77
  • Buffnyi
    #77
    Hi! Szerintem elég gyengére sikerült ez a paródia,voltak benne elég nevetséges részek is de inkább szánalomból mint jókedvből nevettem.Mondjuk amikor a Thug Life rávolt tetoválva a múzeumban a formára na azon sírva röhögtem körülbelűl,meg az átváltozós gettós buxa sem volt rosz,de messze elmarad a Scary Movie-k és a Ne légy barmok mögött:D:DLószar kupacban,de azért dobjátok ki a pénzt rá nem lehet mindig jót nézni:D
  • Feriboy
    #76
    winnie ne érts félre, direkt nem a műveltség szót használtam mert akkor igazad lenne :)
    én úgy gondoltam, hogy ismerni kell a filmeket, amiket kiparodizál és ilyenféle bulváros (pl mel gibson kifigurázása) informáltságra gondoltam.
  • winnie
    #75
    "Szerintem ezt poén kb a magyar filmezők 1 ezrelékének esett le. "

    eddig a filmet itthon 14 ezren látták az adatok szerint. vagyis akkor 14-en ismerik tupacot. korrekt.

    "de informáltság kell a film élvezéséhez."

    ezen viszont jót nevettem:) gondolom, amikor ürüléket ettek, azzal is utaltak arra, hogy notorius b.i.g. valamikor gyerekként a saját ürülékét ette. hmm.
  • Feriboy
    #74
    ez a film nagyon jó, csak érteni kell a poénokat!!!! elmagyarázom mire gondolok SPOILER JÖN!!!!
    Szóval pl rögtön a legelején a da vinci kifigurázós résznél a csávó mellkasán van egy csillag, megy lefelé a kamera a csávó hasán felirat THUG LIFE. Itt azt hittem leborulok a székből. Ez a felirat volt 2Pac hasára tetoválva, ő egy több mint 10 éve halott rapper. Szerintem ezt poén kb a magyar filmezők 1 ezrelékének esett le. (Gondolom a cikkíró se tudta, hogy mi van) film tele van hasonló esetekkel, szóval lehet furán hangzik de informáltság kell a film élvezéséhez.
    szerintem...
  • bandypappa
    #73
    Tök faszság a kritika, ez is olyan mint a seggluk, mindenkinek van egy. Az a jó film, ami nekem teccik, a többi meg nem érdekel.
  • Lucky Guy
    #72
    Hmm. Valóban én vagyok a második, aki leírta. :-)
  • Tetsuo
    #71
    Napi 8órában nem filmkritikákat olvasok, hanem autót szerelek. :)
  • Atisz #70
    Szegény Titanicba jó sokan belerúgtak, de azt sem tudták levinni 7 pont alá...

    Tetsuo: azért imdb-n is lehet jó kritikákat találni ha végigolvasol 20-30-at ;)
  • winnie
    #69
    igazából az értékes filmek zöme mind magas pontszámot kap az imdb-n, szóval nincs gond ezzel. (legalábbis nem nagyon tudok kritikus vagy filmfeszt kedvencről, ami ne kapott volna 7-8 pont fölött)
  • Tetsuo
    #68
    szvsz kritikának nem jó az imdb, ill a tucatfilmrajongóknak.. de azoknak mind1, nekik a Pláza a tuti. a topfilmek.
    de aki rétegfilmet néz, v még annál is undergroundabb? esetleg tömény ártmúvít?
    mer ugyanis azokat a filmeket az imdbn lehúzza a sok szürke klón. az átlagember.
    aki legtöbbször nem is ért semmit a picit amcsi léc fölé szintezett filmekből..
    na mind1. szal keresni kell más kritikai forrást. ami jobb esetben hasonló érdeklődési körű emberek.. olyan típusú oldalak, stbb..
    tehát meg kell találni a szubkultúrát, ami persze jelen van az imdb-n is, de a fent említett Rambo 40 rajongó tömeggel szemben nem számít a szavazata.
    Másik pedig, akik szavaznak az is 1 halmaz és akik nem szavaznak az 1 másik halmaz. A Rambó 40 rajongók inkább az elsőbe tartoznak..
    Ennyi. :)
  • Atisz #67
    Hát pont ez az. Szerinted ha valami minősíthetetlenül rossz, akkor abban nem lehet csalódni? A gagyinak nincs alsó határa, mindig jön egy új ami alulmúlja a másikat...
  • Unas
    #66
    Meg fogom nézni...már csk azért is, mert amennyire fikázzák ezt a filmet, az tényleg nagy egyetértésre utal mindenfelől.
  • kricsi
    #65
    Egyetértek.
  • Lordius
    #64
    A luer sc-nél csak nem lehet rosszabb..:D
  • echo
    #63
    Jaja, szerintem is ez a lényeg, az embernek gazdálkodni kell az idejével, tehát valahogy szürni kell. Erre teljesen jók a kritikák és az imdb-is.
  • winnie
    #62
    " aki az IMDB-ről ítél vagy néz filmet annak csak gratulálni tudok, hogy mennyire befolyásolható."

    vagy random nézel filmet (ami nyilván baromság, mert annyi van, mint a szemét) vagy vélemények, reklámok, történet, színész, készítő alapján. vagyis befolyásoltatod magad.

    az imdb arra jó, hogy a tömegízlést mutassa. a legnagyobb filmek nyilván magas osztályzatot kaptak (de ettől még egyest is kapott a remény rabjai vagy a keresztapa), a leggagyibbak alacsonyat (ettől még a csajozós film is kapott 10-est) - az itteni vélemények is ezt mutatják, hiszen 1 (2?) embernek bejött, a többiek hánytak. nyilván ízlések és pofonok.
  • kricsi
    #61
    Igen, ahogy mondod az összes kommersz vackot.

    Egyébként láttad már a filmet?(gondolom igen)

    Szerintem azért vicces mert már lassan üti a szánalmas határát.Szóval kinek mi...:)

    ui.: aki az IMDB-ről ítél vagy néz filmet annak csak gratulálni tudok, hogy mennyire befolyásolható.
  • Tetsuo
    #60
    winnie! Nem ismerek rád! :) Fikázol 1 filmet?? :D
    Akkor most nem tudunk vitatkozni. :)
  • winnie
    #59
    "Az nézze meg aki látta már a:"

    vagyis az összes kommersz vackot? (attól, hogy felsorolsz 10-et a kipraodizált vagy 50 filmből, még nem lesz jobb)

    "Ezekután lehet fikázni, mert így fogod csak érteni a filmben lévő "poénokat"."

    szerintem valamit elnéztél, mert a filmekben nincsenek igazán poénok és, akinek van esze, az a fenti filmek ismerete nélkül is látja, hogy mennyire durva gyenge.
  • kricsi
    #58
    Jah és


    9.Click-Távkapcs
    10.Feka otthonbemutatós show...(MTV)

  • kricsi
    #57
    Szóval tegnap megnéztem ezt a filmet.
    Az nézze meg aki látta már a:


    1.Charlie és a csokigyár
    2.Kígyók a fedélzeten
    3.Borat
    4.Narnia
    5.A da vinci-kód
    6.X-Men
    7.Superman
    8.Harry Potter


    Ha ezeket végignéztétek utána jöhet az Epic movie.

    Ezekután lehet fikázni, mert így fogod csak érteni a filmben lévő "poénokat".

    Nekem tetszett.
  • echo
    #56
    Viszont fura kicsit, mert bár elvileg a top250 nél számít a szavazatszám, de a végén a Kumonosu jő című film(8.1 a súlyozott átlaga) amire csak 6470en szavaztak sacc ugyan úgy teljesít, mint a karib tenger kalózai(8.0 a súlyozott átlaga(a sima számtani közepe ennek jobb)) amire 119775-en... Ezek szerint irreálisan kevesen kvalifikálnak csak regular voternek??
  • echo
    #55
    közben látom, hogy súlyozva van és tényleg eléggé számít, hogy hányan látták.
  • winnie
    #54
    "A régi filmek nem-ismerete nem kéne, hogy befolyásolja az eredményt, mert csak az szavaz aki látta..."

    viszont a régi filmek mai szemmel már nem ütnek úgy, ez látszik is a szavazati trendekben.
  • Theodolit
    #53
    Szasz!
    Ez a film annyira "jónak" igérkezik h még a cikket is lusta vagyok elolvasni
  • echo
    #52
    A régi filmek nem-ismerete nem kéne, hogy befolyásolja az eredményt, mert csak az szavaz aki látta...
    Egyébként szerintem nagyon rossz film nem nagyon van bent. Bár olyan van jópár ami nálam épp, hogy eléri a közepes kategóriát (ami nálam már azt jelenti, hogy nem érte meg a ráfordított időt), pl cindarella man, die hard, the green mile, batman stb
  • ProGabe #51
    Crispin Glover?
    te vagy a második aki leírja hogy ő bizony többre hívatott,de ha így lenne akkor esetleg nem egy Charlie Angyalai 2-ben(ami nálam egyenrangú ezzel a förmedvénnyel) meg valami nevenincs horrorban és hasonlókban szerepelt volna az elmúlt másfél-két évtizedben nem?
    az hogy valaki eljátszik egy McFly-t már azt eredményezi hogy csak AAA kategóriás filmekben szerepelhet élete végéig vagy mi?
  • nickb
    #50
    "a Hősök című sorozatban is elég fontos szerepben feltűnő főszereplő lánykára ömöljön."

    Ez most ironikus, ugye? 3 részben játszott összesen (imdb szerint, én 1re emlékszek), valami kis pincérnőt alakított akit rögtön ki is nyírtak...
  • Tetsuo
    #49
    Talán engem ezért nem érdekel az IMDB statiszikája.. ;)
  • HöfEE
    #48
    Köszönjük, hogy végigolvastad a cikket, birom nagyon mikor ugy osztják le a cíkk iróját hogy el se olvassák magát a cikket. Nem is nagyon ragozom a dolgot csak kiemelnék egy mondatot a cikkből: "Ha nem jött volna le, a Bazi nagy film pocsék film, de mint említettem, csalódás nem érheti az embert. "
  • BiG G
    #47
    Akarod mondani faszság. Hagyjuk már ezeket az überciki rövidítéseket.
  • Skyline
    #46
    Finoman szólva agyonerőltetett faxság...
  • winnie
    #45
    nem a bentlévő filmekkel van a gond, hanem a kimaradókkal. kissé túlreprezentálttak a friss filmek. a 90 előtti (mondjuk) 60 évből van 160 film, míg a mostani 3-ból 30.
  • BaliBoy
    #44
    Én nem is erre gondoltam. Csak megjegyeztem, hogy 250 film közül ha jól számoltam 164!!! 1990 előtti alkotás.
    Azért szerintem abban a 30ban vannak bőven olyan filmek amik meg is érdemlik. (GYU, Children of men, Million dollar baby... és ezek közül van amelyik nem csak oszkárt zsebelt be)
  • winnie
    #43
    "Egyébként érdemes megnézni az IMDB-n az első 250 helyezettet is. A filmek nagy része elég idős, még ha csak azt mondanám, hogy csak 2000 előtti, de a legtöbb az 1990 előtti."

    ööö, te miről beszélsz? :O

    éppen az a durva, hogy a mostani filmes ínség ellenére a divathullám és a régi filmek hiányos ismerete miatt az első 250-ből 30(!) származik az utóbbi 3 évből, vagyis inkább 2003-tól.
  • BaliBoy
    #42
    Én speciel halálra untam magam a Csak sex és más semmin. Leaglább annyira untam mint az Állítsátok meg... még a felénél sem jártam, de már erőss volt a kényszer bennem, hogy kikapcsoljam. Az egyetlen oka, hogy végül végig néztem ezeket az az volt, hogy ezeket leírhassam. Mondjuk én a Csinibaba óta nem nagyon tudok jó vígjátékot mondani. Ezek a remake filmek . Talán ami nekem tetszett az a Tibor vagyok... de lehet az is csak GB miatt. :P esetleg még a Magyar vándor.

    És hogy erről a filmről is szó essen. Én 1x megtudtam nézni de, hogy nem fogok HD minőség után kajtatni az biztos. Egy évben 1 ilyen film még elmegy. Csak többet ne!

    Egyébként érdemes megnézni az IMDB-n az első 250 helyezettet is. A filmek nagy része elég idős, még ha csak azt mondanám, hogy csak 2000 előtti, de a legtöbb az 1990 előtti.
  • Lucky Guy
    #41
    Tökéletesen gyenge alkotás. Többet vártam tőle. A felénél tovább nem bírtam, pedig felkészültem rá, hogy paródiafilmre ülök be. Kár érte. A színészek benne jobb projektet érdemelnének, pláne Crispin Glover.
    Viszont a Halálos hajsza ütősre sikeredett. Szerencse, hogy átültem rá.
  • echo
    #40
    Itt a leggázabb 100. De igazából ezekre nagyon kevesen is szavaznak szóval itt már nem túl jól mérhető, hogy melyik is a rosszabb :)
  • szacsi
    #39
    az taygetos. a többi pedig vmi hülye kitalációja...mert hogy a gyerekeket nem dobták le sehonnan, csak otthagyták őket, ez viszont nem csak spártára volt jellemző. az otthagyott gyerekek meg vagy a napon aszalódtak halálra vagy néhány perverz hazavitte őket és...

    történelem óra vége.
  • Help17
    #38
    Nem minsőég szerint soroltam a magyar filmeket, közönségsiker szerint, most hogy jó vagy nem jó az lényegtelen.

    csak szex szerintem kimagaslik a magyar filmgyártártásból, bár elég hollywoodi ami nálam pozitív jelző.