90029
  • arty
    #86624
    nála a 770 is fossáverte a 280at ... hagyd rá, kereszteslovag :)
  • grebber
    #86623
    Furcsa információk érkeznek Fiji lapkára épülő Radeonokról
  • Palinko
    #86622
    azért a Hitman ,Bioshock Infinite, Deus Ex3, FC3 mind kihagyhatatlan, egyikük olyan sztoryval, hogy becsokizol.
  • Ra1n
    #86621
    Akkor ilyen téren nézzük másképp...A Gigabyte G1 Gtx 970 olcsóbb mint az R9 290X platinumod.. Már alapjáraton is erősebb kártya, de még jobban meghúzható 1500mhz-re. Mindezt olcsóbban, 50-60 fokon tálalva, mérföldekkel kisebb fogyasztás mellett.
    Az NV húzása valóban vicc,amit az AMD fanok mókásan meglovagolnak,de ettől még továbbra sem fog előjönni a probléma max 4K-ban amire a 970 és a 290X is kevés az eseték többségében.
    Nem hittérítő szöveget írtam hanem tényeket de befejezem mert látom te vagy itt a helyi AMD prédikátor. :)
  • mulli1986
    #86620
    Intel + radeon. Basszus nagyon fáradt vagyok már... az első hszt már át se merem olvasni... :(
  • BooMiller
    #86619
    Őőőő...
  • mulli1986
    #86618
    Én melegedéssel sose foglalkoztam. Én nem adtam neki túl nagy jelentőséget. Nekem mindig jó konfigjaim voltak. Intel + AMD. Mindig jobb játékok mentek, mint amiknek kellett volna. Szóval nem panaszkodom. Melegedéshez meg az AMD + radeon dologhoz meg nem tudok hozzá szolni, mert ez az első ilyen gépem. Am csak azt írtam le amit ma halottam.
  • Solt
    #86617
    De rossz topik, mert itt nem kell a nagy zöld hittérítő szöveg... :))

    De, hogy maradjunk a tényeknél. Abban igazad van, hogy a 290X és a 970 kb egy kategória... árban... én is azon a véleményen vagyok, hogy az a lényeg, adott összegért mit kapunk cserébe. Az IPON-nál maradva, egy 970 Strix annyiba kerül, mint egy 290X Matrix Platinum... utóbbi kicsit azért feljebb van a ranglétrán, de ezt most nagylelkűen hagyjuk figyelmen kívül.

    A NV 3,5 GB-s húzása a 970 esetén egy pofátlan sumákság volt. Aki ezt a húzást ezek után még pénzzel honorálja, az ne csodálkozzon azon, ha legközelebb is átverik. Nálam már itt dőlt volna dugába az egész 290X vs 970 téma. Lentebb már soroltam a további érveket a témában, nem kezdem előröl...

    Melegedés... a Matrix Platinum esetében kétlem, hogy ezzel gondod lenne, de ezen kívül is van legalább még 3 olyan 290X, aminek a hűtése normálisan megoldott, amiatt biztos nem fog tönkremenni neked, a teljesítménye pedig adott. Aki kiokosított, nyilván extrém esetre gondolt...

    A CPU kérdésbe inkább nem mennék bele, mert ahogy látom az utolsó 2-3 mondat környékén egy kis zavar támadt az erőben! :)
  • mulli1986
    #86616
    Nem tévesztett topikot. Én legalábbis nem értem egyáltalán a két márka miért van külön topikban, hiszen egy a téma. Egyébként szerintem a 290x és 970 ugyan az a kategória. Csak az ára mondja meg melyiket éri meg jobban megvenni.
    Illetve ma lettem kiokositva, hogy a melegedés mind az életét mind a teljesítményét befolyásolja.
    Ráadásul az AMD is melegedős proci az intelhez képest és az AMD kártyák is. Szóval egy intel +n vidia kombó elvileg jobb is. Viszont az amd jobb játékra, az meg az AMD kártyát szereti.
  • Solt
    #86615
    Először azt hittem valami lehúzós reg, aztán láttam, hogy valami 13x pozitív értékelés van vagy mi a szösz... kemény! :)
  • BooMiller
    #86614
    Gari nemgari odabac:)))
  • alyr2
    #86613
    ennyiert vettem a 280x emet 1 ev garival :D
  • Solt
    #86612
    Őőő...
  • broman191
    #86611
    ASUS R9 290 DC2 OC - 55e Ft, igaz gari nincs, garival meg lehetne őrülni... :D Egyébként lesznek idővel használt, nem ref. + garis R9 290-ek 70e Ft környékén, ref. modellek pedig gyakran 60-70e Ft között mennek. Garijuk persze általában nincs...ilyen teljesítményű-fogyasztású-melegedésű hardverért pedig nem kockáztatnék annyi pénzt...
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2015.05.07. 18:32:51
  • Solt
    #86610
    :))))
  • Inquisitor
    #86609
    Amikor új generáció jön ki prociból vagy VGA-ból, no meg karácsonykor amikor sokan bővíteni akarnak, akkor tömeges az olcsó cuccok megjelenése a PH-n. Pár éve pl. mindenki Engineering Sample i5 meg i7 procikat árult bagóért. :D
    Meg volt ugye amikor 6950-70 kártyákat szórták bagóért. Most meg ezt dobálják.
  • BooMiller
    #86608
    titanX elso tiz tesztet végig néztem ebben volt egy azaz egy ahol mindenben agyonverte a 970 a 290X biztos azt fogom elhinni:DDD
  • BooMiller
    #86607
    Tehát tesztelted otthon a 970 és a 290X viszonyát, mert ha nem én sem hiszem el amit mondasz:)))
    Linkelj már pls. valami tesztet vagy valamit mert pár oldalt megnéztem ahol a titanX-et tesztelik ami nem túl régi és mindenhol verte a 290X a 970-et....
    Utoljára szerkesztette: BooMiller, 2015.05.07. 17:29:12
  • Ra1n
    #86606
    Nem,leírtam egy tényt,attól hogy reálisan látom a dolgot még nem feltétlen vagyok AMD hater. Az 5-ös és 7-es szériából több darab is volt a gépemben amiket szerettem....
    Részemről én hitelt nem adok fanoldalak (Ph,Ipon) tesztjeinek és cikkeinek,azt hiszem el amit látok illetve az olyan oldalak tesztjeit amik igazolják amit látok.
  • Solt
    #86605
    Topikot tévesztettél! ;)
  • Ra1n
    #86604
    Hogy a 970 lassabb lenne mint a 290X...Na az egy vicc,érdekes más oldalakon messze nem így van,de az Ipon és a Ph megmondja,mint mindig.:)
    Az újabb játékokban főként nem. De ahogy érzed újra. A 3.5 gb-t pedig max akkor veszed észre ha 4k-ban játszol,amire meg egy darab gtx 970 vagy 290X bizony kevés az esetek túlnyomó részében.... 290X 1-2 tesztben valamivel 970 elött végez, legtöbb tesztben vele együtt vagy mögötte, mindezt bődületesen magasabb fogyasztás és hőtermelés mellett.
  • bardocz
    #86603
    Köszi. Batman játékokban nem vagyok otthon.
  • BooMiller
    #86602
    apa kezdődik:)))))
  • BooMiller
    #86601
  • Solt
    #86600
    Azt jól teszed, de azért érdemes a tesztoldalak, fórumok eredményeit is fenntartással kezelni. Én személy szerint többek közt a TechPowerUp, Guru3D, PH, Ipon, oldalak alapján szoktam tájékozódni... ha ezeket az ember összeveti, valahol félúton lehet az "igazság"! Amire mindenképpen figyelni kell, hogy minél frissebb legyen a teszt, mert a kezdetekhez képest akár 10% körüli eltérések is lehetnek a frissítések, driverek miatt.

    Szerintem jelenleg a kivárás mindenképpen indokolt, főleg, ha hosszabb távra tervezel.

    BooMiller #86597: Én a 6990-t vettem egy parkolóban... olyan gyomoridegem volt amíg ki nem próbáltam, hogy majd befostam! :D
  • BooMiller
    #86599
    Arkham Knight
  • bardocz
    #86598
    Batman kód az melyik batmanhez van?
  • BooMiller
    #86597
    :DD hihetetlen érzés amikor egy 1.6 Nortwoodot átveszel egy benzinkúton egy zsepibe becsomagolva vagy 50e-ért:DDD És az az 50 nem ma volt...
  • mulli1986
    #86596
    Akkor júliusra már minden régi kártya ára lentebb lesz :-)
  • mulli1986
    #86595
    Na ez érv. Jó sok. érdemes várnom mindenképen. Egyébként én itt szoktam elsőnek megnézni Gpu benchmark
    Illetve rákeresek kifejezetten a kártyákra és tesztekre. Szóval nem csak egy oldalról tájékozódom
  • alyr2
    #86594
    Nájsz!
  • Solt
    #86593
    Kemény vagy csoki! :)))
  • BooMiller
    #86592
    Volt egy ilyen sejtésen de egyszer élünk:)
  • grebber
    #86591
    AMD Fiji XT Reference PCB as Short as GTX 970 Reference, R9 295X2 Performance
  • Solt
    #86590
    Azok biztos bányász kártyák voltak... Garancia nélkül meg ne vedd! :)) Szerintem...
  • alyr2
    #86589
    ezeket sehol nem tudtam valasztani:D pedig bolti kartyaim voltak..amikor a kodot irtam be mindig lejart vagy nem tamogatott gyarto uzennettel zavart el. Tomb rájdert veggtoltam törtben nem vettem eszre az elejen hogy amd gaming evolved vagy mit ir:D a tobbit meg kihagytam az eletembol, nem tartoznak az erdeklodesi korombe:D
  • BooMiller
    #86588
    Meg is vagyok bolondulva, van most a PH-n 290X stock:) 68-ért több darab :DD Nekem meg itt figyel a Peter hűtő :DDD Ezt nem tom mi veri meg ár/teljesítményben:)
  • Solt
    #86587
    Milyen teszteken? :) Iponon most volt Titan X teszt, ott azt hozták ki, hogy a 980 kb 6%-l gyorsabb a 290x-nél... Nyilván ez játék függő, van ahol nagyobb a különbség, de jellemzően minél nagyobb a felbontás, annál jobban a nyakára megy. Ehhez hozzájön, hogy az előzetes hírek alapján a Maxvell dx12 alatt nem fog remekelni, plusz ugye jövő év elején jön az OR, ott is a magasabb felbontás a 290x felé billenti a mérleget. IPON szerint a 970 8%-l lassabb a 290x-nél... Plusz a 970 3,5 GB-s szivatása miatt, én elvből sem venném azt a szériát... Ha már annyira NV, akkor inkább 780Ti használtan...

    Mindezekhez még hozzájön az is, hogy kb egy hónapon belül itt az új AMD széria, és jön a 980Ti is, ergo mindkettőnél befigyelhet egy komolyabb árcsökkenés. NV oldalán bőven van hova csökkenteni... a 780Ti érkezésekor a 780 150 dollárral lett olcsóbb, ha jól emlékszem.

    Azok a játékok meg... Aprón olcsón megkapod, ne a teli árat nézd...
  • grebber
    #86586
    "AMD tamogatott jatekkal nem igazan talalkoztam az elmult evekben"

    Barlang feeling?

    Tomb Raider, Sleeping Dogs, Hitman ,Bioshock Infinite, Deus Ex3, Dirt 3, Dirt Showdown, Far Cry 3 , FC3 Blood Dragon, DMC ezeket lehetet választani az amd kártyáihoz.
  • alyr2
    #86585
    A batman meg a witcher Nvidia tamogatott jatek, jo hogy kuponnal adjak a kartyat! AMD tamogatott jatekkal nem igazan talalkoztam az elmult evekben! Bar nagyon nvidia logosal sem..Lehet nem en vagyok ezeknek a jatekoknak celkozonsege:)