90029
  • [HUN]FaTaL
    #66999
    RTM = 7600
  • pointer4
    #66998
    Nekem már folyt egyszer, 7 év alatt. Persze ragasztott ponton, a radiátor előtt. (ez még azért nagyon az elején volt, amikor még nem volt ekkora választék nálunk alkatrész ügyben, Mazda 323 fűtő radiátor megtette)
    A táp felé volt felfogatva, elkezdett folyni, a táp oldalán le, rá az egyik 7800gtxre, majd annak középen egy furatán le az alatta lévő 7800gtxre, majd tovább az audigy4 hátára. Ott felgyülemlett, mire feltűnt.
    Úgy vettem észre, hogy épp filmet néztünk asszonnyal, és a videóban kék-piros pixelek jelentek meg, és kezdett gyanús lenni hogy nem az a videó rossz, mert mindegyik másik is :D
    Kis szárítgatás, és újra ragasztás után minden ment rendesen :D
    kép
    Egy villámcsapástól jobban félek, hogy tönkrevág mindent, mint a víztől :D
  • lo9in
    #66997
    én sose engednék vizet a gép közelébe , véletlen se nemhogy módszeresen veszélyesebb mint egy rossz táp , ha ez elkezd folyatni spriccelni biztos mindennek annyi ami a dobozba van XD
  • pointer4
    #66996
    Többet ne fotózd sötétben, túl félelmetes :D
    Nem félsz esténként mellette ? :D
    Amúgy nagyon faxa!
  • goso
    #66995
    igen nekem a can you run it 7600 at írt itt viszont nincs olyan ez hogy is van?
  • [HUN]FaTaL
    #66994
    A kérdés szerintem a build számra vonatkozott...


    #66991: RTM
  • Armagedown
    #66993
    nyilván a magyart ... tudod , Hungarian
  • item
    #66992
    Csináltam pár képet az egész rendszerről így sötétben...

    Kép 1
    Kép 2
    Kép 3
    Kép 4
    Kép 5
    Kép 6
    Kép 7


  • goso
    #66991
    melyiket töltsem le?
  • arty
    #66990
    semmi esetre se költs annyit hűtésre :) hacsak nem olyan hűtőt veszel, ami felmegy a 4xxx 5xxx 6xxx kártyákra is, így eladáskor nem bukod el az árát
  • alcotb
    #66989
    igen, én
    win7 hun
  • Blum
    #66988
    450-es. Kifújtam én ezt már...
    De ez így nem megoldás,tököm fogja állandóan fújkodni,meg ba**tatni. :S
    Mondanám azt,hogy holnap rendelek egy új 400-as FSP-t,csak én nyárra tervezek egy új VGA-t-valami combosabbat-aztán akkor már olyat vennék,ami elbírja majd azt is.
    Van itt helyben boltban egy 550-es Sea Sonic (állítólag marha jó tápok),csak sajna aranyáron..:S
  • goso
    #66987
    off

    tud valaki win 7 ultimate 32 bithez magyarítást?
  • alcotb
    #66986
    miért van az hogy a hűtést kicserélni majdnem nannyi mint venni egy másik kártyát?most nézegettem az enyémhez hasonló karikat és 12000-körül már utánnamvágják?akkor minek vegyek 8000-ért hűtést?
  • gabo91
    #66985
    gps400aa-101a ?
    nekem is szokta néha csinálni. Sokszor kell sűrített levegővel kifújni, mert hamar telemegy porral. Takarítás után némileg javul. De tény hogy nagyon hangos.
  • arty
    #66984
    sztem szervizben lehuznak! nem garis, kapd szét és te is simán ki tudod cserélni a ventit. persze egy kérdést a szervizben is megérhet :)
  • pointer4
    #66983
    Elvileg, de ha újra kell tenni, az is 5 perc.
  • mikiking
    #66982
    elég egy Ati videókarit kölcsönkérni egyébként ??? Mármint úgy gondolom,hogy drivert nem kell újratenni ? csak kikapom a grafikust,beleteszek egy másikat és ennyi ?
  • pointer4
    #66981
    Jaa, ezt a részt átugrottam eddig. Akkor ha nem érintkező koszos, vagy ilyesmi, akkor keveset tehetsz érte már. Érdemes kölcsönkérni egy VGA-t, hogy kiderítsd, abból kell-e újat venni, vagy esetleg alaplap-RAM hiba.
  • mikiking
    #66980
    bocsi,azt kihagytam,hogy xp is volt benne,win7 is...
  • mikiking
    #66979
    Nem is kell játszani. Elég egy youtube-os vidi és ugyanez a szituáció egy 20 másodperc után... Vagy sima netezés..Több ablakot kinyitok és 5 percenként lefagy,és kijön alul az az ablak,amit lentebb linkeltem. Vagy no signal detected.
  • pointer4
    #66978
    Na de várjál még mielőtt leírnánk, mással amúgy megy, csak NFSel szar mikiking? Vagy minden játéknál ezt kapni ?
  • Blum
    #66977
    Azért ez már elég gyanúsan VGA hiba...
  • pointer4
    #66976
    Vén q6600-om van, bele se kezdj :D
  • Klemice
    #66975
    tirexi
  • pointer4
    #66974
    Olyan nekem is volt, de ma már g19 :P Ez az uccsó kép nem az enyém, erről még nem készítettem :D
  • KranaZoli #66973
    Azé me NFS HP alatt xar?!

    1.) Simán lehet egyéb vas hiba. Próbálj a RAM-okkal, RAM-al is játszogatni.

    2.) DirectX?!

    3.) Próbálj ki legalább 1db bench-et.
  • pointer4
    #66972
    Áhháám, na most ez lehet játék specifikus probléma, abban nem nagyon tudok segíteni, arra tuti van topikja. Patch, vagy hasonlók formájában.
    Amit a WIN7en biztosan sorra vennék, az először is egy directx frissítés, windows updateben a NET keretrendszerek felrakása (kicsi az esélye, de volt már rá példa).
    Install lemezen lehet ilyen hogy, az uccsó physx driver, meg valami runtime library telepítés (akkor szokott fennt lenni, ha kell, hirtelen fejből az AlienVSPredator lemezen tuti van)
    Gyorsban ennyi ötletem van.
  • mikiking
    #66971
    1 hónapja lejárt a garancia
  • item
    #66970
    Itt van elöttem minden, (G15 Bill.) (a 3-as panelt nem fotóztam le,az a CPU kihasználtság) szóval szemmel tarthatom a dolgokat...



  • Blum
    #66969
    VGA gari/kuka
  • mikiking
    #66968
    10.12 fent van. a Helyzet sokkal rosszabb lett. Ugrálnak a szinek is. Egyébként tegnap tettem fel az új win7-et,mert azt hittem az a gondja... Alap driverrel is ezt csinálta,10.4-el is ,a 10.12 pedig egyszerüen katasztrófa. Nincs ötletem már
  • [HUN]FaTaL
    #66967
    Például tegyél fel újabb drivert...
  • pointer4
    #66966
    Na igen, szoba hőmérsékleten múlik. Én a sajátomból indultam ki :D
    Reggelente néha olvasok le ilyen hőmérsékleteket is :D
    Bár nyáron se megy 50° fölé nagyon.
  • item
    #66965
    Ekkora terhelés nem éri a rendszert, ez a 70 fok a LinX (LinPack) teszt alatt volt, és ez egy kivételes eset. Ez tényleg gyilkolja a rendszert! Kimondottan stressztesztelésre van,hogy ezen a frekin stabil-e teljessen a konfig.Normál használat alatt 37-39 fok, játékok alatt max 53 fok. A szobában 23 fok van. Nálam nyáron sincs sokkal melegebb,elég hűvös a szobám alapban is, mikor kint 40 fok van akkor sincs 27 foknál több idebent.
  • mikiking
    #66964
    :D ok köszi :D Mütétet ez jó :D
  • pointer4
    #66963
    Nyárra valamit ki kell találni majd, ami most 70°, az akkor majd 85°.
  • pointer4
    #66962
    Még mielőtt műtétet követsz el a gépen, feltenném a helyedben a 10.12est.
  • item
    #66961
    Locsolja magát ez...
  • mikiking
    #66960
    Feltettem a 10.4-es drivert,bele a NFS HP 2010 . Amikor eljutok oda h kocsit választanák,egyszeruen meghal a gép... Lefagy,eltünik minden,viszaugrik, 2 másodperc múlva ugyanez,és ez igy megy addig ameddig csak benne vagyok a játékba. Egy idő után pedig no signal detected,és újra kell inditani a gépet...A 3. kép eltünéskor ,amikor viszaugrott a kép,gyorsan ALT + TAB ( játék előtt a grafikus ventilátorát 70 % -ra nyomtam,szóval volt hangja :D ) stabil 35 C fokon megy állandóan a kártya,szóval túlmelegedés kihúzva. Ötlet,hogy mit csinálhatnék ???