90029
  • Blum
    #86504
    Kutyát nem érdekli.
  • lo9in
    #86503
    soroljam ?
  • Solt
    #86502
    Kérdeztem már tőled, hogy milyen tudatmódosító szereken élsz? :D
  • broman191
    #86501
    Szerintem a használt HD7850/7870 - esetleg 7950 - vonalon lehet érdemes nézelődnöd, mivel az újabb generációs API-kkal is boldogul majd a HD7xxx! Valamint a 4 GB RAM mellé még legalább 2 GB-ot érdemes lenne tenni, de inkább még 2x2 GB-ot... Persze ha az utóbbiak adottak is lennének, a CPU limit gondot okozhat a korszerűbb játékoknál...de nagyon budget gépfejlesztésnek megfelel.
  • lo9in
    #86500
    helyesbítek , ezt néztek ki: r5 230
  • zotya10002
    #86499
    Igen-igen!Én is így gondolom!

    Nagyon szépen köszi a válaszod!
  • lo9in
    #86498
    megvalósítottam a gépfejlesztési projekt következő fázisát a 2x1gb ram mellé vettem 2x512mb-t , nagy szerencsémre működik dual channelben :)

    mostmár csak egy általam kinézett msi r5 230 1gb ddr3 hiányzik és teljes lesz a kép
  • bajgunar
    #86497
    Az a gép manapság már középkategória alsó szintjét sem üti meg. Kivéve az SSD-t.
    HA nagyon-nagyon jó, és baráti áron megkapod (lealkudod ~20-22k-re) a 6950-es VGA-t , ami "kicsit jobb" mint a 7770/90, akkor azt.
    Jobban jársz a 2Gb VRAM miatt! Így egy darabig jó lesz még az a gép. Ezzel-azzal még elpötyögsz rajta, míg spórolsz egy új gépre. De ennél tovább fejleszteni szerintem nem érdemes.
  • zotya10002
    #86496
    Sziasztok!

    Nem nagy szám a gépem,de mégis ha vennék egy jobb vga-t akkor el lennék még vele egy ideig?

    Amiket néztem használtan : Sapphire HD 7790 Dual-X OC 1 GB DDR5
    Sapphire Radeon HD7770 OC 1Gb DDR5
    SAPPHIRE HD 6950 2GB
    Vagy mit ajánlanátok? Vagy hagyjam a francba mert nem érdemes?

    A gépem :Alaplap : Gigabyte GA-G31M-ES2C
    CPU típusa Intel® Core™2 Quad Processor Q6600
    RAM: 2x2Gb CSXO 800Mhz
    SSD :Samsung 840 EVO 250 gb
    HDD :Western Digital 3,5" 500GB+1T
    Videokártya Sapphire PCIe HD5830 1GB GDDR

    Választ előre is köszi!
  • arty
    #86495
    gta5ben ugytudom a vsync implementácio is hibás, bár haver szerint volt patch, sokat javult... (ez szintén okozhat akadozást)
    Utoljára szerkesztette: arty, 2015.04.22. 19:57:56
  • G18XM8
    #86494
    Ezen már a crysis 3 is full beállításokkal 60 fps el fog futni... :D
  • G18XM8
    #86493
    Gondolom a 2. felétől nem nekem akartad írni. :)
    De amúgy igen, 2 gb vram 3 gigàt igénylő graf beáll = diavetítés. Ezért mondom, hogy a 2 ma már kevés.
  • lo9in
    #86492
    hagyom a fenébe a modot, leváltottam az e2200 , 2,2ghz 1mb l2 cache procit e6750 2,66ghz 4mb cache-s re :)
  • bajgunar
    #86491
    stutter is, swap is, fps drop is. :D lehet itt minden, mint a búcsúban.
    Game indítás után alt+tab; ctrl+alt+del, gtav.exe-nek Magas prioritás! Launcher-nek meg alacsony.
    Mindenesetre, ha 2Gb VRAM-ja van, nem egészséges ~3Gb-nyi textúrával izzasztani a vga-t. Aztán csodálkozni, hogy dadog,akad,leesik az fps.
    Jah még valami! Arra figyelj, hogy a win lapozófile-ja NE azon a meghajtón legyen, ahonnan a ~7X Gb-os GTA V -öt futtatod! :D Tedd másikra. Ez is segíthet a problémádon.
    Tápellátási probléma meg nemhiszem, hogy csak GTA V alatt jönne ki. Az kijött volna már előbb is, más game alatt.
  • lo9in
    #86490
    üdv. olyan kérdésem lenne hogy a bsel mod hp gépeken is működik ?
  • Blum
    #86489
    "nem - a gta5 ezen se megy majd maxon"

    Nem a frászt...addig pakolja egyesével a megahertzeket, amíg bele nem karcol a 60FPS-be! :D
  • G18XM8
    #86488
    A stutter az nem az amikor alacsonyra leesik az fps, ez az fps drop vagyis zuhanás. A stutter az az amikor meg meg akad a kép, durván kifejezve diavetítést lát az ember. Ezt okozza a kevés vram. Az fps drop lehet sokminden miatt, pl a játék nincs megfelelően optomalizálva az adott vga-ra, vagy cpu-ra, ezt általában egy patch-el orvosolják, vagy egyszerűen gyenge a cpu, vagy ahogy írták nem megfelelő a cpu tápellátása. De okozhatja vírus, vagy egy program ami leterheli a cpu-t.
  • bruna #86487
    Ja írtam már a GTA-s topic-ban hogy melózok de este kipróbálom :) ,remélem az megoldja, de egyébként meg lehet veszek új VGA-t a közel jövőben...
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    ha esetleg éredekel valakit egy R9 270x ! ;) :P
  • bajgunar
    #86486
    Am. a "fiam" kért gépet nemrég. Asrock 970 extreme 3 r2.0 lappal, fx 6300-al, 8Gb 1600 Kingson, Asus GTX 660 2Gb OC-vel.
    Folyamatosan megy a game (gta v) neki is full hd-ban ~high graf-al ~2100Mb graf. beállítással. Nincs stuttering, se throtting.
    DE ha ~2800Mb-ra teszi a graf beállítást, akkor kb 3-4 perc után neki is elkezdi a stuttert (dadogást). Leesik ~10 fps-re, ~3-4 mp-ig, majd megy 3-4 percig ~50fps-el, s újra. Lejjebb véve a graf. Már nem is dadog.
  • bajgunar
    #86485
    Az 1Gb VRAM-ot a graf beállításokkal nem lépted véletlenül túl? Mert HA igen, akkor NE csodálkozz, hogy swap-ol vagy stutter-el a game!
    1Gb VRAM kevés ehhez a game-hez! Kompromisszumokat kell kötni, és az 1Gb VRAM-od!!! nem túllépni. És megszűnik az fps ilyen szintű ugrálása, stutterelése. ;)

    bruna:
    Új hűtő nem is fogja. A procid simán mehet ~80 fokon. Legfeljebb a rászabott ~85 év élettartam lecsökken ~30-ra! De akkor se fogod max ~10 évig használni, aztán megy a süllyesztőbe. A VGA-d is simán működ ~80-90 fokon. Baja nem lesz, ha nem 65 fokon megy. Ha más probléma nem merül fel 80 fokon is évekig kéne, hogy működjön.
    Am. beírtad már ~minden topic-ba a "bajod". Graf beállítások lejjebb vételével és a VRAM limit NEM túlszárnyalásával megszűnt a "problémád" GTA V-ben?
  • alyr2
    #86484
    Szerintem az alaplap keves. Sokat olvastam kulfoldi es magyar szakforumokat mert epp en is alaplapot vasaroltam,a 970 extreme 3 lapot mar az fx 6300 ala sem ajanlja senki pont az "elegtelen" tapellatasa miatt. FX ala a 6+2 es 8+2 fazissal rendelkezo lapokat ajanlja mindenki, mert a 4+1 fazissal instabilak lehetnek idovel. mint nalad, es mint nalam a regi lapommal. Nalam mar a gyari alap orajelet sem tudta tartani a procim, ha 30 masodpercnel tovabb ment 100% kornyeken. a hofok rendben volt nalam is mert nem ment 45°fole sem szinte, de dobta 2-5 masodpercre az orajelet eleinte 3k ig utanna meg 1,4 re. Persze nem kell foglalkozni azzal amit irok ha nem akarsz , de akar elfustolhet a lapod emiatt a procival egyetemben akar
  • G18XM8
    #86483
    Lehet más oka is. Pl. vírus, vagy valami más program leterheli a cpu-t. Nyisd meg a feladatkezelőt mikor belassul és ellenőrizd, hogy van-e valami a játékon kívül ami terheli a procit. Én jártam így és megoldotta.
  • bruna #86482
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Írtam privátba a kártya miatt ! ;)
  • bruna #86481
    Elvileg mások is hasznának ilyen CPU-t ilyen alaplappal gond nélkül... Én is a játék hibájára gyanakszom...
  • rage
    #86480
    Nálam ugyanezt csinálja, szerintem a játék hibája, mivel semelyik másik játékban nem tapasztaltam hasonlót.

    Más:
    Ha a meglévő AMD kártyámat szeretném lecserélni egy R9270X-re, s jelenleg is már a legújabb béta (GTA-hoz kiadott) drivert használom, a videokártya csere előtt kell driver uninstall, majd utána reinstall, vagy mivel ugyanaz a driver, már felismeri simán az új kártyát és ennyi?

    Vagy ennyire még nem kezeli jól a Win7 és érdemes leszedni és újratenni?
  • alyr2
    #86479
    Ez a baj. 4+1 fazis, keves neki 8+2 kene. pl gigabyte 970A-ud3p mar jo lenne. vagy asus m5a97 evo vagy evo r2.
  • bruna #86478
    Asrock 970 extreme 3
  • alyr2
    #86477
    A procid throttingol ( nem kap eleg feszt?) Alaplapod mi?
  • arty
    #86476
    nem - a gta5 ezen se megy majd maxon
    igen - a cod2 ezen majd már jobban fut

    nem - +20ezret nem ér meg
    igen - +3ezret röhögve megér

    ;)
  • lo9in
    #86475
    érdemes lecserélni egy hd 4350 512mb ddr2-t egy hd 5450 512mb ddr3-ra ?
  • bruna #86474
    Hát nem tudom a gta 5öt tolom és játék közben kb 5 percenként le esik az FPS nagyon alacsonyra pár másodpercig majd megint tök szépen fut magas grafikai beállításokkal mintha semmi sem lenne... És most vettem új hűtőt mert eddig a proci is melegedett (fx 8350 8x 4ghz) de most a játék alatt a proci stabil 55-60 fokos a VGA meg 65-66 fokos és azt látom hogy amikor a játék belassul akkor mind a 2 hőmérséklete lecsökken... Vajon a játékkal van a gond vagy valami a gépemmel hogy néha visszafogja a teljesítményt ? Nagyon zavaró :S ÉS úgy látszik hogy az új hűtő sem oldotta meg a problémát
  • arty
    #86473
    95-100 körül kezdi visszavenni magát

    a 65fok túl hideg, gondolom ezért zajos is... próbáld meg jobben felmelegíteni és élvezd a csendet :)
    Utoljára szerkesztette: arty, 2015.04.21. 21:47:38
  • G18XM8
    #86472
    A 65 fok tejesen normális, sőt jó.
  • bruna #86471
    Egy Shappira radeon R9 270x vapor x kb hány foknál kezd túlmelegedni az az lekorlátozni ? Az enyém néha eléri a 65 fokot játék közben új hűtővel (CM Hyper 612 v2) nagyobb be se férne már a gépházba... ,ez normális hőfok ?
  • G18XM8
    #86470
    Júniusban a teljes vga piacot lerohanja az AMD
  • bardocz
    #86469
    Fekete valószínű az előzőn sem volt, mert nem feltűnő nekem, biztos hozzászoktam.
  • arty
    #86468
    - full RGB a legjobb (a többi nem-monitorokhoz van/filmetnézni, ilyenek)
    - a nemfeketeséghez meg szokj hozzá, ez az IPS hátránya. cserébe pompás színvilágot élvezhetsz egy jó monitorral :)
  • bardocz
    #86467
    Na majd keresek valamit. De nincsen kedvem hurcolászni a monitort..:)
  • Solt
    #86466
    Ezek szerint a PWM-s háttérvilágítással nincs gondod... szerencséd van! :))

    Szánd rá azt a pár ezer forintot a műszeres kalibrálásra, nem bánod meg. ;)
  • bardocz
    #86465
    Nem, ilyesmi nincsen. Először nem tudtam mi a gondja, mert volt egy keret a képen, a catalystban kellett beállítani egy skálázást, és jó lett. Amikor próbálgattam a beállításokat, akkor kezdett el vadul vibrálni 1080i-ben, de azt nagyon gyorsan visszaállítottam.
    Picit olyan mintha sok lenne a zöld, de igazából nem tudom rendesen eldönteni. Keresek valami netes tesztet, az hátha segít.
    Utoljára szerkesztette: bardocz, 2015.04.17. 18:05:54