90029
  • arty
    #87068
    decemberben a 290 hangja mellett nekem is szerepet játszott az "olcsósága", jó áron kaptam és még játékot is el tudtam pattintani 7ezerért .... 5k pluszt jelentett a 290 után, teljesitményben és hangban pedig előrelépés

    aztán kiderült a csalás, ami miatt egy időzitett bomba a kártya, ill. a tudat h átbasztak egy selejtel.... :((

    (csak aztán az amd meg baromira nem sietett a 290 utódjával, ergo a mai napig nem látom, mire cserélhetnék....)
  • mulli1986
    #87067
  • bardocz
    #87066
    És milyen alternatíva van abban az árkategóriában? 290x drágább majdnem egy húszassal, és még tápot is vehetnék hozzá. Az R9 290 kb egy árban van, most amit hirtelen megnéztem, ott mindenhol picit lassabb kb, és ahhoz is vehetnék új tápot. De még ha az nem kéne, akkor se lennék benne biztos hogy nem a GTX-et választanám. Így viszont egyértelmű volt, a 7870-ről hatalmas előrelépést a 960, vagy radeon megfelelője nem hozott volna. Pláne hogy a két hozzá adott játékot eladtam 8k-ért összesen. Ahhoz azért nagyon kell fosni a pénzt, hogy 90k elköltésénél még figyelembe vegyem azt, hogy ők hú de gonoszak. Hogy ha lesz olyan kártyájuk, amire megéri ezt lecserélni, akkor le fogom cserélni simán radeonra. Nem a márkabuziság döntött, az nálam max autóknál lenne jelen, nem egy kurva vga-nál :D
  • arty
    #87065
    nameg, ha már megvettük, meg se próbáljuk elbagatelizálni... "ugyse számit még a mário alatt, 720p-ben, mamég" ...
  • Solt
    #87064
    Én koltottem ra 105k-t április elején, mikor már rég tudott golt a machina.

    Szerintem itt nem az a kérdés, hogy a hiba zavar-e, hanem az, hogy támogatunk-e vásárlással egy olyan terméket, amivel sumákoltak, avagy sem. Ha az a visszajelzés megy, hogy a sumákolás kiderülése után is veszik az emberek, akkor legközelebb is eljátsszák ezt...
  • grebber
    #87063
    AMD Radeon Fury X 3DMark performance
  • bardocz
    #87062
    This is not a simple rebrand, it is an improved design, or so our sources claim, but they didn’t want discuss the details.

    :DD
  • grebber
    #87061
    AMD R9 R380 and R390 have respun chips

    "Radeon R9 290X and 290 will be replaced by an improved Hawaii-based chip codenamed Granada that is basically improved Hawaii silicon. This is not a simple rebrand, it is an improved design, or so our sources claim, but they didn’t want discuss the details. The Radeon R9 390X and R9 390 and these cards will launch on June 18th."
  • grebber
    #87060
    "Na van egy kis árinfó megint: A modelnév: R9FURYX-4G
    Az ár 959$. Tehát nálunk 959*280*1,01*1,04*1,04*1,27= 372.536 HUF
    Hát döntse el mindenki maga...."
  • Maala
    #87059
    rohadt mobil.

    Szovql minecraft textura modokkal ki lehet hozni gyorsan 4gb feletti ramhasznalatot fhdben is.

    Mas. van mar uj hir amdkrol, vagy meg mindig 16ig varni kell?
  • Maala
    #87058
    Én koltottem ra 105k-t április elején, mikor már rég tudott golt a machina.

    Értelmes ember át tudja gondolni, hogy kire van szüksége. Ha full hd fix 60 fpsre kepes kartyat akar, akkor mindent egybevetve a 970 a legjobb megoldás perpill.

    Hogy keserű-e a szajize az embernek, hogy elhallgattak a valódi specifikaciot? Igen. Ahogy egy unicum után is az.

    De hogy ettol nem tud kevesebbet a kartya, mint q tesztekben tudott, az is igaz. Amugy minexcraft
  • Solt
    #87057
    Jogos... :)
  • Inquisitor
    #87056
    A ram optimalizáció ott van a CCC-ben mióta az egyetlen GCN 1.2-es kártya (R9-285) kint van a piacon csak most kap pár nagy tesót maga mellé.
  • Solt
    #87055
    Én úgy látom, hogy a júzer FPS számot néz... aztán légüres tér, majd jön a "hánygigabááájt"... aztán megint légüre tér egy jó darabig! :D

    A cikkben azt írják, ha jól értelmeztem, hogy 54%-l gyorsabb mint a 290X... specifikációk alapján ez meglehet... ha ezek az értékek FPS-ben is megmutatkoznak, a kutyát nem fogja érdekelni, hogy "csak" 4GB! Év vége felé biztos lesznek 8GB-s változatok is... no meg jön a vram fogyasztás optimalizáló CCC is... elvileg! :)

    A fogyasztás engem nem zavar... 3 ventis hűtőt írnak alapból, gondolom olyasmi mint a 7990-n... ha normális hőmérsékleten tartja, teszek rá mennyit fogyaszt! :) Egyébként, ha megnézed, plusz 10W mellett plusz 50% teljesítmény... sőt, a kisebbik úgy hoz plusz 30%-t, hogy 15W-l kevesebb a TDP! Azért ez elég szép, már, ha tényleg így van... :)
  • arty
    #87054
    nézd, ennek titán és 980ti elől kellett volna vevőket elszipkáznia, ahoz a 4gb ram édeskevés - nem csak azért, mert valóban ettől lesz lasabb egyes játékokban/beállítások mellett, hanem a marketing ...

    (a sok rop tényleg állatul hangzik, de a 300W fogyasztás továbbra is túlzás :( nagyon kéne az uj gyártástekk...)
  • Solt
    #87053
    Én azért megvárnám a teszteket a helyedben... az a 128 ROP nem hangzik rosszul! :)

    @grebber: A legkisebb Fury szerintem 200K alatt lesz... :)


    Utoljára szerkesztette: Solt, 2015.06.09. 21:23:48
  • grebber
    #87052
    Ej-ej fincsi kis Nv árcsökkenést érzek.
    Bivaly jószágok lesznek.
    Már csak a legfontosabbat kéne tudni az árakat....
  • arty
    #87051
    4gb?! gameover amd :((

    pont ahol/amiben jo az amd, oda ez kevéske már most is :((
  • Solt
    #87050


    Forrás
    Utoljára szerkesztette: Solt, 2015.06.09. 21:12:04
  • Borg
    #87049
    "beépíttetett amd ellenes kódot"

    Nem akartam erre reagálni, mert unom, hogy egy lépést se teszel előre, de azért ezen felröhögtem :D
    De ha a 290X lenne a gyorsabb a 980-nál, akkor az azért lenne, mert a 290X micsoda über technika, és nem nvidia ellenes kód miatt, igaz? :D

    A pcars lassúsága AMD-n szimplán annak tudható be, hogy az nvidia megkerüli a DX11 rajzolási parancs limitációját driverből, míg az AMD nem, és így AMD-vel jóval nagyobb a proci terhelés. Tehát pontosan DE, az AMD lazán megtehette volna, hogy ugyanúgy optimalizál rá mint az nvidia. Nem a két együttműködő félen múlik CSAK a korrupció, hanem a harmadikon IS, aki szarik rá. Pont ugyanolyan mértékben. Amely korrupció nem mellesleg a kapitalizmus mozgató rugója... Bár ezt nyilván tudod, csak most jól hangzott (volna) ebben a nyakatekert körítésben...

    És egyébként továbbra sem mondtam arról semmit, hogy mi lenne a jó, meg mit támogatnék, nem kell a számba adni szavakat. A TÉNY mindössze annyi, hogy az AMD lehúzhatja magát a WC-n, hogyha továbbra is a jótevő tündér képében tetszeleg. Akár tetszik valakinek ez, akár nem. És onnantól aztán még sötétebb jóslatokat eregethetsz a jövőt illető felállásról.

    Egyébként, csak hogy még egy gumicsontot adjak a szádba :), a 970 tulajok kevésbé idiótábbik fele a mai napig elégedetten használja, hiszen mindegyik 970 pontosan hozza azt a teljesítményt, amit az első teszteken mutatott a játékokban, ami miatt megvették. Hogy a belső felépítését nem részletezték, az egy dolog, lehet félrevezető, de ettől még egy forint kár nem ért senkit. Úgy fröcsköl a nyál itt erre a témára, mintha az AMD-nek nem lennének kiherélt kártyái, mintha a közép és belépő szint nem mindig is erről szólt volna, hogy miben mit tiltanak le. A 970-nek semmi baja nincs. Amire tervezték, azt pontosan úgy tudja, ahogy a bejelentéskor mutatták a tesztek. Ma meg már azt is lehet tudni, hogyha valaki akkora címeres balfasz lenne, hogy 4K-ra egy 970-et vesz, akkor ott biza bele fog futni a memória korlátaiba. Számoljuk meg, hány ilyen ember lehet? Egyéb kérdés?
  • Inquisitor
    #87047
    Ahogy kiszámolták máshol, ez 18.00 nálunk. Az ugye meg van, hogy (nem) véletlenül a Deus Ex bemutató is aznap lesz és nekem rémlik, hogy előző rész is AMD GE volt.
  • grebber
    #87046
    Our E3 livecast on June 16th at 9 a.m. PT is going to be full of surprises, you won't want to miss it!
  • arty
    #87045
    A te kis világodban, esetleg.
  • grebber
    #87044
    "kívánom, h kapj mindenből mostantól selejtet, olyan hibával amit nehézkes reprodukálni " Ez lol mert kb ha alig lehet reprodukálni = Nincs is hibája Szóval engem a legkevésbé sem érdekelne.
  • Madi92
    #87043
    Tekintve, hogy beharangozták az előző driverre is, hogy W3 optimalizálás lesz, aztán sikerült kemény 0,5%-ot növelni a teljesítményen, úgy, hogy 2 hétig ültek rajta, sok reményem már nincs bennük.
  • arty
    #87042
    ahogy lesz egy HIBÁTLAN 970-em, összevetem neked őket, hogy a hibás darab mennyivel lasabb, ok?

    kívánom, h kapj mindenből mostantól selejtet, olyan hibával amit nehézkes reprodukálni
  • grebber
    #87041
    Ha igaz hogy lesz ilyen driver és valóban gyorsabb lesz az effekt vele mint a Geforce-okon az elég szép arconcsapás lenne az nv-re nézve. És ez az a pont ahol már valóban lehet arról beszélni ,hogy valaki azért nem csak a zsebével törődik hanem a vásárlóival is.

    Nv nem csinál sajnos ilyeneket saját usereinek se hajlandóm egy szaros driert kiadni amivel lehet a tesszalációt csökkenteni hogy a régebbi kártyákon is jó legyen.
    Ott volt Tress FX ami szarul ment NV-ken ott az amd direkt átvariálta hogy Geforce-okon + 30%-ot hozott . Erre az nv saját maga nem volt képest mert leszarta hogy szarul fut.

    Ebből a szempontból jó az amd (feltéve ha valóban lesz ilyen driver)
  • bardocz
    #87040
    Ha gyorsan reagál rá az nvidia, akkor még én szemét szar alak profitálhatok belőle :D
  • broman191
    #87039
    Majd megérkezik az az AMD driver, mire már mindenki végigbogarászta a Witcher 3 világának minden szegletét és nincs mit csinálni, de egy-két gyorsabban számolt HairWorks maci lemészárlására újra be lehet lépni...yay?
  • grebber
    #87038
    Selejt az agyad.

    Mutassál már egy tesztet ahol valami kihasználja a 4GB Vramot és mocsok modon elvérzik emiatt a 970. Mert akkor lehet sírni ,de ilyenről nem igen tudok. (Ezért aki tud mutasson)
    Utoljára szerkesztette: grebber, 2015.06.08. 16:50:55
  • arty
    #87037
    majd ha te költöttél száz rugót valamire, amiről utólag derül ki h egy selejt, akkro pattogj.... nagy az arcod látom, a pálya széléről kurva okos vagy
  • grebber
    #87036
    "A mai napon amiket feladtak AMD VGA-at azok szerint az árak így alakulnának:

    R7360 2GD5 48.490HUF bruttó
    R7370 2GD5 Gaming 61.490HUF Bruttó
    R9380 2GD5 Gaming 85.490HUF Bruttó
    R9390 8GD5 140.990HUF bruttó
    R9390X 8GD5 162.990HUF bruttó

    Ennyit látok jelenleg, a kártya pontos megnevezését nem írhattam le, a Gaming szóból ne is következtessetek,mert úgy sem az!
    Persze az árakat megjelenés előtt bármikor lehet revise-olni, jelenlegi 280-as dodó mellett ez lenne."
  • alyr2
    #87035
    Én örülnék nagyon ha lőne ekkora öngólt a vidia!! Ideje lenne ha hoznanak ok is valami innovaciot, nem csak ellopnak/utolag ingyen felhasznalnak..
  • grebber
    #87034
    AMD Radeon 300 Series Pricing Confirmed – Very Aggressive Performance Per Dollar Focused Positioning



    "A HairWorks aktiválásáról még nem döntöttünk. Mivel a még ki nem adott Catalyst már kényszeríti a formátumcserét az effektre, így sokkal gyorsabban csinálja meg az effektet egy Radeon, mint egy GeForce. Ha az NVIDIA is lecseréli driverből a formátumot, akkor bekapcsolhatjuk, de addig túl nagy előnye van a Radeonnak abból, hogy lecserélték a shadert, és ezzel megkerülik azt a gépigénynövelő algoritmust, amit az NV ma még megcsinál." Erre az amd driverre kíváncsi leszek!
    Utoljára szerkesztette: grebber, 2015.06.08. 15:26:48
  • Solt
    #87033
    Mivel lényegi különbség szerintem nincs köztük, ezért én az Asus-ra szavaznék az ára miatt. A DCII-s hűtésre volt aki panaszkodott, hogy a VRM hőfok magas nála, de a 290X esetében én ezzel nem találkoztam. Bármelyiket is választod, ezekhez a kártyákhoz fontos a jól szellőző ház!
  • PetiM44
    #87032
    Az Asus 87, az XFX 96, a Gigabyte 97, az MSI pedig 99 ezer forint. Viszont az XFX-re csak egy év garanciát adnak, a többire pedig mind hármat, így én azt kizárnám a választásból.
  • grebber
    #87031
    XFX Radeon R9 390X pictured
  • Solt
    #87030
    Ez az ártól is függ... Mennyibe kerülnek?
    Utoljára szerkesztette: Solt, 2015.06.07. 20:54:48
  • PetiM44
    #87029
    Az a baj, hogy nemigen fogok tudni várni a vásárlással, így elsősorban inkább arra lennék kíváncsi, hogy ezekből a kártyákból melyik a legjobb választás. Természetesen ha lesz lehetőségem, akkor megpróbálok várni a dologgal még egy kicsit.
  • Solt
    #87028
    Szia!

    Pár hét múlva kapható lesz az új széria, szerintem várd meg azt a vásárlással.