90029
  • repvez
    #87509
    Ezt a nem tudod rádugni a TV-re kifejtenéd? Az 1.4es HDMI-vel is megjelenik a kép rajta nem ?30hz-el ez igaz,de mi olyan történik ami most nem egy olyan játék esetében ami a monitoron is elöfordul ha nem 60fpsel megy a játék hanem kevesebbel.
    Régen is volt igy és ezután is lesz.Nem értem ennek a 60 hz-nek az ajnározását, hogy miért most megy belöle a hiszti.Mikor áttértünk a CRT-röl TFT és LCD monitorokra akkor nyavajog rajta mindenki akkor megérteném, de azóta menyni idő eltelt és miért csak most panaszkodik, hogy nincs meg a 60hz?
    Régen meg jóval 100 fölöttiekkel is játszottunk mégse butitotta vissza senki, sőt inkább ellenkezőleg minél több FPS-t csikartak ki akár a grafika butitása árán is.
  • arty
    #87508
    Szerintem nagyon is érdekli őket :)
    csak nincs rK+F-re zsozsó.....

    amugy 30hz-en sok lcdtv villog (nem vicc), az egérkurzor is szaggat, ~használhatatlan kategória, mondhatni...

    egyébként örülök, ha az 5k lesz a standard, veszek egy frankó fhd kijelzőt és középkategoriával, maxon játszok ;) szép álom... :(
    Utoljára szerkesztette: arty, 2015.07.22. 20:03:25
  • Maala
    #87507
    "és engem, a vásárlót(!) szopatva ne álljon bele semmibe a cég"

    Akkor nem leszel a vásárlójuk. Őket ez nem érdekli. :)

    Igazad van, az 1.4-ért is fizetnek. :) A TV-dre rá tudod kötni, a kártya úgysem tud 60 FPS-t. Max CF-ben, de már 400k-ért.

    Ne nevesd ki azért hangosan az 5K-t, sztem az AMD bedőlésével már csak ez fogja húzni a VGA-ipart...
  • arty
    #87506
    éppen ez az, hogy az amd is perkálja a 4 centet, az 1.4-es "semmiresejó" hdmi miatt :)
    és engem, a vásárlót(!) szopatva ne álljon bele semmibe a cég, mert kiröhögöm! 200 ezres kártyát nem tudok a tévémre kötni?! WTF?! ezt hogy képzelték?!

    itt arról van szó, hogy elkurták, nem kicsit... (valszeg spóroltak a fejlesztés elhagyásával, csak ez pont egy 4k gamingre kihegyezett kártyánál akkora öngól, hogy szívem szerint kalapáccsal ütném az amd döntéshozóit)

    az 5k gaming meg vicc - 4k-ban se lehet 60 frémmel játszani, de akkor terheljük meg még 50%-al a gpu-t..... aha, "okos" megoldás :D
  • Maala
    #87505
    Egy 24 colos monitoron kisebbnek is néz ki egy UHD játéktér egy FHD-hez képest, ezt miért olyan nehéz elhinni?
  • repvez
    #87504
    A TV-knél nincs játéktér,de ott is igy mutatják, meg ha 1:1-ben ennyivel növekedne akkor mondjuk egy FPS-nél a fegyver enynivel kisebbnek nézne ki, hogy nagyobb látóterem legyen ? viccesen nézne ki a 4x kisebb optika egy 4k-s monitoron a FHD-hez képest.
  • Maala
    #87503
    Ez nem "felbontás összehasonlító" kép, hanem "játéktér összehasonlító"... Persze általában trükköznek a FoV-val, hogy jobban bírja a masina.
    Utoljára szerkesztette: Maala, 2015.07.22. 18:59:51
  • repvez
    #87502
    Ezeken a felbontás összehasonlitó képeken mindig jót derülök,mert azt hiheti pár ember, hogy annyival nagyobb képet lát az egyes felbontásokkal, pedig a 24"os monitor az mindegyiken 24" marad.
    Viszont azt még sehol nem láttam leirva hogy a képpont távolság mekkora . Vagy hogy egyéb haszna látható e játék közben, mondjuk enynivel nagyobb játékteret látnék
  • Maala
    #87501
    De hát az előző hír is tavalyi. :D
  • broman191
    #87500
    5K gaming wow, 4K gaming is so last year...
  • Maala
    #87499
    Akkor úgy látom, egyet értünk. De nem mondanám, hogy nincs, aki promótálja. Monitorokon egyre inkább jelen van, márpedig szerintem több monitort adnak el - irodák és egyéb munkahelyek, háztartások -, mint TV-t - háztartások.

    A HDMI egy idejétmúlt koncepció, ami kizárólag a kezdeti piaci előnye miatt van még mindig talpon. A DP mindenben jobb, kivéve a megfelelő embereknek csúsztatott borítékokban mennyiségében. :) De hát valamire költeni is kell az eszközönkénti 4 centet.

    Én örülök, hogy az AMD azért megpróbált valami újat, és nem állt be a HDMI igájába, hanem az ingyenes megoldást promotálja. Nem hiszem, hogy azon a 4 centen múlt volna nekik, inkább csak a maguk elcseszett módján tisztítanák a piacot, ahogy minden másba is belemennek, ha erről van szó.

    Emiatt a mentalitásuk miatt fognak persze a csődbe menni, de hát ilyen a biznisz.

    Nem mondanám hibás termékeknek a Furyt, amíg nem végleges, hogy nincs a 2 Furyt tartalmazó lapkán sem HDMI 2.0. Az egy GPUs verziók úgysem tudnak fix 60 FPS-t produkálni a legtöbb játékban CF-ben, még 4K-ban sem. (sarcasm off)

    A HDMI-nek meg fel kell kötni a gatyáját, mert még idén (a 4K-hez képest) 1,5x annyi pixelt tartalmazó 5K-s gamer monitorok is lesznek.
    Utoljára szerkesztette: Maala, 2015.07.22. 18:30:48
  • arty
    #87498
    és a nagyobb képátlóhoz nagyobb sávszél kell? nem.

    4k/60hz megy a legujabb tévékre, amihez a hdmi2 bőven elég, tökmindegy, hogy hánycolos!
    a DP jó lenne, ha mondjuk minden kijelzőn lenne belőle a hdmi mellett... de nincs, elcsuszott, nincs aki promótálja, hiába van ingyen :(

    ugyhogy a legujabb amd-k hibás termékek (2015-ben legalábbis nem tudok mást írni...)
  • Maala
    #87497
    Mert a tévé lehet akár 48-60" nagyságú is, nem csak 32"...
  • arty
    #87496
    de minek egy tévére, ami 60hz-es jelet tud fogadni?
  • broman191
    #87495
    Jövőfürkészésnek izgalmas, az időszerűsége és így az árazása miatt terméknek pocsék, 1080p-re overkill, 4K-ra kevés...mindenesetre jóféle újításokat tartalmaz, a következő generációra egészen biztosan leszivárognak a földi halandó számára megközelíthetőbb termékkategóriákba is, majd akkorra talán értelme is lesz... :)
  • Maala
    #87494
    Azért, mert még a HDMI 2.0 is kisebb sávszélt szolgáltat, mint akár a DP 1.2 is... DP 1.3-ról nem is beszélve.

    Csak hát nem kis időelőnnyel indult a HDMI. Olyasmi csata ez, mint a DVD vs Blu-ray, csak itt nem kerül horror összegekbe a jobbik megoldás. Hanem ingyenes, a másikkal ellentétben.

    És ezekből kifolyólag is fontos, hogy ki hoz ki először működő VR-t. Nem kis előnyre fog szert tenni... :)
  • arty
    #87493
    Miert fogja vissza? Hdmi2 perfekt... lenne.
  • Hasselhoff72
    #87492
    Nade van HDMI ami tudja a 60-at:DD
  • repvez
    #87491
    Azért 10% nál nagyobb gyorsulásra számitottam a Furynál :(
  • Maala
    #87490
    Mire kinn lesznek az UHD-ben fix 60 fps-re képes egy GPU-s VGA-k, remélhetőleg már elterjed a DP 1.2, de inkább a 1.3 is a tévéken. :) Ez az ótvar HDMI eléggé visszafogja szegény tévéket...
  • Hasselhoff72
    #87489
    Most találtam valami Apple cuccot, gondolom az meg csak azzal megy...

    Ez sem jó.. elég gáz...
    Utoljára szerkesztette: Hasselhoff72, 2015.07.21. 20:30:13
  • Solten
    #87488
    Mantle exkluziv
  • Borg
    #87487
    Nem. Nincs az AMD kártyákon HDMI 2.0, és átalakító sem létezik jelenleg.
  • Hasselhoff72
    #87486
    Új kártyákkal vagy akár a 290-es szériával tudok 4K-t tolni 60 FPS-el HDMI 2.0-án keresztül??? Magyarul átalakítóval vagy valami?
  • Jani Hun
    #87485
    Őőő, ja!:)

    Ugyan ilyenem van, csak gyengébb videokártyával.
  • Blum
    #87484
    Laptopoknál nem úgy van az, hogy csak úgy hipp-hopp kicseréled...
    Biztos vagy benne, hogy cserélhető?
  • Jani Hun
    #87483
    miih, külön nem vehetek bele? csatlakozó, méret, hütés ugyan olyan mint ami most benne van, mér ne cserélhetném ki? ezt nem vágom.
    Utoljára szerkesztette: Jani Hun, 2015.07.20. 22:26:06
  • grebber
    #87482
    M= Laptopba épített VGA .Te nem VGA-t hanem laptopot keresel amibe ilyen van!
  • Jani Hun
    #87481
    Hali srácok, néztem egy AMD videokártyát, de neten sehol se találok eladót, nem tudtok valami oldalt (lehet külföldi is) ahonnan megtudom rendelni? (AMD Radeon™ HD 6950M)
  • Solten
    #87480
    Mas: "csodas" a helyzet az AMD haza tajan :/
    Utoljára szerkesztette: Solten, 2015.07.18. 22:42:28
  • Solten
    #87479
    Lehet hogy veszel egyet 2018-ban. Van meg harom eved nyavajogni.
  • Solten
    #87478
    Ok nem tehetnek rola hogy a GTA V egy eroforraszabalo szar :)
  • broman191
    #87477
    Gondolom abban benne van a 8x MSAA is, ami a 4x opcióhoz képest már inkább csak értelmetlen sebességgyilkolás és VRAM zabálás... :)
  • Rita79
    #87476
    Ha mindent, értsd MINDENT feltekerek maxra, olyan ~4500 Mbyte video memóriát követel a GTA V. Az más kérdés, hogy piros mezősen is elindulna a game.
  • broman191
    #87475
    Ami 720p-ben is csak a két új Intellel jött össze - már ha minimum 30 FPS-től tekintjük értékelhetőnek. Persze lehet hogy semmi jelentősége azoknak a minimum FPS értékeknek, mert mondjuk valamikor a benchmarkok elején beröccentek egyet, aztán simán futottak...mint a 3Dmark tette előszeretettel anno. Nem igazán reprezentatív ez így, majd ha lesz valami digitalfoundry-féle youtube videó róluk FPS + frametimemal, akkor le lehet majd szűrni valamit... :)
  • grebber
    #87474
    Hova süllyedtem bassszus a skylake igp-je már lehet verni fogja a szaros VGA-mat a nyomorék suttyó mindenemet.
    Nem is veszek új vga-t elleszek a skylake-el
  • Blum
    #87473
    Gondolom értékelhető min. FPS-eket akartak mutatni..:D
  • broman191
    #87472
    A 3 játékból 2-t 1080p-ben teszteltek, majd a GTA V-nél 720p-re váltottak, amikor valószínűleg az is bőven játszható lett volna az új Intelekkel...f*ck logic. :D
  • Solten
    #87471
  • broman191
    #87470
    Az izmosabb videokariknál folyamatosan eljöhet majd a HBM térnyerése, az eddigi infók alapján, ha nem is a legmodernebb HBM verziókókkal, az megmarad a felső- és csúcskategória számára. A GDDR6-ról emlékezetem szerint nem igen esik szó manapság, pár éve lebegtették hogy majd 14'-ben...de látjuk 15' közepén sincs sehol és feltehetőleg jövő ilyenkorra sem változik a helyzet. Gondolom a GDDR5 idővel lecsúszik az alsókategóriás megoldásokhoz, hosszútávon pedig talán onnan is eltűnik, amint a HBM filléres tömeggyártott cikk lesz - jó pár év múlva. Ugye megy a trend a minél alacsonyabb fogyasztás, az általánosan magasabb sávszél elterjesztése, a folyamatosan magasabb felbontás felé menetelés irányába, a HBM futhat be mostantól olyan karriert, amilyet a GDDR mostanáig.

    ui.: Lol, nem is észleltem az elírást, internetes értőolvasás rulZ...
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2015.07.18. 16:40:21