90029
  • arty
    #87349
  • Solt
    #87348
    Szép dilemma lenne az MS és az NV között választani! :D
  • grebber
    #87347
    Microsoft bekeblezné az AMD-t

    Lassan már mindenkit hírbe hoznak.Nemsokára tényleg felvásárolja őket valaki
  • broman191
    #87346
    Nyár közepén nem is várnék túl nagy infóáradatot, majd amint felpörög a hype gépezet az őszi szezonra... Szerintem is természetes lesz, hogy a nagyobb címek többségének lesz DX12 támogatása, ha tényleg olyan relatíve semennyi idő alatt lehet portolni konzolos verziókat DX12-vel... :)
  • Inquisitor
    #87345
    A Deus Ex meg elvileg alapból az lesz.
    Más. Van egy ilyen "pletyka" szerű infó, miszerint a Fijit a HBM 500MHz-re korlátozása fogja vissza, mert eredetileg 650Mhz lett volna az órajele. Ez magyarázza, hogy a GPU húzása alig hoz gyorsulást. Viszont vannak elmebetegek akik próbálkoznak, mert hát megsütni egy drága kártyát külön extrém sport: LINK

    So they achieved 20% increase in fs score with 9% OC on core and 20% OC on mem.
    Persze buherálni kell hozzá a drivert, de egyesek már a Bios felülírásáról álmodoznak.
    (Utóbbit nem nagyon értem, mert van akik meg a GTX980Ti-re heggesztenek Titan-X moddold firmware-t. Mondom érdekes sport ez.)
  • grebber
    #87344
    Eléggé titokként kezelik a dx12-es játékokat. Szerintem már nagyon sok game vagy DX12-es patch készül ,de nagy a csend.
    Amiről lehet tudni az a Fable Legends, Gears of War Ultimate meg hogy a Project Cars kap dx12-s patchet.
    Gears of War még idén jön remélhtőleg pc-re is.

  • Inquisitor
    #87343
    Lesz elvileg még nyáron (júliusban?) AMD-s bemutató, amit a Windows 10, DirectX12 vonalon építenek fel és talán lesz addigra játék is alá.
    De ha feltételezem a Fiji erejét is mutatná, megint ott tartunk, hogy mire megfizethető szegmensben lesz DX12 vas, addigra eltelik bő egy év, nem biztos elég lesz a sikeres bemutató. Olcsó kártyák is kellenének ...
  • Hasselhoff72
    #87342
    Néztem itt a boltokat 3 forintal olcsóbb a 980 TI mint a Fury X:(( várjuk a DX12-őt ott eldől a dolog... egyébként átszámolva 249000 a Fury.
  • Hasselhoff72
    #87341
    Thermaltake Hamburgal (pusztulat) 530W hajtok egy 4.5gHz ketyegő 3750-et egy agyon huzott TahitiLE 7870-et, 2 ssd, 3 vinyo, nulla problémával.....
  • broman191
    #87340
    Igen, a gyári TDP kerettel a felsorolt hardvereket ki kell szolgálnia, ha a 80+ bronze hatásfoka adott... :)
  • arty
    #87339
    szerintem egy egyszeri pécé/hobbi beruházástól még maximálisan spórolósnak érezheted magad :)

    980ti-t felesleges venni, aránytalanul drágább a 980-nál. azt a pénzt elrakod és ősszel egy 980nál jobb paszkált veszel belőle... így ésszerű.

  • repvez
    #87338
    hamár témánál vagyunk akkor egy 550w-os chieftech az elbirna egy 380ast és vagy egy 965x4 vagy egy 8350 x8at plusz a kötelező sallangok?
  • bardocz
    #87337
    Nekem pl ezért lett nvidiám most, a hd7870-et muszáj volt eladnom, ha pénzt akartam még érte minél gyorsabban, az nvidiámmal hasonszőrű radeonhoz meg kellett volna táp is, ami nem fért volna bele. Persze le lesz cserélve, így a jövőben ez már nem lesz probléma egy esetleges cserénél.
  • alyr2
    #87336
    szerintem egy raider 550 vagy egy 650 mindent elbir a jelenlegi cuccok kozul.. 550 valami 17k a masik 20-21k es ezeket nem evente csereled tobynire hanem csak akkor ha elkurodik vagy ugygondolod hogy oreg es kell masik. persze lehet ezzel csak en vagyok igy:D valamint minosegi 400 W tap is 20 körul van
    Utoljára szerkesztette: alyr2, 2015.06.26. 18:33:40
  • broman191
    #87335
    Azoknak a kariknak nem volt gyári vízhűtésük, hogy a fogyasztás eredményezte melegedés és abból kifolyólag a terhelés alatti zajszint bajos legyen... Szvsz már a 290/290X-nél is megléphettek volna a ref. vízhűtést, a mókuskerék úgy teker mint egy porszívó, de minek kínlódás helyett...bár akkor esélyesen el lehetett volna búcsúzni a fogyasztóbarátabb árazástól, persze valamit valamiért...

    ui.: ...valamint egy esetleges plusz ~20e Ft-os tápvásárlás szükségessége sem elhanyagolható tétel a videokártya lecserélésekor. A Fury X kategóriájában persze rögtön aprópénzes téma...
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2015.06.26. 18:22:46
  • alyr2
    #87334
    nekem is kb 7 eve ugyan az a 2 nadragom van:D meg 4 eve ugyan az a cipo telen nyaron :D Bar en azert nem veszek mert nem tellik ra..a kormany szarul fizet..
  • Palinko
    #87333
    nincs a fenét az AMD kártyák ellen hány évig volt az idióta érv a fogyasztás? :D mintha valami kilowattokról lenne szó :D
  • grebber
    #87332
    230 ezres kategoriában nincs az a debil akit bármilyen szinten is érdekel bármilyen fogyasztás én pl le**arom mi mennyit fogyaszt.

    Arra értem HA megvalósul hogy a mostani nv-k szart sem érnek majd dx12-ben akkor vettem egy **art amit el se lehet adni mert a kutyának se kell majd.Ha meg semmi gond nem lesz NV-vel dx12-ben (a mostani 980/980Ti-vel) akkor meg így jártam vártam ezért 1 évet megint.
    De mint mondtam ez a sok game nem megy sehova ha csak jövőre viszem őket végig ismét max grafikával akkor csak jővőre. Nekem mindegy így is úgy is öröm lesz végre hogy nem 1x fps-eket fogok látni a képernyőn mint most.


    alyr2: Ha hiszed ha nem ezer éve ugyanazokba a ruhákba járok.Cipőt vettem csupán mert abból is csak egy volt azt télen nyáriba járni nem volt az igazi.
  • alyr2
    #87331
    Ruhat kajat azert veszel remelem :D
  • Blum
    #87330
    Komolyan nem értelek. Tegyük fel, vennél egy fullos gépet 980Ti-vel, aztán X hónap múlva kijönne az AMD új kártyája és te TÉNYLEG szarul éreznéd magad, hogy az AMD kevesebbet fogyaszt mint a 980Ti-d amivel egyébként semmi gond nincs?
    Ez kb. olyan mintha 20+ évesen azért nem szexelnél mert hátha hosszabb lesz még a bráner pár centivel, na majd akkor aztán bevágom de akkor már Selena Gomeznek ám, nem akárkinek!!!!444 (Ezt a hasonlatot még véletlenül sem azért írtam mert aszexuális vagy, don't get me wrong)

    Spórolás és szarrágás között óriási a különbség. Legalább jó az íze, csókolom?! ;)
    Utoljára szerkesztette: Blum, 2015.06.26. 17:15:33
  • grebber
    #87329
    Hidd el rettentő modon veszek egy 980Ti-t (és persze full új gépet) kedvemben vagyok.
    De mivel a VGA iparban bármi lehet , elképzelhető hogy a későbbiekben bejön amit az AMD évek óta szeretne és szart se fog érni a 230 ezerért megvett 980Ti-m. Tudom ez csak HA meg meg minden, de mégis mindig ott van.

    Imádok játszani igen.De nekem a 2007-es Crysis amit esetleg csak 2016 vége felé tudok majd fullmaxon játszani még ugyanaz a game marad. Számomra ezek a játékok nem romlanak semmit. Legalább lesz mit újra játszani szerintem ha nekiállnék összeszedni van vagy 60+ game amit végigviszek majd fullmax grafikán. Legalább nem kell vennem újakat
    Spórolós családból származok ezt megtanították nagyon és ahogy látható soha nem adok túl ezen hiába van bármennyi pénzem.

    Legszívesebben nem is költenék pc-re egy ft-ot se ,hanem vennék xbox one-t és ps4-et azokkal kevesebb a gond ,de azt meg tudjátok miért nem veszek. De sanszos hogy mikor vége ki fogok adni pc-re 350-400k-t akkor történik meg a dolog :(

    Utoljára szerkesztette: grebber, 2015.06.26. 16:15:02
  • Palinko
    #87328
    látom, látom, de nem akarom elhinni, hogy kedvenc márkám csődbemegy mind proci mint gpu téren, 2020-ig kiderül
  • Inquisitor
    #87327
    Biztos volt már, meg belegondolva nem annyira vicces, de sok igazság van benne:
    Hitler bukás videó Fury X verziója.
  • grebber
    #87326
    És ahogy az intel fejlődik IGP-ben nem lepődnék meg hs 2016-ban már az ilyen GTX460akat szoronganák erőben..
  • arty
    #87325
    Nem ismered grebbert és a hátterét ( mi is csak a gép-NEM-fejlesztős részt :P ).

    Tudni kell róla, hogy imád játszani, sokat is játszik, szinte mindent végig, akár többször is. Gémerebb, mint itt bárki - a jó értelemben. Ha valaki gépe megérdemelné az erőt (mert ki lenne használva!!!), nos az az övé. Emellett simán bele is férne neki "bármi", nem a gépre ráköltendő +2-300e jelentené számára az anyagi biztonságot.

    Ennek ellenére gyártott magának jópár éve egy buta ideológiát és mármár becsülendően :D tartja is magát hozzá, s nem költ a gépére - a hobbijára. Így megfosztva magát számtalan élménytől - amiért végülis szerintem élni érdemes.

    (és nem, nem a másik, X hobbijára költi)
  • Hasselhoff72
    #87324
    Én bele szarok:) Jelen pillanatban tudok áfa nélkül kivételesen Asus 290 DCII OC 70 nettó bemegy a gépbe azt csokoládé....
  • Solten
    #87323
    Ahogy irtak elottem ott van az Intel, egyre erosodik GPU-ban, augusztusban jon a Skylake potens, a mostani divatos MOBA jatekokhoz boven eleg GPU erovel. Milliok jatszak, oriasi love van benne.
  • yesname #87322
    Igaza van. Egyrészt ha nincs rá szüksége, akkor anyagi biztonság, másrészt a témánál maradva: lehet mondani generációváltás jön. Régi DirectX-ek -> DX12. Teljesen más alapok stb. Én is kivárnám-kivárok amíg tisztázódik mivel mi a helyzet DX12 téren. Azon a pár hónapon nem műlik semmi. Viszont az többet árt ha most kiad valaki egy halom pénzt és utána meg kiderül: cserélheti le vagy jobban járt volna ha vár egy picit, mert így rossz lóra tett...
  • alyr2
    #87321
    Nem a 42?
  • arty
    #87320
    "már kivárom a pascalt és a köv amd-t."



    ne is áldozz a hobbidra, az egyre nagyobb szám a bankszámládon biztosan több boldogságot ad - mi több: az élet értelme a nagyobb szám :)
    Utoljára szerkesztette: arty, 2015.06.26. 09:56:24
  • grebber
    #87319
    Én nem vagyok semmi párti azt veszem ami azonos áron valamiben/valamivel jobb.
    Én nem temetném még az AMD-t.
    Nagyon jól tudják mit kurtak el.
    És ha már most olyan lesz a nano amit hiresztelnek (~290x szint sokkal kisebb fogaysztáson) akkor arra kisebb gyártástechnologián mégjobban lehet építeni jővőre.
    Felküldik majd az egekbe a ROPok számát 1.3-1.5GHZ órajel HBM 2 kis méret azt lesz itt erő.De ez még a jövő zenéje.Majd kiderül.
    Ha nem tudok olyan embert szerezni aki áfa nélkül tud nekem segiteni gépet venni,már kivárom a pascalt és a köv amd-t.
    Utoljára szerkesztette: grebber, 2015.06.26. 07:39:55
  • arty
    #87318
    ha megnézed a később linkelt grafikonodat, ennyire sose volt még padlón a vörösek részesedése, ráadásul régebben jövedelmezőbb volt a gpubiznisz, mint manapság... a kettőt összeadva, ill. hogy az "anyavállalat" amd is döglődik, nem csak a gpu részleg, nos ez egyenes út a "csődbe" (=nem versenyképes szereplővé válásba)

    jól látszik a mostani szérián, hogy nullköltségvetéssel "fejlesztették", márpedig itt innováció nélkül halott vagy :(
    és pont ez a gond: ha eddig nem vette meg senki az amd-t, ezután már biztos nem is fogja (ha mégis: sokat nem ér vele), nincs benne potenciál, a piacai egész egyszerűen nem elég jövedelmezőek - ezért is nincs harmadik szereplő se, nem vonz senkit a terület.

    jól látni egyébként, hogy az utóbbi években az amd még kompetitiv, jól árazott termékekkel sem volt képes piaci részesedést szerezni (erre mondom, hogy mennyire erős a geforce brand, a logók a játékok elején, a fizix: az exkluziv plusz, amit a gémer kapott tőlük), nem csoda, hogy most (hogy nincs igazán versenyképes gpujuk) "végleg" és szinte azonnal elpártolt az amdtől mindenki, elfogyott az utolsó érv is a piros kártyák mellől...

    kemény világ jön azoknak, akik eddig sem a 70-120 ezres kártyákból válogattak - akik meg igen, nos ők kevesebbet kapnak majd a pénzükért :(
  • Palinko
    #87317
    az, hogy durván intel vezet, nyilván az integrált, meg notik és egyéb dolgok miatt



    ha csak amd vs nvidia érdekel ott szomorú ez az plló, de még 10% felett van remény
  • Blum
    #87316
    Én személy szerint nem tudom elképzelni, hogy a VGA piac akárcsak egy pillanatra is egyszereplőssé váljon. Fogalmam sincs, hogy pontosan mekkora biznisz is ez az egész valójában de feltételezem, hogy nagy. Ebből eredően ha esetlegesen az AMD tényleg elhasalna ezen a piacon akkor nem tudom elképzelni, hogy ne vásárolja fel valaki az AMD ezen részlegét és vezetné tovább egy más néven vagy akár egy teljesen új szereplő lépjen be a képbe.

    Apropó, Intelékkel miújság? Oké, hogy MOST IGP-t fejlesztik (?) de mondjuk ha az AMD kiesne a képből akkor nem léphetnének ők be? Lóvé meg egzisztencia van dögivel....
  • Palinko
    #87315
    volt már rosszabb is az amd részesedése, ezzel az erővel mindent intelre kéne optimalizálni mert abból van a legtöbb gpu, több mint az nvidia meg az amd együtt
  • arty
    #87314
    Mindenki ezt szeretné - elméletben.
    Sajnos a realitások közbeszóltak.
  • repvez
    #87313
    Én nem örülnék egyáltalán ha egyszereplős lenne a VGA gyártás, mert onnantól még ennyire se lenne jelen az árverseny és a fejlesztési kényszer.
    Az nvidia bármynnit elkérhetne a kártyáiért és semmi nem akadályozná, akinek kell muszáj mevennie.
    ÉS lehet csak minimális fejlesztést mint most az AMD eszközölne esetleg átnevezéssel ,de jelentősen tulárazva.

    Ezt én nem szeretném, sőt az lenne a jobb ha erősörne az AMD vagy megjelenne egy 3. fél .
  • arty
    #87312
    Ennyi.

    Most csak és kizárólag a Furykat kellett volna kihozni, mert azok új kártyák.
    Alatta kategóriáknak semmi értelme - átnevezés mellett még elcseszett kártyák is, rosszul belőtt árral.

    Aztán lehet, hogy a furyk előállítási ára tényleg olyan magas, hogy nem tudták volna a 980 környékére belőni.
    Nemtom. Ezesetben ittavége. Szépen elolvad a maradék piaci részesedésük is és egy fejlesztőnek ilyen elhanyagolható piaci szegmensre végképp nem lesz értelme optimalizálni.

    Ördögi kör.
    Immár pénzestasi se fog kelleni a zöldektől, és/vagy gémwörkszöt tetetni a kódba. Idilli állapot - a vidiának és a fejlesztőnek egyaránt.
    Mi, gémerek, ezt "magunknak" csináltuk.
  • Solt
    #87311
    Én nem kívánom nekik a véget, de annyira más dimenzióban élnek a piachoz képest, hogy ez sokáig így már nem fog menni. Ha nem jön be nekik ez a low-level + VR vonal, akkor harangoztak.

    Még a legnagyobb jóindulat mellett sem értem meg némelyik húzásukat...
  • grebber
    #87310
    Majd a mikor jön a kisebb Fury akkor már lesz Win 10 és újra lesznek tesztelve a Fury X-ek is és ott már jobb lesz 100%