90029
  • repvez
    #87589
    teszt
    hát ez nem sok jót igér ,sem a teszt progiról , sem a dx12 ről
  • grebber
    #87588
    Előre láthatólag ugyanarra kell számítani mint a furyknál túlárazottan jön és a kutya se veszi majd :(
  • TomBond
    #87587
    A nano mikor jön ki? Kíváncsi vagyok rá.
  • repvez
    #87586
    NA nem tesztelt még senki innen?
  • repvez
    #87585
    akkor sok értelme van ezért az 1%ért kockáztatni azt, hogy esetleg kukás lesz a VGA ha nem sikerül.
    A másik, hogy elgondolkodtató, hogy akkor mi célt szolgál az ha a megnövekedett egyég szinte semmi elönyt nem jelent
  • broman191
    #87584
    Fiji, Hawaii, Tonga GPU-s karik ( #87540 ), Fury-val a 3Dmark FireStrike tesztjében hatalmas előnye nem lett az unlockolásnak (#87572)...
  • repvez
    #87583
    ennek , mi az elönye, mert a mellékelt forumon, sokmindent nem tudtam kibogozni. tehát, hogy az alap VGA hackelése után mennyivel lett gyorsabb vagy hogy mennyiről mennyire változott a CU egységek száma, mert a képeken mindenhol 4 vagy 8 feloldatlan CU egységet jelöl ez azt jelentette, hogy ennyit nem sikerült feloldani vagy hogy alapbol ennyi van letiltva ?
    Melyek azok a kártyák aminél müködik?

    Kiváncsi vagyok majd a tesztekre DX11 és DX12 alatt is. Azt a videon láttam, hogy FPS limit be volt kapcsolva mert az fölé nem ment a számláló, igaz alább sem .Meg hogy milyen gép volt amin futott.
  • grebber
    #87582
    Mehet a gizdulás amd vs nv vs DX12

    Download the Unreal Engine 4 Elemental Demo Now with DX12 Support
  • Solten
    #87581
    Hehe: Some AMD GCN GPU Disabled Stream Processors Unlockable via Software
  • broman191
    #87580
    Milyen szép karcos annak a ventinek a teteje, biztosan oda-vissza csúsztatták egy asztalon egész nap az unatkozó AMD-sek...
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2015.08.06. 18:27:30
  • arty
    #87579
    nyilván le kell válogatni az alulfeszelhető, jobb példányokat
  • Solt
    #87578
    Nem, szó sem volt ilyenről.
  • repvez
    #87577
    nem ugy volt hogy a nano passziv hutéssel jön?
  • Solten
    #87576
    Ja. Hat nem cuki?
  • Borg
    #87575
    Most komolyan, ez?



    Egy Opel Vectra érdekesebb képződmény...
    Valami oka csak van, hogy nem merték még piacra dobni.
  • Solt
    #87574
    Jól hangzik! :)
  • Solten
    #87573
    Nano FTW: link
  • broman191
    #87572
    New tool helps with Fiji, Hawaii and Tonga Compute Units unlocking @ VideoCardz.com
  • arty
    #87571
    félig jogos, mert ennyi erővel az azonos driververzio csak egy szám és a két os közt leeht maga a driver tök más

    pl amd esetén nem hiszem, h a 15.7 és a 15.7.1 közt AKKORA difi lenne..... a w8-w10 driverek közt viszont már inkább
  • broman191
    #87570
    Lol, más driver verzióval mérni különböző oprendszer alatt...hiteles. Gondolom leméregették a teszt első felében Win 7 & 8 alatt az eredményeket, megjelent mindkét oldalon az új driver, aztán lusták voltak újra lemérni mindent az újakkal, de akkor legalább használták volna ugyanazt a régebbit Win 10 alatt is...ennek így sok értelme volt.
  • zoltang
    #87569
    Igen érdekes. Egyébként ők is meglepődtek, hogy 18%-ot ugrott Ryse: Son of Rome Furyx-nél (390-nél is hasonló)... A min.-ok is teljesen máshol vannak itt.
    Total War: Attila, Radeon R9 Fury X : +10-15%. A GTX 980 Ti-nél +7% a legnagyobb az Assassin's Creed: Unity-nél.
    A Project Cars-nál még így is sajnos gondok vannak a sebességgel.
    Az is érdekes, hogy UHD-ben már nem volt akkora ugrás Ryse-be, csak a Cars-ban a Fury-val.

    Azt nem tudom, miért volt más driver a op.rendszerek alatt. Lehet ez okozta a változást?
    Win. 7,8: Catalyst 15.7 / GeForce 353.30.
    Win.10: Catalyst 15.7.1 / GeForce 353.62.



  • grebber
    #87568
    1-2 helyen nv is meglép picit szerintem szimplán windows 10 sok esetben jobban kihasználja a hw-t.
  • arty
    #87567
    szerintem a dx12-re készül az amd a decemberi 14.12 óta.... :)
    és "közben" a dx11 részt is pofozgatták talán (persze csak a w10est), miközben a régi osekre nem maradt idő, erő, pénz

    de ez csak elrugaszkodott találgatás :(
  • broman191
    #87566
    Érdekes, vajon mitől...0.o
  • arty
    #87565
    ryse, pcars elég szépen megugrott
  • zoltang
    #87564
    Egy kis német teszt a win. 10-el - nem dx12-vel -, hogy mi változott gtx 970, 980 ti, r9 390, r9 fury x esetében.

    Mehr Geschwindigkeit auch ohne DirectX 12
  • broman191
    #87563
    ' Jellemzően a gyengébb többmagos processzorral, de erősebb dedikált grafikus vezérlővel rendelkező gépek gyorsulnak a legtöbbet.' - Szerintem jófelé tapogathatsz, sokszor esett már szó a témáról, de egészen biztosan előbb-utóbb tesz érte az ipar, hogy ne képezzen korlátlanul élvezhető játékos hardvert egy 20e Ft-os CPU és egy 100e Ft-os VGA - ma különösen abszurd, a jövőben sem hinném hogy megváltozik...majd befogják a CPU-t mindenféle egyéb potenciális élménynövelő tartalom számításra (bonyolultabb mesterséges intelligencia stb.), amelyre pl. DX11 alatt nem volt lehetőség, mert a legfőbb dolga az volt, hogy egyszerűen a VGA szájába kanalazta folyamatosan a bébipapit az élvezhető futásteljesítmény megteremtéséhez... :)
  • grebber
    #87562
    Fogalmam sincs én is csak azt olvasom amit te. Akkor derül ki minden ha élesbe lehet játszani a DX12-es játékokat.
  • repvez
    #87561
    ezzel nekem csak egy gondom, van, hogy bedobtak egy számot,de nem irtak semmit hozzá, hogy mit is jelent ez a %-os gyorsulás.
    Tehát ennyivel több FPS lesz a játékokban vagy ugyan ugy szenvedünk majd azzal,hogy valami folyamatos képet kapjunk és a gyorszulást egyedül a megjelenitett objektumok számán lehet majd észrevenni vagy mit jelent a 85-300% os gyorsulás?

    ÉS az is mit jelent a gyakorlatban, hogy gyengéb többmagos proci+erősVGA hozza a legnagyobb gyorsulást? Eddig az ilyen felállás azért nem volt ajánlatos,mert a CPU nem tudta kihajtani a VGA-t akkor ezek után már nem lesz ez korlát?
    Mondjjuk egy 965x4es phenom II és egy 290x menni fog ugy hogy egyik sem fogja vissza a másikat?
  • Hasselhoff72
    #87560
    hdmi.org alapján

    "Does HDMI 2.0 require new cables?
    No, HDMI 2.0 features will work with existing HDMI cables. Higher bandwidth features, such as 4K@50/60 (2160p) video formats, will require existing High Speed HDMI cables"

    Maga a vevő készülék számít(hogy milyen a csatlakozó/rendszer)
  • Hasselhoff72
    #87559
    Csatlakozó és a kábel nem változott.. tehát a sima hdmi kábel is tudja a 4k/60-at akkor elvben működhet..
  • Borg
    #87558
    NEM létezik HDMI 2.0 DP átalakító. Se oda, se vissza.
  • Hasselhoff72
    #87557
    Megint a HDMI 2.0 nyűgöm:)) létezik dp-hdmi kábel ha ezt betolom és a hdmi 2.0-ba megy vajon 30 vagy 60-an lesz a frissítés?:)
  • mulli1986
    #87556
    Köszi a válaszokat! :)
  • broman191
    #87555
    ui.: Vajon a Tiled Resources Tier_1 mennyire lesz hátrányos a GCN 1-es karik számára, annak ellenére hogy a fő bekötésnél megkapták a Tier_3-at... Viszont a Volume Tiled Resources opciót, vagyis a Tiled Resources Tier_3-at csak a Maxvell v2 GPU-k tudják... Jelenleg nagyon úgy néz ki, hogy nincs mindent vivő GPU, majd kiderül milyen mértékben számít ilyen-olyan plusz lehetőség a valóságban... :)
  • broman191
    #87554
    Kiegészítésnek egy 1 hónappal ezelőtti PH cikk: A Microsoft formálisan véglegesítette a DirectX 12-t - Nem írtak pontos vga modelleket, de a GPU kódnevek alapján kilegózható minden, a fő bekötési szinten túl is. :)
  • Hasselhoff72
    #87553
    Kicsit sokat láttál bele a mondatomba nem? "És bármibe fogadok, hogy nem lesz akkora amd alázás mint a te kis világodban beképzeled." :DD de te tudod Intel/NV pároson írtam most is:DDDD Gyógyszerek megvoltak ma?:)
  • Borg
    #87552
    Minden technoblabla egész addig, amíg a user számára a kanyarban sincs az élmény/előny a beharangozottakhoz képest.

    Majd itt a játék ami tetszik és érdekel ÉS hozza azt a plusz teljesítményt, jobb grafikát DX12-vel, akkor el lehet kezdeni beszélgetni arról, hogy mi és miért megy úgy ahogy, és akkor lehet videokártyát venni hozzá adott esetben, amelyik jobb hozzá.
  • grebber
    #87551
    Pascalig tippre max 25 dx12-es cucc fog jönni. És bármibe fogadok, hogy nem lesz akkora amd alázás mint a te kis világodban beképzeled.
    Érzésre ugyanúgy lesz majd mint eddig, ami amd-s az azon lesz jobb picivel ami nv-s az meg azon.
    Utoljára szerkesztette: grebber, 2015.07.30. 16:28:47
  • Hasselhoff72
    #87550
    Technoblabla mantra fog menni a pascalig?:)