90029
  • bardocz
    #87629
    Én ezt a kábelmizériát abszolút nem értem. Valaki röviden elmagyarázná, hogy miért gond, vagy mi van ezzel?
  • arty
    #87628
    ár? (anyád amd!)

    borg: melyik hdmi only bemenetes tv freesynces?
    Utoljára szerkesztette: arty, 2015.08.13. 19:21:32
  • Borg
    #87627
    Sikeresen bemutattak egy félmegodást a teljesen elcseszett termékeikre, ja...
    Ezzel ugyanis freesync nem lesz használható.
  • Hasselhoff72
    #87626
  • grebber
    #87625
    Ezért is várja már mindenki epekedve a sok dx12-es cuccot.Mert kiderül milyen proci lesz a nyerő meg melyik vga.
  • repvez
    #87624
    Még a végén igy 10 év után lesz különbség a 2,4 és 8 magos procik között és talán lesz értelme a többmagost választani a pár Mhz-el gyorsabb helyett.
  • grebber
    #87623
    Dx12-es gizdulmányok majd

  • Solten
    #87622
    w
  • Jim Morrison
    #87621
    wo
  • grebber
    #87620
    Videón mutatja meg a Vulkan API tudását az Imagination
  • alyr2
    #87619
    Aha. Az. De mostanaban jon Black Screen, meg kek, szurke, barna háttér szurke/háttérrel azonos színű sötétebb vertikális csíkokkal..Pl BF4 alatt..aztan reset es megy szépen akár egész nap hibatlanul..Ez mar volt jelenseg BS kivételével hamarabb is de ennyire sokszor nem. Bár nekem nem a program hibas müködése hibaval fagy, hanem csak ugy magatol:D (winyom is döglodik amikor fagy szoval valszeg az lesz a ludas..(teker akkor mintha fegyverrel kenyszeritenek..)
    Utoljára szerkesztette: alyr2, 2015.08.12. 08:19:37
  • grebber
    #87618
    Aki béta tesztert játszik vállalja a következményeket.
    Utoljára szerkesztette: grebber, 2015.08.11. 23:21:56
  • broman191
    #87617
    ...vagy a mátrixban.

    ui.: A legújabb AMD driver van fent?
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2015.08.11. 23:07:03
  • alyr2
    #87616
    Win 10 van fennt vasarnap ota, azota tobbet fagyott a gepem mint az elmult 2 evben..szoval valami a windozban hibazik
  • arty
    #87615
    ilyen program műkődése leállt hibára nincs konkrét válasz, gyakorlatilag bármi lehet.... :)

    driver, os, hardvergond....
  • hellboy4591
    #87614
    Megpróbálom itt is hátha tud valaki valami megoldást a problémámra.

    Váltottam Windows 10-re, nem frissítettem hanem teljesen újra telepítettem a rendszert. Frankón is futott minden, gondoltam ha már van egy kis szabadidőm elkezdem felpakolgatni a játékokat. Sajnos eddig azt hittem hogy csak a GTA 5-nek van valami problémája a rendszer alatt, úgyhogy áttértem más játékokra. Fallout 3, Shift 2 ugyan azt a hibát mutatja. Van hogy 10 perc játék után, de van olyan is hogy 1 egész órán át nem jelentkezik semmi, aztán mikor már meg is feledkeztem a hibáról újra előjön. A GTA 5 meg a Shift 2 állandóan a program működése leállt hibával kilép az asztalra, a Fallout 3 meg úgy lefagy, hogy csak egy újraindítás oldja meg a hibát. Már külföldi fórumokon is olvasgattam, hátha másnak is van vagy volt ilyen problémája, de az esetek többségében csak a windowsnak a korábbi buildjeivel volt hasonló gond.
    Utolsó tippem az, hogy ez valami driver hiba lehet, amit az AMD majd javít idővel, csak nem értem hogy miért csak nálam van ez a hiba. Egy HD7950 Boost van a gépemben, túlhajtás mentesen stabilan 60 fokon van a hőmérséklete, a processzor szintúgy 60-65 fok között ingadozik játék közben. Catalystból a lehető legfrissebb van fent, mint ahogy minden driverből is, Visual C++-ból is az összes fent van 32 és 64 bites is egyaránt.
    Tudom egy kicsit hosszú lett, de remélem valaki tud valami hasznos tanácsot adni amit érdemes lehet kipróbálni. Előre is köszönöm a válaszokat!
  • arty
    #87613
    dx9 alatt letiltottak pár effektet, amiket persze be lehetett mégis tükkel kapcsolni.
    és a dx10 változat - bár azonosan nézett ki a dx9-essel - lényegesen szarabbul futott.
  • Solt
    #87612
    Magánügy! :) Ettől még nagyon sokakat érdekel... ;)
  • bardocz
    #87611
    AI-t nem inkább a cpu számol?
  • repvez
    #87610
    akkor semmilyen számitási feladatba nem lehet bevonni? Nagy kár, pedig mondjuk AI-t vagy bármilyen nem dx12 specifikus dolognál is több lenne mint a semmi.
  • broman191
    #87609
    Egy HD4850-nek még a DX11-hez sincs köze, nem hogy a 12-höz, így az kiesik a játékból. Az nVidia+AMD videokártya *elvileg* lehetséges és mivel a dedikált videokártya + CPU IGP/APU is, így *elvileg* az AMD+nVidia dedikált videokari + CPU IGP/APU '3 GPU' is...a kérdés hogy a *gyakorlatban* a fejlesztők fognak-e megfelelő támogatottságot biztosítani szoftveresen az ilyen megoldásoknak. Én nem fűznék hozzá sok reményt, valószínűleg csak a megjelenő játékok töredékénél fog igazán jól működni...
  • repvez
    #87608
    DE gondolom még arról sincs nagyon infó, hogy a több GPU-s támogatás az milyen megkötések mellett lehetséges?Azt olvastam, hogy nem kell megegyező tipusnak lenni, de arról még nincs infom, hogy mekkora eltérés lehet a 2 tipus között vagy melyek a minimum követelmények.
    Tehát, hogy egy DX12-es GPU mellé egy régebbi DX11 el kompatibilis VGA (HD4850)még játszhat e kiegészitő feladatot. Vagy ha a CPU-ban van integrálva IGP akkor az már 3 GPU-s rendszernek veszi e igy.?Esetleg Nvidia +AMD kombó is támogatott e?
  • grebber
    #87607
    VR-el várjunk el vannak szédülve tőle a népek.Sok sok év mire az "népbarát" lesz.
    Engem hihetetlen mod nem édekel meg a 4k se.
  • Solt
    #87606
    De cserélne, mert majd támasztanak új igényt, amiért vásárolsz. Például VR, 4K. Ráadásul a felszabaduló erőforrást fel fogják majd használni a játékfejlesztők, ugyanúgy meglesz az FPS hajszolás, csak cserébe jobb élményt kapunk. Jobb AI, nagyobb látótáv, stb...
  • repvez
    #87605
    Én is azon vagyok, hogy nem fog eljönni a kánaán, nem a maguk ellenségei a gyártók, hogy most a dx12 vel a régi kártyákon is 2-3x gyorsabban megy majd egy játék akkor 1-2 évig nem cserélne senki VGA-t. Ez nekik nem érdekük, majd ugyan ugy lesz valami ami miatt félévenként cserére akarják kényszeriteni a vevőket.
  • alyr2
    #87604
    Én vezek valami Zent meg radeont:D Semmi bajom az AMD markaval amire hasznalom tökéletes
  • grebber
    #87603
    Jövő ilyenkor már lesz rálátás érdemes-e xy VGA-t és xy procit venni.
  • broman191
    #87602
    Akkor módosulhat az aláírásod: 'Új gép koming szún .......2020+'...

    #87601:
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2015.08.09. 13:49:36
  • Solt
    #87601


    :D
  • grebber
    #87600
    Dx12 is ugyanez lesz, ha valamit alapból úgy építenek fel, hogy minden szart kihasználjon ami a dx12 lényege akkor jó világ jön..... majd egyszer valamikor 2020 után biztosan.

  • Solt
    #87599
    Igen, csak ez erősen függ attól, hogy a maga a motor milyen.
  • grebber
    #87598
    Mantle jó dolog vannak olyan szitúációk amikor 2-3x-os gyorsulást eredményez a dx11-hez képest.
  • Solt
    #87597
    Arra direkt oda kéne figyelniük, hogy ez másképpen legyen! :D Azt kell megérteni, hogy a jelenlegi játékmotorok alapjai a DX11 korlátaihoz lettek igazítva, ezért is van az, hogy például a BF4 alatt nincs jelentős eltérés a Mantle és a DX között. Egy olyan játékmotor alatt ami már a low-level korlátokhoz van igazítva az alapoktól, a DX11 összefosná magát!
  • Jim Morrison
    #87596
    Mivel dx12 nek az a szerepe, hogy jobban kihasználja az errőforrasokat a játék ezért várható hogy jobban fognak futni a játékok dx12 alatt.
  • grebber
    #87595
    Crysisnál olyan kamu volt a dx9@dx10 mint a Halo 2 Vista Only-sága.... Dx9 alatt is lehetett ultrára tenni a Cry-t!
  • G18XM8
    #87594
    A crysis azért ment rosszabbul dx10 alatt, mert csupán annyit jelentett a 9hez képest, hogy ultrára lehetett venni a grafikát. Úgy meg nyilván rosszabbul fut.
  • arty
    #87593
    álá crysis a dx10 idején? (értsd: jelentősen szarabbul ment dx10 alatt :D )

    szal én máris nem értek egyet :) és egylőre az alábbi teszt engem igazol ...
  • grebber
    #87592
    Abban remélem mindenki azért egyetért ,hogy a játékok amikben lesz dx11 és dx12 is egyértelműen úgy fogják megírni ,hogy dx12-ben jobban menjen.
  • arty
    #87591
    sem a 750ti-ről :D

    pontosabban: nem tudjuk mi volt a "gond" ... az mindenesetre jó dolog, hogy w10 alatt ez is jobban megy (dx11-el)
  • grebber
    #87590
    Egy cég se ajánlja ennek a használatát ez csak egy fércmunka ami semmit nem mutat semmiről..... Szóval kár ezzel tesztelni.