772
Szcientológia - a káros \"egyház\" (inkább szekta)
  • Wolfsnack
    #1
    Hi!

    Sok rosszat hallottam a szcientológiáról, manipulálja az embereket, elveszi a pénzüket, helye dolgokba kényszeríti őket példa a csendes szülés
    manapság mégtöbbet hallunk róla, gazdag befolyásos emberek is tagjai, az elesett emberekre is hajtanak, de bárhol előfordul szcientológia követő pl. Tom Cruise és Kate Holmes a színészek között
    várom véleményeiteket, miket hallottatok, miket tudtok róla
  • Wolfsnack
    #2
    helye -> hülye
  • akyyy
    #3
    ez érdekeslesz
  • tigeroo
    #4
    erőltetett tudománym, azt hiszik valami jobbat találtak ki közben meg szimplán hülyék
  • jefferson83
    #5
    Ez a felsorolás bármelyik egyház esetében megállja a helyét, ha objektíven belegondolunk.
  • haxoror
    #6
    Nyomorult szektások akik az átlagnál labilisabb emberekből kicsalják a pénzt.

    Remélem hamarosan betiltják a működésüket idehaza
    (ha még eddig ez nem történt meg)
  • tigeroo
    #7
    amúgy a vidám vasárnap idetartozik?
  • Picar77
    #8
    valószinüleg :D
  • moralosan
    #9
    Sajnos nincs igazad.
    [nem a szcientológiával értek egyet, csak szerintem nagyon általánosítasz :)]
  • Sephi
    #10
    Eloszor is mesled el a tobieknek miben hisznek ezek. En mar alapbol tudtam hogy baromsag de amikor megtudtam hogy miben hisznek... hangosan felrohogtem. Szanalom.
  • Beast Machine
    #11
    tudtommal abban hisznek, hogy az emberek valójában thetánok, akiket egy Xenu nevű idegen hozott a földre a DC-9 utasszállítóra hasonlító űrhajókkal, és egy vulkán kráterében hidrogénbombákkal próbálta őket megtisztítani? Meg hogy a csecsemőknek ártalmas, ha az anyjuk szoptatja őket? És hogy sok százezer forint kifizetése szükséges, hogy mindennek megértsd a cáfolhatatlan igazságát?
  • scs17
    #12
    ez komoly?
  • Met
    #13
    Ez nagyrészt az összes vallásra igaz, csak némelyik nem ennyire erőszakos.
  • 0Fritz0
    #14
    Ez jól hangzik.
    Nem akarunk mi is összedobni némi kest egy SG-s szektára? :)
  • trident
    #15
    Olvass utánna, az indexen is volt egy jó cikksorozat, de miért másokra hallgatsz, ha te is utánna nézhetsz következmény nélkül?
  • scs17
    #16
    nem lehet általánosítani
  • Beast Machine
    #17
    dede, a gumiban tessék erre a célra meglátogatni a Bíszt Masín Faklubbot.... :DDD
  • BEAST #18
  • Davidus
    #19
    wtf
  • Davidus
    #20
    haverjuk
  • TommyC
    #21
    Akik ebben a vallásban hisznek, haláluk után egy másik bolygón istenek lesznek
  • hen-tes
    #22
    OMG.
  • Davidus
    #23
    elpusztult 1 millió agysejtem mire végig olvastam
  • Goth
    #24
    ez wtf deszar :DDDd
  • ProGabe #25

    a Nip/Tuck (Kés/Alatt) 4-ik évadában is elég erős szál szól a szcientolófiáról,meg is kérdezi egyszer a csaj,hogy hogyan néz ki ez a Xenu,válaszként kapja azt,ami itt le van írva,tehát hogy erről csak akkor fognak neki beszélni ha eléri a "felsőbb szintet",tehát gondolom tényleg ezt a sztorit mesélik be nekik

    egyszerűen túl sokan vagyunk a földön,a nagy számok törvénye alapján több a barom,irányítható ember mint az értelmes és ezt nagyon sokan kihasználják,dehát ezt gondolom nem kell ecsetelnem,minek is kezdtem bele,úgy látszik nekem is kiolvaszotta pármillió agysejtemet már csak az is hogy elolvastam ezt a szart
  • tigeroo
    #26
    nemis tudtam hogy a mi földünket TEGECY-nek hívták anno:D
  • Marki
    #27
    Sziasztok!

    Én egyszer kíváncsiságból szétnéztem náluk pár éve. Nem volt szándékom belépni, mivel nem akarok semmilyen gyülekezet része lenni; másrészt hallottam már ezt-azt róluk. Direkt óvatos voltam.
    Kíváncsiságból elvégeztem egy "tanfolyamot", ami egyébként közel 20.000 forintba került. Már az első nap rájöttem, hogy egy óriási agymosás az egész. Téves információkkal terelik el az ember figyelmét, és közben olyan információkat szednek ki (esetemben: próbálnak kiszedni) a fejünkből, amivel zsarolni tudnak, ha esetleg ellenszegülsz.

    3 nap alatt levizsgáztam, és húztam el a belemet, mielőtt még beszerveznek. Azóta is próbálkoznak, leveleket küldözgetnek, hogy 95 dollárért örökös tagságot vásárolhatok, satöbbi.

    Ráadásul én, mint pszichológiával foglalkozó személy, a kezdettől fogva az ellenfelüknek számítottam, mivel álláspontjuk szerint az egész arról szól, hogy gyógyszerekkel változtassák meg az embert.
    Namost pszichológus nem írhat fel gyógyszert, mivel nem egészségügyi dolgozó, hanem bölcsész. De nekik ez mindegy. Pont azokra az "emberekre" van szükségük, akiknek mentális kezelésre van szükségük, mivel ezek hajlamosak elhinni ezt a Xenu-históriát.

    Végezetül ajánlanék két dolgot.
    Az egyik a South Park 9. fejezetének 12. része, Trapped In The Closet címmel.

    A másik a HírTV-n futó Célpont című műsor ezen része.

    Ne csak az 1%-kal támogassa egyházát! Megtisztulás és az emberiség megmentése néhány milliárdért! Befolyásolási technikák és a hatalom megszerzése tudományos alapon. Szcientológusok a pszichiátria ellen, és az otthonszülés mellett. Hazugságvizsgálóval az igazság nyomában. Célpontban: a xenu-fóbok.


    A műsor második felében van szó magáról az egyházról, az előző fele más témát boncol, ami részben politikai jellegű, ezért is nem akarom reklámozni.
  • Marki
    #28
    bocsi! nem 95, hanem 950$.
  • Mirk
    #29
    A szcientológia nagyon nagy baromság, aki beáll a szcientológusok közé az mégnagyobb barom, viszont aki kitalálta az egészet okos volt, kihasználta a 70es i.q.-jú tömeget és kapja a lóvét a hülyéktől, komolyan csak sajnálni tudom azt akinek bármi köze van hozzájuk.
  • Marki
    #30
    A legnagyobb vicc, hogy L Ron Hubbard, az egyház "prófétája" is egy alkoholista, beszámíthatatlan bolond volt.
    És őt követik....
  • Mirk
    #31
    figyelj az emberek bárkit követnek ez a szomorú:)
  • sharpshooter #32
    4 kötelező olvasnivaló:)
  • Marki
    #33
    hát ja, de ez másik történet :(
  • Marki
    #34
    Ez nagyon jó, kösz! Én is írtam már a blogomban róluk, és lassan tervezem, hogy ismét megteszem..
  • Dynamic
    #35
    Nekem mindig az az idióta tesztlap jut az eszembe, amiben olyan kérdések voltak, hogy szokott-e fájni a fejed, gyakran vagy-e ideges etc. Ha összadtad a pontokat, 3 lehetőség jött ki
    1.Ha viszonylag kevés "nyavajára" válaszoltál igennel, akkor ajánlott megkeresni a Dianetika központot, ahol segítenek
    2.Ha sokra válaszoltál igennel akkor természetesen mindenképp keresd fel
    3.Ha egyikre sem válaszoltál igennel(tehát nem fáj a fejed, nem vagy fáradékony, azaz tök jól érzed magad), akkor-most figyelj-a mérgek már olyan szinten eluralkodtak a szervezetedben, és az elmédben hogy nem veszed észre a bajt, ezért mindenképp keresd fel a D. központot.

    Bazmeg, olyan szinten hülyének nézik az embert, hogy az már fáj.Hogy a francbe dőlnek be aránylag értelmes emberek fel nem bírom fogni.Ki az az idióta elmebajos aki beveszi a Xenu mesét, és miért nem veszik észre, hogy mennyire primitív és ostoba az egész hittételük és a módszereik(mint a fent említett tesztlap) egyaránt?

    Kb. 10 éve voltam egy előadásukon, de már akkor is zagyvaságnak tűnt az egész és egyszerűen nem értettem, hogy mi volt az előadás mondanivalója, csak annyit bírtam leszűrni, hogy minden rossz ami történik velünk(pl. ha elüt az autó), annak oka is a mi elmékben keresendő.Utána akik ott maradtak, azoknak tartottak egy bemutatót.Gondolatban vissza kellett menni abba az időszakba mikor megszülettünk(!), és kérdezgették a gyereket, hogy mit lát stb., no ez a kérdezgetés volt vagy fél órás procedúra, de valójában ennek sem láttam, az értelmét, hogy ez mire is volt jó.Majd a végén kérdezték, hogy ki szeretne legközelebb is eljönni.Azt az 1-2 embert aki udvariasságból némi érdeklődést mutatott, úgy rajongták körbe, mintha a milliomos nagybácsi érkezett volna haza a rokonokhoz...

    No, meg ott vannak az utcán a beszervezős emberek, akik megállítanak és csak 2-3 kérdésre kell válaszolni, de azok is olyanok, hogy szerintem kurvára semmi közük hozzá(pl. mi volt életem legkellemetlenebb élménye), és tökmindegy, hogy mit válaszolsz a kérdésükre, berángatnak a központba, ami ott van 20 méterre és valami "stresszmérővel" kimutatják, hogy hűha én milyen "beteg" vagyok és csak ők tudnak segíteni rajtam...áh szánalmas szaremberek!!
  • Balo
    #36
    Hasonló érdekes olvasmány tönkretett életről, külföldre rángatott emberekről:
    Rémálom
  • ThisZip
    #37
    Google videós részlegén találtam egy régi TV-s riportot egy emberről aki azt mondta, h szcientológus volt, de abbahagyta. Elmondta, hogy van rengeteg szint ami rengeteg pénzt visz el, és azt mondják az embernek, hogy egyre "egészségesebb" ahogy halad előre a szamárlétrán. Állítólag elérte azt a szintet, amikor a lelke teljesen tiszta, és el van szakadva az itteni világtól. Ekkor hagyta abba, és mondta, h több 10 millió(!) forintot költött el erre..... Ezekután nehogy vki azzal jöjjön, h ez csak egy ártalmatlan egyház...
  • Beast Machine
    #38
    miért nem lehet ezeket betiltani, és rendőrségileg üldöztetni?
  • Phat Smoker
    #39
    épp képen keresztül gyógyít!
  • sz4bolcs
    #40
    egyszer odajött hozzám egy aranyos lány, azt kérdezi:
    "szerinted egyszer elpusztul a naprendszer?"
    mondom:
    "ja.."

    aztán kezembe nyomott valami papírt.. xD