90029
  • grebber
    #87469
    LOL HMB-> HBM (Még mielőtt valaki beszólna)
  • grebber
    #87468
    Arra leszek kíváncsi, hogy most már ez a HMB lesz a nonplusszultraüberistencsászár VRAM meg minden az örökkévalóságig ,vagy a háttérben már fortyoghat a GDDR6 fejlesztése?
  • broman191
    #87467
    3-4 év múlva esetleg, de az 1080p-re ajánlott felső-középkategória még mostanában nyalogat bele a 4 GB-ba a 2-3 GB után. Lásd az R9 285 és GTX 960 esetét...jövőre már esetleg referenciaként is megkapják a 4 GB-ot, a felső és csúcskategóriában pedig eleve nyomják az OMG mennyiséget ha szükség van rá ha nincs mert OMG eyefinity, 4K stb...
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2015.07.18. 16:14:28
  • grebber
    #87466
    Elvileg a csoda WDDM2 ezért jött létre, hogy ne legyenek ennyire VRam zabálóak a játékok.
    Bár van egy olyan érzésem hiába ez a megoldás ugyanúgy kb a 8GB lesz lassan a VGa-k vram méretének a legalja.
  • broman191
    #87465
    A GTA V nálam remekül fut 3 GB-tal is mindent feltekerve 1080p-ben, kivétel az élsimítás nem sokszoros MSAA...de 4 GB-tal még az is beleférne - másrészt a GTA V sokaknál fut a javasolt VRAM határon túli beállításokkal gyengébb hardvereken és nem okoz horror futásteljesítményt... A Shadow of Mordor grafikus motorja egy elavult hulladék a next-gen előtti korszakból összefércelve, ami nem a látványvilága miatt fogyaszt irdatlan sok grafikus memóriát...amelyre nem feltétlen van szükséges a vajsima futásteljesítményhez, csak televágja mindennel a VRAM-ot (már ha van 3-4 GB-nál több), olyan dolgokkal is, amire nincs szüksége az aktuális képkockák számításához. A legutóbbi CoD játék is hasonlóan bánt a VRAM-mal, sokan el is voltak ájulva tőle és elfelejtették közben azt a tényt, hogy nincs rá feltétlen szükség és igazán nincs mérhető előnye.... A 'Rise of Rome' gondolom Ryse: Son of Rome akart lenni, ott a hivatalos 4K gépigény is GTX 780 3 GB/R9 290X 4 GB és 3 GB VRAM-tól érhetőek el csak a 'very high' textúrák...amelyek nem látványosan részletesebbek a 'high' opciónál.
    Ha a TPU 22 játékot 4 felbontásban tesztelve azt állítja a 390X tesztjében, hogy a 8 GB-nak semmiféle mérhető előnye nincs jelenleg, én elhiszem nekik...az 1080p részét legalábbis mindenképp, a saját tapasztalataim alapján. :)

    ui.: Az új API-kkal is elvileg kívánatosabb irányt vesz a jelenleg pazarló - DX11 alatt gyakorlatilag vakon szórt - VRAM felhasználási helyzet, nem temetném én azt a 3/4 GB VRAM-ot a közeljövőben...szvsz inkább kacsintanék a jövőben is a 4 GB HBM felé, amint adott lesz lehetőség, mint most az általában felesleges és lassabb 8 GB GDDR5 irányába.
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2015.07.18. 16:07:57
  • Rita79
    #87464
    Jogos, már most is sok olyan játék van, melyeket ha teljes pompában akarod évezni akkor kevés a 4 Giga. Kb. 6 Giga az ami elég ezekhez. Ilyenek pl. a GTAV, Shadow of Mordor, azt hiszem a Rise of Rome is.
  • TomBond
    #87463
    Oké értem. A 8 GB azért lenne "fontos" mert lehet egy jó darabig nem tudok frissíteni, és amikor pár hónapja megvettem ezt a kártyát akkor az lett mondva, hogy minek a 4 GB. Most csak szeretnék előrébb járni.
  • broman191
    #87462
    Térjünk vissza rá 1-2 hónapon belül... ;) Addig is pl. egy FSP Raider S 550W kiszálgálhatja a választott karit...

    ui.: Egyébként miért kritérium a 8 GB videomemória? Minden más lényeges szempontot nézve az R9 390 és 390X gyakorlatilag egy R9 290 és R9 290X...a 8 GB VRAM létét pedig jelenleg semmi sem indokolja, így szvsz egy forint felárat nem ér. Valamint bevezetési áron jobb rájuk sem nézni... Vannak a hardveraprón jelenleg is pl. garis nem ref. hűtéses R9 290-ek 75-80e Ft környékén, vagy újonnan 90e Ft-ért, 20-30e Ft-tal többet szvsz nem ér egy R9 390, X-es verzió sokkal többet főleg nem...
  • grebber
    #87461
    150-ből ezt vedd
  • TomBond
    #87460
    Az aláírásomban szereplő gépbe szeretnék venni egy új videókártyát 1-2 hónapon belül. A keret kb. 150 ezer Ft lenne. Fontos lenne hogy halk legyen, erős (amikor kell), és lehetőleg 8 Gb memória legyen rajta. Én R9 390 (vagy 390X) környékén gondolkodtam. Eddig főleg Sapphire kártyáim voltak, de nem vagyok márkafüggő, ezért az is kérdés lenne, hogy melyik márka melyik darabjával járnék jobban. Egyenlőre processzort nem fogok tudni cserélni. Tudom, hogy ehhez tápot is cserélnem kell, ezért erre is elfogadok javaslatokat.
    Várom véleményeteket! Köszi!
  • Solten
    #87459
    "Nagy vasarloereju" orszagokban divat a miniaturizalas, sokan mini itx rendszerre epitenek gepet, keresettek a gamer mini pc-ik (pl zotac en760), konzol helyett jatszanak veluk. Ezzel a skylake-al bevagod a rendszert egy VESA mini itx hazba, fel a monitor hatuljara, az ossz hang a CPU hutoe lesz es alig fogyaszt valamit.
  • grebber
    #87458
    Értem én hogy mire írod , hogy félhetnek a VGA gyártok, de szerintem sokan akkor is inkább olcsóbb procit + vga-t vesznek mint egy drága CPU-t IGP-vel!

    Azért kíváncsi vagyok ,hogy így lesz-e ahogy gondolom vagy egy idő után szimplán az alsó kategóriás VGA mint fogalom megszűnik eltűnik.(Bár szerintem nem fog mivel ezekből elég sok fogyhat)
  • Solten
    #87457
    A GT4e kB 50%-al lesz gyorsabb a Broadwellnel, ami siman vallalhato leven a Broadwell csucsnak (Iris 6200) 48 EU-ja van, a Skylake-nak meg 72.

    broman191 #87453: nem feltetlenul kell a csucs i7-et venni, az mindig is meregdraga volt, egy jo(bb) arazasu i5 GT4e-vel boven megteszi.

    Jovore mar aggodhat az Nvidia is.
    Utoljára szerkesztette: Solten, 2015.07.18. 11:43:11
  • grebber
    #87456
    Ha hiszed ha nem a Skylake se arról fog szólni hogy 500+%-ot ver az elődre Ott is lesz a szokásos 5-15%+ Igazából ami nagyot fejlődik az az IGP.
    Ha nem lenne majd 100k vagy afelett még vennék is aztgame fronton riptyára tesztelném mire jó. Mert ez ugyse derül ki a review-ekből mert ha 980 szintű lenne az igp akkor is nyomoronc cpuként kezelnék és gameteszteket tosznának csinálni vele. Ez a 3-4 ami néha néha szereplen nevetséges egy IGP-re gyúró cpunál.
  • broman191
    #87455
    Csak az majd legalább indokoltan lesz drágább, mert ez a minimálisan ráncfelvarrt 5gen i5 diszkrét videokari mellett szvsz egy forinttal sem ér többet, egy órajelben hasonló 4gen i5-nél, az anandtech tesztjei szerint...
  • grebber
    #87454
    Igen csak sajnos arany áron lesz a Skylake is:(

  • broman191
    #87453
    Nem rossz valóban, csak ha ránéz az ember az árkülönbözetre, akkor nyel egyet és rájön hogy kijön ugyanabból a keretből az A10-78xxK mellé egy ~45-50e Ft-os diszkrét videokari, ami újonnan lehet mondjuk egy GTX 750 ti/R9 270 esetleg 270X. Ha belekeverjük a témába a használt piacot, akkor pedig még valami egy de akár két szinttel felettük teljesítő vga is... Egy 'casual gamer' ~100e Ft-ért szvsz inkább egy komplett gépet szeretne venni - vagy ott a PS4 alapgép alig drágábban - nem egyetlen IGP-s procit... Mindenesetre valóban belehúzott az Intel, csak a jellemzően magas árazásuk kissé agyonveri a dolgot...
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2015.07.18. 10:04:49
  • Solten
    #87452
    Kivancsian varom a Skylake GT4e-set (Gamescomon debutal), az Intel kisse belehuzott grafika teren, a Broadwellel lenyomtak az AMD APU-it, hihetetlen:





    A GT4e ~50%-al erosebb lesz ennel, feleslegesse teheti a diszkret GPU-t a casual gamer szamara.
  • Maala
    #87451
    "Könnyen lehet, hogy ha jön is pascal Q1-ben, azon HBM1 lesz, de akkor is már a jobb verzió amiből többet lehet pakolni rá."
    Tudtommal ez a HBM 2 lényegi változtatása a HBM 1-hez képest, hogy több memót rápakolni a kártyára.

    Inkább a csíkszélesség a kérdéses, amin a nyák készülni fog a Pascal esetében. De ez nem az a topik.
    Utoljára szerkesztette: Maala, 2015.07.17. 07:21:41
  • alyr2
    #87450
    jah nem toketlenkedik megvarja mig valaki megalkotja aztan ellopja/lemasolja..
  • Borg
    #87449
    Nem mondta senki, hogy Q1-ben jön a pascal, sőt azt se, hogy az első batchen már HBM2 lesz. Ezek csak összekombinálások egyelőre az infó morzsákból.
    Könnyen lehet, hogy ha jön is pascal Q1-ben, azon HBM1 lesz, de akkor is már a jobb verzió amiből többet lehet pakolni rá.

    Az is mindössze (egy amd közeli) pletyka, hogy a HBM2 csak jövő év végén menne tömeggyártásba. Valójában már idén márciusban kész voltak az első HBM2 chipek, be is mutatták őket, és akkor arról beszéltek, hogy 2016 elején már tömeggyártanak. Az implementáció sokkal inkább az interposeren fog múlni, de az nvidia általában nem töketlenkedik ilyesmivel annyit mint az AMD, ha valamit be kell vezetni az oculus startjára.
  • grebber
    #87448
    Szerencsére rám nem hatnak az ilyen háttal ülök a járművön rosszl leszek,meg 3d szemcsibe fáj a fejem , meg dinnyére tejtől fosnak meg ilyenek.Ezekre immunis vagyok. A VR meg mondom majd kiderül ha minden VR only lesz. Bár addigra ott tartunk szemüveg se kell majd minden hologramos lesz
  • Solten
    #87447
    Most a viccet felreteve, ez teljesen egyeni dolog, sok ember a szemuveges 3D mozikat se birja (megfajdul a szeme, feje, hanyingere lesz stb) reszben ezert is lett teves "3D forradalom" egy oriasi fail.
  • grebber
    #87446
    Annyámmal lakok ,szar a gépem és ne bírná az agyam ? Kizárt.
    Majd kiderül 20 év múlva ha vr only game-ek lesznek addig nem fog érdekelni
  • Solten
    #87445
    Hehhe, ez igen eselyes :D
  • Maala
    #87444
    És arra gondoltál már, hogy mi lesz, ha az agyad túl gyenge ahhoz, hogy bírja a VR-t? Milyen érzéssel tölt el ez a gondolat téged? :P
  • Hasselhoff72
    #87443
    De most hogy lesz a Pascal? Mivel ma a Hynix azt nyilatkozta hogy a HBM2-ő 1 év múlva megy tömeggyártásba.....
  • grebber
    #87442
    Előkerült a PowerColor Radeon R9 Fury
  • grebber
    #87441
    A VR erre pont tökéletes hogy egyre valóságközelibbé hozza a dolgokat.
    Csak annak nagy ára van. Ha max grafikán akar az ember VR ezni nem 20 fps-el akkor oda kell majd a dual magos fiji minimum ami úgye nem 50 ft-ba fog kerülni.
    Mondjuk nekem mindegy VR nem érdekel. Akkor fog ha már nem gyártanak majd sima játékokat csak only vr cuccokat akkor is csak a muszáj miatt.
  • alyr2
    #87440
    Szep a witcher 3 , de azert a fák bokrok nehol neccesek..a Pancelok elnagyoltak, Szepnek szep, unalmasnak unalmas szamomra(evek ota nem kot le semmi ami nem multiplayer) de fele annyira sem jo mint amennyire éltetik
  • repvez
    #87439
    Ehhez a valóságosan kinéző témához csak annyit füznék hozzá, hogy csak a fejlesztőkön múlik már most is az egész.Mert mind az unreal4 mind a cryenginnel láttunkmár realtime rendereket épületek tervezésének vizuális megjelenitésére a lehető leg realisztikusabb modon.
    Ehhez képest a játékokban meg mindig elmennek a rajzfilmszerű látványra vagy az egész képre egy egységes szinárnyalatű szüröt tesznek ami általában a sárgásbarna és igy elrontva a valós szineket , fehéregyensulyt stb..

    ÉS a részletesség problémáját az ARMA sorozat tudná a legjobban példázni.Ott van a 220km2-es sziget ahol mindenféle korlát nélkül bejárhatjuk,de minek ha a legtöbb esetben 150 játékosnál több nincs a szigeten és azok is csak egy kis területen vagy épp a sziget különböző pontjain vannak , igy az egyes gépeken ugy sem látszanának ,de mégis kevés az objektum a területen a városokban épuleteken belül, teljesen kihalt az egész sziget.
  • broman191
    #87438
    A Witcher 3-at direkt nem említettem, annak ellenére hogy látványos, de azt fotorealisztikusnak nem mondanám, inkább csak itt-ott mesterien elcsípett helyzetek állóképein, modolva a sárgás szűrőt ellensúlyozva/kilőve főleg, de a motor fénykezelése számomra valahogy eleve nem az igazi és a növényzet, páncélzat stb. textúrái sem kiemelkedőek, bizonyos állejtően kidolgozott Skyrim modok látványa elég magasra tette a lecet nálam. A GTA V pedig csupán next-genesített játék, habár szintén remekül néz ki összességében, még mindig kétségkívül rengeteget ki lehetne hozni belőle, ezeregy részletét tekintve és már ebben a formában is van gépigénye mindent feltekergetve. A távolságok realisztikusabb ábrázolását nagyban hátráltathatja az elterjedt API-k kirajzolási parancsainak korlátossága is, de a textúrakezelés és vele együtt a VRAM használat optimálissága sem éppen kiváló jelenleg...és ha még mindez megoldott is lenne (lassan többnyire az lesz), akkor is lehet dönteni a részletesebb közelebbi területek kisebb látótávval vagy a kevésbé részletes terület mindenfelé de nagyobb látótávolsággal megvalósítása között, ugye a felhasználható grafikus számítási teljesítmény korlátolt lesz még rengeteg ideig, API-k ide vagy oda. A Dying Light is megküzdött a nagy látótávolság problémájával az év elején, részben a korszerűtlen DX11 miatt. Igaz számomra ahhoz a játékmenethez nem tett hozzá túl sokat a kisebb-nagyobb látótávolság, amikor úgyis a lényeg szinte testközelben történt mindig. Egyébként a GTA V-ben is elég látványosan szépítik a távoli területeket, elég meggyőzően sikerült felülkerekedniük a sok játéknál élményromboló feltűnő betöltögetéseken és közeli 'pop-in' megjelenő objektumokon. Ha technikailag minden adott is lenne, nem biztos hogy ténylegesen valós területábrázolást szeretnénk, mivel lehetne sokáig bolyongani semmittéve feleslegesen, egy kelleténél nagyobb világban és inkább legyen 'játékos' egy játéktér - akármennyire nyitott is - kicsit elnagyoltan, minthogy próbáljon valós képet festeni, de a játékélmény kárára. Hirtelen a Just Cause 2 ugrott be mint példa, hatalmas távolságok vannak benne, talán túlzottan is, folyamatosan helikoptereztem benne szinte, amikor lehetőségem volt rá és még akkor is többet utaztam érdemi tevékenységek között, mint amennyi kellemesnek mondható lett volna...mennyiség vagy minőség, nem könnyű megtartani az egyensúlyt, így számomra nem is baj, ha egy játékvilág kisebb de a tartalmak között nem szükséges tíz perceket szaladgálni... :)
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2015.07.14. 21:32:45
  • bardocz
    #87437
    Ez max vr szemüvegnél lesz elérhető, hogy ne tudj különbséget tenni. Viszont annak pl egy third person viewban meg nem látom értelmét.
  • Rita79
    #87436
    Nyilván a legújabb játékokban elképesztő a grafika, pl. vegyük a Witcher3-at. Szinte elborzadsz a látványtól amikor az erdőben, vagy egyéb tájakon szaladgálsz a sűrű és változatos növényzet miatt. Vagy ott van a GTAV is ugye, ahol szintén borzasztó jó a látvány. De valljuk be, a fotórealisztikusságtól még nagyon messze van mindkét game. Számomra ott lesz a "vég", amikor nem tudsz megkülönböztetni egy játékot adott esetben egy filmtől. Ehhez még baromi sokat kell fejlődniük pl. térhatás elérése területén, mert még kurvára gyerek cipőben jár a valódi tér ábrázolása, annak VALÓDI távolságaival együtt. A távolság még mindig miniatürizálva van, és szvsz ez a Gothic 3 óta alig-alig fejlődött. És az pedig már 10 éves játék. A Dying Light-ban pl. nagyon szép a messzeség ábrázolása is, csak épp ott meg az a bibi, hogy rajzolt grafika, ahová nem mehetsz el, nem tudod bejárni.
    Utoljára szerkesztette: Rita79, 2015.07.14. 19:59:39
  • grebber
    #87435
    Látom olvasni nem ,csak beszólni jársz ide.
    Ezer helyre leírtam már ,de a te kedvedért kivételt teszek és leírom megint.
    Ha milliárdos lennék se adnék ki többet érte így igen fellöttem egy értékhatárt ami fölé a büdös életbe se megyek.

    És nem a vga 300k hanem a teljes gép lenne annyi áfa nélkül
  • Borg
    #87434
    300ad van vgara, de 400 nincs? Mesélj még erről. ..
  • broman191
    #87433
    Kérj inkább egy MX-440-t, az is elég gamer még...
  • grebber
    #87432
    Nem fogok .Már most is lett volna új gépem csak ahol lehetne áfa nélkül venni kb azt se tudják mi az a 980Ti :(
  • broman191
    #87431
    Szerintem mostanság jött el az az idő, hogy rengeteg fotorealisztikusságot ámító technológia adott és innentől már olyan hatalmas vizuális előrelépést nehéz lesz eszközölni évente, mint amilyen az utóbbi pár évben, vagy főleg azelőtt történt. Persze a régi konzolok és az elavult PC-s API-k hátráltatták a fejlődést éveken át, de nagyjából körvonalazódott mára, hogy milyen grafikus színvonalra lehet a jövőben számítani, ha a korszerű hardvereket és trendeket fürkésszük. A jövőben megkapjuk nagyjából azt a külcsínt, amit a bátrabbak eddig csak az E3-on mertek demó build keretein belül hazudni, de valahogy általában a késztermék idejére downgrade lett a vége... Én már nem számítok akkora szájtátásra soha többet, mint amilyet számomra 2004-ben a Far Cry-Doom3-Half Life 2 hármas hozott (esetleg még az első Crysis utána pár évvel)...akkoriban még inkább volt tér valahonnan hová fejlődni, de a mostani szintről megkockáztatom - szvsz- csak az igazán kiforrott VR vezet majd merőben más élménybeli változáshoz...'párszor 3 év' múlva. Lehet persze finomítani bizonyos effekteken, lehet reálisabb eljárással számolgtani őket, lehet a textúrák és egyebek felbontását a végtelen felé konvergálni, de már a mai korszerű hardverekkel is nagyon magasra van téve a mérce, innentől már inkább csak tyúklépésben halad a dolog...
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2015.07.14. 17:45:11
  • Gibor
    #87430
    Nem fogja a konzol befolyásolni, tehát a pascalal is várni fogsz ;)