90029
  • grebber
    #87429
    Pascalnál tovább nem fogom húzni,azzal full hdben kihuzom szerintem jó sokaig főleg hogy a next gen konzol még itt lesz min 3 évig így nem fog robbanásszerűen növekedni a gépigény
  • Rita79
    #87428
    Mindig lesz jobb és fejlettebb. A játékok terén is ez a helyzet, nemcsak a hardverekén. Ha vársz egy mai játékkal 3 évet, akkor az már elég csúnyának fog tűnni a jövőbeni játékok mellett. A hardvereknél ez a dilemma meg egy örökös probléma, hisz sosem lesz olyan, hogy elérte volna a csúcsát a fejlettségnek. Ha vársz a vásárlással, akkor 3 év múlva is várni fogsz, mert a következő generáció előhírnökei már bogarat ültetnek a füledbe.
  • grebber
    #87427
    Ezért írtam ,hogy megnézem mi lesz dx12-ben és inkább a már arra felkészített Pascalt fogom megvenni.
    A játékok továbbra se mennek sehova.Az idő múlásával csak jó dolgok lesznek velük olcsósodnak és magyarítás is lesz hozzájuk.
  • Solten
    #87426
    Vegyel nyugodtan egy meregdraga videokartyat ami 3 ev mulva elavult lesz (pl GTX 980Ti). Remek olvasgatni a vergodesed.
  • broman191
    #87425
    5-6 évre szvsz kevés lesz minden amit ma kapni lehet, még FullHD-re is... A GoW remastered kiadásának pedig miért is olyan fontos a DX12 támogatása? Ha kicsit is összerakják, DX11-ben sem lehet majd túl nagy a gépigénye, legalábbis az eddigi anyagok alapján nem next-genesítették olyan szörnyen látványosan, hogy csak DX12-vel működjön igazán jól...viszont azzal portolni könnyebb és gyorsabb xbone-ról.
  • grebber
    #87424
    Mert annyi pénzt a büdös életbe nem adnék ki semmilyen HW-ért.
    De tudja a fene mi lesz ebből. Megvárok pár dx12-es game-et nehogy még a végén igaz legyen az amd az isten dx12-ben mítosz. Meg ahogy nézegetem mostanában a teszteket hegyekbe ha 5-6 évre veszek VGA-t ez a 980Ti nagyon kevés lesz full hd-re később. Szóval erősen hajlok arra hogy "game" stop lesz és majd csak a Pascalnál váltok!
    Aug 25-én jön az első dx12 game a Gear of War személyében (remélem valóban dx12 vel jön nem csak majd egyszer belerakják)
    Utoljára szerkesztette: grebber, 2015.07.12. 21:19:23
  • arty
    #87423
    980ti? Miert nem titanx?
  • grebber
    #87422
    De én már ezer éve várok én már lefosom mi a beszt buy meg hogy 3 wattal kevesebbet fogyaszt meg hogy hangos, hogy melegszik stb.
    Nekem Full HD max grafikához kell VGA mégpedig a 980Ti személyében!

    Csak egyelőre nem találok ismerőst aki az áfát vissza tudná igényelni és segítene nekem.(Mert 400k helyett 300k mégiscsak barátságosabb lenne)
  • broman191
    #87421
    Használt, garis GTX 970, valamelyik jobb aftermarket hűtéssel, a Giga/Msi/Asus vonalról, minél jobban ár alatt véve, MSi Afterburnerben véresre húzva, annál jobb ár-teljesítményű terméket most nem látok, akárhogy nyisszantják az árakat ott a magasan 100e Ft feletti kategóriában. Hiába vágdosnak 10-20 ezer forintot az eleve relatíve elszállt árazásból, ár-teljesítmény tekintetében szerintem soha nem lesz ott bestbuy kalapban, eleve nem úgy volt kitalálva...
  • arty
    #87420
    én meg semmit - lásd Broman írását :)
  • grebber
    #87419
    Én biztos egy faszább OC-s 980-at vennék olyan "oké" áron mint Fury-t.

    Az a baj ,hogy ezeket az nv árvágásokat itthon nagyon nem érezni. Figyelgetem egy jó ideje az árakat alig esik valamit :(
    Utoljára szerkesztette: grebber, 2015.07.12. 13:37:12
  • broman191
    #87418
    GTX 970-t említettem, mivel a tesztben többször is képes elérni vagy valamivel meghaladni a GTX 980 a vízválasztó 30/60 FPS-es határt bizonyos felbontásokban, ahol például a 290 nincs sehol és a 290X is viszonylag jelentősen le van maradva, tuninghatáron kívüli területen. A GTX 970 viszont tuninggal simán hozza a ref. 980 szintjét, akár valamivel többet is. Az pedig ritka, hogy viszont kapjon hasonló pofonokat a 290/290X-től. Csak azt a GTX 970 VRAM balhét feledném, az idővel belerondíthat a jobb downsamplinges élménybe, akkor is ha az FPS teszteken akár szépen is mutat az eredmény, közben a frametime mérés változatos hegységet mutathat, 3.5 GB-on túli kínlódó memóhasználattal... :)
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2015.07.12. 13:17:07
  • arty
    #87417
    jó, hát a 970 mellett szerintem a 980 is abszurdan van árazva ... de már a 970 sem árarányosan gyorsabb, mint az alattiak ... (bár most épp nem néztem árlistákat, de korábban - amikor a 290et választottam helyette - így volt tutira)
  • broman191
    #87416
    A TPU tesztet átrágva párszor oda-vissza, különböző fustásteljesítménybeli szempontokat vesézve, én nem érzem egyértelműen, hogy miért érne meg pl. a GTX 970-hez képest közel 2x annyi pénzt... Számos korszerűnek mondható címben mutatott teljesítménye alapján az jön le, hogy 1080p-ben adott a stabil 60 FPS vele, sőt általában olcsóbb megoldásokkal is, néha 1440p-ben is hozza, de van hogy jócskán nem és tuninggal sincs kilátásban. 4K-ban nagyrészt adott a 30 FPS, viszont máskor elérhetetlen álom. Nekem úgy tűnik, hogy 1080p-s monitorral remek választás - de csupán 1080p-re overkill - főleg bizonyos címeket VSR segítségével 1440p-s downsampling mellett játszva, a stabil 60 FPS igényét akkor is teljesítve. Vagy akár 4K ds @ 30 FPS-sel, ha az adott játék élményét a stílusa miatt kevésbé befolyásolná a jobb futásteljesítmény.
    Persze az árcédulát elnézve kérdéses hogy megéri-e a jobb képminőség az említett GTX 970 árának közel kétszeresét, amely 1080p-ben szintén képes általában a 60 FPS fenntartására, bár a felbontást növelve már többnyire nem képes megtartani, inkább csak 60-30 között valamit, de fix 30-at tudja garantáltan...
    Túlzottan is árnyalt az összkép egyelőre, majd meglátjuk a next-gen API-s játékokkal mennyire változik az eddigi jól játszhatónak/játszhatónak tekinthető futásteljesítmény és felbontás helyzet....
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2015.07.12. 12:29:27
  • arty
    #87415
    ugy nézem a fury frankó lett, 980at üti, ára "oké" ... +50w fogyiban meg nem durva annyira.

    (azért érdekes látni a gecividia trójai falovát letolt gatyával (hardocp, wicser3)... amd-n 30%-ot lassit a vidiához képest, tipikusan a másik gyártót szopató megoldás. fizix óta nem változott a patkányunk hozzáállása, csak a módszer kifinomultabb :( )

    szerk: vidia alávágott a 980nak, szal amdnek is követnie kell árazásban...
    Utoljára szerkesztette: arty, 2015.07.12. 11:35:23
  • grebber
    #87414
    Még több teszt:

    Kitguru
    Hexus
    Hardware Canucks
    HardOCP
  • Solten
    #87413
    Közeledik a lezáráshoz a Vulkan API specifikációja
  • grebber
    #87412
    Fury review

    Tom's Hardware
    Bit-tech
  • bardocz
    #87411
    Nekem nvidia fícsör bekapcsolva teljesen, és minden ultra vagy high., így van 45fps-re korlátozva, de ez le tud esni. Amennyit játszottam vele hozzászoktam, de azért még mindig látszik a recegés. Viszont a nagy dögöt olyan rohadt jól néznek ki az nvidia hajjal, hogy azt tuti nem fogom kikapcsolni.
  • alyr2
    #87410
    nekem az nvidia fícsör ott ki van lőve minden mas ultra vagy uber vagy mi a raknak hivjak. siman 40-45 fps. most az uj drájverrel meg nem probaltam.allitolag az is hoz 10% ra akkor mar 50 fps kene hogy legyen. A Kartyam meg nincs 100k. BF4 is megy ultran 64/64 ellen es yonyoruen folyamatos bar ott nem tudom valamiert kiiratni afterral a gpu es fps ertekeket..minden mas jatekban igen. Keves jatek van amiben nincs meg az 50 fps környeke(mar amikkel en jatszom) GW2 az egyetlen a WvW mapokon ahol neha 200 ember birkozik, ott ultran mindent bekapcsolva 10-15 szokott lenni:D Bar szerintem akkor barkinek:D
  • bardocz
    #87409
    Még a witcher3-ban sem lehet mindent maxra húzni a 60 fps-hez, de még a 45 is néha leesik, hiába 100k-s káryta, és csak fullhd. Később mégrosszabb lesz.
  • PeeTeR
    #87408
  • grebber
    #87407
    Pont azért hogy mindent maxra tudja tenni.Pár helyen elég szépen behuzza még a 980Ti-t is pár game.
  • alyr2
    #87406
    Problema megoldva...az uj frame limiter defaulton kicsit korlatozta a masinat...Nekem ugy fest a csuszka nem az fps-t korlatozza hanem a gpu kihasznalast...nagyabol ahogy huzom felfele ugy koveti a gpu usage(szente koppra annyi % amennyin all a csuszka)
  • alyr2
    #87405
    Full HDra meg minek 200k+ értékű kártya amikor egy 100 ezres elvisz mindent ultrán?Sőt egy 70 ezres is
  • grebber
    #87404
    AMD Radeon R9 Fury launches tomorrow

    Megint 4K-val promozzák szóval full HD-be gyenge lesz mint a Fury X
  • alyr2
    #87403
    A remek uj driver csinalt nekem 70-80 fpsbol 5-15 fpst Guild Wars 2 alatt..
  • Solten
    #87402
    Vulkan API, uj fejlemeny: link
  • Solten
    #87401
    Kulon nevet érdemelne az uj Catalyst
  • zoltang
    #87400
    AMD Releases Catalyst 15.7 WHQL Software
  • Pares
    #87399
    Feltettem a Leshcat 14.12-es drivert, félig fel is ment (automatikusan elindítja először az Intel telepítőt, aztán restart után az AMD-t, de ez utóbbi nem indult el valamiért, én meg inkább nem is telepítettem már fel manuálisan), szóval most csak az Intel driver van feltelepítve, és fogjuk rá, hogy működik. Egyszer még elkapta a "görcs" az Intel drivert, mint az AMD-t szokta néha (néhány másodpercen belül egymás után többször összeomlik/visszaáll aztán BSOD), de ezt leszámítva a körülményekhez képest jól működik. Neteztem, Youtubeoztam, megnéztem egy sorozat epizódját, és már hosszabb ideje nem volt semmi hiba. Mást nem igen tudok csinálni vele, amíg így eléldegél az Intel-en addig használom, aztán max. jön a driver nélküli 1024*768 üzemmód amíg végleg meg nem hal.
    Utoljára szerkesztette: Pares, 2015.07.08. 00:46:44
  • Solten
    #87398
    Kapd ki az mxm modult.
  • arty
    #87397
    800x600 kisebb sávszél, az elmegy kontaktos(abb) kábelen... de lehet baromság

    én a szineződő kép miatt gondoltam erre, de jah, az ablakok elcsezsődése ellene szól
  • Solt
    #87396
    Egy próbát megér, ha visszaveszel az órajelekből... hátha.
  • Pares
    #87395
    Esetleg az segíthetne, ha feltenném a drivert és underclockolnám?
  • Solt
    #87394
    Azért, mert driver hiányában nem kap akkora terhelést. 99%, hogy vagy a GPU, vagy a VRAM fosta össze magát.
  • Pares
    #87393
    Én is az AMD-re gyanakszom, a kábelhibát kizárom. Most, hogy nincs semmilyen driver feltéve, 1024*768-as felbontásban (szinte) hibátlanul működik... már csak azt kell kitalálnom, hogy hogyan tudnám csak az integrált Intelt használni...
    Utoljára szerkesztette: Pares, 2015.07.07. 17:54:17
  • grebber
    #87392
    Sapphire Radeon R9 Fury pictured, specifications confirmed
  • gforce9
    #87391
    Ha vezetékprobléma lenne, akkor az nem függne attól, hogy épp arrébb húz egy ablakot. Amúgy sem jellemző a kábelhibára a rácsozódás-csíkozódás, vagy épp az, hogy a hiba attól függene, hogy be van e töltve a driver vagy sem. Ez gpu-nak tűnik nagyon.
  • grebber
    #87390
    Összeomlás közelében az AMD