90029
  • PetiM44
    #87027
    Üdvözletem!

    Egy új számítógép vásárlása előtt állok, jelenleg az R9 290 típusú kártyát néztem ki. Az lenne a kérdésem, hogy az alábbi kártyák közül melyiket célszerű megvenni:

    Asus R9 290 4GB DDR5 R9290-DC2OC-4GD5
    Gigabyte R9 290 4GB DDR5 GV-R929OC-4GD
    MSI R9 290 4GB DDR5 GAMING 4G
    XFX R9 290 4GB DDR5 R9-290A-EDFD

    Nagyjából ezek azok a típusok, amelyek még beleférnek anyagilag a keretbe. Én nem igazán tudok különbséget tenni közöttük a gyártón kívül, így bármilyen jellegű érvelést, véleményt szívesen látok. A kártya egy Zalman Z3 Plus házba kerülne, i5-4460 processzorral és FSP Raider 650 táppal, legalábbis a jelenlegi elhatározás szerint. Előre is köszönöm a válaszokat.
  • bardocz
    #87026
    1080p-ben nem hiszem, hogy sok játék van, ami megöltené a 4 gigát. A lassabb egyértelműen arra vonatkozik, ha ez bekövetkezik. Addig tényleg édesmindegy.
  • grebber
    #87025
    Fasza akkor valaki szólhatna a játékoknak is.

    Solt: Én sem értem a sok debilt aki megvette több hónapig használta semmi baja nem volt majd a "kiderülés" után hirtelen világvége jött el.
    Utoljára szerkesztette: grebber, 2015.06.07. 19:39:08
  • bardocz
    #87024
    Ha így lett volna meghirdetve eredetileg, senkinek egy szava se lenne. De ha jól láttam, akkor az 512-nek kisebb a sávszéle, ami miatt lassabb, mintha rendes 4giga lenne.
  • Solt
    #87023
    Néha nem tudom mi üt beléd! :)))
  • Jim Morrison
    #87021
    Van aki még használja (/használná) rajtam kívül a Gaming evolved progit ? (játékfelvételhez).
    Hiába állítok be bármilyen billentyű kombót, sehogy sem akar felvenni ez a szutyok :(
  • Solt
    #87018
  • arty
    #87017
    "A hardvereikkel nincs különösebb gondom, de az üzletpolitikájuk az valami gyalázatos júzer szempontból, és egyszerűen nem megy a fejembe, hogy olyan emberek akik követik a fejleményeket, miképpen tudnak ennek felállva tapsolni, és még jó alaposan bele is rúgni abba az AMD-be akinek a piaci magatartása sokkal közelebb lenne a júzerek hosszútávú érdekeihez! "

    Asszem jól összefoglalja, amit én oldalakon át próblnék mondani.... :)
  • arty
    #87016
    "Szerinted az, hogy a pcars lassan megy az nvidia hibája, "

    igen

    "azért mert megtette amit tudott, akart,"

    beépíttetett amd ellenes kódot

    "vagy az amd-é, amiért nem tett semmit?"

    az továbbra is csak a te elméd betegsége, miszerint mindenhova amd mérnököt kell küldeni, NEHOGY a geci konkurrencia szétkurja az ő kártyájára a kódot

    "Vagy a fejlesztőé, mert egy balfasz?"

    csak egy korrupt gecibanda, akik 1 dolcsiért az anyjukat is eladták - de a korrupcióhoz két fél kell.

    "Ennél a játéknál szimplán nem működtek együtt a fejlesztők az amd-vel, és ez lett a vége."

    Számtalan más fejlesztővel sem működik együtt az amd és ahol nem ül oda a gecividiás aktatáskás, ott valóban nem lesz ilyen az eredmény.
    Megint azt varrod az amd nyakába, hogy miért nem védi ki a vidia geciségét - az fel sem merül, hogy ugyan ne legyen má' geci a vidia.

    "Azt meg a meleg számlájára írom, hogy szerinted a laikus aki meg se tudja különböztetni a kártyákat, majd pont a physx miatt fog nvidiát venni "

    két külön csoportnak szántam az "ismerőseimet" és a "kevésbé laikusokat", de talán tényleg a meleg miatt 2-3 átfogalmazás után eléggé egybelőgtak, sry

    "A szimpla dolog az a piaci részesedés. ~80-20. Aztán ezt lehet magyarázni, meg ferdíteni, de a tények makacs dolgok. A piac beárazta az AMD hozzáállását. Évek óta erőltetik a GCN-t is, holott a népnek közel zéró előnye származott belőle. Talán észre kellett volna már venni, hogy hiába csillivilli az űrhajójuk, ha egyszer ember nem jut fel vele sehova, akkor nem veszik meg. Óriásit kell az AMD-nek gurítani DX12 alatt ahhoz, hogy a gödör mélyéről visszahúzzák a céget. Annak a gödörnek a mélyéről, amit saját maguknak ástak azzal, hogy széllel szemben hugyoztak."

    Te továbbra is elfogadod, hogy a egy cégnek gecinek kell lennie, miközben ezesetben te is torokra kapnád a brokit. Ezzel nem tudok egyetérteni, elvi szinten se.
    Ha a játékok fele amdn menne fosul, fele nvidián menne fosul - te a kevés szabadidődben driverekkel vergődnél, viszont lenne 50-50% piaci részesedés. Kurvajó lenne, tényleg, gratulálok :) Persze most a vidiásoknak könnyü, mert az amd nem basz nekik keresztbe, ezért egy gyártóval tök jól el lehet lenni, mig a másik oldalon azért időnként van szopás. Biztos én vagyok naiv, de max egy köszönömöt kéne idedobnod párhavonta a mostani trollkodó, kárörvendő baromságaid helyett.
  • Solt
    #87015
    Nem igazán jutok szóhoz...
  • Solt
    #87014
    Úgy, hogy a júzerek döntő többsége nem foglalkozik a háttérrel, amit egyrészről meg is értek... játszani akar, nem azzal foglalkozik, hogy XY eredmény miért alakult úgy ahogy, és az sem érdekli a többséget, mi lesz fél év múlva. Plusz ehhez hozzá tett az AMD is egy adaggal a balfaszságaival! Például a 6950@70 után el kellett volna játszani ezt a sztorit a Hawaii szériával is, ha már a gyári hűtést sikerült ennyire elbaszni...

    Amit viszont nem értek az az, hogy azok, akik átlátják a hátteret, tisztában vannak vele, hogy az NV milyen szinten gátolja a fejlődést évek óta, hány alkalommal generált mesterségesen magasabb gépigényt, és miképpen baszik ki még a saját júzereivel is csak azért, hogy AMD-n szarul menjen valami, (és akkor ehhez jön még a 970 féle sumákolás) azok miképpen képesek védeni ezt a gennyes céget! A hardvereikkel nincs különösebb gondom, de az üzletpolitikájuk az valami gyalázatos júzer szempontból, és egyszerűen nem megy a fejembe, hogy olyan emberek akik követik a fejleményeket, miképpen tudnak ennek felállva tapsolni, és még jó alaposan bele is rúgni abba az AMD-be akinek a piaci magatartása sokkal közelebb lenne a júzerek hosszútávú érdekeihez!

    A valóság azt támasztja alá, hogy a gusztustalan piaci magatartás kifizetődő... sőt, vannak olyan vak hívek, akik egyenesen ezt a magatartást várják el az AMD-től is, mert számukra az jelenti a befektet munkát, értéket, visszaigazolást, ha valami a másik gyártón szarul fut! ÍME

    Picit ízlelgesd ezeket a szavakat... fel sem merül, hogy azt kéne támogatni vásárlással aki az innovációt tekinti versenyterületnek, és nem azt, aki azt nézi, hol lehetne begáncsolni a másikat! Ez egyenesen felhasználói elvárás! Nem tudom, te, hogy vagy vele, de ez számomra több mint megdöbbentő! Nyilván egyik cég sem szeretet szolgálat, de mehetne a verseny úgyis, ha a fejlődés lenne a cél, és nem annak a visszatartása, valamint a teljes kontroll igénye minden résztvevő felett.

    Értem, hogy a kapitalizmus így működik, csak azt nem értem, hogy az aki ezt átlátja, az miképpen lesz vak hívője egy ilyen cégnek. Ez nekem kurva magas... ha csak ők lennének, azt mondom ennyi... de bőven élhető a másik oldal is, csak mondjuk lehet, hogy egy picivel több türelem kell hozzá adott esetben. Annak aki képben van, ezeket a dolgokat kéne tömören vázolnia annak, akit nem érdekel a háttér, és nem egyből azzal jönni, hogy az NV a király, mert jó kapitalista módjára erőfölényből szopatja a konkurenciát. Sajnos nem lehet időutazást végrehajtani, de, ha lenne rá mód, szívesen megnézném a sok vak hívő arcát akkor, amikor az NV egyeduralkodó lenne a piacon, és úgy alakítaná az árait, ahogy csak akarná...

    Én azt szeretném, ha az NV kapna egy marha nagy pofont a vásárlóitól azért amit az elmúlt pár évben leművelt... ha kinyírják az AMD-t, és mondjuk azt a tudást nem hagyja veszni mondjuk egy Samsung, akkor megtanulná az NV, hogy milyen az amikor erőből játszik valaki.
  • Borg
    #87013
    Szerinted az, hogy a pcars lassan megy az nvidia hibája, azért mert megtette amit tudott, akart, vagy az amd-é, amiért nem tett semmit? Vagy a fejlesztőé, mert egy balfasz? Na ugye. Ha az nvidiával meg tudták oldani, hogy azon jól menjen, akkor AMD-n is meg lehetett volna. Ennél a játéknál szimplán nem működtek együtt a fejlesztők az amd-vel, és ez lett a vége. Az oka mindegy, az eredmény a lényeges. A felhasználót sem fogja érdekelni az ok, csak az eredmény. Az AMD töketlen volt és kész. Ha a pcars akkora cím, akkor oda kellett volna tegyék magukat, hogy jól fusson amd-n is. Nem gondolták így.
    Azt meg a meleg számlájára írom, hogy szerinted a laikus aki meg se tudja különböztetni a kártyákat, majd pont a physx miatt fog nvidiát venni :D A Physx-en valójában csak ebben a topikban lovagoltok évek óta, mert amúgy még az nvidiás userek is leszarják, csak arrafelé nem figyeltek.

    A kapitalizmus úgy ahogy van, a síkhülye, öntudat nélküli fogyasztókra épül vagy 100 éve. Ha az AMD-nek ezt még nem sikerült felismerni, az nem az nvidia hibája. A szimpla dolog az a piaci részesedés. ~80-20. Aztán ezt lehet magyarázni, meg ferdíteni, de a tények makacs dolgok. A piac beárazta az AMD hozzáállását. Évek óta erőltetik a GCN-t is, holott a népnek közel zéró előnye származott belőle. Talán észre kellett volna már venni, hogy hiába csillivilli az űrhajójuk, ha egyszer ember nem jut fel vele sehova, akkor nem veszik meg. Óriásit kell az AMD-nek gurítani DX12 alatt ahhoz, hogy a gödör mélyéről visszahúzzák a céget. Annak a gödörnek a mélyéről, amit saját maguknak ástak azzal, hogy széllel szemben hugyoztak.

    Ezt, hogy az nvidiát a síkhülye öntudat nélküliek veszik, kár is még 10x leírnod, mert csak egyre nagyobb fasság lesz. Szórakoztató elektronikáról beszélünk, ami eleve luxuscikk, és azért veszi az ember, hogy szórakoztassa, kikapcsolódjon. Senkit se érdekel, hogy a háttérben mit mártírkodnak az amd-nél meg a fejlesztőknél, csak az, hogy az adott játékban amivel épp játszani akar abban a kevés szabadidejében, mi megy jobban, problémamentesebben. Majd ha ebben jól teljesít az AMD, akkor fordíthatnak külön erőforrást a többi technoblablára. Már, ha egyáltalán szándékukban áll elkerülni a csődöt.
    Utoljára szerkesztette: Borg, 2015.06.07. 14:24:45
  • arty
    #87012
    szerintem azért, mert iszonyat erős a brand, ismerőseim szinte alig-alig tudják megkülönböztetni a videokártyát és a dzsíforszt (viccen kívül)
    a kevésbé laikus gémereket megfogta a fizix-exkluzivitás, a konkurrenciával kibaszás (pl pcars félfrémmel megy az amdjén, többet se vesz vöröset -> mer szarok az amddriverek, nyilván...)
    harmadrészt pedig voltak igen jól sikerült szériáik is, ez tagadhatatlan

    ez a három együtt vezetett a mostani helyzethez, az utolsó önmagában nem eredményezett volna ekkora fölényt

    a kapitalizmusból a cégek - köszönhetően a síkhülye, öntudat nélküli fogyasztóknak - mindig vadkapitalizmust alakítanak, ami jelen esetben a gameworks és a lassítás

    a nincs konkurrencia egyenesen baromság (felsőházban van elhuzva csak az nvidia, 980/titanx ellen valóban nem nagyon van semmi vörös), szimplán csak arról van szó hogy a hsz-em eleji 3 tényező miatt az amdnek erőn felül kéne teljesiteni, amire nyilván képtelen... (azonos teljesitmény olcsóbban NEM elég, hogy megtörd azt a bizonyos triót)

  • Solten
    #87011
    Ezekben van a love, legtobbje siman fut IGP-n, nem kell hozza Titan meg ilyen sz@rsagok: link
    Utoljára szerkesztette: Solten, 2015.06.07. 11:31:34
  • Solten
    #87010
    En nem igy latom. A PC-sek nagyobb resze az online jatekokon csung, es ezeket marketingolta ugyesen az Nvidia. Be is jott nekik, az is igaz hogy a Maxwell igen jol sikerult, keveset fogyaszt es kevesbe melegszik nagy teljesitmeny mellett. Rengetek notit adtak el Maxwellel ott ez kulonosen szamit. A Tegraval egyelore besultek, nem sokakat izgat az ARM-os izejuk az autogyartokat kiveve. Erdeklodnek, talan lesz belole valami. A mobilos modem reszleget leepitik ez qrvasok penzukbe kerul majd ha csak nem tudjak elsozni valakinek. Valamint pereltek a Samsungot es a Qualcommot ez kb 1/4 evnyi profitjukba kerul majd.
    Utoljára szerkesztette: Solten, 2015.06.07. 11:25:25
  • Borg
    #87009
    De szerinted miért lett piaci fölényük? Tévedésből? Akkora logikai bukfencet magyarázol, hogy kezd röhejessé válni a dolog :)

    Elmondom neked, azért lett piaci fölényük, mert rendre jobban teljesítenek az új játékokban. És EGYEDÜL ez érdekli a vásárlót, aki sok pénzt ad ki VGA-ért. Mindegy, hogy 50, 100, vagy 200-at, akkor is sok pénzt. Nem szopást vásárol, hanem élményt. Innentől kezdve, amíg ezt nem tudja az AMD, minden más blabla irreleváns. A fejlesztők is, a technológia is, a hairworks is,, a dx level is, meg a többi totálisan érdektelen szöveg arról, hogy a béka segge alól miért mégis ők a világmegváltók a saját szemükben...

    Lehet folytatni a széllel szemben hugyozást, de akkor is csak oda vezet az egész, hogy az AMD teljesen lecsúszik. Nem a hairworks a szopás, meg a lassítás, hanem az, hogy megtehetik, mert NINCS konkurencia. És az AMD saját hibájából, nem az nvidiáéból. Képtelenek felismerni, elismerni a piac működését. Ha a piac 80%-a arra vevő, amit az nvidia csinál, akkor a fejedre állhatsz, akkor is ez a piac, amihez az AMD-nek alkalmazkodnia kell, és nem fordítva.
  • arty
    #87008
    A valóság, hogy a parasztok közt a whiszkisrabló hős. Te meg állva tapsolsz hozzá.
  • arty
    #87007
    Ezeknek TÉNYLEG az volna jó, ha a vidiáján rendre beszopná az amdworks haj/felhő/tökömtudja mi miatt és szaggatna minden a százötvenezres 980asán... akkor elismerésle lenne méltó az amd, hogy lám, csomo játék amdn mennyivel jobb, tehát mégiscsak tud valamit az a cég, amit a vidia nem.

    Csak ismételni tudom magam: agyfasz.
  • arty
    #87006
    ha jól rémlik, akkor geforce ti4200am volt és elégedett voltam vele (aki viszont gef4mx-et vett a négyes miatt, azt rendesen pofánrugta a ződcég)
  • arty
    #87005
    A piac te magad vagy.

    A korlátolt döntési folyamatodat egy hasonlattal szeretném véleményezni: hiába tűnik egy zöldséges paradicsoma pirosabbnak, ha tudom róla, hogy korábban vízbe folytotta kigyermekeit, nem vásárolok tőle. Te igen.

    (a maxwellben hiába van a dx12-höz 1-2 dolog, ha egyszer egy herélt fos, ill. bizonyos kártyái szimplán hibásak (970) vagy épp szánalmasan csonkoltak (960) - ha nem lenne piaci fölénye és pénzestáskája a vidiának, elmulnának a 'csába, mint egy pattanás ezzel a termékpalettával.... najo, ehez persze felelősebben gondolkodó "piac" sem ártana)
    Utoljára szerkesztette: arty, 2015.06.07. 09:07:56
  • broman191
    #87004
    Bárcsak lehetséges lenne a '60 FPS látványbeli különbség nélkül', de jelenleg inkább a fix 30 FPS a járható út a HairWorks bekapcsolásával (8x-os tesszellációval) egy kicsit is tápos hardver mellett (1080p ultra háttérrel)...a 60-hoz pedig irány a bolt 2 db OMG kategóriás videokariért... :D
  • Borg
    #87003
    Hogy lehet egy cég gennyes góc a piacon, amikor ennek a piacnak a 80%-a belőle jön létre? Nem érzed a problémát, ugye? :)
    Bármilyen elvakult szöveggel eteti a népet Abu is meg, az AMD is, a valóság sajnos nem támasztja alá a törekvéseiket. Innentől meg vagy rájönnek, hogy kapitalizmus van, vagy eltűnnek a süllyesztőben. Melyiket szeretnéd?
  • BooMiller
    #87002
    Több milliárd légy nem tévedhet, márpedig a szar finom....
  • Solt
    #87001
    Azért nagyon bízom benne, hogy a 80% nagyobb részének több a sütnivalója mint neked! :D Az a baj, hogy bele sem gondoltok mi lehetne akkor, ha az NV nem ezt a gennyes utat járná évek óta... inkább még tapsolsz is annak, hogy mesterségesen növelik a gépigényt, plusz, hogy évekig hátráltatták az előrelépést... ez tényleg egy olyan cég, akit a végsőkig támogatni kell! :))
  • Solt
    #87000
    Az itteni átlag júzer is az NV felé húz, és negatívan áll az AMD-hez! Vagyunk páran, akik szerint az NV mint cég egy gennyes góc a VGA piacon, de mint általában manapság, az sikeres, aki gennyes módon tud viselkedni! :)

    Említettem már neked, ha részvényes lennék, állva tapsolnék az NV-nek, de sajnos nem vagyok az! A többit meg majd meglátjuk, mert az ilyen kijelentésekkel nem nagyon tudok mit kezdeni: "Az hogy 1-2 újreg fejlesztő az AMD-t választja"

    Most komolyan, te aki ott vagy abban a topikban ahol szinte naponta leíródik, hogy milyen stúdiókkal állt össze az AMD, miképpen tudsz leírni ilyet? :D Aztán, ha trollnak vagy címezve, akkor meg megsértődsz...

    Részemről felfüggesztem ezt az egészet a hivatalos infókig, mert egy kicsit kezd már sok(k) lenni! :)
  • Borg
    #86999
    Tehát a piac mennyi is... úgy 80%-ának? Persze ők a helikopterek :)
  • Solt
    #86998
    Nem a döntés, a hozzáállás! Fordított előjellel a sztori arról szólna, hogy "na, az AMD talált valami jelentéktelen kapaszkodót, amiben fejlettebb a DX12 alatt mint az NV"

    Annak, akit a háttér is érdekel, illetve követi az eseményeket, annak szerintem minden az NV ellen szól... annak viszont valóban az NV a király, akit más nem érdekel, csak az FPS szám abban a pillanatban, amikor megjelenik egy játék.
  • Borg
    #86997
    Az itteni átlagjúzer meg pont fordítva... őket nem akarod leugatni? Ja, hogy sajátoknak nem szólunk be, értem :)

    Lehet itt vitatkozni azon, hogy gameworks sikeres-e, de a mögötte álló cég az. Ott vannak a számok, és részesedések fehéren feketén. Márpedig a piac nem a mögé fog beállni, aki rendre elvérzik mindenen, mert túl előremutató technológiákat dob be, amire az adott időpontban még senkinek nincs szüksége. Elég kevés olyan user van, aki a pénzéért bétatesztelésre vágyik, és nem önfeledt, problémamentes játékra.

    Persze, lehet széllel szemben hugyozni, csakhogy a játékfejlesztők szintén gazdasági érdekű cégek, és nem jótékonysági intézmények. A pénztárcájuk mindig előrébbvaló lesz annál, amit a usernek adnak. Akár tetszik ez, akár nem. Az hogy 1-2 újreg fejlesztő az AMD-t választja, az sem a két szép szemükért van, hanem azért, mert az aktuális konzol generációról könnyebb amd hardverrel portolni. Kevesebb meló, több pénz. Nem a technoblabla érdekli őket se...
  • grebber
    #86996
    Szerintem ez nem kettős mérce mi alapján dönt az ember:

    Az amd két féle konzolba van jelen amikből 30+ milla fogyott ebből mi eddig a haszna? Lószar alig van pénze.....
    Teljesítmény szempontjából a maxwell most tarol nincs ellenfél ... ergo mi ok lenne AMD-t fényezni
    A nagy igérgetés megvolt és itt az új széria aminél lesz egy nagyon brutál (már ha az lesz) a megfizethetetlen kategoriába a többi kb átnevezés.
    Minden mérce bárhonnan nézem jelenleg az nv felé mutat. AMD ről kár is beszélni. Ezért nincs is kettős mérce mivel csak az nv van. Az amd csak szüttyög.

  • Solt
    #86995
    Az egész hozzászólás egy félinformációkból kreált kettős mérce gyűjtemény, pedig az illető nem is a szokásos NV fanboy team tagja... tökéletesen látszik, hogy az átlagjúzer mennyire pozitívan diszkriminálja az NV-t az AMD-vel szemben.

    Ezzel nem tudom mit tud kezdeni az AMD... gyanítom nem sokat! Lehet tényleg jobb lenne, ha a Samsung beszállna...
    Utoljára szerkesztette: Solt, 2015.06.06. 22:25:54
  • bardocz
    #86994
    Az mondjuk tényleg nem lenne rossz. Lehet meglenne a 60fps jelentős látványbeli különbség nélkül. Mert hogy kikapcsolni nem fogom az biztos, kurva jól néznek ki a dögök így. Farkasok nagyon fluffyk, de a többi elég jó.
  • grebber
    #86993
    Azért a gameworksöt sikeresnek mondaná hát.
    Saját vásárlóit szopatta be az nv a witcher 3nál a feleslegesen (ja nem mert direkt) szarrá tesszalált hairworksel is.
    NV helyébe az volna a gerinces lépés hogy egy új driverbe belerakják azt amit az amdnél lehet állítani a tesszaláció mértékét. Bár ilyen nv-től úgyse lesz vegyed az újat paraszt nem szép dolog ez :(


    Utoljára szerkesztette: grebber, 2015.06.06. 22:18:43
  • Solt
    #86992
    EZ az, amivel az AMD-nek kezdenie kéne valamit, hogy a júzerek közt ez a szintű kettős mérce megszűnjön.
  • Solt
    #86991
    Nézd át amit javasoltam, aztán térjünk vissza erre.
  • Rita79
    #86990
    Lehet nem vagyok képben, csak ATI kártyát használok jó10+ éve, tehát azért némi tapasztalatom ehet, pláne úgy, hogy valamit konyítok is a pc-hez. Hidd el tudom miről beszélek, vitatkozni meg nem kell velem, elég a párbeszéd is. Amint láthatod a leírásomban, jelenleg is az AMd súcs kártyája ketyeg a gépembe...
  • Borg
    #86989
    Itt ugye nem a RADEON 8500-ra gondolsz pl (2001-)? Vagy egy évig használtam, és hogy rühelltem istenem :D Életem legrosszabb PC-s időszaka volt a "kiváló" drivere miatt. Bár nemtom mi zajlott abban az időben nv fronton, de hogy ennél rosszabb, azt kétlem :D
  • Solt
    #86988
    Nem erről beszélek.

    Rita79 #86987: Nem tudok erre mit mondani! :) Nem akarlak megbántani, de vitatkozni ezekben a témákban csak azzal lehet, aki valamennyire képben van. Szerintem nézd át az első GCN-től a Hawaii-ig a GPU-k tudását! ;)
    Utoljára szerkesztette: Solt, 2015.06.06. 22:02:01
  • Rita79
    #86987
    Igen, nem tud, volt 7950 káttyám is, amiatt mondom.. én örülnék a legjobban, ha visszajönne a 2000-es évek elejei ATI alázás, de ez az AMD nem ért sztem a dolgokhoz.
    Utoljára szerkesztette: Rita79, 2015.06.06. 21:57:21
  • grebber
    #86986
    "Ahelyett inkább azt kérnék számon" Nem kérik számon ,minek is tennék ezt mindenki tudja. A konzol az egy adott "egység" PC-meg van 765ezer milliárd féle konfig. Amig konzolon csak azon az 1 xbox one-on és az 1 db ps4-en kell futni addig pc-n a sokszázezer miliárd gépen kell elindulni.
    Ha csak 1 vga létezne egy alaplap meg 1 proci vagy 2 db akkor hidd el pc-nél is még csak a 7900 as amd szinten szüttyögnénk meg akkor már az is konzol lenne.
  • Solt
    #86985
    Tényleg abszurd, hogy állva tapsolnak az NV szopatásainak... :)) Még az a kedvencem amikor az a lemez kerül fel, hogy fos konzol, mert PC-n szebb... tök jó, hogy a cirka háromszor annyiba kerülő PC-n jobban néz ki valami! :D Ahelyett inkább azt kérnék számon, hogy abból belépő szintű PC-ből (konzol) miképpen csavarnak ki olyan látványt, és PC-n miért kell a közel azonos látványhoz atomerőmű! :)