90029
  • Borg
    #86984
    Még mindig ott tartunk, hogy irreleváns technoblablákon lovagoltok. Persze, itt nincs más, értem én, de akkor is egy dolog számít: Amikor kijön egy játék, ami érdekel, az akkor és ott min fut a legjobban. Sorry, hogy az AMD ezen rendre elvérzik, de nem tudok tapsolni a stratégiájukhoz akkor se, ha ezt a jótevő tündérke képében adják elő.
    A DX8-as túlzással sincs igazad, megnézheted mit tud a Maxwell DX12 alatt, megsúgom, még olyat is, amit a GCN nem...
    Szal lehet sarkítani, meg tagadni a dolgokat, de a piac már beárazta az AMD-t, látjuk a részesedésüket is, az anyagi helyzetüket is, és innentől kezdve igen komoly lépésre lenne szükségük ahhoz, hogy kilábaljanak a szarból. Ezen az se változtat, ha megint csak a szokásos izzadtságszagú személyeskedéssel tudtok visszavágni.
    Utoljára szerkesztette: Borg, 2015.06.06. 21:50:57
  • arty
    #86983
    Prohardveren is milyen aranyosan "naiv" :) És a végén ott könyörög, hogy jöjjön játék, amiben ő, a vidiás szopik (értsd: amdn duplafrémmel megy), mert megszokta/azt hiszi h ez jelzi, ha egy gyártó odatette magát.

    Agyfasz, komolyan :)
  • Solt
    #86982
    Most lett egyértelmű, eddig gondosan ügyeltél rá, hogy ne derüljön ki... öregszel! :)))

    Engem a konzol hidegen hagy, de amennyire követem, ott is van még tennivaló szoftveresen. Amennyit fejlődött az előző generáció kinézetben, és teljesítményben, gyanítom ennél sincsenek még a határon.
  • arty
    #86981
    Az amd nem nvidia, nem tetetett a dice-al olyan effektet a bf4-be, amitől lehasal a konkurrencia kártyáján a játék.
    Valszeg a battlefrontban se lesz.

    Több kakaót hogyérted? Erősebb, de mondjuk DX8-as hardver? Ahogyan a vidia csinálja, visszafogva a vgabizniszt évek óta? (sm3.0 óta volt BÁRMILYE annak a mocsok bandának a fizixes és gémwörkszös kib*szásokon kívül? De köszönhetően a rövidlátó fajtádnak ez igen jól működött...)

    Egyébként meg az komolyan érv, hogy 6 hónap mulva jobb lesz a vidia féle "hbm"? :D
    Wow, bár csak az amd is várt volna még félévet.........

    (a csodakonzolos baromságodra meg csak annyit: komplett játékgépet kapsz egy 970 áráért, de te 980 teljesítményt vársz tőle? begombáztál?)
  • Borg
    #86980
    Erre tényleg most eszméltél rá?:) Tartott úgy 15 évig végülis...

    Egyébként meg aztán az AMD alapú csodakonzolokkal is ki vagyunk a vízből.. 2 év alatt egy 1080p60-at se sikerül összehozniuk...
  • Solt
    #86979
    Szia Locutus! :))

    Én kivárnám a teszteket most már, elég volt a találgatásból... :) Egyébként meg drukkoljatok az AMD-nek, ha nem akartok aranyáron NV-t venni, vagy éppenséggel AMD alapú konzolt! ;)
    Utoljára szerkesztette: Solt, 2015.06.06. 21:24:04
  • Borg
    #86978
    Lehet arra gondol, hogy a 2 hét múlva Scifi XT se fogja különösebben leverni a 980TI-t, se a TX-et a friss pletykák szerint, annyira "jó" a gyerekcipős HBM jelenleg. Minden más kártyájuk meg átnevezés. Ezt nehéz nagy újításnak látni. Vagy legalábbis értelmesnek.
    Talán egy kicsit kevesebb technoblabla és több kakaó most is jobban jönne nekik. Jövő év elején meg megint lesöprik őket az asztalról a Pascallal, aminek már kész vannak a prototípusai is, fejlettebb HBM-el, és szintén fejlettebb architektúrával. Az AMD-nek mije lesz jövő év elejére? Félő, hogy már pénze se. Talán 2-3 jó hónapjuk lesz úgy év végétől a SW Battlefronttal meg a DX12-vel, mert annak nagy AMD mágusok ugye a fejlesztői (persze más kérdés, hogy a BF4 is egy raklap szar volt mikor kiadták), de félő, hogy ez is kevés lesz. Túl sok a szög már a koporsóban, de ne legyen igazam...
  • arty
    #86977
    a 290-nek semmi köze a 7970-hez, ahogyan a mostani Fijiknek se lesz a 290-ekhez, azok új kártyák

    (alatta viszont átnevezés + minimális ráncfelvarrás: 280 -> 380, 290 -> 390 :( )
  • Solt
    #86976
    Nem tud újítani? :))) Ez, hogy jött ki végeredménynek? :)
  • Rita79
    #86975
    Akkor ezek szerint megint nem tud újítani az AMD? Kb. 3-4 éves technológiát csiszolnak jelenleg is, a 290X-el is, ami a 7xxx szériával kezdődött el. Azt reméltem, hogy a köv generáció már ismét gyökeresebb újításokat, meg teljesítményeket hoz.
  • grebber
    #86974
    Teljesen lényegtelen hol mi mennyi. Itthon 150 + körül fut a 290X 8GB. És mivel a 390X valamivel jobb lesz biztos hogy az AMD nem fogja olcsóbban adni. Viszont erősen kinyirja magát gyanús lesz ilyen fos árazással.... de hát őket tudják.

    Nagyon jó lehet a Fury ,mert kb mindent arra raknak láthatóan (feltéve ha bármi is igaz az eddigi találgatásokból)
  • BooMiller
    #86973
    svédeknél minden kártya (top) 20k-al drágább mint otthon!! Nézd meg az IP-m:)
  • grebber
    #86972
    Valamit nagyon modosíthattak a kártyán még mert ilyen áron van a Palit GeForce GTX980 Super Jetstream 4GB is és elnézve a 290X 8GB teszteket kevés lesz ez a kis órajel emelés, hogy a 980 ellenében bárki is ezt a VGA-t válassza.

    Egyetlen eset változtathat ezen az pedig a DX12 gaming ,de az még odébb van.
  • arty
    #86971
    gyász :(
  • grebber
    #86970
    "Közben Guru3D-n linkeltek egy svéd oldalt, "kiszivárgott" árakkal: 1 svéd korona ~33-34 FT, ami azt jelenti 164-169e Ft körül saccolják a 390x-et."
  • grebber
    #86969
    Húzott 290X ahogy mondták!

    Sapphire Radeon R9 290X Tri-X OC 8GB 150 körül megy szóval ez a 390X is ekörül lesz majd!
  • mulli1986
    #86968
    Ez nem is drága, ahhoz képest, hogy milyen tulajdonságai vannak a kártyának. Jól nézem?
  • arty
    #86967
    gddr5??
  • grebber
    #86966
    " Asus 390X 449 dollár

    Majdnem megegyezik a SAPPHIRE Radeon R9 290X 8GB Tri-X kártyájával. Teszt (Nem a 390X tesztje) "
    Utoljára szerkesztette: grebber, 2015.06.06. 12:29:07
  • broman191
    #86965
    Ha abból a szempontból nézzük, hogy tegyük fel az a célod, hogy az aktuális legcsúcsabb valami legyen a tulajdonodban, akkor hirtelen felesleges szemponttá válik hogy 3%-kal jobb-e vagy 1%-kal, ahogyan az is hogy mennyivel jobban nyílt a pénztárca érte...a győzelem az győzelem, akármennyire is ostobaság racionálisan... :D

    ui.:

  • grebber
    #86964
    Már ilyen találgatás is van:

    74.000 (199) R9 380 4gb
    109.900 Ft R9 390 8gb
    149.900 Ft R9 390x 8gb
    224.00 (599) Fiji pro 4gb hbm
    280.000 (749)Fiji xt 4gb hbm
    329.900 Ft Fiji xt /xtx 8gb hbm
    520.00 (1399)Fiji vr 2x8gb hbm
  • Inquisitor
    #86963
    Miért kéne? Hivatalos megjelenést nem is tudjuk. A Bios ráér a megjelenés, kiszállítás előtti napokban elkészülni, a végleges órajelet meg az és a driver határozza meg. A bejelentés meg 16-án lesz csak. Az két hét! Ettől még lehet, hogy a Fiji csak augusztusban jön.
  • Solt
    #86962
    Erre nem tudok mit mondani.
  • Madi92
    #86961
    Múltkor kipróbáltam, hogy teljesen leszedtem az amd drivert és lás csodát, nem volt észrevehető fps esés.
  • grebber
    #86960
    Computex 2015: Az AMD megmutatta a HBM-es Fiji GPU-t
  • Mr_no_NaMe
    #86959
    Régebbit nem akarok feltenni mert nem szeretnék fps romlást :/
  • grebber
    #86958
    Szerintem mivel közel a megjelenés már nagyon rég a dobozba kéne hevernie az AMD VGA-knak így már semmit nem módosítanak semmin.. Hacsak nem tolják őszre a megjelenést

    Nagy bajba lesznek ha nem jön össze a dolog ,mivel már IGP szinten pociba is elpicsázza őket az intel is az új Broadwellekkel és a Skylakeben még jobb IGP lesz.

    AMD szerintem azt hitte ha övék a konzol ipar övék minden .... hát nem
    Utoljára szerkesztette: grebber, 2015.06.03. 09:13:28
  • Inquisitor
    #86957
    A Chiphell fórumában írta valaki még a 980Ti NDA lejárta előtt annak a dátumát és AMD-re ezt a 06.03.-as dátumot.
    Viszont ha a 06.03. a 300-as sorozatra igaz, akkor az összes mostanában megjelent Fiji-vel kapcsolatos hír kamu ... mert ugye a másik NDA 06.16.-án jár le. ahogy a pletykákat olvasom, olyan érzésem van AMD direkt ködösített, mert meg akarták várni a 980Ti mit tud és mennyiért.
    Ha ez igaz, akkor a hétvégéig még ők se tudták milyen órajelei lesznek a Fiji/Fiji XT kártyáknak. :D
  • Solt
    #86956
    Én a helyedben biztos nem béta driverekkel próbálgatnám ezeket.
  • Mr_no_NaMe
    #86955
    Elkiabáltam, mert most az egyik ablakot elmenti, a másikat meg nem...feladom. Ez egy ótvar bugos szar.
  • Mr_no_NaMe
    #86954
    Eszméletlen...és működik ._. frissítettem 15.5-ös bétára a 15.4-ről és működik. Eddig nem is reagált, most végre váltogatja a két profilt :D VÁÁÁÁÁÁ :D
  • Mr_no_NaMe
    #86953
    Először csak néztem, hogy wtf.

    Kb 1 hete néztem, hogy még mindig nincs új catalyst, erre most nézem, hogy 28-án kiadtak egy újat :D Kipróbálom azt.
  • arty
    #86952
    lehet csak a betaban nem jo? 15.5 beta? esetleg a régebbi 14.12?
  • alyr2
    #86951
    Én ezt sosem probaltam. Monitoron belovom a "gamer" profilt ha jatszom, bar nem mindig. ccc bol en csak a video dolgokat baszkuralom az mukodik rendesen
  • Mr_no_NaMe
    #86950
    Sziasztok!

    Most váltottam Nvidia után Atira (amd), eddig tetszik, minden szép és jó, viszont van egy problémám.

    A catalystba szeretnék előbeállításokat létrehozni ami össze is jön, de még sem tölti be őket. A lényeg az lenne, hogy asztali böngészéshez, kattintgatáshoz egy szerényebb, sötétebb fénybeállítást használnék, míg játékoz egy kontrasztos, teltebb színvilágú képet állítanék be, ugye a gyorsgombok segítségével adott lenne a lehetőség, hogy fél másodperc alatt váltogassak a kettő között.

    Megcsinálom a két előbeállítást, hozzárendelem a gyorsgombot, megnyomom őket és nem történik semmi. Nem tartom magam ennyire degeneráltnak, hogy ennyit se tudnék beállítani ezért arra gyanakszom, hogy bugos a ccc.
    Találkozott már valaki ilyesmivel?
    Teljesen mind1, hogy kattintok, vagy gombbal hozom elő az előbeállítást, mindig az a fény/kontraszt/gammabeállítás marad, amit legutoljára beállítottam, egyszerűen nem foglalkozik azzal, hogy mit állítok be neki.

    Catalyst: 15.4 Beta


  • BooMiller
    #86949
    Kb en is igy vagyok vele:)
  • grebber
    #86948
    Másik topikban valaki valahonnan 06.03-as NDA lejártát mond gondolom ha igaz ez csak a 38-390-ekre vonatkozik majd.
    Kíváncsian várom a teszteket és később az első DX12-es fecskéket aztán döntök mi legyen.
  • BooMiller
    #86947
    Meguti a frissitett hawaiiva 980-at akko nem is annyira gaz az arazas, feljebb leszarom:) Lassuk mit mennek... De ezt a kussolast, ugy hogy kijott a TI..
  • grebber
    #86946
    Pletyka....

    R9 380 4gb 199$
    R9 390 8gb 299$
    R9 390x 8gb 399$
    Fiji pro 4gb hbm 599$
    Fiji xt 4gb hbm 749$
    Fiji xt /xtx 8gb hbm 849$
    Fiji vr 2x8gb hbm 1399-1499$
  • Solt
    #86945
    Na azt én sem érzem át, csak van olyan júzer, aki ennek az üzletpolitikának felállva tapsol! :)) Egyébként, ha lenne pénzem egy Titanra, simán elgondolkoznék rajta, ha tudnám, hogy egy évig ennél jobbat nem kapok (legalább házon belül), vagy nem hoznak a nyakára egy jóval olcsóbb változatot! Így gyakorlatilag az alól a termék alól húzzák ki a talajt, amit 3 hónapja még a prémium szegmensbe jelöltek... hát ez aztán így tényleg prémium... :D

    arty #86944: Lebuktam... beszívtam a Titan X SLI-vel... sebaj, eladom, bukok a kettőn vagy 250K-t, és veszek 3 980Ti-t, mert az most jó ár/érték aránnyal bír! :DDDD