90024
  • MerlinW
    #89864
    3080-am van és Tomb Raider 1440p Ultra + RTX 90 fps között fut, 4K+DLSS+RTX pedig stabil 70-el. Egyébként annyira nem gyenge benne, annyi hogy csak a sötét helyszíneken dominál, hiszen többnyire csak árnyékvetületekre használja. Mondjuk túl sok tükröződő felszín, víz, rombolható objektum nincs a játékban, így érthető.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2020.11.01. 12:47:54
  • MerlinW
    #89863
    Tegnap olvastam, hogy van a Navi-ban hasonló. Nem DLSS, de saját super sampling megoldás. Azt meg majd meglátjuk mennyire hatékony.
  • MerlinW
    #89862
    Pedig Ansel (szabad nézetű fotómód), Game Filter (beépített "reshade"), Shadowplay, Optimalizált beállítások stb. jó dolgok:)
  • __Jacek__
    #89861
    Előre a végtelenbe és tovább

    Mert mé ha okos lettél volna és azt mondod hogy a Tomb Raider elég gyenge RT-ben oké , de nem te tolod fullbanakretént
    Utoljára szerkesztette: __Jacek__, 2020.11.01. 11:30:52
  • Borg
    #89860
    Kéne már nekem is rajzolni valami ilyen fasságot. Feldobom a twitterre, másnap már bő nyállal hirdeti majd az összes AMD fan, hogy még a 6700 is gyorsabb a 3090-nél :)
    Igazából jelenleg egy jó van ebben a sok kamu diagramra felpattanó idiótában, hogy talán sokan visszamondják a geforce rendeléseket, és nem kell annyit várni.
  • Botond #89859
    Na én meg pont tegnap DDU-ztam le mindent a gépről, hogy GEFxp nélkül tudjam újrarakni a drivereket. :) Semmit nem használtam sose a gefxp featurékből.
    Szerintem én egy 6800xt-re nevezek be, ha wattok tényleg úgy vannak, ahogy a reklámokban írják. :)
  • __Jacek__
    #89858
    De van ilyen is:) Jelzem ez egy 6800..

  • __Jacek__
    #89857
    Jaj már csak a DLSS mantra marad :D Majd az is megy a levesbe decemberben jön az AMD hasonló megoldása csak elvileg az megy mindenen nem 20 címben :D


    Utoljára szerkesztette: __Jacek__, 2020.11.01. 08:47:40
  • Zsoltee_a_bator
    #89856
    Szerencsere nvidiaval is megy mar rendesen a freesynces monitor.
  • MerlinW
    #89855
    A mai HDMI-VRR-t támogató G-sync kijelzőket már lehet Radeonnal is használni HDMI-n keresztül. RT accelerator chip is van az új kártyákon, elvileg ugyanazt a képet nyújtja mint az NV, hogy ez így van-e, majd kiderül a valódi tesztekből. Az egyetlen fontos dolog ami hiányzik az AMD kártyákból az a DLSS 2.0

    (Nekem is 3080-am van, én csak a szoftver támogatottság miatt nem szeretem a Radeonokat. A driver-ekkel, NV control panellel, GF Experience-el (shadowplay, ansel, game filter, stb) jelenleg nem tud versenyezni az AMD)
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2020.10.31. 20:49:37
  • Borg
    #89854
    Ugyanennyi erővel, ha valaki nem az FPS-eket hajszolja, akkor a gsync miatt nem fog radeont venni, mindegy hogy + vagy -5 fps. Jelenleg ez tart vissza engem is leginkább a radeon iránti lelkesedéstől. Meg az, hogy valszeg mire elérhető lesz bármilyen radeon, már meglesz a 3080-am, és onnantól tökre nem fog érdekelni mi tud + vagy -5 fps-t. De mondhatnám az RT-t is, csak az tényleg nem érdekel annyira.
    Utoljára szerkesztette: Borg, 2020.10.31. 19:37:31
  • repvez
    Szüli
    #89853
    tök mindegy ki milyen tesztet fog késziteni, bárki belemagyarázhat bármit és annak az ellenkezőjét is.

    Egyébként te kinek hiszel ?
    Valamelyik lefizetett influencernek aki vagy az egyik vagy a másik oldal sponzoráciojábol kapja a kártyát?
    Elég naiv azt hinni, hogy érdek nélkül irnak teszteket, vagy aki meg igen annak meg teljesen más konfiggal fogja csinálni mint amin a gyártó vagy a user használta, igy megint más eredmények jönnek.
    Aztán valakinek a véléménye miatt megvezsed aztán csodálkozol, hogy nálad nem annyi FPS lett.


    Viszont egyre több ilyen teszten látni, hogy a 6800xt a 3090 es közelében van. Szóval aki nem az FPS-eket hajszolja és nem akar azzal vagánykodni, hogy neki csucskártyája van, akkor a 6800XT vel MRSP 850 dollárt sporol ha nem a 3090est választja, amiből már majdnem a teljes gép kijön.
    ÉS pár FPS-el kapnál kevesebbet , sőt van ahol még azt sem.
  • MerlinW
    #89852
    Tök valid, Intel is ezért ment 10000 fölé :)
  • Borg
    #89851
    Itt az igazi mérés is végre!

    (a képet maga Petőfi Sándor készítette paintben, szóval én hiszek neki)
  • grebber
    #89850
    DLSS nélkül picsázva van az nv rt alatt a Tomb Raiderben

    AMD Radeon RX 6800 faster than GeForce RTX 3070 in Time Spy (A cím nem lényeg ott van benne a tombi teszt is)

    Ez meg hogy mennyit segít a SAM..kb a Forzán kívül semmit nem hat meg :)


    Utoljára szerkesztette: grebber, 2020.10.31. 14:26:08
  • Botond #89849
    Még nem rendelhető alzánál egyik sem.
  • repvez
    Szüli
    #89848
    Tehát ez a teszt alapján a 10 játékbol 5 ben még a 650 dolláros középkategóriás 6800xt is veri a csúcs 3090est 1200 dollárért?

    A legtöbb közülük kihasználja a legújabb technológiákat a dx12 ből és emiatt van előnyben
  • grebber
    #89847



    "Alzánál a navi kártyák talán beszerezhetőek lesznek a megjelenés napján az alábbi árakon:

    6800 (579$): MSRP.: ~231 686 forintban áfával, Alza ár: 227 979 ft.
    6800 XT (649$): MSRP.: ~259 383 forintban áfával, Alza ár: 255 233 ft.
    6900 XT (999$): MSRP.: ~399 675 forintban áfával, Alza ár: 393 280 ft."
  • grebber
    #89846




  • Borg
    #89845
    Én ezt majd akkor hiszem el, ha kint lesz, és tényleg jó. Főleg az ASrock X470 Taichi Ultimatemhez, aminek a nevét is fura leírni a "support" szóval egy mondatban. Az ASrock ebben a témában nemhogy csendben van, de egyes usereknek pontosan azt válaszolták, hogy csak B550/X570-ben megy majd a zen3.
    Amúgy meg legkorábban januárra ígérik ezt a biost (más gyártók). Vajon miért. És arról főleg nem szól a fáma, hogy mit fog tudni benne. A "megy" csak egy dolog. De legyen úgy. Csak ezzel megint elkanyarodtunk az aktuális tények talajáról. 3 hónap meg sok idő ebben a kategóriában. Ennyi erővel utána 3 hónapra rá majd úgyis jön megint valami új, és lehet örökké várni valami újabb csodára.
  • Borg
    #89844
    Egy baj van csak ezzel a sok mindennel amit leírtál, hogy teljesen kötetlenül csapongsz a tudható dolgok, a pletykák, és a wishthinking között, mintha legalábbis már minden le lenne zsírozva, kapható lenne a kártya MSRP-n, meg a procik is, és minden pont úgy működne is, ahogy te azt szeretnéd.
    Persze tényekről nehéz vitatkozni úgy, hogy egy (bocs 2) paper launch volt eddig, a szokásos AMD féle slideokkal, amiben ugye mindig is erősek voltak, csak aztán mindig beütött a valóság.
    Olyat pedig egyáltalán nem is olvastam sehol, hogy a SAM-hez ne kéne X570 és PCIE4.0. Pont egy ilyen memória koherens featurehöz ne kellene a 4.0 sávszéle... ugyanmár.
  • MerlinW
    #89843
    AMD csak jövőre kezd el 5nm-en gyártani.
  • __Jacek__
    #89842
    Kár volt ennyi karaktert rászánnod túl erős a zöld védőpajzs nem hatol át :D
  • repvez
    Szüli
    #89841
    Ahogy többen is leirták a lapgyártók biztositanak biost az uj 5000-es sorozatu CPU-khoz, igy a lap árát már megsporoltad a fejlesztésnél.
    ÉS ha hini lehet a hireknek akkor a következő gen is ezen a foglalaton alapul, tehát 2022 ben is beletehetsz egy ujabbat.
    Szemben az intellel, ahol ha egy évvel ezelötti gépről akarsz váltani akkor lapot is cserélned kell, sőt lehet a következőre is.
    Miért, mert az intel még mindig 14 nm en van és ha lejjebbb akarnak menni akor ott változtatni kell a foglalaton.
    Tehát ha ugy számolsz akkor 2 lap árát is megsporolod és 2022 utánig jó vagy.
    Ez kb 150 dollár megtakaritás ha hozzászámolod a 6800xt és a 3080 közti 50 dollárt akkor már 200 dollár a különbség.
    Amiből vagy erősebb CPU vagy Egy kategőriával erősebb GPU , vagy több ram nagyobb SSD is kerülhet a gépedbe.
    És akkor már nem lehet azt mondani, hogy lassabb a másik félnél.

    ÉS AMD GPU oldalon is most ugy fejlesztettek 54%ot az elözö generációhoz képest , hogy maradtak a 7nm en. szemben az NVidia ugy tudott fejleszteni , hogy 12nm ről lejöttek 8nmre.

    És mindkettőre elmondható, hogy lépéshátrányban vannak AMD-vel szemben, mert az intel csak akkor tudna technologiai elönyre szert tenni , ha most 14nm rol 5nm re mennének le az AMD elött. ez akkora ugrás lenne, hoyg tuti nem fogják megtenni.
    NVidia részől is mégcsak most tértek a 8nmre mig az AMD már a 2. generáciot késziti 5nm-en.

    Arról nem is beszélve, hogy most ki is használják, hogy házon belül készül a CPU+GPU és össze tudnak dolgozni . a következő generácio még hatékonyabb lesz emiatt.
    A másik kettő ezt sose tudja meglépni

    ugyhogy ezeket a tényeket is ha figyelembe veszed akkor AMD vonalon még mindig olcsobb mint az Intel Nvidia.

    Az meg , hogy a teszteken hol egyik hol a másik tud többet pár FPS-el, megint nem mond semmit. mert azokat a teszteket egy másik gép en más beállitásokkal tesztelték ami általában mindenből a legujabb legjobb.
    Ilyen nagyon kevés embernek van , egy átlag felhasználo sose tudja ugyan ezt hozni és ebből adódnak azok a viták, hogy valakinek ez valakinek a másik a gyorsabb.

    De ami mindenkinél egyformán mérhető az az ár és a fogyasztás mert az a villanyszámlán is meglátszik, úgyhogy ebben meg most már hatékonyabb megint az AMD .

    Szóval ha a zőld és a kék ködön keresztül a tényeket is nézed akkor elmondhatnád, hogy mi az ami szted nem az aMD felé billenti a mérleg nyelvét?
  • lwb
    #89840
    Ez így van. Egyébként rage mode-ban csak a 6900 XT mértései voltak, a másik kettő rage mode off volt. A 6800 XT-nél SAM is off.
  • __Jacek__
    #89839
    Mintha azt olvastam volna hogy a RAGE mod TDP limitet engedi ki de pls volthoz nem nyúl, tehát még afelett is van OC.
    Leak-ek voltak Strixre pl 2400mhz ment, meglátjuk.
    Utoljára szerkesztette: __Jacek__, 2020.10.30. 08:23:52
  • grebber
    #89838
    Pláne ha majd a custom gyártok lazán felhúzzák az órajelet az egekbe mert ezeket lehet az nvidiával ellentétben.. azt rage meg minden szar nélkül hozzák majd az eredményt.
    Nagyon kíváncsian várom a teszteket. (Bár 2 évig ugye csak szemlélő leszek,de akkor is érdekel ,mert ez sokmindent előre vetít)
  • __Jacek__
    #89837
    "Lehagyni viszont csak trükközéssel, vagyis a rage mód, ami egy rövid ideig fenntartott extra oc, ami feltekeri a hűtést, wattot mindent... Ezzel everyday gaminget senki se fog így tolni. "

    Ezt max sejted... De ha troll modba kapcsolok akkor a Ampere sorozat kikapcsolhatatlan Rage modban megy :D
  • lwb
    #89836
    Megértem, hogy neked nem éri meg váltani, de ebből még általánosan nem jön az le, amit leírtál. Legalább várjuk meg a publikus benchmarkokat, aztán temessük el, ha megérdemli.
  • MerlinW
    #89835
    Nem kell 500-as chipset, és PCIE 4 sem feltétel, sőt, ha megnézed a bench-eket, minimális a teljesítménybeli különbség a PCIE 3 és 4 között (3080/90 esetében legalábbis). Simán bepattinthatsz egy Zen 3-at és Navi-t akár egy B450-es lapba is, buksz rajta 5 fps-t, spórolsz 60 ezrest :) Ha meg mindenképpen lapot szeretnél cserélni (és Zen3-ra upgrade-elni), várd meg a 600-as chipset-et. Az is idén/jövő év elején jön, ki tudja mit fog tudni.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2020.10.29. 20:04:28
  • MerlinW
    #89834
    Azt adnak az alaplap gyártók, frissítesz, 5 perc :) Egyébként X470 az egyik legjobb hozzá.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2020.10.29. 19:57:19
  • Borg
    #89833
    Nem, csak ez a valószínűbb az eddigi adatok alapján.
    De válaszolhatsz nyugodtan a kérdésre is :)
    Persze ha nincs kedved elárulom, hogy az AMD féle SAM-hez kéne vegyek X570-es lapot ÉS 5xxx procit is. Ugyanis a PCIE 4.0 is feltétele. Egy X470-be pattintva akkor sem megy a SAM, ha amúgy az 5xxx proci eldöcögne benne egy új biossal valamikor.
    De még ha csak procit kéne cserélni, az sem jönnek ki az 50$-os difiből :)
    A 6900XT 500$-osából már inkább, talán a proci egyedül. Én amúgy inkább erre a kártyára pályázok. Árban még ott van, amennyit épp szánnék a témára. És hát az nvidia még nem kérte el a pénzem azért a tuf 3080-ért, amit szeptemberben rendeltem, csak azóta se tudtak kiszállítani. Ha valami oknál fogva december közepéig sem jönne meg, akkor egye fene rádobom azt a +200 eurót :) Persze ez mind vágyálom, mert valszeg AMD fronton még csak akkor fog kezdődni ugyanez a készlethiányos hercehurca. Lehet, hogy abból meg január is lenne.
    De akkor se keseredek el, ha megjön a 800 eurós tuf oc 3080. Annyiért az bőven jó kártya, és ott a gsync is mint ütőkártya az OLED-emmel. Ezzel amúgy is gondban lennék, ha AMD-re váltok VGA fronton is.
  • Borg
    #89832
    Ja, csak menni nem fog bios nélkül :D
  • MerlinW
    #89831
    Beleteheted az 5700X-et alaplapcsere nélkül :)
  • Zsoltee_a_bator
    #89830
    Hacsak a konkret gyarto nem szabotal, mukodni fog abban az x470-es alaplapban a Ryzen 5000 szeria.. En x370 -al nyomtam ki 3 ryzen generaciot (ok.. a masodikat kihagytam). Ez mar onmagaban nem rossz, intellel sosem tudtam ilyet csinalni. Ok.. mostanaban nem kovettem annyira, ha megis lehet, az jo hir. Az ar tenyleg hasonlo, de mindig olcsobb picit az AMD hasonlo teljesitmenynel (es ~40-50wattal kevesebbet fut)

  • lwb
    #89829
    "A 6800XT pont azért olcsóbb 50 dollárral (papíron) a 3080-nál, mert pont ennyivel lesz alatta az everyday sebessége, fogyasztása, melegedése, hangja stb."

    És ezt te már most tudod? Mielőtt bárki a világon kezébe vehette volna a kártyát, te már megmondod a frankót. Úgy, hogy a hivatalos (gy.k. egyetlen rendelkezésre álló) adatok meg pont nem ezt mutatják. Az eheti lottószámokat is átküldöd?

    Ez most ilyen rezidens nvidia fanboyság vagy mi a fene?
  • Palinko
    #89828
    Pláne akkor kell összeszednie magát ha aztán megint lesz 10 év botladozás valamiből túl kell élni, de Lisa Su már biztosan aranybetűkkel van beírva az AMD történelemkönyvébe.
  • grebber
    #89827
    "és az 5900X sem lesz olcsóbb"

    ŐŐ nincs konkurenciája , minél is kellene olcsóbbnak lennie?

    Az amd az nvhez és az intelhez mértem egy picsafüst kis cég. Eddig muszáj volt nekik árban odatenni magukat hogy mondhatni fenn tudjanak maradni. De most mivel ők a menők mi a retekért ne csinálnák azt ami ezer éve csinál a másik kettő ,hogy pofátlanmoslék drága módon adnak bármit? Ez így a jó. Kb minden létező cég így járna el!
    Az amd ezt most durván felépítette és ha ezt viszi tovább a másik kettőnek cefetül össze kell szedni magát..Főleg vga fonton..mert ha az amd a "semmiből" ennyire feljött akkor a VGA piacon akár még az intel is okozhat meglepetést...de egyelőre ott kuss van.
  • Borg
    #89826
    Fejtsd ezt ki bővebben légyszi, hogy az X470+3700X rendszeremmel milyen fejlesztést is úszok meg olcsóbban, és minél? :)
    Az AMD termékek pedig NEM olcsóbbak már a többinél. Ez a korszak elmúlt. Pontosan akkor, amikor cpu fronton versenyképessé váltak. Most is épp árat emeltek, és az 5900X sem lesz olcsóbb.
    A 6800XT pont azért olcsóbb 50 dollárral (papíron) a 3080-nál, mert pont ennyivel lesz alatta az everyday sebessége, fogyasztása, melegedése, hangja stb. Ha nem lenne olcsóbb, nem választaná szinte senki, pont a beidegződés miatt, hogy az AMD-nek olcsónnak KELL lennie. A 6900XT meg egy presztizs termék. Azért olcsóbb 500$-ral, mert egyrészt leengedték a gatyájukat, hogy legyen az ütőkártya, másrészt meg kevesebb vrammal olcsóbb gyártani.
    Utoljára szerkesztette: Borg, 2020.10.29. 13:58:14
  • lwb
    #89825
    A gyári adatok (tudom) szerint a 6800 XT SAM és Rage mode nélkül is ugyanazt hozza, mint a 3080. Mindezt sokkal olcsóbban. RT itt is van, de más technika, meglátjuk mi és hogyan támogatja majd.

    Megvárjuk nyilván a 3rd party méréseket, de nagyon ígéretesnek tűnik egyelőre az új generáció.