szocializálódtam hogy ez fájdalmas mindenkinek.. így ha nem akarok neki fájdalmat, akkor nem csalom meg..

    ha szeretem azt akarom hogy boldog legyen.. viszont magamat is szeretem és én is boldog akarok lenni..
    ha megcsal a másik, akkor ezzel fájdalmat okoz nekem, így azt kell gondoljam hogy nem szeret..
  • salsoul
    #22178
    Több vélemény van, több felfogás.

    Nekem a megcsalásból nem következik az, hogy nem szereti azt akit megcsal. Egyáltalán nem nyilvánvaló. Motivációk és indítékok sokfélesége állhat a háttérben.

    Sőt, a másikkal folyatott viszonyt sem veszem megcsalásnak.

    megcsalás = nem szereti
    viszony = megcsalás

    ezek inkább csak megszokott, üres, ész nélkül átvett képzetkapcsolások
  • Fresh Duke
    #22177
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Szeretem, de ha valaki megcsalja a másikat, az nyilvánvalóan nem szereti azt.
    Nem vagyunk, de ez nem ad okot arra, hogy mindent megbocsássunk a másiknak.
    Egyet találhatsz, hogy mi lenne az első ötletem ilyen szituációban.
    Igen, a lényegre tapintottál. Több eszem van, minthogy egy kurvával maradjak.
    Kinek a mije?


    Aki nem önzőn szereti a másikat, az valójában nem is szereti.
  • salsoul
    #22176
    Mert szereted, mert nem vagyunk tökéletesek, mert ötleteid vannak, és több eszed van. És Pál szeretet himnusza sem utolsó szempont.

    És mert egy ilyen szabad szeretet nagyon felemelő dolog mindkét félnek.

    Az önzést és pár prekoncepciót kell csak áttörni.
  • videobaby
    #22175
    volt, amikor én is azt hittem. de van olyan, hogy megy, mert bár fáj, mégis kevesebb fájdalommal jár, mint a másik út. egyszerűen muszáj folytatni.
  • chhaya #22174
    Nekem egyik esetben sem menne.
  • videobaby
    #22173
    itt nem arról volt szó, hogy gond esetén, hanem arról, hogy ez a "hobbija" az illetőnek.
    egy ilyenhez baromira kell szeretni, favorizálni, hogy el tudd tűrni. (nekem nem menne)
  • chhaya #22172
    Viszont felmerül a kérdés, hogy miért is álljak ki olyasvalaki mellett kitartóan és szeretettel, akinek gond esetén a félrelépés jut eszbe problémamegoldásként?
  • salsoul
    #22171
    A fő kérdés mindig az, hogy mik a szándékaim, mit akarok kihozni a történetből; gond esetén alapvetően inkább szakítás vagy helyrehozás párti vagyok-e.

    Aki zsinórban mással is folytat viszonyt azzal is lehet boldog kapcsolatban élni. S gyakorlatban talán még boldogabban is mint (elméletben) azzal aki nem.
    És hosszú távon azt is el tudom képzelni, hogy ha kitartó és szilárd szerető pont vagyok, akkor a többiek előbb vagy utóbb lemorzsolódnak.

    Megkockáztatom, hogy a hülye prekoncepcióink okozzák a legtöbb problémánkat.
  • norbre
    #22170
    valami ilyesmi
  • videobaby
    #22169
    ez akkor esik meg, ha a süket-vak fél túlságosan is megszokja, hogy a másik az övé és már nem értékeli, mert természetes dolog. #2. akkor, ha már mással akar foglalkozni, mert nem érdeklődik a párja iránt, új "húsra" van igénye. #3. egyszerűen lusta arra, hogy megemelje a kisujját is, túlzottan magabiztos, hogy a másik fél csak neki létezik.
    mindegyik pocsék, a végeredmény könnyen az lesz, ami.
  • videobaby
    #22168
    de könnyen írsz ilyet. nem minden fekete és fehér csupán.
  • norbre
    #22167
    arra értem hogy el tudok képzelni olyan esetet amikor a valaki mondjuk a sokadik alkalomra sem hallja meg a párja "kiáltásait".. kicsit ellaposodik a kapcsolat mert hiába próbálja a másik egyedül életben tartani, a "süket" meg valamiért vak is lesz.. ilyenkor eljöhet az hogy a másiknak szeretethiánya lesz és ezért fogékonyabb lesz egy idő után valaki más közeledésére..

    olyan esetben amikor mondjuk csak passzióról van szó, vagy csak simán semmi nem elég valakinek, azt jó lenne felismerni és nem önmarcangolni.. én a pofont kihagynám, de lelépnék
  • Fresh Duke
    #22166
    Ööö, van eset, amikor megállja a helyét? Csak egy gerinctelen ember csalja meg a párját. Az olyat szimplán csak el kell küldeni egy jókora pofon kíséretével.
  • videobaby
    #22165
    ez gyönyörű lenne a valóságban :) ha valaki ettől sem térne észre, le kell lőni.
  • norbre
    #22164
    hát igen.. ez a monológ adott esetben elég korrekt, nyilván vannak esetek amikor ez nem állja meg a helyét, de értem a mondanivalót ;)
  • salsoul
    #22163
    „Tényleg nagyon szeretlek, és azt szeretném, hogy igazán boldog legyél mellettem. Nem szeretnélek elveszíteni. Sajnos valószínűleg valamit nem jól csináltam, valamit nem vettem észre, valamit nem kaptál meg tőlem és ezt a valamit másnál megtaláltad. Maximálisan megértelek, bocsánatot sem kell kérned. Viszont lehetőség szerint én szeretném ezt a valamit is megadni neked, szeretném jobbá tenni a kapcsolatunkat, hogy felhőtlen lehessen a boldogságod mellettem. Mit szólsz?”
  • norbre
    #22162
    próbálkozom több, de egyelőre inkább kevesebb sikerrel :) még nem tudom hogy mennyiben van a hiba abban ahogy általában próbálom a kapcsolataimat "életben tartani", vagy mennyiben "választok" eleve hibásan :)
  • norbre
    #22161
    Mi a probléma a megcsalással?
    - Hogy mondjuk romboló hatása van a kapcsolatra és megcsalt énképére (tudom, vannak nyilván olyan kizökkenthetetlenek akiket egy ilyen sem ingat meg, én nem iylen vagyok)
    - hogy hogy gyengíti az általános bizalmamat a következő kapcsolatok irányában

    Miért gond ha megcsalnak?
    - ez akkor gond ha kötődöm ahoz aki megcsal, és azért gond mert fáj
    - azért gond mert elárulja a másik a bizalmamat
    - mert azt érezteti velem hogy bármit teszek, sosem lehetek elég jó
    - mert lerombol egy újabb illúziót arról hogy létezik boldog tartós és hosszú kapcsolat

    Mit jelent neked a megcsalás?
    - hm.. hát ilyen egyszer volt részemről, félig bosszú, félig az önbecsülésem visszaszerzésére tett kísérlet, de nem éreztem igazán jól magam
    - volt benne némi izgalom, de sokkal több keserűség, és utána meg lelkiismeret furdalás és az a rossz tudat hogy hazudok valakinek, és hogy ez nem én vagyok

    Ezen kívül mit jelenthet még?
    - hogy valami nem működik a kapcsolatban
    - hoyg valaki másra vágyik

    Miként fordíthatnád előnyödre a megcsalást?
    - nem hiszem hogy ezt bármiképpen az előnyömre tudnám fordítani, de ha van jó ötlet kiváncsi vagyok

    Miként erősíthetné és gazdagíthatná a megcsalás a kapcsolatot?
    - mondhatnám hogy a hűtlen fél ezáltal új erőre kap és hasonlók, de nem hiszem hogy ettől én jobban érezném magam valaha is.. azt akihez kötődöm és akit szeretek nekem nem esik jól más ágyában, ölelésében tudni, erre is csak azt tudom mondani, hogy nem tudom elképzelni miként szolgálhatná a megcsalás a kapcsolatot?
  • clio1616v
    #22160
    nem csak a két véglet van, csak azért tenni is kell valamit
  • norbre
    #22159
    ..sőt eltiltani sem akarok senkit semmitől.. vágom hogy kell a kompromisszum, de olyat nem fogok megkötni amiben én nem érzem jól magam.. aztán ha nincs ilyen hát IJ
  • norbre
    #22158
    hát ez a kisajátítás elég tág fogalom.. nem börtönbe akarom zárni, nem a barátaitól akarom megvonni, nem a szórakozástól akarom eltiltani..

    btw én olyan finom tortát akarok ami csak nekem szeli fel magát ;) nem gondolom hogy csak a két véglet van és semmi más variáció nincs
  • IXEMGabeo
    #22157
    szar ízű főzelék, ha nekem ízlik másnak nem akkor az csak nekem jó...az pl. nekem öröm így a többiek le vannak szarva legalább nem eszik el előlem...
  • salsoul
    #22156
  • clio1616v
    #22155
    miért akarod kisajátítani őt?

    gondolj csak bele mi a jobb? ha van egy ínycsiklandóan kívánatos tortád, amit nagyon szeretsz és néha meg kell osztoznod rajta a haverjaiddal, vagy van egy olyan főzeléked, amit senki nem szeret és csak a tiéd, eheted a szar ízű főzelékedet, amikor csak akarod
  • norbre
    #22154
    jól hangzik, köszi
  • norbre
    #22153
    hát az elsőkre könnyűnek tűnik a válasz, de a vége.. :) azért eltöprengek majd rajta :)
  • salsoul
    #22152
    Igyekezz zökkenő-mentesíteni ;)

    Az iszlám világában a Koránban van egy ilyen passzus:

    "Aki féli Allahot, annak ő kiutat talál, és onnan gondoskodik róla, ahonnan nem is számít rá." (65:2)

    Nekem ez sokat segített.
    Vannak szorult helyzetek. Amikből nem látunk épkézláb kiutat. És azok a kiutak amiket mégis hirtelenjében látunk elég barbárak, drasztikusak, diszharmonikusak, szűklátókörűek. Ilyenkor a kiutat, a helyzet megoldását érdemes Allahra bízni. Vagyis érdemes éppen semmit sem tenni, semmit sem lépni, érdemes inkább kivárni, hagyni, hogy az események inkább tovább láncolódjanak.

    Nem kell ehhez hinni Allahban.
    Elég azt tudni, hogy nem vagyunk mindent tudó, mindent átlátó, mindenről helyes képet alkotó elmék (nem vagyunk Laplace démonok). Olykor rosszul látunk, vakok vagyunk, rosszul feltételezünk, vélekedünk, értékelünk ki dolgokat. És idővel kivilágosodhatnak olyan dolgok, amik korábban végletesen borúsnak mutatkoztak.

    Dolgok amiket végérvényesen eltolhatunk a ború-indukálta hirtelen és ostoba cselekedettel.
  • salsoul
    #22151
    Mi a probléma a megcsalással?
    Miért gond ha megcsalnak?
    Mit jelent neked a megcsalás?

    Ezen kívül mit jelenthet még?

    Miként fordíthatnád előnyödre a megcsalást?
    Miként erősíthetné és gazdagíthatná a megcsalás a kapcsolatot?

    Ötletelj! Keress alternatívákat, kettőt hármat.
  • norbre
    #22150
    így van.. azért félek mert nem ismerem Őt.. attól hogy tudom milyen megcsalni valakit, még nem mulasztja el azt a félelmem hogy esetleg engem is megcsalnak
  • videobaby
    #22149
    akiknek vannak érzései félnek, féltenek. ez ilyen egyszerű.
  • Fresh Duke
    #22148
    Az ember fél attól, amit nem ismer. Te félsz.
    De persze, a klisé, miszerint "győzd le önmagad" is nagyon szép dolog lenne, ha olyan könnyű lenne, mint azt szeretnénk. :)