193
Jonh Rambo (2008)
  • Winz
    #153
    Ezt olvasd el,aztán rájössz nem érdemes kihagyni:
    Cloverfield kritikák
  • II Rocky II
    #152
    sztem bőven elég vér volt benne.A Cloverfield meg nemtom,majd megnézem lehet,de sokan azt mondják hogy iro nagy szar film.:) de ezt már lehet hogy a cloverfield topicba kéne irni.;)
  • Winz
    #151
    Elolvastam néhány kommentet mielőtt elmentem megnézni a filmet,aszittem rókázni fogok a sok vértől...
    Én több vérengzést vártam,ez is sok volt,de a végén az a gépágyús kiiktatás kicsit kevésnek tűnt,aszittem nagyobb fight lesz.
    A Burmai genyókat Vörös khmer szerűen vallatnám halálra,azok leleményesen nyomták a témát.




    A Cloverfield viszont rvanagy film,ajánlom mindenkinek!
  • zaki
    #150
    Külföldön biztosan, itthon már nem... :o
  • signs
    #149
    Én meg remélem lesz valamiféle Rambo 1-4 díszdoboz
  • oneal1
    #148
    hát ez nem volt gyenge!

    Kegyetlen jó film!!

    remélem hamarosan lehet kapni majd valami extra változat dvd-t belőle!!:D
  • Szolnokboy1
    #147
    isten ments! rambo storyját lezárták méltó módon, hagyják békében nyugodni.
  • Kaslerka #146
    ...még valami. Rambo 5-öt a népnek... :)
  • Kaslerka #145
    Gyerekek! Most néztem megy ezt a gyöngyszemet. Az egyik legjobb film amit valaha láttam. És ha nem Rambo lenne a címe akkor tuti, hogy Solder of Fortune 4 lenne, ha értitek mire gondolok... :) Egy szó mint száz: ISTENKIRÁLY :)
  • Bokafix2
    #144
    Én is elolvastam. Korrekt. Pár lehetett volna legalább szűk 2 óra a film. Sokan még nézték volna tovább.
  • schrank
    #143
  • Risu Führer
    #142
    az első részhez visszatérve:1 ember halt meg az egész filmben az aki a helikopterből esett ki.Teasle és a csávó akit véletlenül vállon lőtt az egyik srác nem halt meg.A könyvben mindeki meghal...:)

    a Rambo IV-hez visszatérve:bevallom őszintén én ezt itthon néztem meg.És hát...EZ AZ EGYIK LEGJOBB FILM A VILÁGON.Basszus szét ordítottam a fejem amikor felbukkant a burmai katona feje mellett Johnny.Mondom:-Bazmdeg kezdődik...
    A sztori is baszott jó, a háború borzalmának megjelenítése tökéletes, a színészek is baszott jók sztem, és az akció.Huhh még most sem tudok szóhoz jutni.Méltó folytatása az előző Rambo epizódoknak.Én személy szerint ezután a befejezés után nem tudom milyen folytátás lehet de én kurvára várom ha lesz.
    ja és :Heroes don't die.They just reload.
  • II Rocky II
    #141
  • Challanger
    #140
    "A CGI (ejtsd cégéi, angolosan: szídzsíáj, Computer-Generated Imagery, azaz számítógépen létrehozott (mozgó)kép) a film és egyéb vizuális média készítése során alkalmazott számítógépes grafika legelterjettebbé vált elnevezése, amely általában 3D-s számítógépes grafikát takar. Gyakran használatos még a CG (Computer Graphics) rövidítés is, illetve digitális animáció (digital animation), kompjúter animáció (computer animation), digitális filmtrükk/effekt (digital (visual) effects) neveken is említik."
  • II Rocky II
    #139
    "Mindezt viszont a mai színvonalon kivitelezve, ami (pár gyengébben sikerült CG-t leszámítva) iszonyatos látványt és ..."
    ebben a mondatban a CG szót nem értem.vki megmondaná mit is jelent?
  • bertino
    #138
    épp most kezdtem el ezt olvasni...
  • Pretorian
    #137
    Azér' még a Junta sem löveti fejbe a saját katonáit csak úgy pikk-pakk.
    Gondolj bele, milyen demoralizáló hatása lenne annak, ha ez így menne...a szovjetek addig csinálták ezt a második VH-ban, míg végül '44-re már több százezer orosz katona harcolt az SS-kötelékében...és...sajnos hihetünk a filmnek. Ha egy kicsit keresgélsz a neten, viszonylag könnyen találsz képeket (nem artwork-ök sajnos) agyonlőtt csecsemőkről, nőkről, gyerekekről akiket a Junta kínzott/erőszakolt és ölt meg...

    Vinnie Jones nem elég "tökös" egy ilyen szerephez...ő a tuflákfejű bozontosszemöldökű hülye angol, semmi több...tudja vonogatni a szemöldökét, meg mások fejét csapkodni a kocsiajtóval...és erőltetett is, nem jön át a figurája...McTavish viszont a viccesen hülye, nagyarcú, kappanhangú kopasz skót, brutál "ááá"-zós akcenttel, szvsz sokkal hitelesebb figura, mint Jones...eltom képzelni, hogy ő a valóságban is ilyen...és a jó színész éppen attól jó, hogy természetesnek hat a "vásznon"...
  • Szolnokboy1
    #136
    miért, neked úgy jött át azokról a burmai katonákról, hogy egy dezertőrt elintéznének egy ejnye-bejnyével? láthattad (már ha hihetünk a filmnek) hogy mennyit ér arra felé egy ember élet.

    Vinnie Jones meg simán jó lett volna, attól függetlenül h nem képes oscar díjasat alakítani, amennyit a szerep igényelt arra képes lett volna. Ha jól belegondolok mást nem is igényel csak nyers angol akcentust (pipa) és azt hogy tudja melyik a fegyver halálos vége(pipa).

    Graham McTavish egyébként a színész neve és nem a karakteré, most látom.
  • Pretorian
    #135
    Jahh...sajnos a gyerekeket nem nehéz "agymosni", elég hamis adattal teletömni a fejüket...mert nincsen realitásuk a jó/rossz fogalmáról...
  • Pretorian
    #134
    Azért csak nem.
    Vinni Jones nekem nem jött át soha...nem is színész egyébként, sportoló...a cipész maradjon a kaptafánál. :)
    Bon Jovira sem néznék ilyen csúnyán, ha nem próbálkozott volna be hálivúdban.
  • Szolnokboy1
    #133
    sztem ha dezertálnál rövid úton kinyírnának :)

    egyébként mekkora lett volna ha a McTavish-t Vinnie Jones játsza :DD
  • a.carkey
    #132
    Szerintem - ahogy a filmben is lehet látni - a katonákat a helyiek közül fogdosták be és a táborban "képzik" és agymossák. Hasonló a séma, mint Afrikában a gyerekkatonáknál.
  • Pretorian
    #131
    Egyébként meg...mondom...én teljesen kész vagyok...a buzi amerikaiak meg miért nem ott "raknak rendet", ahol arra ténylegesen szükség van?
    Az egész kibaszott juntát le kéne napalmozni a rákba...komolyan mondom...ha valaki gyereket öl, ráadásul így, az nem ember...és nem is katona...és tudom, hogy a katona parancsot teljesít, csakhogy emögé bújva sem tehet meg bármit...ha nekem katonaként parancsra fegyvertelen, ártatlan civileket kéne ölnöm (ráadásul ilyen módszerekkel), azonnal dezertálnék...mert ezzel nem a népemet és a hazámat szolgálom, hanem valamilyen buzeráns kormány/politikai erő érdekeit...a kettőnek semmi köze egymáshoz...és a legfontosabb: nem az számít, hogy a parancs végre legyen hajtva, hanem az, hogy milyen célt, milyen érdeket szolgál. Ha át akarja törni az ember önintegritását, erkölcsi normáit, józan eszét, akkor az már jó célt nem szolgálhat...
    Én voltam katona, és inkább hadbíróság elé álltam volna, de ilyen parancsot sosem hajtottam volna végre...
  • Pretorian
    #130
    De a folyós jelenetnél is folyamatosan fütyülnének, mert az a hülye kopasz skót fazon (McTavish, nagy forma :D ) megállás nélkül káromkodik...mondjuk utána is...úgyhogy szerintem az egész filmet kivághatnák/fütyülhetnék...:D :D XD

    "Who are you boatman?" -hüháháh :P
  • a.carkey
    #129
    Sly a Coplandel talált vissza, és azóta nagyon jó szerintem.

    Más.
    Brutalitás?
    Az bizti, hogy itthon kereskedelmi tévében ezt a filmet nem fogják leadni főműsoridőben, ha mégis, akkor az eredetileg is viszonylag rövid alkotás lesz vagy 15 perc, és ebben csak azok a részek lesznek benne, amikor a folyón mennek a csónakkal és beszélgetnek. :D

    Megj. tegnap a hazafiból is rendesen vagdostak ...
  • tonyr #128
    jah brutál a film, de nekem nagyon teccett...
    az alapakciofilmekben csak lönek, semmi vér, de itt...nos jopár üveg kecsapot bontottak a rendezök, nagyon teccett
  • Pretorian
    #127
    Brutális? Az nem kifejezés...Stallone elég durván "átesett a ló túloldalára"...ennél sokkolóbb, brutálisabb filmet talán soha nem láttam még...és pont azért sokkol annyira, mert tudom, hogy tényleg történnek ilyen nem emberi, értelmetlen és felfoghatatlan kegyetlenkedések a valóságban is...nálam a tűzbe dobott csecsemő, a szuronnyal szép lassan agyonszúrt kisfiú, és az "aknás játék" - (bedobnak pár aknát a vízbe, majd néhány foglyot arra kényszerítenek, hogy végigmenjenek az aknával beszórt térdig érő vízzel borított területen, közben a katonák fogadnak, hogy ki éli túl, egy ember premier plánban szét is fröccsen rögtön az elején...aki átér azt meg agyonlövik, gyereket/nőt/öreget(!) ) - vágták ki a biztosítékot...a csonkolás, a gyerekek lelövése/szúrása/vágása/élve elégetése szinte "eltörpül" ezek mellett...de annyira kimegy a biztosíték, hogy a végén, amikor Stallone mindenkinek szanaszéjjel fröccsenti a fejét/testét a gépágyúval és a mesterlövészpuskával, meg cafatokra szakadnak a csúnya gonosz milicisták a gránáttalálatokban (frankón, semmi cenzúra) rendesen örül neki az ember, sőt, úgy érzi, egy életlen késsel szép lassan ki tudná belezni azösszes rohadt szemét mocsok g*it ha ilyet látna, és lenne rá lehetősége...én legalábbis így érzem...eléggé sokkolt a film...
    Egyébként...mindezzel együtt (vagy inkább pont ezért) kurvajó lett a film...minden elismerésem, azt hittem, Stallone sosem talál már vissza a "fényre"...nemhogy rendezőként nem hittem benne, de még színészként sem...
  • II Rocky II
    #126
    :?D?SA:?DD:?:AS:
  • Bokafix2
    #125
    A Rambo 4 egyik producere Harvey Weinstein szeretné az 5. részt is, ahol Rambo az USA-ban harcolna, de Stallone néhány napja bejelentette, hogy nem lesz több Rambo és Rocky sem.

    "ott is nyitna egy éttermet esetleg?"

    Igen. És az előző részben lemészárolt burmai katonák lefagyasztott husikájából állítaná össze a menüt. Pl. Burmai raguleves Rambo módra
  • II Rocky II
    #124
    Ja lehet lessz még egy rész ahol amerikában mutatkozna be? ott is nyitna egy éttermet esetleg?:D amugy télleg fasza über jó film volt.Hja és kimonjdák a nevét asszem kétszer.:S de lehet csak egyszer.
  • a.carkey
    #123
    Amúgy tényleg jó a film, és nem értem a B kategóriás jelzőt egyes kritikusoktól. (Nem itteniektől!)
  • a.carkey
    #122
    De kimondják a Rambo nevet. Amikor felbéreli a tiszteletes (?).
  • mark oh
    #121
    1éve volt a rocky,de az is fasza volt
  • Szolnokboy1
    #120
    John Rambo

    Ez a Sly gyerek tud valami, na. Két éve a Rocky Balboa történetét olyan mély tiszteletadással zárta le, hogy mind a nézők, mind a kritikusok, mind pedig az én elismerésemet kiérdemelte. Idén meg a másik kultusz figuráját, Rambot küldte hasonlóképpen emelt fővel nyugállományba. Nem kívánok most köntörfalazni: a filmben minden a helyén van! Minden zökkenésmentesen, papírforma szerint működik, úgy ahogy azt egy Rambo filmtől elvárhatjuk. Sajnos eddig csak az első részről volt elmondható, hogy erős üzenetet hordozott magában, a másik két epizódban kissé háttérbe szorultak a bölcsességek, de itt ismételten helyet kaptak. Hát igen, a mozi brutális. És ez a brutalitás nem fogható semmilyen eddigi filmen látotthoz. Tehát a Fűrész-sorozat is durva, de itt súlya is van. Minden egyes lövésnél, üvöltésnél összeszorult a gyomrom, a találatok beleégnek a retinánkba és a módjával alkalmazott kézikamerás módszer az átélést jelentősen elősegíti. Megizzadt a kezem, ami nem nagyon szokott előfordulni. A korábbi részekre és Trautman ezredesre flashbackek segítségével emlékezhetünk, és nem utolsó sorban visszatér a "It's a long road" is. Érdekes egyébként, hogy a film során egyszer sem mondják ki a Rambo nevet, ezzel is utalva arra, hogy a karakter örök és mindenki számára egyértelmű. Egyetlen gyenge pont talán a Dexteres Julie Benz lehet, valahogy nem sikerült neki hihetővé tenni a szerepét. Nézze meg mindenki, és javaslom, hogy moziban nézzétek, mert eddig Rambo filmet nem nagyon láthattunk nagyvásznon és remélhetőleg már nem is fogunk.

    10/10
  • mark oh
    #119
    nagyon kellet ez a film,ma néztem meg moziban.
    ez 100% akcio film. a mostaniak elmehetnek a pics@ba.
    kemény volt ez a rambo rész.
    rövid de véres-velös.
  • PíszLávJuniti
    #118
    én több vért vártam az első feléből
    persze volt néhány leszakadt testrész, de csak egy volt, akit szabadkézzel gyilkolt meg
  • PíszLávJuniti
    #117
    9/10 pont
    Sokkal jobb volt mint amire számítottam. Igazi 80as évek feeling, egykis darálással a végén.
    Általában az akciófilmeket, és Stalone-t sem szeretem, de ez tényleg kellett!
  • homeless
    #116
    Egyetértek. A die hard 4-et nagyon jó, hogy felhoztad. Az is azért lett olyan amilyen, hogy az átlag amerikai tinik meg tudják nézni a moziba. Stallone viszont leszarta, hogy milyen kategóriába sorolják a filmet, megcsinálta olyanra, amilyenre akarta. Lehet, hogy morbidan fog hangzani, de egyszerűen öröm volt nézni, mert az utóbbi évek filmjei között igenis egyedi.
  • Gabe18
    #115
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Rá mertek volna támadni,de éppen előtte beszélték meg hogy csak körbenéznek mi a helyzet,és attól függ mit csinálnak.Ha akkor rátámadnak a katonákra,és azokat rövidessen keresni kezdik hogy hova lettek azzal végképp elárulják magukat.
    Csak aztán jött Rambo,és neki nem voltak ilyen kétségei...
  • Bokafix2
    #114
    Mekkora lol volt már hogy...

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    ...amikor a burmai katonák szórakoztak a szerencsétlen falusiakkal úgy hogy a térdig érő vízbe aknákat dobtak, azokat meg fegyverrel kényszerítették, hogy oda-vissza futkározzanak az aknák között, és ekkor egy kisebb alakulat, akiket a foglyul ejtett amerikaiak
    kiszabadítására küldtek már ott volt, és szépen nézte a fedezékből hogy a burmaiakat hogyan alázza meg az a néhány katona - hát aszittem eldobom az agyam! Álig fel voltak fegyverezve és nem mertek arra a pár őrjöngő kis sárgára rátámadni, hanem lapítottak mint a nyúl meg kukucskáltak. Micsoda kemény katonák!!
    De még mielőtt a sárgák elkezdték volna leöldösni az ártatlan falusiakat, megjött RAMBO és úgy lenyilazgatta a hepciáskodó burmai keménylegényeket, hogy az amerikai "elitalakulat" köpni-nyelni nem tudott a látványtól. Ekkor aztán megértették hogy ki is az úr...
    Amit később csinált a srác az se volt semmi, bár a 80 perc játékidő elég kevés, de amit nyújtott az nagyon ott volt.