90029
  • grebber
    #87549
    Engem a grafika olyan szinten nem érdekel. Persze szeretem ha valami ***va szép ,mert az jó dolog ,de inkább fusson stabilan szépen akadásmentessen mint az ilyen mostani trendi szarok amikre rákiabálják azé fos mert a dx11 korlátolt és limitál.
    Szóval epekedve várom én is a csoda game-eket.
  • Borg
    #87548
    Kérdés, hogy a játék grafikai színvonala tükrözni fogja-e a sok technoblablát, illetve megmarad-e az egész techdemo szintjén, mert a játék maga már a kutyát nem érdekli majd.
  • grebber
    #87547
    A Stardock elárulta mennyi gyorsulásra lehet számítani a DirectX 12-től
  • Borg
    #87546
    Nyilván sok ilyen lesz. 1-2-5 év múlva.

    Most talán ha 1-2 DX12-es cím jön idén, meg jövő tavaszig, és egyik se tűnik nagy eresztésnek. Ráadásul egyik kiadó sem fogja megkockáztatni, hogy a piac 80%-án nem fut elég jól.
  • grebber
    #87545
    És legfőképpen olyan ami fullos tier3-as Hogy lásuk mit mennek a "csira" NV-k.

    Remélem a Gears of War nem akarják sokat húzni az xbox one-os kiadás után.
  • Borg
    #87544
    Ehhez előbb kéne egy DX12-es játék ugye...
  • grebber
    #87543
    Így van. Mondhatni minden szar tudja a dx12-öt max sok effekt nem fog futni.
    Mondjuk egy ilyen összehasonlítást majd a későbbiekben tudnék díjjazni hogy csutkamaxon AMD-n és pl egy GTX 400/500-on ugyanaz hogy nézne ki dx12-ben mennyire látványosan lenne "csira fos" a grafika.
  • alyr2
    #87542
    ehez a tablazathoz nem kell tudni nemetul mert ranezesre egyertelmu:D
  • Jani Hun
    #87541
    Köszi, angolul kerestem rá, de ugy nemtaláltam, németül meg nem tudok :D
  • zoltang
    #87540
    Games-Liste-Uebersicht

  • Hasselhoff72
    #87539
    7000-es sorozattól
  • Jani Hun
    #87538
    Hali, nem tudtok valami oldalt ahol megtudom nezni h a dx12 pontosan melyik kartyakat fogja tamogatni? Egy lista jo lenne ha tudtok ilyet
  • arty
    #87537
    :DDD

    amugy jaja, tuti tesszelál: a szokásos TENGERT !! :D
    Utoljára szerkesztette: arty, 2015.07.29. 20:31:43
  • broman191
    #87536
    Poén, a Hitman AMD-s cím lesz, semmi köze az nVidia-s technológiákhoz... ;D
  • Blum
    #87535
    Ez most poén vagy halál komoly? :o
  • Rita79
    #87534
    Catalyst 15.7.1 & Graphics Driver
  • broman191
    #87533
    A FaceWorks kimaradt a haj és bőr szimulációjára, de a WaveWorks kezelés után talán ultrarealisztikus izzadást is tud, tesszellált verejtékkel...1db Titan X / XyzWorks fícsör ajánlott! 720p 20 FPS-hez, The Way It's Meant to be Played!

    Más: AMD Fury X "Fiji" Voltage Scaling @ TPU! - " I'm not sure if a 150W power draw increase for a mere 3 FPS increase is worth it for most gamers" - Nem igaz, minden (WoW) *igazi gamer* (WoW) törekszik a maximumra! Nem baj hogy az a +3 FPS egy különálló középkategóriás videokari fogyasztásával dobja meg az egyébként kevéske 300W-ot...
  • Solt
    #87532
    Az előző volt a sakk, ez pedig a MATT! :DDD
  • Solten
    #87531
  • broman191
    #87530
    TressFX lett volna az igazi, ha már Hitman...meg kell csinálni azzal is, kisebb FPS eséssel.
  • bardocz
    #87529
    :DD
  • Solt
    #87528
    Ennyi! :D
  • broman191
    #87527
    Sapphire, 2 év garival...a szokásos 'ajánlott' gyártók 3 év garival inkább 80e Ft körül adják - de ahogy látom az iPon-on már a Sapphire is ugrott 10e Ft-ot tegnapról mára - és 90e Ft-ért ott az ASUS R9 290 DC2 OC (vagy használt, garis GTX 970-ek). Bár ahhoz viszonyítva, hogy a kifutó R9 280X-ek újonnan még mindig milyen durván túlárazottak, hasonló áron tényleg nem rossz a korszerűbb architektúra és +1 GB VRAM...meglátjuk a nem is olyan távoli jövőben, hogy a gyakorlatban mennyit is ér mindez.

    @mulli: "Magyarul venni kell valami jó áras"...eddig egyetértek, aztán a folytatásban a használt piacot hoznám szóba, nem csak GTX karikkal...pontosabban inkább nem GTX karikkal, hanem az R9 280-280X-290 felhozatalt emelném ki és egy fokkal drágábban a GTX 970-eket. :)
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2015.07.29. 17:06:06
  • alyr2
    #87526
    Hát 4 gigás Sapphire 380 kaphato 70 ezerert. Szerintem ez jo ár érte.
  • arty
    #87525
    gtxek is mocsokdrágák, köszönhetően a nemlétező versenynek ...
  • mulli1986
    #87524
    Magyarul venni kell valami jó áras GTX-et, aztán ha az amd végre összeszedte magát vagy bebukott, akkor lehet újra visszatérni? :)
  • broman191
    #87523
    A szoftver jó irányba halad, az árak mondhatni p1csa magasak és az új karik egyike sem üt igazán...a jelenlegi árakon legalábbis. Ahogy elnézem az R9 285 sem lett olcsóbb, de lényegében az lett a 380 az új generációban és immár van 4 GB-os verziója is...túlárazva. A 2 GB-os verzió árán ütne...majd esetleg jövőre. A 390/390X említésre sem méltó, 8 GB memós, emelt órajeles 290/290X-ek, egy használt 290/290X mellett ár-érték arányban nem rúghatnak labdába és jelenleg nagyjából ugyanazt kapjuk velük, a 8 GB VRAM nem ma lesz kihasználva... A Fury & Fury X az igazi újítás, az architektúrát tekintve izgalmas jövőbetekintés, viszonylag oké teljesítménnyel a jelenlegi játékokban, de a pénztárcám azt mondja, hogy amire a jövőben lesz szükség költsek rá a jövőben... :) Jövőre állítólag frissül a teljes termékpaletta a modern architektúrával, azok majd talán többet érnek...addigra kaphatunk pár DX12-es játékot is, meglátjuk mire elegendőek a jelenlegi karik...
  • mulli1986
    #87522
    Na jó de mik lettek a végeredmények ár érték arányban? Maradtak a csúcson a GTX-ek? Szoftverfrissítések nem segítettek? Árak még mindig picsa magasak? Régi 285x és társaik olcsóbbak lettek vagy valami látszik vagy egy kalap kaka az amd piac?
  • Rita79
    #87521
    Sajnos számomra is elég elkeserítő az összkép. Azért az új csúcs kártyától sokkal többet vártam volna. :S
  • mulli1986
    #87520
    Na, kicsit láttam, hogy beindult a fórum a kijövetelek közben és nem volt időm olvasni. Most a szoftverfrissítések után is gatya maradt az összes új Radeon kártya? Sikerült maga alá vágnia az AMD-nek totálisan?
  • Hasselhoff72
    #87519
    Igen játszottam FHD/60-on:)
  • repvez
    #87518
    Oké, ezt értem, hogyha van jobb és nem használják az elég dühitő dolog,de mielött lett volna 4k 60hz az elött is volt élet és játszottak is játékokkal TV-n is mégsem volt belöle akkora felháborodás mint most , hogy miért nem megy stabil 60 hz-en egy játék full grafikán.
    DE már szinte az is baj ha annál meg jóval többet tud, mert már amiatt is csikozik a kép és vegyen hozzá az ember 144hzes monitort meg freesyncest.

    Ezért kéne szabványos érték minden kijelzőre és forrásra, akkor nem lenne ilyen gond annyira, ahogy lejjebb is irtam.
  • arty
    #87517
    Kifejtettem. Villog, szaggat. Ez nem eleg otvarsag, meg szarabb kene? Amitol mondjuk epilepszias rohamot kapsz? Akkor beletnad, h a hdmi2 hianya vicc?
  • Hasselhoff72
    #87516
    Tehát csak maxon lehet járatni egy gamet? Mint a teszteken 4k meg 8x AA mi a faszomnak 12 centiről nézi?:::))))
    Nem érdekli az AMD ha emiatt nem veszem meg a kártyájukat? Ez elég vicces akkor már értem a helyzetüket.
    Mert oké most a Phillips kitol egy értelmes monitort 40-es ami használható de (SEK-ben fogok beszélni 33-al kell szorozni) ami 7500 sek, ellenben van Samu TV ami 5500 és még az input lagja sem vészes 30 körül van, na most azt a 2000 Seket szívesen beletolnám egy VGA-ba mert az egy 980/980TI különbség, egy szaros csatlakozó miatt.....

    Még annyi ha lefele skálázok akkor is 30-as limit lép fel vagy akkor engedi a 60-at?
    Utoljára szerkesztette: Hasselhoff72, 2015.07.23. 07:30:18
  • repvez
    #87515
    A kicsi kinaiak már 11k-s TV-n akarják az olimpiát mutogatni 2020ban vagy akörül.
    DE az egész felbontás és frekvencia dolognak adhatnának egy szabványos vonulatot ,mert valahogy nem fér a börömbe még most sem, hogy a videoknál olyan felbontásokat adnak meg amiket a TV vagy monitorok fizikailag nem tudnak.Ezalól csak a FHD kivétel.
    Minden más felbontáson nem lehet nativ felbontáson használni a kijelzöket.A filmeknél meg bejön ugye a 29, 48 hz meg a hasonló nyalánkságok.
    Hamár egyszer csinálnak valamit akkor az legyen szinkronban egymással mind hardver mind szoftveres vagy tartalom téren.
  • Maala
    #87514
    "Régen"... Nem is voltak videókártyák.

    Nem hallottad, hogy a Moore-tv már nemhogy lelassult, de át is konvertálódott asztali megjelenítőkre megapixelben. :)
    Utoljára szerkesztette: Maala, 2015.07.22. 20:21:42
  • broman191
    #87513
    Egyébként elgondolkodtatott ez a sokká' trend...régebben is ennyire ideje előtt kezdték el bedobálni az videokártyák teljesítményéhez mérten abszolút nem aktuális, egyre nagyobb felbontású monitorokat? Mintha anno nem lett volna ekkora felbontás hype, de legalábbis nem ilyen mértékű ugrásokkal...
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2015.07.22. 20:14:43
  • Maala
    #87512
    Ez olyan "once you go black, you never go back", csak f@sz helyett FPS-el. (Az én szememnek) sokkal folyékonyabb már a 60 FPS, mint a 30. Megszokás kérdése valszeg amúgy, pedig csak 4 hónapja raktam össze ezt a gépet.

    #87511: 24"-os 4K monitort tessék! :D
    Utoljára szerkesztette: Maala, 2015.07.22. 20:12:18
  • broman191
    #87511
    Mára ugyan kit érdekel hogy van PPI érték is, amikor megmondják hogy nétyká' azt' abban a pillanatban tessék el(l)ámulni és kinyitni a pénztárcát...
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2015.07.22. 20:13:23
  • Maala
    #87510
    Ma még 5K, holnap 8K, holnapután 16K... power creepet az nvidiának!

    Egy egyszerű Rev 2.0-val azért ezt a HDMI dolgot ki lehet javítani a kártyákon, és valszeg ki is lesz, de gondolom majd csak a Nano és a 2magos Fiji után.