90029
  • BooMiller
    #86744
    Ignoralva vagy kis barátom:)
  • Borg
    #86743
    Mint mindenki ugye, aki nem piros szemellenzővel nyal be eme kis belterjes játszóteredbe :)
  • BooMiller
    #86742
    Megint topicot tévesztett az udvari bolond?:)
  • Borg
    #86741
    Mostanában igen izzadtságszagúak a magyarázkodásaid ph-n is? Fogy a remény? Egy hónap aztán úgyis jön az AMD egy raklapnyi science-fiction slide-dal, amit megint csak a számok nem igazolnak majd a rákövetkező grafikonokon... de bár ne így lenne, ugye.
  • Solt
    #86740
    Vicces fiú vagy te! :D A feltételes mód és a kijelentő mód között tudod mi a különbség? No, mert előbbit én használom, utóbbit meg te... kis részvényesem! :D
  • Borg
    #86739
    Azért a jósgömböt még jó hogy te hozod be a piros szemellenződdel, lol :D A hét vicce, itt zárható is a topik.
  • arty
    #86738
    az nvidiás reklámtávlákból kitalálható a miért .... (és a közismerten gerinctelen, hazug fejlesztők eddigi hozzáállásából)
    Utoljára szerkesztette: arty, 2015.05.16. 13:13:13
  • arty
    #86737
    nv-n mulna, a mai napig dx8 alatt szenvednénk. ennyire innovativ, patkány cég.
  • grebber
    #86736
    Ez az amd asztala pár hét és jön hozzá valami überdriver amitől megtáltosodnak hidd el.

    Ilyet egyébként az amd is tudna akármelyik játékával csak a más kérdés ki milyen eszközökkel "csatázik" a másik fél ellen.

    Mivel nekem ezer éves gépem van nem foglalkoztam a Cars-al , így nem is tudom mi az ami maitt ennyire fosul fut az amd-ken. Remélem egyszer megtudom :D
  • BooMiller
    #86735
    értsd már meg nem írt drivert az AMD anélkül hogy futna egy eső effekt AMD-n, képtelenség az NV azonnal küldött drivert aktatáskában:DDD
  • Solt
    #86734
    Lásd pCARS? :D
  • grebber
    #86733
    Ha ezer év alatt amióta létezik AMD vs NV nem megy át valakinek, hogy a játékkiadók nem engedhetik meg maguknak hogy csak az egyik VGA-ra gyúrjanak és a másik több millió usert szarba se vegyék az ne vegyen semmit bújjon a föld alá.
    Utoljára szerkesztette: grebber, 2015.05.15. 21:03:26
  • Solt
    #86732
    Igazad van... inkább maradjunk abban a korszakban, amikor a hardverek tudásának elenyésző részét használjuk ki... A sok balfasz fejlesztőnek nem kötelező váltania, nekik ott lesz a DX 11.3!

    Nem tudom, hogy mi lesz, én még nem poroltam le a jósgömböt, de örülök, hogy te már igen! :) Jelen állás szerint a vonat után futás inkább a realitás... Mindenki a nyíltság irányába megy, ők még most is inkább bezárkóznak, és egy olyan csatában ahol nem csak az AMD-t kell legyűrni, nem biztos, hogy működni fog a vélt erőfölény. Bár amíg vannak olyan júzerek, akik felállva tapsolnak annak a hátráltató piaci magatartásnak amit az NV művel, bármi megtörténhet. :)
  • Solten
    #86731
    Ja hogy mindent bekajalsz amit olvasol. Vagy csak azt ami az nvidiaval kapcsolatos?
    Utoljára szerkesztette: Solten, 2015.05.15. 20:27:32
  • Solt
    #86730
    Mondasz nekem egy olyan AMD-s fortélyt, ami miatt XY játék jobban fut AMD kártyákon? Egyébként dokumentáltak az AMD hardverek, a fejlesztőknek minden a rendelkezésére áll ahhoz, hogy megfelelően működő játékot tegyen le az asztalra. Amennyiben nem így tesz, akkor vagy ellenérdekelt (bőrönd effektus), vagy béna! Ugyanez fordítva pedig nem igaz, mert NV nem dokumentálja a hardvereit, ergo náluk már lehet az előző kettőn túl arra hivatkozni, hogy nem ismerik a hardver pontos működését, ezért ennyire futja...

    A második bekezdéseddel nem tudok mit kezdeni... ha ennyi idő, cikk, leírás, stb után valakinek ennyi megy át, az vegyen konzolt! :)
  • Borg
    #86729
    Jajdejó, örvendezzünk együtt a kékhalál korszak újrafeltalálásának. Ahol a sok balfasz önjelölt devolper újra úgy dögleszti meg a géped, ahogy akarja.

    Hogy az nvidia mit fog tenni? Amit szokott. Felszáll a vonatra, amint lesz értelme, és letarolja a piacot. Újra, és újra.
  • grebber
    #86728
    Amivel eddig mindig is jöttek?
    DX12-vel kb semmi nem fog változni meg kéne érteni. Ugyanúgy ott lesznek az amd-s fortélyok amik értelemszerűen amd-n futnak majd jobban és ugyanúgy ott lesznek az nv támogatott game-ek amik értelemszerűen nv-n futnak majd jobban.

    Ha valamelyik AMD-s olyat vár hogy most a DX12-vel mindegy létező game amibe fikarcnyi dx12 is lapul csakis és állandó jelleggel amd-ken fog jobban futni az el van tévedve. És láthatóan sokan már a dx12 bejelentésétől kezdve el vannak tévedve....
  • Palinko
    #86727
    de ez mindig is úgy volt, hogy az utolsó pár százalék a legdrágább, persze 5 év múlva meg a titanx teljesítményét megkapjuk 25 ezerért :D
  • Solt
    #86726
    Alig várom, hogy a low-level API-k legyenek többségben... ott nem lesz vinnyogás, hogy szar az AMD driver... ha hiba van, vagy szarul fut, az egyértelműen a fejlesztő sara lesz, ráadásul a teljes dokumentáció mellett azok majd azt sem mondhatják, hogy nem tudják, hogyan működik! :D
    Kíváncsi leszek, hogy ilyen esetekben a sok tökorrú "csakazenvéééé" huszár mivel fog jönni... :))
  • BooMiller
    #86725
    :DD gondolom valami okosság lehet:)) ez valami olyan lehet mint a napokban vitába keveredtem a PH-n pcars:) szarul megy az AMD sajnos igen.. Jöttek hogy aki nem hülye NV-t vesz, játékra csak az NV. Belinkeltem az aznapi TitanX tesztet a PH-ról, amit nem ABu csinált hanem Oliverda. Ami azt mutatta hogy a 980 összeségében 7% gyorsabb mint a 290X:))) Belinkeltem az árgépről a legolcsóbb árakat ami így nézett ki 169 vs 109 teljesítmény különbség 7%:DDDDDDD tom sarkítok de pont leszarom, a postra azóta sem érkezett válasz és a vita is megállt:)))
  • Solt
    #86724
    Igazából én sem vagyok meglepődve... sőt, csodálom, hogy eddig kibírtad valami velős okosság benyögése nélkül! :D
  • Borg
    #86723
    Csak úgy záporoznak a fasságok itt :) Ráadásul egyesektől a maximális tapasztalat, és hozzáértés színlelésével :D
    Mondanám, hogy meg vagyok lepődve, de igazából nem.
  • broman191
    #86722
    Esetleg HBM+GDDR5 kombó a költséghatékonyság jegyében, csak HBM-ként promotálva...de inkábbb ne adjunk ötleteket nekik... :DD
  • BooMiller
    #86721
    A 3.5+5 tipusu memoriat is feltalaltak:)))) jovore jonnek az SD kartyaval bovitheto GPU-k:D
  • arty
    #86720
    Nem tudta a szoftverrel, amit a gyártó adott hozzá. Oké, ez nem is volna akkora gond, ha a limitedrgb-fullrgb probléma olyan evidens lenne (mint pl egy bug, hogy nem tudnál fullhdre váltani, nyilván gigliznál is a problémára megoldást azonnal!), de nem az - a legtöbben a mai napig sem hallottak róla... és mivel foskijelzőről, fosedidről, szabványleszarásról szól a (kijelző)világ, kell egy ilyen kapcsoló, biztos ami biztos, ha az nincs, nézed a szart, s összehasonlítási alap nélkül mégcsak nem is TUDOD, hogy gond van.

    És a legendás vidia driverben ez a lehetőség nem volt meg éveken(!) át (intelben a mai napig nincs vagy csak nekem nem jön elő notin?!).

    Én sosem mondtam mást: _MINDEN_ gyártó drivere szar, nem csak a kataliszt. Sosem volt elkendőzve ebben a topikban, hogy alapdolgok esetleg hónapokig bugosak voltak az utóbbiban. A hiba az hiba, kár mosdatni a vidiát.
    Utoljára szerkesztette: arty, 2015.05.14. 23:47:07
  • Ra1n
    #86719
    Tudja? Tudja.1 perc lett volna utána nézni? Annyi. Volt értelme ezért is köpködni? Nem. Ennyike.
  • broman191
    #86718
    Több mint jó az a VRM hőmérséklet, úgy rémlik hogy a még elfogadható üzemi hőmérséklet ℃ környéke, ahogy elnézem a nyári kánikulában sem lesz gond vele... :)
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2015.05.14. 22:07:10
  • BooMiller
    #86717
  • Solt
    #86716
    Én meg kísérletezgető fanboy... PH-n szidják a 290X Mátrixot... azon agyalok inkább arra cserélem be a DCII-t... :D
  • BooMiller
    #86715
    Most majd googlizik mert a 80%-ról nem tudja hogy VGA vagy mosópor:)
    Utoljára szerkesztette: BooMiller, 2015.05.14. 20:13:11
  • BooMiller
    #86714
    Nem tom mért nagy hagyjátok... nekem valszeg több fajta VGA-m volt mint neki foga! Milyen fanboy vagyok ha volt 3DFX 1/Rush/2/2000/3500, Nvidia Riva128/TNT/TNT2/GF1/GF":) S3 Savage meg Viper vagy mi a retek volt az:)) Ati/AMD na ez sok volt:)) de váltogatva éppen ami jött:) és akkor le fanboyoz?:)) És igaza van GPU fanboy vagyok:P
    Utoljára szerkesztette: BooMiller, 2015.05.14. 20:13:34
  • BooMiller
    #86713
  • Solt
    #86712
    És akkor csodálkozol, ha csak smilekat kapsz válaszként... Ez így nagyon csúnya öngól volt! :D

    Értem én, hogy a szerelem vakká teszi az embert, de azért na... egy szintet tényleg tartsunk már! :) Nincs azzal gond, ha mondjuk a kedvenc játékod hibamentesebben, jobban megy NV-n, és a hátteret letojva emiatt NV kártyát veszel, de azért hülyének ne nézzük már egymást! :)
  • Solt
    #86711
    Rácsaptam egy 105K-s Asus DCII OC-ra... ennyiért "ajándék" újonnan 3 év garanciával. A doboz elég viseltes volt, de mondom ez a legkevesebb. Hazaviszem, kicsomagolom... nincs benne a PCI-E kábel, csak a kibontott zacskója! Gyűltek a viharfelhők... :D Berakom a gépbe, eltelik kb 2 perc, BS!!!!!!!!! :DD Abban a pillanatban letisztult előttem, hogy ez egy már ki tudja hányszor visszavitt VGA, amit a nagyker hordoz körbe, amíg valakinél nem működik! :)

    Nyugtáztam, hogy ez így nem kerek, de gondoltam hátha egy BIOS frissítés megoldja. Nem ment fel rá semmilyen másik BIOS, semmilyen programmal... na akkor ez vissza a feladónak! :) Természetesen az ASUS-nak új rendelkezése van, a bolt semmit nem cserélhet egyből, nem javíthat, kéz megkötve, minden hibás cucc vissza hozzájuk... :)

    Na mondom azért csak nyúzom egy kicsit... visszavettem a gyári 1350 MHz-ről 1250 MHz-re a memória órajelét, és gyönyörűen működött, semmi BS, tehát egyértelműn memória nyűgje van. Sok időm nem volt tesztelni, de azért egy hőmérséklet tesztet csináltam, mert mindenki azzal riogatott, hogy a VRM nagyon szarul van hűtve rajta.

    ETS2: Vsync off, GPU használat végig 100%-n, kb 20 perc után 21 fokos szobában.

    GPU: 89 fok
    VRM1: 92 fok
    VRM2: 85 fok
    Venti fordulat: 55% (gyári vezérlés)
    Hang 50 centire a háztól 43-44 dB

    Fix 60%-s venti fordulattal, szintén kb 20 perc után,

    GPU: 84 fok
    VRM1: 86 fok
    VRM2: 81 fok
    Hang 50 centire a háztól 46-47 dB

    Az órajelet beton stabilan tartotta, és füles nélkül is bőven elviselhető volt a zaj amit keltett... az 1 éves Bosch mosogatógépünk hangosabb! :) Egy kicsit agresszívebb venti szabályzással bőven 80 fok alatt lehet mindent tartani, és kb 65-70%-n volt olyan hangja, mint a ref 780-nak, ami a gyári venti vezérléssel el is dobálta az órajelet, még Vsync mellett is! :) Ez Vsync mellett nem érte el a 80 fokot, és alig volt hangja...

    Régebben írtam azt hiszem ide is, hogy a 780 70% feletti GPU terhelés esetén nem tartotta a fix 60 FPS-t gyors oldalirányú mozgásnál. Néztél előre, fix 60, elfordultál jobbra, beesett 55-re, majd 1 másodperc múlva ugyanott visszaállt 60-ra... elfordultál balra, ugyanez. A 290X-l ilyen nincs... ha megvan a fix 60 FPS, akkor nyugodtan forgolódhatok, nem esik be, pedig a grafikai beállítások ugyanazok... Ja, és természetesen a TrackIr-m is simábban működik! :) Vagy a Vsync kezelés más az AMD-nél, vagy ennyire szarrá vannak hackelve az NV driverek...

    Ha kapok egy normálisan működő darabot, akkor szerintem jó lesz ez... :)
  • alyr2
    #86710
    zöldvakságban szenved! :D mellesleg nem is allitottak be a videoban ..ha tettek volna se megy fullrgbn mert a kartya nem tette volna lehetove..de mindeggy is, szerinte rendben van:D nem kell vele foglalkozni
  • arty
    #86709
    és most akkor cáfolatként belinkeltél egy tesztet, ahol KÜLSŐ, 3RD PARTY PROGRAMMAL lövik be a fullrgb-t vidián?!? :DDD
  • arty
    #86708
    jéé, gyorsabb a drágább kártya? ;)
  • alyr2
    #86707
    Őszintén? :D
  • Ra1n
    #86706
    2013-as monitor teszt.

    Benne az Nvidia full rgb megoldással. Az hogy a driver panelre pár hónapja tették egy dolog,de ettől még benne volt,csak külön kellett belőni.
    Nem gond.:)
    Fujj zöldek!

    Részemről befe,őrlődjetek csak tovább mindenen ami zöld meg kék.... Nem csoda hogy ilyen kihalt ez a topik.
    Utoljára szerkesztette: Ra1n, 2015.05.14. 12:37:56
  • j0nNyKa
    #86705
    erre így moderátorként mit kellene reagálni szerinted ?