90029
  • arty
    #86944
    (amugy nekem Solt gyanus.... lehet h nem 290x-et vett a multkor és most csak savanyú a szőlő?! )
  • bardocz
    #86943
    Ennyit költeni vga-ra már nem ésszerű, az meg most is titan x sli-t építene, mert csak.
  • BooMiller
    #86942
    Attól még igen is érezd át:)))
  • arty
    #86941
    nem érzem át a titános "szegények" problémáit :)))
    mert az h engem vagy téged ELVBEN zavar (vagyis zavarna) az egy dolog...

    szal, van itt titán tulaj? mesélhetne az érzéseiről :D
  • Solt
    #86940
    Az a 3% plusz és a három monitor kivételével semmire sem kellő +6GB megér 100K pluszt? Akinek igen, annak egészségére! :D Mennyivel jobb lett volna, ha belövik csontra a 980 és a Titan X közé ezen az áron... akkor maradt volna a Titan X egy prémium termék a következő szériáig, és nem köpték volna szemen azt, aki nem egészen 3 hónappal ezelőtt bizalmat szavazott nekik 350K támogatással! :) Így meg bohócot csináltak a Titan X-ből, meg azokból akik megvették teli áron...
  • arty
    #86939
    kis pluszteljesitmény és a +6gb vram azért továbbra is a 980ti fölé emeli :)
    csak még tágabb az olló: még többe kerül az a kicsi plusz :(
  • Solt
    #86938
    Azért 100K forint gazdagéknál is 100K forint... és nem csak a pénz, inkább a lehúzás szag... én biztos zokon venném, hogy a kurva drága prémium termékem nyakára hoznak egy olcsó verziót. Hány Apple rajongó állna sorban az aktuális új telefonért, ha 3 hónap múlva jönne kb ugyanaz jóval olcsóbban? :) Jóval kevesebb, az fix... :)
  • arty
    #86937
    aki ezresért vesz vgat, szerintem ilyesmi kevésbé foglalkoztatja ....
  • Solt
    #86936
    Látszólag? Apple... még náluk is kitart a prémium termék egy évig, és nem hoznak a saját termékük nyakára egy ugyanolyat 3 hónappal később, jóval olcsóbban. Drága, de tudod, hogyha megveszed, márkán belül nem kapsz konkurenciát pár hónap múlva...
  • BooMiller
    #86935
    Igazából rosszabb mert van valamelyik oldalon teszt aholhúzva mind a két kártya, és nagyon elveri a 980TI a TX-et:)

    Lehet hogy csak álmodtam mert most csak olyat találtam amin a TI van húzva..
    Utoljára szerkesztette: BooMiller, 2015.06.01. 11:50:11
  • grebber
    #86934
    Mondj egy céget akit látszólag érdekelnek a vásárlók?
    Witcher 3 kapcsán is előjött hogy a keplerek nem olyan jók tesszalációba ezért a régi csúcs hw kb 960 szinten van. NV simán kiadhatna egy új driver amibe vissza lehet venni a tesszaláció szintjét mint az amd esetében , mégse ad ki új drivert azokhoz. Senkit nem érdekelnek a vásárlók főleg nem a pc iparban, de mondjuk máshol se nagyon , ezt el kell fogadni.
    Utoljára szerkesztette: grebber, 2015.06.01. 11:46:31
  • Solt
    #86933
    Ezzel nincs bajom... nem vagyok naiv, nyilván minden a profitról szól. Az zavar, hogy ennyibe veszik a saját vásárlóikat, azok meg még tapsolnak is hozzá... legyen prémium termék prémium áron, nincs azzal gond... csak az a prémium ne 3 hónapig tartson.
  • grebber
    #86932
    HW ipar sosem a vásárlókról szólt ,hanem a saját zsebükről amit úgy tömnek ahogy akarnak.
  • Solt
    #86931
    Aki nem egészen 3 hónapja megvette a Titant 1000 dollárért, az most biztosan örül, hogy van egy kártya ami kb ugyanazt tudja, csak éppen 650 dollárba kerül... ráadásul ugyanattól a cégtől! Igazi gerinces húzás! :D
    Utoljára szerkesztette: Solt, 2015.06.01. 11:30:02
  • BooMiller
    #86930
    Legnagyobb humor forrás ma a PH-s 980TI teszt hozzá szólásai:DDDD Ugyan azok az emberek akik mindig jönnek a 40-60w fogyasztási különbség fontosságával, most azt írják milyen jó ár/teljesítményű a TI:))))))
    pl. "Ez végre egy elérhetőbb áru VGA annak aki full HD felett akar játszani." Végül is viszonyítás kérdése minden:))
    Még annyit kérdeznék most már nem annyira fontos a fogyasztás mert ez elérte a 290x-ét:))
  • BooMiller
    #86929
    Persze de nem is ugy alkot kepet mint eddig.
  • Inquisitor
    #86928
    Úgy nézz ki, hogy a Fiji az Radeon Fury néven jön. Azzal viccelődtünk, hogy akkor a két GPU-s kártya biztos Radeon Fury Maxx vagy Maxx VR lesz. Már ha érti valaki az első két GPU-s kártyára való célozgatást. (Na jó, az még nem GPU csak VPU volt.)
  • Inquisitor
    #86927
    "Ez nem rossz, főleg a dual kártyánál innentől össze adódik a memoria!!! tehát 4+4 nem 4 hanem 8 lesz..."
    Az a vicces, hogy ezt a Pascal esetén mint annak tudása reklámozták, ha csak ki nem dolgoztak egy jobb egyedi megoldást, akkor ez sima DX12 és Vulcan alap vetés csak. A kolléga észrevétele a sávszélesség témában meg valós probléma a PCI-E már sokkal lassabb, mint maga a memória.
  • Blum
    #86926
    Leginkább Win8.1-et vagy akkor már várd meg a Win10-et :)

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Vagy Linuxot! :D

    Nálam is a 2013-ban kiadott verziót dobja ki de igazából ebben semmi meglepő sincs mert a Vista product supportja 2012-ben már lejárt.
    Utoljára szerkesztette: Blum, 2015.05.29. 22:42:50
  • w77d
    #86925
    Sziasztok!

    Hol találok a HD6970+Vista 64 bit kombóhoz valami újabb drivert? Az ATI honlapján 2013-as drivert ajánl csak... Vagy a Vista már nem támogatott?
  • Madi92
    #86924
    Künn van a 15.5 hivatalos.
  • grebber
    #86923
    Pici lesz és folyadékhűtést is kaphat az új AMD csúcskártya (Mondjuk a kezdetektől mondtak mindkettőt szóval nem újdonság.)
  • arty
    #86922
    :D
  • BooMiller
    #86921
    Nem írtak ilyet de lehet ez is olyan mint a 3.5+0.5:))
  • arty
    #86920
    jah, összeadódik, csak a 200gb/s sávszél helyett kapsz 25öt, amikor az egyik radeon a másik memoriájában "dolgozik" :))
  • BooMiller
    #86919
    Ez nem rossz, főleg a dual kártyánál innentől össze adódik a memoria!!! tehát 4+4 nem 4 hanem 8 lesz...

    AMD több GPU DX12 alatt
  • BooMiller
    #86918
    De nem veszek pl 370-et ha mar ott a gepben:D
  • Palinko
    #86917
    az közel sem biztos, a nVidianak is nehéz időszaka volt mikor csinálta az átnevezéseket... szerintem 5 évben ilyet 1 szer szabadna megengedni max, de az sem épp a legideálisabb.
  • BooMiller
    #86916
    Jo a kerdes:)))) A Fiji miatt ami 200k plusz lesz ezert biztos tomegcikk:DDD
  • bardocz
    #86915
    De akkor miért várjuk?
  • BooMiller
    #86914
    Ez most meglepetés volt neked? Ezt kb eddig is lehetett tudni.
  • grebber
    #86913
    AMD Radeon R9 390, R9 380, R9 370 and R9 360 Series Rebrands Ha ez igaz akkor várjuk a 4xx-es szériát ami várhatóan nem a 28. átnevezés lesz majd.
  • steweee
    #86912
  • arty
    #86911
    285, mert ujabb gcn revizios és alapból is gyorsabb :)
  • BooMiller
    #86910
    Igen mert ahogy tudjuk onnantól elkezdjük várni a következőt:DDDD
  • grebber
    #86909
    Amíg nincs kint és nem látjuk mit tudnak + milyen áron én csak azt tudom biztosra, hogy várni kell. De azt mindig.
  • alyr2
    #86908
    en kicsit tobb mint egy eve vettem a 270x karimat 53 papirert. szoval az otven nem sokkal kevesebb:) de akkor mar 285 mert erosdebb
  • steweee
    #86907
    nade ez újabb áresést hoz majd a régebbi cuccokra, vagy inkább azt mondod hogy az újabb szériát vegyem meg ?

    az 50e-es ár eléggé vonzó, de akkor már igazán nem hat meg az a +10e. de 60.000-nél semmiképpen nem adok ki többet kártyára, mert annyira azért nem érdekel....
  • grebber
    #86906
    Kb 1 hónap és jön az új széria érdemes lehet várni (vagy nem) ,de ez az 1 hónap már semmi!
  • steweee
    #86905
    van R9 270x - 50.000 -től

    és R9 285 - 58.000 -től

    melyiket érdemes venni ?