90024
  • repvez
    Szüli
    #89824
    Nem hinném, hogy gond lenne a VRM-el hiszen nem nagyon szálltak el az áramfelvételek.
    És én nem a kisebbségre gondoltam akiknek nem számit az ár csak, hogy mindig a legujabb cuccuk legyen, de a legtöbben nem ilyenek és megnézik azért , hogy mi menynibe kerül és ha a lap árát meg tudják sporolni akkor azon múlhat, hogy egyel erősebb VGA-t vagy CPU-t tudnak venni, legalább is régebben igy volt, amig nem 1000 dollár körül mozgott az ár.

    ÉS igen ez is eléggé figyelemre méltó, hogy ugyan az a cég CPU és VGA fronton is elég jol helytáll a két riválissal szemben, akinek csak az egyik termékre kell koncentrálni és még igy sem képesek megújulni generáciorol generáciora, hanem csak maszatolják az elözö genes terméket egy kicsit feljebb.
  • Palinko
    #89823
    AMD-nél is kukázhatod a lapot kb, a VRM limit miatt ha nem is két évente de majdnem. Arról nem beszélve hogy aki évente fejleszt gépet annak az alaplap kb a legolcsóbb tétel mára már.

    Viszont nagyon örülök ezeknek az eredményeknek és bár én is csak független tesztnek tudok már hinni, de azért biztató nem vártam ilyesmit egyáltalán. Elképesztő hogy egy ilyen kis cég tudja tartani 2 frontos küzdelmet mikor nálánál sokkal nagyobb cégek tartjanak 1-1 frontot.
  • repvez
    Szüli
    #89822
    Csak sokan a számitásból kifelejtik, hogyha egy AMD-s rendszere van az embernek akkor a fejlesztést sokkal olcsobban megussza és legtöbb esetben pár százalék hátránnyal kell csak számolni a teljesitményben az intel Nvidiával szemben. Vagy még azzal sem ha igazak a mostani eredmények.
    Szóval ha azt veszsük ha valakinek már most is AMD lapja van akkor simán egy uj CPU-t és VGA-t is betehet és ujra van egy jó gépe.
    A másik vonalon meg 2 évente kukázhatja a lapot ha fejleszteni akar.
    AMD részről, pedig ha a következő generácio is AM4es foglalat lesz akkor a következő CPU-t is fogadni tudja.DE ha vált is foglalatot, akkor a mostani 5xxx verzios CPU mégjobban összetud majd dolgozni a 6xxx-es sorozat utáni VGA-kkal, mert a smart memory és a PCIe4 es sebességeket jobban kihasználja.
    Szóval egy lassan 5 éves alaplapot még legalább 5 évig biztosan lehet ugy használni, hogy mindig a legujabb technologia legyen benne.

    És ezt a 40-50k árelönyt sokszor elfelejtik az emberek, sök ha hozzávesszuk, hogy általában az AMD-s termékek olcsobbak szoktak lenni akkor méág nagyobb ez az árelőny.
    ÉS akkor el kell donteni kinek mi számit, 1-2 FPS a játékokban vagy pár 10 ezer forint a zsebben , ugyan azért
  • grebber
    #89821
    Én csak a 6900XT-ből tudok kiindulni mert az a szint már már kezd értelmes lenni 4k 60-ra...(de én még biztos nem venném meg) de ha nem amd-s rendszerrel lesznek mérve és ha mindenhol a most látott előnyökből ez miatt csak az jön ki hogy egál z RTX 3090-el szerinted kit fog érdekelni? 500$ az többet ér mindenféle rtx effektnél....azt nv lehúzhatja a rolót a túlárazott szarjáéval.
    Már csak ezek miatt tuti jön mindenféle hiper super ti áreső tökömtudja mi mert pánik lesz a másik térfélen és ugyse tudják elviselni hogy most nem ők a császárok..
  • Borg
    #89820
    Maradjunk annyiban, hogy megközelítették az nvidiát. Ami jó hír, mert legalább némi verseny lesz. Idővel, amikor már kapni is lehet.
    Lehagyni viszont csak trükközéssel, vagyis a rage mód, ami egy rövid ideig fenntartott extra oc, ami feltekeri a hűtést, wattot mindent... Ezzel everyday gaminget senki se fog így tolni. Plusz a smart access memory, ami csak komplett új AMD rendszerrel valósul meg, és ott is csak akkor, ha a játékok rendesen vannak optimalizálva rá, vagyis az AMD driver supportjára kell hagyatkozni. És akkor ott az RT, amiben még mindig 30% az nv előnye.

    Ezért kell megvárni a független teszteket, hogy ne almát körtével hasonlítsanak össze. Plusz azok a nem kevésbé fontos dolgok is kiderüljenek, hogy mindez milyen fogyasztással, hőtermeléssel, és zajjal jár. Egy odahányt idealizált 320W pont semmit sem jelent.

    És majd ekkor, a független tesztek után fog csak kiderülni, hogy mi lesz a készletekkel. De szerintem aki azt hiszi, hogy itt dögivel lesznek a polcokon kártyák, az tévhitekbe ringatja magát. A TSMC semmivel sem fogja tudni jobban kiszolgálni az RTG-t, mint a samsung az nvidiát. Főleg mert a TSMC ezer más ügyfélnek is dolgozik, és az RTG nem számított nagy ügyfélnek eddig, sőt. Biztosan nem kockáztatják a gyártósorukat egy ígéretért. A ramp up már más kérdés, de az talán ha jövő év közepére esedékes. A VRAM-ot is ugyanaz a micron szállítja, aki az nvidiát sem tudja elegendővel ellátni.
    Ráadásul a hype sem kisebb, mint az nvidia startkor, mivel sikerült hasonlóan pozicionálniuk, meg AMD módra hangzatos slideokat kreálni. Sokan úgy pattantak fel a hype trainre megint, mintha még sose mutatott volna ilyen slideokat az amd, vagy mintha semmit sem tanulnának az nvidia startjából.
    Mindent összevetve valszeg AMD fronton is örülhet, aki idén kártyához jut majd. Scalper áron.
  • Zsoltee_a_bator
    #89819
    Par generacio mar korabban is versenykepes volt amd-bol.. foleg a bulldozer-es vonal volt borzaszto.

    Most ugy tunik, az intel sziv tartosan, 14 nm -en nehez lepest tartani. Minden generacioval csak egyre agresszivabban overclockolnak.. A fogyasztas/hotermeles mar nagyon elszallt (es a csucserteket gondosan el is rejtik).

    A ryzenek viszont egyre hatekonyabban minden generacioval.



  • Zsoltee_a_bator
    #89818
    Par generacio mar korabban is versenykepes volt amd-bol.. csak a bulldozer-es vonal volt borzaszto. Most ugy tunik, az intel sziv tartosan, 14 nm -en nehez lepest tartani.

    Minden generacioval csak egyre agresszivabban overclockolnak.. A fogyasztas/hotermeles mar nagyon elszallt (es a csucserteket gondosan el is rejtik). A ryzenek viszont egyre hatekonyabban minden generacioval.



  • lwb
    #89817
    Jönnek az új procik is, abból már az előző gen is jobb volt, mint az intel. Mondom ezt intelesként. Ha bővíteni kell, sanszos, hogy 15 v után visszatérek az amd-hez.
  • grebber
    #89816
    "AMD tells me it's working on its own super sampling technology, similar to Nvidia's DLSS. It will be open and cross-platform, which could mean it'll come to Xbox Series X and PS5. DLSS is a game changer for Nvidia, so this could be big news."

    Erre kíváncsi leszek.
  • grebber
    #89815
    Majd a tesztek kiderítik... szerintem sok inteles nem fog rohanni kukázni az inteles prociját lapját hogy ezeket az eredményeket kapja amd-s rendszerrel.
    Ha viszont inteles rendszerben is jobbak akkor ja irány amd-t venni.
    Utoljára szerkesztette: grebber, 2020.10.29. 08:22:08
  • lwb
    #89814
    WOW. 15 év után újra megéri majd ati/amd-t venni?
  • grebber
    #89813
    "Végtelen gyorsítótárra" alapoz az új generációs Radeon
  • grebber
    #89812
    Itt is az lett ami cpu fronton az eddig kényelmesen egymagában a csúcson üldögélő NV-t kurva csúnyán utolérték és lehagyták...
    Csak így tovább....Remélem az nv is elkezd majd mozgolódni mert ez a szüttyögés nagyon kevés lesz később.








    Utoljára szerkesztette: grebber, 2020.10.28. 17:43:12
  • grebber
    #89811
    RDNA2 bemutatóra 2020.10.28 12Pm EST írnak. Ez elvileg nálunk 2020.10.28 17:00
  • grebber
    #89810
    Referencia 6800XT vs 3080 in 10 games average fps:
    4K native
    5win 2tie 3lose
    1440p native
    8win 2lose

    RayTracing 6800XT ~= 2080ti
  • grebber
    #89809
    Navi 21 XT: 290W BIOS
    - 289W Power Limit (TGP, GPU+Mem)
    - 2577 MHz max. GPU Clock (AMDs "Boost Clock")
    - 2800 MHz max. OC GPU Clock
    - 1075 MHz max. OC Memory Clock
  • grebber
    #89808
    AMD Radeon RX 6000 series, what we know so far
  • __Jacek__
    #89807
    Nagyon kíváncsian várom a jövő hét szerdát.
  • grebber
    #89806
    Leak...

    Navi21 XL
    > Base clock 1350MHz to 1400MHz
    > Game clock 1800MHz to 1900MHz
    > Boost clock 2100MHz (maybe 2200MHz)

    Navi21 XT
    > Base clock 1450MHz to 1500MHz
    > Game clock 2000MHz to 2100MHz
    > Boost clock 2200MHz to 2400MHz
  • grebber
    #89805
    AMD Navi 21 XT “Big Navi” GPU For Radeon RX 6900 XT Graphics Card Reportedly Features Insane 2.4 GHz Clocks, 16 GB GDDR6 VRAM & 255W TGP
  • __Jacek__
    #89804
    Hexus.net ugyan azokkal a be állításokkal.

  • Borg
    #89803
    Az a "kb egy szint" az -10%. Lásd TPU, ott is kielemezték már.
    Ha tényleg tudá 600$-ért adni az AMD, akkor lenne jó ajánlat. Egy év múlva, amikor már a driverek is jók lesznek.
  • grebber
    #89802
    Kicsit megszellőztette az új generációs Radeont az AMD

    "de a 3080-at messze nem éri utol 4K-ban." Tettek be a topikjába teszteket ahol pont ezt a 3 gamet tesztelik 3080 és 3090ekkel.. Kb egy szinten van a 3080-al... Ha a ddr6 miatt pár $-al olcsóbban adja a cumot az AMD és lesz is VGA tarolnak...és azon visitanék ha ez nem is a csúcs lenne hanem csak a "kisebbik"
  • __Jacek__
    #89801
    Nálad ez a messze? Majd ha tudjuk melyik kártya volt :D


    Azért tudja annyiért adni mert nem GDDR6x-et használ de hát tudod te ezt jól, csak az a fránya zöldhályog:) Egyébként adhatja 800-ért is akkor is olcsóbb mint az 1200-1300 dolláros 3080-an
    Utoljára szerkesztette: __Jacek__, 2020.10.08. 21:07:23
  • repvez
    Szüli
    #89800
    Egyelöre nekem ezek az adatok a levegőbe lógnak, mert nem lehet csak a CPU-ra vagy csak a GPU-ra tesztelni valamit, mivel van amit csak az egyik van amit csak a másik számol.
    ÉS azt nem irták oda, hogy milyen konfigon futott vagy ez menynivel több mint az előző generációval.
    MErt a prociknál kiirták, hogy 26%os gyorsulás az előzőekhez képest, de akkor itt is kellett volna egy oszlop, hogy az elözön mondjuk 50fps-t tudott a COD-alatt azonos beállitáson.

    Arra se nagyon tértek ki, hogy az alaplapok mennyire támogatják vagy mekkora különbséget okoz egy régebbi AM4esben , mint egy ujabb. és ott füleg majd a GPU oldalon lesz érdekes, hogy a PCIex4 et mennyire használja.
  • MerlinW
    #89799
    Hát 700-ért ugye nem adhatják a 3080 miatt, 650-ért meg szintén, mert senki sem fogja az 50 dolcsi miatt a butábbat venni :)
  • Botond #89798
    Olcsó ramból, mert ők kitaláltak vmit, amitől az olcsó ram jobb, mint a drága. Legalábbis ezt terjesztik, de ugye a procikra is teljesen mást terjesztettek még tegnap is, mint ami a valóság lett. Meglássuk, már csak párat kell aludni.
  • Borg
    #89797
    Ugyan mitől tudnák ott adni? :)
    Főleg ha tényleg 16GB ram van rajta, amivel saját magukat lőnék lábon pont a költségek és fogyasztás miatt.
  • MerlinW
    #89796
    Teljesen jó ez ha 600 dodo alatt adják :)
  • Borg
    #89795
    Na az AMD mai előzetes slideja alapján a "big navi" ugyan meghaladja a 2080ti-t, de a 3080-at messze nem éri utol 4K-ban.

    Nagyjából az lesz, ami sejthető volt.
  • Borg
    #89794
    Plusz még az az 1 év, mire a driver is jó lesz.
  • Botond #89793
    Ebben a pár napban már nem tudtak semmit csiszolni a cuccon max a marketing szövegen és a diákon. ;)
    A kocka el van vetve, lássuk mi lesz belőle.
  • MerlinW
    #89792
    Ha elveri a 2080Ti-t akkor már 3080 szinten van vagy felette. Új gyártástechnológia, magasabb frekik, tudjuk mit művelnek CPU téren. Én simán el tudom képzelni, hogy lenyomják vagy szintre hozzák magukat az NV-vel. Ráadásul most előnyük is van, hiszen a konkurencia után jönnek ki.
  • __Jacek__
    #89791
    :D kéz bilibe lóg edition.. 6900XT 999dodó? :D
    Sajnos aztán nézzük hogy ami jön legerősebb cucc a 2080Ti talán elveri :(
  • grebber
    #89790
    Ó ha igaz volna rovatunk sokadik epizódját láthatjuk....
  • BaliBoy
    #89789
    Köszönöm szépen a segítséget és a tanácsokat!
  • MerlinW
    #89788
    Ja értem, az más. Igen, 580 ~150%-al gyorsabb az 570-nél. Viszont 300%-al lassabb az aktuális generációnál. Persze 50-60 ezer Ft-ért teljesen jó választás, amennyiben neked elég a teljesítmény.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2020.09.28. 22:25:26
  • RAMyMamy
    #89787
    nekem is ez a kártyám van már 2 éve, én mai napig meg vagyok elégedve a teljesítményével fullhd-ban teljesen, szerintem jó vétel
  • BaliBoy
    #89786
    A helyzet az, hogy én nem fogok több száz ezer forintot kifizetni egy videókártyáért. Már ez az 50-60e ft-ot is sokallom.

    @Carmang: Neten elérhető összehasonlítós tesztek alapján kb. dupla olyan teljesítménye van, vagy még valamivel magasabb is.
    Pl. ezen az oldalon 2-2,5x nagyobb teljesítménye van az RX580-nak az RX560-nál. De más oldalakon is hasonló különbségeket találtam.
    Ja és nekem tökéletesen megfelel az 1920x1080-as felbontás.
    Utoljára szerkesztette: BaliBoy, 2020.09.28. 19:21:47
  • Carmang
    #89785
    Hát ez nem valami nagy előrelépés teljesítmény terén.