90029
  • BooMiller
    #86584
    4500-ert dobaljak mar a w3 codokat:)
  • Palinko
    #86583
    hát mondjuk GTA jó lenne ha... hagyjuk, de a witcher meg a batman olyan fegyvertények, hogy az összes előző rész 9 plusszos volt
  • grebber
    #86582
    Remélem az AMD is valamit mellékel majd a 380X + a felette lévő kártyákhoz.
    Dragon Age 3 jó is lenne hozzá
  • BooMiller
    #86581
    Mintha a Zotac és a Sapphire egy tulajdonban lenne:) Nem tom de valami ilyesmi rémlik.
    Utoljára szerkesztette: BooMiller, 2015.05.07. 10:20:41
  • mulli1986
    #86580
    Márkák között mi a különbség? Én többnyire sapphire kártyákat vettem, többi márka teljesítménye és megbízhatósag ugyanolyan? Pld ez a Zotac is ismerős, de nem tudom mi fán terem :-)
  • BooMiller
    #86579
    Vannak árak... PH-n új garis 970 Zotac 97500 Witcher/Batman coddal:))
  • mulli1986
    #86578
    Na igen, csak a teszteken még mindig a GTX teljesít jobban és jár hozzá ~20e ft értékben játékkupon is. Szóval még mindig az n vidia a nyerő. Kérdés az, h ezt meg lehet e cáfolni?
  • Solt
    #86577
    Iponon 116K-ért 290x Asus Matrix platinum volt még tegnap...
  • Palinko
    #86576
    én sem fogom fel, hogy annak idején 130-ból komplett bivaly gépek kijöttek
  • mulli1986
    #86575
    Sziasztok! Objektív véleményre volna szükségem. Közeljövőben szeretnék váltani kártyát. Most Sapphire HD 7870 ghz edition van és világ életemben Radeonos voltam.
    Váltás első körben R9 285-öt néztem 66e ért. Tegnap találtam 113ért asus Gtx 970et, amihez jár az új batman és a witcher 3. Ez így már több mint jónak hangzik. Ezzel egy kategória az R9 290x aminek az ára 130e felett van és nem jár hozzá semmi. Tényleg ennyire eldrágultak a Radeon kártyák?
    Pro és kontra jöhet mindkét gyártóra! Köszönöm!
  • zotya10002
    #86574
    Értem! Hát köszi :-(
  • broman191
    #86573
    Soha nem kellett volna annyiért adni, mint amennyiért eddig adták...3 GB VRAM-mal egészen jó vétel lehetne, de ennyiért még mindig megfontolandóbb egy használt, több év garis 280/280X... :)
  • Solt
    #86572
    R9 285 árcsökkenés
  • Thaddeus
    #86571
    Nekem is ilyen van, és nem lehet az enyémet sem :/
  • zotya10002
    #86570
    Az lehet.Ez a dupla ventis,a Dirt 3-al adták akkoriban.
  • broman191
    #86569
    Lehet hogy nem ref modell így nem lehet és úgy rémlik hogy csak egy bizonyos gyártási dátum előttieket lehet modolni...
  • zotya10002
    #86568
    Sziasztok !Vettem egy használt Sapphire HD6950-gb.vga-t.Szép is jól müxik meg minden(bár én többet vártam 5830 után)Próbáltam modolni 6970-re de nem engedte.Létezik,hogy ezt a tipust nem lehet?
  • broman191
    #86567
    :DD
  • Solt
    #86566
    Úgy-úgy... de lassan az Ipon fórum is zárkózik! :D
  • BooMiller
    #86565
    Ami ott megy az még az SG-t is veri, pedig az nagy szó...
  • Solt
    #86564
    És nácik! :D
  • alyr2
    #86563
    A magyarok retardaltak....
  • Solt
    #86562
    Na a csodavárásig milyen logikai bukfenccel jutottunk el? :D

    Tény szerinted, szerintem meg nem. Olvasom a cikkeit, és általában a hozzászólásokat is, szó sincs arról amit írsz. Számold össze hány fikázó hozzászólás érkezik az Abu ellenes ligától, és mennyi az említett fórumozótól.
    Utoljára szerkesztette: Solt, 2015.05.03. 15:04:44
  • Ra1n
    #86561
    Várd csak a csodát.:)

    Amit pedig leírtam,tény,így történt és történik minden egyes pc fikázó nextgen cikknél.:)
    Utoljára szerkesztette: Ra1n, 2015.05.03. 15:01:36
  • Solt
    #86560
    Tömören kb én is ezt gondolom a te hozzászólásodról! :D
  • Ra1n
    #86559
    Lol
  • Solt
    #86558
    Ezt nekem ne, ha kérhetem! :) Ismerem Abu cikkeit, azok alatt pont a fikázók szoktak megjelenni, az említett tag annál kevésbé. A hurok pedig nem körülötte szokott szorulni, hanem a sok szövegértelmezésre képtelen zoldhályogos körül! :) Egyébként majd kiderül amikor megjelenik az említett engine, hogy mi merre hány méter...
    Utoljára szerkesztette: Solt, 2015.05.03. 13:16:47
  • Ra1n
    #86557
    Az illetőnek köze nincs a SEGA-hoz sem semmi máshoz, Abu alregje, aki először akkor tűnt fel amikor az Uncharted 3 megjelenésekor beindult az E3 vs Megjelenés közti különbségek és a grafikabutítás taglalgatása. Abu váltig állította hogy nincs semmi sem butítva majd hirtelen a semmiből előkerült ez a srác, akkor 0 napos reggel, és rögtön alátámasztotta amit Abu mondott meg közölte hogy ő részt vett az Uncharted fejlesztésében...Blabla.... A hitelessége nulla...És mindig feltünik Abu cikkei alatt teljesen véletlenül és helyesel neki meg adja alá a lovat főleg amikor szorul Abu körül a hurok amibe állandóan belemegy amikor épp a PC-ket vagy az nvidia-t fikázza.
  • rage
    #86556
    Sapphire R9 270X 4 GB-os kártyánál belefutottam a flickering problémába, vagyis 2D-ben (netezés, youtubue videok, stb) random ugrik egyet a kép. Utánaolvasva, ez elég gyakori probléma lehet az R9-es kártyák esetében, mert millió fórum és video van róla.
    Játék alatt (vagyis 3D módban) nem fordul elő sosem.

    Általában megoldásnak egy VBios frissítést javasolnak (a kártyámhoz nem találtam újabbat) illetve megoldásként azt, hogy a 2D profilban a memory clockot emeljük meg. Nálam 2D alatt a core clock 300 Mhz, a memory clock 150.

    Ha engedélyezem az overdrive-ot a CCC-ben, akkor a memory clock egyből 300-ra áll, de ez még nem segít rajta

    Szeretném megkérdezni valakitől, akinek volt hasonló problémája, de ezzel sikerült megoldania, hogy mit állított be és hogyan

    Köszönöm!
    Utoljára szerkesztette: rage, 2015.05.01. 11:19:52
  • strepsils
    #86555
    6700 ám van és már megint szaggat a 60fps videók lejátszása . Mi lehet a gond? VLC yutub html5 playeren is , régebben nem szaggatott.
  • Mr_no_NaMe
    #86554
    Sziasztok!

    Soha nem volt még radeon kártyám ezért kéne egy kis segítség. Szeretnék beállítani magamnak két szín és fényerőbeállítást, az egyiket játékra, a másikat pedig asztali használtra. Látom én, hogy van ilyen a catalystba, hogy gyorsgombos profilváltás meg előbeállítások, de teljesen mind1, hogy melyiket töltöm be, mert a beállításaimat mind a kettőre elmenti. Valamit elrontok, vagy az előbeállítás, mint profil, az pont nem vonatkozik a fényerőre és a színekre?
  • Solt
    #86553
    Na igen, ebből a szempontból lófasz a seggükba, már kilyukad az oldalam! :)))
  • BooMiller
    #86552
    de valamit csöpögtethetnének már:)
  • Solt
    #86551
    Szó sincs veszekedésről, főleg nem veletek! ;)

    Én optimista vagyok, a következő 1-2 év sok kellemes meglepetést tartogat a PC-s júzereknek... :)
  • Solt
    #86550
    Az a nyavajgás, hogy konkrétum nélkül temetsz... :) Én azért vagyok optimista, mert a pletykák erre adnak okot, de mérget venni erre sem lehet, tehát végülis én is konkrétumok nélkül vagyok optimista, így van! :))

    Jelenleg a szoftveres rész van lemaradva, a hardverek most is elég erősek, tehát semmi nem indokolja azt, hogy valami egetverő hardveres újítást várjunk el! :)

    Két hónap múlva folytatjuk! ;)
  • BooMiller
    #86549
    Nyugalom ne menjünk veszekedésbe:) Beszélgetünk , azért sírok mert sok mindennek kellene klappolnia mostanában.. DX12/Oculus de a remény hal meg útóljára:D
  • Solt
    #86548
    Jaj ne már bazzeg... Nem ismerjük a palettát, szinte semmit nem tudni arról, hogy mik jönnek és milyen áron... A 370, 370x, 380 biztos jó ár érték aránnyal bír majd...

    De a lényeg itt is az, hogy a fő lemaradás szoftveresen van, ott kell előrelépni, mert a hardverek (AMD) bőven előrébb járnak. Idáig mindenki azt hangsúlyozta, hogy minek fejleszt az AMD előre, úgysem használja ki semmi... Most, hogy lesz ami kihasználja, és hardveresen a jelenlegi szint is jó, meg jön az, hogy miért nem fejlesztenek? :)))

    Biztos nem csak sima átnevezések lesznek, ott ahol szükség van rá, lesz előrelépés, de kb 2 hónap minden kiderül! ;)
  • BooMiller
    #86547
    Ha az nyavajgás hogy le írom a véleményemet úgy hogy nincs konkrétum, akkor te meg konkrétum nélkül hypolsz:)))))

    Várunk két hónapot és majd rátérünk megint:)
    Utoljára szerkesztette: BooMiller, 2015.04.25. 13:05:46
  • Solt
    #86546
    Látom most fullba nyomod az értetlent! :D A 800 USD az a kompakt vizes 390x spekulált(!) ára! A 290 150 USD-vel alacsonyabb áron kezdett mint a 290x, tehát ha ezt és a kompakt víz árát leveszed a 800-ból, akkor rögtön 550 körül járunk egy olyan kártya esetében, ami HBM-l jön, es, ha hinni lehet a pletykáknak, akkor legalább 30-35%-t ver a 290x-re.

    A következő NV jöhet HBM2-l, de semmi tapasztalatuk nem lesz vele... Arról nem beszélve, hogy, ha úgy alakul az új API-k sorsa mint ahogy az kinéz, akkor a 9xx széria nagyot fog veszteni az árából, mert a jóval olcsóbb 290 is aláver! Ennek biztos örülni fognak a tulajok...

    De ez mindegy is, mert egyelőre úgy nyavajogsz, hogy szinte semmi konkrétum nincs! :))))
  • bardocz
    #86545
    60k-s kategóriában meg vegyen az ember mégrégebbi használtat? Mert akkor ez egy nagyon jó új generáció :D