90029
  • mulli1986
    #86664
    Én se hiszem el, csak ha látom :-D
  • arty
    #86663
    a fix30, jó blur-al, talán igen :)
    kétségeim vannak afelől, hogy Mulli haverja így nyomná a 970-en....
  • Palinko
    #86662
    30 fps simán akadásmentes... most az más kérdés, hogy jobb a több
  • arty
    #86661
    akadásmentes? van akinek a 35-87fps is "akadásmentes", szerintem meg játszhatatlan :)
  • mulli1986
    #86660
    Haver Gtx 970-el állítólag ultran nyomja akadasmentes. De nem láttam saját szememmel szóval ki tudja...
  • grebber
    #86659
    Sokra megy vele a pcs ha a full hd maxhoz 300k-s Titan X kell és az 50 fps is éppenhogy megvan.
    Pécé mászter rész ....
  • BooMiller
    #86658
    Ez egy cikkben volt nem is néztem, mindjárt belinkelem .ittt a cikk


    Utoljára szerkesztette: BooMiller, 2015.05.11. 08:01:00
  • arty
    #86657
    ez a lengyel csapat a gta5ről is lehozott ilyen fizetett tesztet és a fele se volt igaz - máshol nincs semmi?
  • BooMiller
    #86656
  • arty
    #86655
    tipikus. mondjuk ennyire vérgeci még az EA se volt sose, amíg az nv fizette (bár abból a slightly mad aligha kapott pénzt)... lásd Shift2... de most igazán megdolgoztak a zsetonért (még ingame vidia hirdetőtáblákra se szégyellték kitenni a bizonyítványt)

    mocskosférgek. innentől én úgyveszem, h a játék árát a ződek kifizették - HELYETTEM :) kétszer nem fizetek azért a félkész szemétért, az fix.

    (majd mindjárt jön Borg és megideologizálja, hogy ez miért van mégis rendben, ill. h az amdnek is ezt kéne tennieblabla)
  • BooMiller
    #86654
    Az a legjobb:) majd raksz melle CF-ben egy 750Ti-it:)))
  • BooMiller
    #86653
    Most olvadtam project cars tesztet:)))) esoben 970 70 fps , 290x 38 fps:ddd ugy hogy kiadtak ps4/onera:) PC-n megvegy nagy nv logot kapott:)))
  • Solt
    #86652
    Én meg HD4600-n vagyok! :DD

    Elvitték a 780-t... kicsit kivárok, ha kínálkozik egy jó vétel 290X akkor beruházok arra és elleszek vele amíg az új széria árai normalizálódnak, ha nem, akkor rácsúszok az új szériából valamire! :)
  • arty
    #86651
    jelenleg kb nincs jo választás... a 290 és a 970 is vérzik, igaz: más-más sebből... 970em van, 290-ről jöttem, de már/most nincs hová mennem :D

    a gcn meg akár mennyire is jo elméletben dx12 alá, majd a táskák megoldják, hogy ne legyen ANNYIVAL jobb .... :(
  • alyr2
    #86650
    Mi szeretjuk a mutyit tamogatni!
  • mulli1986
    #86649
  • alyr2
    #86648
    februar 18 ota sikerult 2300 forintos villanyszamlat csinalnom..ugy hogy vilany(vilagitok) van telefontöltes plusz a szamitogep..se mikro se huto se mosogep se tv...van egy sapphire 280X a 6300 mellett ami 1,350 en megy 4.4 GHzn hetvegente ugy 14-15 orat/nap ha nincs kedvem kimozdulni, hetkoznapokon meg 4-6 otart minden nap.hihetetlen sokat fogyaszt!!! Es annyira durvan melegszik, hogy ha orakig 100 on porgetem akkor nagynehezen felmegy a proci kupakhő 50 fokra a vga meg 63 környeken megall..
    Utoljára szerkesztette: alyr2, 2015.05.10. 12:33:30
  • BooMiller
    #86647
    Ezért kell PaksII nem tudtad mert sokan vesznek AMD kártyát itthon:))) de most komolyan 0-24-ben menő gépben nem ilyen cuccokat rakok akkor egyszerűbb két gépet össze rakni:)
  • alyr2
    #86646
    az 50 w az rengeteg! :D
  • BooMiller
    #86645
    Marha jó ez a 50w-on ugra bugra 100k kártya árnál:DDDDDD
  • Solt
    #86644
    Nincs is nagyságrendi különbség... azt kell itt eldönteni a 970 vs 290X esetében, hogy az ember tudatos vásárló, avagy sem. Ha az, akkor a 970 egyből kiesik, mert mint lentebb írtam, a sumákolást nem biztos, hogy vásárlással kell támogatni.

    Ha nem tudatos vásárló, akkor a 970 mellett szól az évi pár ezer forintos spórolás a villanyszámlán, a 290X mellett a nagyobb elméleti tudás, magasabb TIER szint, és a vélhetően nagyobb teljesítmény a low-level API-k (DX12/Vulcan) alatt.
  • BooMiller
    #86643
    Latom igen... Bye
  • mulli1986
    #86642
    BTW nagy önégetés az, hogy leírom, kívülállóként mi jön le "rólatok" (akinek nem inge...) És még én égetem magam. Ezt gondold át.
  • mulli1986
    #86641
    Pfff.... :D
  • BooMiller
    #86640
    Folytatod az onegetest vagy eleg volt?
  • mulli1986
    #86639
    Ezzel most tuti beletiportam a kis lelketekbe :D
  • BooMiller
    #86638
    Ahamm pffff:))) OMG
  • mulli1986
    #86637
    Én nem érzem magam AMD hívőnek, sőt, ahogy olvasom az írásaitokat, már már kicsit nevetségesnek is tartom ,milyen szinten nyomatjátok az igét.
    Nem kifejezetten AMD-re gondolok. Az n vidiások is ezt teszik.
    De egy kérdés: Miért jó ez bármelyik félnek???
    Én úgy látom, hogy kicsit elvakultak vagytok.. Visszatérve a 970 és 290x szintjére. Az áron kívül van valami ami egyértelműen fanná teheti az embert? Mert őszintén szólva, én nem érzem hogy nagyságrendekkel nagyobb különbségek lennének a kártyák között.
    De lehet ti magyaráztatok eddig nagyon fanatikus szempontból, ha nekem csak ennyi jött le :)
  • Solt
    #86636
    Legalább nem mondhatni ránk, hogy elfogultak vagyunk! :))
  • Borg
    #86635
  • alyr2
    #86634
    de kit erdekel hogy, mennyit kell a hutesnek hutenie, ha a zajszint nem kulonbozik? nekem volt nvidia es radeon is a gepemben.. most is radeon van, annyi a kulonbseg hogy radeonnal szebbek a szinek! es engem pl rohadtun nem izgat hogy a kartyam 200 vagy 150 wattot eszi fullra terhelve...mert az az 50W plusz hoben es aramban is lofasz..mert mindket gyartonal erosen tul van meretezve a hutes..kiveve par referencia megoldast. mondjuk esetemben a 65 fokos gpugoz kell 60%on forgo hutes az nvidianal meg 50%on mozgo..zajban a kulonbseg nem lesz erzekelheto füllel...ezen rugozni meg szerintem mar szorszalhasogatas, mert ertelmes magyarazat nem nagyon lesz..

    Utoljára szerkesztette: alyr2, 2015.05.09. 17:41:42
  • bardocz
    #86633
    Ehhez azért nem kell atomfizikusnak lenni. Ha mindkettő 65 fokos, miközben az egyik 250W-ot vesz fel, a másik meg csak 150-et, az annyit jelent, hogy az elsőn komolyabban dolgozik a hűtés, mivel több hőt kell elvinnie. Lévén hogy a 250W-ből több hőt termel.

    Solt: Így igazad van, de ettől még azt mondani, hogy nem fogyaszt lényegesen kevesebbet faszság. Amúgy vicces, te épp az amd-t véded, miközben egy nvidia van a gépedben, én meg pont fordítva :D
  • alyr2
    #86632
    :D megint a hotermeles/fogyasztas mantra megy?:D hihetetlen... amikor mindket kartya 65 fokos akkor kinek nagyobb a hotermeese? :D barmok..
  • Solt
    #86631
    Lehet rá mondani bármit, csak amíg anyagilag (mert gondolom ez a lényeg) ennyire jelentéktelen a különbség, addig a kutyát nem érdekli... Persze kapaszkodónak kiváló.
  • bardocz
    #86630
    ~40%-kal kevesebbet fogyaszt. Erre nyugodtan lehet mondani, hogy mérföldekkel jobb fogyasztás, nehogy már az áram ára alapján számoljuk. Ezzel a megközelítéssel ha van egy-egy dízel meg benzines autó, ami fogyaszt 10 litert, meg mindkettőből egy, ami fogyaszt 6 litert, akkor hiába van 4 liter difi mindkettőnél, a dízel mégse fogyaszt annyival kevesebbet, mert olcsóbb tankolni?
  • Solt
    #86629
    Gigabyte-ot a Matrix Platinumhoz hasonlítunk? :D Alapjáraton erősebb? :D Mérföldekkel kisebb fogyasztás? :D

    Az első kettővel inkább nem is foglalkozom, felesleges reagálni rá! :) Fogyasztás... átlagban kb 100W-l fogyaszt többet a 290X... ez napi 3 óra (!) intenzív játék (tehát vsync off, oszt amit megy a VGA) esetén, évi 300 játék nappal számolva, 40.-Ft / kW áramárral kalkulálva éves szinten 3600.-Ft! Ez lenne a mérföldekkel kisebb fogyasztás? :D És ugye itt eléggé kerekítve számoltam, én például fix, hogy nem játszom évi 900 órát, főleg nem max közelében pörgő GPU-val... Fogyasztás Direkt olyan oldalt linkeltem, ami ellen nem emeltél kifogást. ( Jelzem, ma bent voltam az iPonban... egy baszott nagy TV-n, hatalmas NV logó pörög körbe-körbe! Ennyit az AMD-hez húzásról! :D )

    Hőtermelés... hulla mindegy, hogy egy GPU 60 fokon, vagy 75 fokon üzemel... amíg 80-85 fok alatt lehet tartani, addig az égvilágon semmi baja nem lesz.

    Az NV húzása valóban vicc, ebben egyetértünk, de itt nem azon van a hangsúly, hogy a probléma hol jön elő és hol nem, hanem azon, hogy hülyének nézik az ember fiát, aki ahelyett, hogy erre válaszképpen azt mondaná, ezt a szériát húzzátok a kukitokra, még megvételre javasolja másoknak is a terméket! Ez nálam az a kategória, amit inkább most itt nem minősítenék... ;)

    AMD prédikátor... annyira az vagyok, hogy jelenleg egy 4770K + GTX780 páros figyel a gépemben! :D Arty kolléga jól megfogalmazta, és én is csatlakozom hozzá abban, hogy az indokolatlan AMD lejáratás ellen fel emelem a hangom, mert igazságtalannak tartom!
  • BooMiller
    #86628
    Hasonloan gondolom, de akkor nevezzuk szimpatizansnak magunkat. Dual 390 kicsit brutalnak tunik kezdesnek:)
  • arty
    #86627
    fannak nem tartom magam, de úgyérzem "harcolnom" kell a sok amdt lejárató idióta ellen :) mert nekem van annyi eszem, hogy tudjam mit jelent az egyszereplős piac....... (nvidia meg nem szorul védelemre, pontosabban azt megoldják a fizetett fejlesztők/weboldalak)
  • BooMiller
    #86626
    Az a legjobb hogy csodalkozik hogy AMD fanokkal talalkozik egy AMD topicban:)))))
  • arty
    #86625
    jaja, ő itt a hittérítő, miközben a mostani 780ti-jét anno még egy autó áráért vette... :)