40
  • mrgixer
    #40
    2 tápbemenet?
    Lassan külön tápot kell venni a vga-miatt.
  • BiroAndras
    #39
    Lehet, hogy csak driver gyengeség. Mivel teljesen programozható shader egységekből áll a kártya, nehezen hiszem el, hogy DX10-ben sokkal lassabb, mint DX9-ben. Esetleg akkor, ha a DX10-es shaderek sokkal sűrűbben használnak egyes lassabb utasításokat.
  • dez
    #38
    Állítólagos tesztek alapján mondom. Ugyancsak állítólag a Geometry shadingben eleve nincs a helyzet magaslatán.
  • BiroAndras
    #37
    "Sőt, a GF8 állítólag kimondottan lassú lesz DX10-ben..."

    A felépítése alapján én ebben erősen kételkedem.
  • dez
    #36
    Szerintem a tápfeszt is magasabbra állította. (Igen, néha lehet, bár alapesetben csak a kártya BIOS-ából.)
  • lezso
    #35
    hát ez a driver dolog pl. abban is megnyilvánult, hogy az asus gyártott még jó régen 9550-eseket 5ns-os memókkal amiket sima catalist driverrel alig lehetett húzni, mert hamar elkeztek szemetelni, míg az ASUS saját módosított catalistjával a 600Mhz-et kibírta, és gyorabb is volt...
  • GABOR16
    #34
    Mióta az AMD megvette az ATI-t a drivereik egyre jobbak (ami az Nvidia drivereiről mostanában nem mondható el).
    Fognak még ezek a kártyák szerintem kicsit gyorsulni, végülis új felépítésük van ami nem a régire épül teljesen (az Nvidia meg egy idelye már csiszolgatja a meghajtóit).
  • GABOR16
    #33
    Ha ez igaz akkor nagyjából ugyan az játszódik el mint a Radeon 9700/9500 asok és a Geforce Fx között (dx8 ban még használhatók voltak a Radeonokkal szemben, de a dx9 ben megfeküdtek). Csak ezúttal kicsit több a nyers erő az Nvidia részéről.
  • lezso
    #32
    én is láttam egy 2900XT tesztet, jóval lassabb mint a 8800GTX, sőt aszerint csak egy hagyafingnyival gyorsabb az 1950XTX-nél! Hát ez szerintem eléggé le lehet zsírozva, és/vagy dez-nek van igaza :)
  • szokegergely
    #31
    Lesz aki megveszi, főleg hogy az új ati már rendelhető 85000 Ft-os áron:-)
    Driver függő minden az ati nak is lesz jó drivere, sőt majd jönni fog az omega driver is, és akkor nem lesz ellenfele a 320 stream processzor odaver majd mindennek:-)
    G.
  • dez
    #30
    Az ráfizetés lenne, mert sokkal nagyobb chip a G80, mint a kisebb kártyák chipjei.
  • dez
    #29
    1. Ezeknek a teszteknek a megbízhatósága 0.0000000001.
    2. És ha lassabb, mint a 8800GTX? Nem is annyiba kerül, hanem kb. a GTS-sel lesz egy árban, aminél viszont gyorsabb.
    3. És eddig még csak a DX9 teljesítményről beszéltünk. Úgy néz ki, DX10-ben sokkal gyorsabb lesz, mint a GF8. Sőt, a GF8 állítólag kimondottan lassú lesz DX10-ben... Valószínűleg ezért sietett annyira az Nvidia a G8800-asok piacra dobásával, és épp ezért várt az AMD: mert nem volt még DX10-es teszt vagy játék. (És legalább pofoztak még rajta.)
  • turul16
    #28
    Mi van, ha mindegyik 8800 -nak készül, csak elrontják, és letiltják ami nem megy és lesz belőle 8600 ashoz való GPU.
  • fflx
    #27
    Meg van aki egyszerűen dolgozik, oszt megveszi... miközben se nem burzsuj, se nem éhezik.
  • cousin333
    #26
    "Geforce fx 7300gs - felejtsük már el az FX-et. Nem kár érte."

    Ezt úgy értettem, hogy ilyen kártya nincs, mert FX-nek a "GeF 5" szériát hívták, ami az utóbbi 5 év legnagyobb VGA buktája volt...
  • cousin333
    #25
    Olcsóbbnak mindenképpen olcsóbbak lesznek a mostani kártyák, szóval várni sosem árt :). Ami a teszteket illeti: majd, ha a végleges hardware-t teszteli több megbízható oldal (Xbitlabs, Anandtech), esetleg 1-2 driver revízió után, akkor lehet győztest hírdetni, addig szerintem minden csak találgatás.
  • cousin333
    #24
    Gyakoratilag felsoroltad, hogy mit nem szabad venni :).
    Geforce fx 7300gs - felejtsük már el az FX-et. Nem kár érte. Ez amúgy elég harmatos kártya...
    7600GT, az egyetlen jó, amit írtál, esetleg 7600GS DDR3. 1650pro semmiképpen! Az előző kettő helyett inkább 1650XT, az ATI legolcsóbb valamire való kártyája. Ha ennél olcsóbb kell, akkor a már sokat emlegetett 7300GT DDR3, ez gyorsabb a 6600GT-nél. Ha drágább, akkor 1950pro. Ennyi :).
  • Picizöldfül
    #23
    Melyik az a marha aki egy játékért vesz egy több százezres vga-t???
  • Cefet
    #22
    Lehet, hogy nem érdemes várni.
    Ha hinni lehet ennek a htmtesztnek, akkor az új "Ati" kártya kb. 30%-al gyengébb, mint a 8800GTX.
    Kár.
  • lezso
    #21
    szerintem mindneki várja meg a radeonokat mielőtt nVidiát venne!
    2-4x annyi stream van bennük ugyanazon az áron :D
    majd egy nvidia chipsetes lapot akarok egy HD2xxx atival kombinálni. Remélem nem fog megijedni egyik sem a másiktól...

    DE most egyelőre ki kell bírnom addig egy SiS 745 chipsettel, meg egy radeon 9550-essel felszerelt agyonhúzott géppel, ami 3Dmark05-ben 1650 pontot produkál

  • Sanyix
    #20
    x1300pro az inkább alsó kategória, 1650pro nagyon gyenge (xt viszont már jóval erősebb), egyébként a legjobb teljesítmény/ár-ban az x1950pro(prau :D).
  • Cefet
    #19

    Kár a szilikonért...
    Pedig jó G80-at, vagy R600-at is csinálhatnának belőle...
  • magus4884
    #18
    Hát szerintem is ha ma vennik egy videó kártyát akkor Ati radeonból vagy X1300pro-t venék vagy x1650pro-t most ezek a jok közép kategoriában:)Ha nvidia akkor visszont:Geforce fx 7300gs vagy 7600Gt ezek a jók,de még a 6600gt sem rosz:)
    Geforce 8800 gtx azoknak kell akik full grafikán akarnak játszani a dx10es játékokal:)De a 8800-hoz jó gép is kell hogy ki tudjuk használni:)Szerintem az nvidiánál az sli-svideó kártyűkat mindenkép érdemes kihasználni:)Nekem most perpil egy Ati radeon 9550 ge 256mb os video kártyám van,nem egy mai darabb:(De elvagyok vele:)
  • TothLaci
    #17
    "VAjon minek csinál az nVIDIA ennyi gyenge kártyát DX10-re, amiből ki vannak spórolva streamek???"

    Hogy vegyenek minnél jobbat VAGY minden évben új VGA kártyát...
    Nem kell messzire menni, hogy találjunk másik efféle stratégiát, ott vannak például a mobiltelefonok...

    "Nem igazán értem hogy minek gyártják ezeket kártyákat, amikor az integrált GF6100-as is simán teljesíti a premium vista követelményeit..."

    Integrált VGA chipeket olyan válalati gépekre szánták, ahol leginkább csak Office, vagy ahoz hasonló cuccok futnak, azaz nem játékra, vagy nagy 3D-s teljesítményt igénylő programot futtatnak rajta. Szeintem a rendszergazdák kifejezetten örülnek az efféle alaplapoknak, biztos könnyebb összeszerelni, illetve nem zúg.
  • cousin333
    #16
    "az emberek vagy integráltat vesznek vagy pedig nagyon gyorsat, a köztük lévő kártyákat meg alig veszi valaki."

    Ez nem jelenti azt, hogy a köztes vásárlók számna elhanyagolható. Ők azok (én is köztük vagyok), akiknek a high-end drága (azaz nem akarnak kiadni 40-50 ezernél többet videokártyára), viszont játszani is szeretnek. Az ilyenek veszik pl. a korábban nevezett Galaxy 7300GT DDR3-at, ami olcsó (ma már ~15-17e), viszint még a legfrissebb játékok is futtathatók rajta (persze nem maximumon, és nem nagy felbontásban, de azért még kielégítő minőségben).

    NVidia azért adta ki, mert megtehette. Amíg nincs DX10-es ATI, addig nem is fog változni semmi. Egyébként nem rossz kártyák azok sem, csak túl vannak árazva.
  • CyrSyS
    #15
    Nekem is DX9-es kártyám van! Egyre kevésbé játszom, így egyre jobban azt gondolom hogy soká fogok én vga-t cserélni. Asus EN7950GT-be fektettem be és tudom hogy van ami nem megy már rajt komoly beállításokkal de szerintem tuti kártya! Én ajánlom mindenkinek!
  • lezso
    #14
    Nem igazán értem hogy minek gyártják ezeket kártyákat, amikor az integrált GF6100-as is simán teljesíti a premium vista követelményeit...
    írták is (asszem itt) valamelyik cikkben, hogy az emberek vagy integráltat vesznek vagy pedig nagyon gyorsat, a köztük lévő kártyákat meg alig veszi valaki.
    Aztán meg azt is írták, hogy DX10-es játékokra a 8600GT lesz minimum, akkor viszont minek a DX10-es 8500GT??? Vistára sok, játékra kevés :D
    VAjon minek csinál az nVIDIA ennyi gyenge kártyát DX10-re, amiből ki vannak spórolva streamek???
  • cousin333
    #13
    Mi a baj vele? Egyrészt nem kell mindenkinek játékgép, másrészt mondjuk egy Galaxy 7300GT DDR3 igenis remek kártya egy költséghatékony konfigurációhoz...
  • cousin333
    #12
    Szerintem egy 1950pro-val jobban jártál volna...
  • kisb92
    #11
    Én épp most vettem egy Gainward Silent 8600 gt-t 30 000-t, áfa nélkül. Elég barátságos. :)
  • nedudu
    #10
    Itt a Vista szórjuk a DX9-es kártyákat a népnek, mert most jönnek a DX10-es gámák ;-)
  • neoG
    #9
    néha kezem ügyébe kerül egy két ujság (persze csak olyan amiben szines képek vannak) és sikerült találkoznom ilyen "Ballagási Hitel" reklámokkal.Lehet hogy a bankok ötletes emberkéi kitalálják a "8800Ultra Hitel"-t!!
    2000ft/hó 30 évre
  • aaaaa
    #8
    Tudod te mennyi fejlesztés van abban, hogy csak ennyi, is ilyen kicsi kondi van a tápjában ? A táp IC-je bonyolultabb belülről, mint némelyik erősítő úgy mindenestől. :)

  • dez
    #7
    Csinálj tápellátást kondik nélkül!
  • JTBM
    #6
    Szerintem erősen kérdéses, hogy ki fog megvenni ma egy Geforce 7300-as kártyát???
    Ezeket a kártyákat az Auchan és Tescos gépekbe teszik bele és Pista bácsi veszi meg őket...
  • Dark Angel 666
    #5
    Ezek sem melegszenek 90 fokosra
  • Sanyix
    #4
    Nyugodt lehetsz, lesz... még itt magyaroszágon is. Vagy burzsuj, vagy támogatással(igen van olyan támogatás is, hogy megtámogatják a csúcskategóriás géped megvételét), de van olyan is aki inkább éhezik, de a csúcskártyája meglegyen.
  • roliika
    #3
    Mostanában mindent temetkezési vállalkozók fejlesztenek? Hát hogy néz ki a kártya? :D

    Szép kondik vannak benne...de ez most videókari vagy erősítő? :D
  • BCs design
    #2
    kis hazánkban is vannak pár ezren akik megengedhetik maguknak, szvsz prohardveren 1 hónap mulva már azt fogják ecsetelni kinek sikerült feljebb húzni a 8800 ultrát
  • 1hengeresVmotor
    #1
    csak elgyen aki meg is veszi ezeket a méregdrága új fejlesztéseket ....