90029
  • pxxl
    #67039
    jó a proci dübörög mint állat, a vga meg sunnyog 2D-ben :D
  • pointer4
    #67038
    Na csak csináltam képet, had büszkélkedjek.
  • Armagedown
    #67037
    lépjél be a BIOSba és kapcsold ki az AGP Fast Write-ot , az talán segit
  • Klemice
    #67036
    miért olyan szomorúak rajta az arcok? :(
  • Her Laca
    #67035
    Nézd meg ,hogy nincs e felpúposodva pár kondi a lapodon.
    Valószínű a régebbi kártyád kisebb energia felvétellel beérte , és azt még valahogy kipréselte magából a lapod. Emmeg már sok neki.
  • baca01
    #67034
    Beletettem egy másik gépbe ugyanazzal a Chieftec táppal, és pöccre indul.
    Mindegy akkor használom ezzel a géppel. Szerintem az alaplappal lehet valami gubanc akkor...
    Köszi mindenkinek, még írok majd később, hogy üzemel a dolog. :)
  • pxxl
    #67033
    arrafelé is ilyen nyomorék dugaljak vannak?
  • Solten
    #67032
    Ha mar a vedelemrol van szo, en ilyen "all-in-one"-t hasznalok: :)



    Belkin SurgeMaster Extreme.
  • Her Laca
    #67031
    Jól van :) Lépjünk át rajta.:D
  • IMYke2.0.0.0
    #67030
    Mert amikor kérdeztem, még nem közölte a többi szimptómát, és a "leállt a gépen" meg átsiklottam.

  • Jano
    #67029
    Megint meló közben netezik, és sietve (félre)olvas. :-)
  • Her Laca
    #67028
    Jut eszembe,a lábát töröld át egy kis alkoholos vattával,vagy papírzsepivel.
    Lehet nem jó a contact a sínnel. Találkoztam ilyen esettel már.
  • pxxl
    #67027
    arra gondoltam, hogy lehet h a régi Catának már nincs pepsije
  • Her Laca
    #67026
    Ott egyértelműen energia ellátási probléma van,de ez nem biztos,hogy a táp,vagy alaplap hibája. Szerintem a kártya meg van halva,de mint tanácsolták próbáld ki egy másik gépben.

    IMYke2.0.0.0:))
    Ne vedd sértésnek de mi a búbánatos köze van a Catának ahhoz ,hogy be sem indul a gép:D
  • baca01
    #67025
    Az lesz köszi, majd jelentkezem mire jutottam.
  • pxxl
    #67024
    jah ok. :D azért próbáld meg másik gépben a vga-t.
  • baca01
    #67023
    A tápon 2 ilyen csatlakozó van, mindkettővel próbáltam és egyikkel sem jó. :(
    Floppy meghajtó nincs a gépben, azt azért írtam, mert a floppykat is ugyanilyen csati látja el árammal.
  • pxxl
    #67022
    dugd rá másik kábelről, meg am is tépd ki a floppy-t felesleges manapság :D am (itt is) próbáld másik gépben a vga-t.
  • baca01
    #67021
    A gépen Windows 7 van, a 9550-hez nem volt catalyst telepítve, csak amit a windows update telepített.
    Ahogy berakom az új VGA-t, a windowsig el sem jutok, mert kb 1 másodpercre pörög fel a gép és le is áll.
    Ha nem dugom rá a kártyára a floppy csatlakozót amiről az áramot kapja, akkor csipog folyamatosan és kiírja hogy nincs rádugva a videókarira a tápcsatlakozó, ha rádugom, akkor pedig nem indul el a gép.
  • item
    #67020
    A modem elött is van egy : ilyen
    Továbbá a modemből kifele jövő utp is védve van 1x így: PNET1GB és utána megy bele a Performance Surge Arrest-be, onnan meg a routerba.

    Így néz ki (A képen látható eszközök nem ilusztrációk,a valós állapotot tükrözik!) : Villám és túlfeszűltség védelmi terv 2010


  • IMYke2.0.0.0
    #67019
    Ne vedd sértésnek, és gondolom, rögvest azzal is kezdted, de azért biztonsági okokból megkérdezem:
    Catalyst driver csere megvolt?
  • baca01
    #67018
    Sziasztok!

    Adott egy konfig:
    -Asus K8N alaplap
    -AMD Athlon64 3000+
    -3x 512MB DDR 400
    -1x 80GB Seagate Sata 2.5" sata winyó
    -1x 80GB Samsung IDE winyó Mobile rackben
    -Winfast TV 2000 XP TV Tuner
    -Sapphire HD 3650 512MB DDR2 AGP Dual DVI VGA
    -Chieftec 450W GPS-450AA-101A

    Az a gondom, hogy ezelőtt egy Ati 9550 128MB VGA volt a gépben egy 350W-os Codegen táppal, természetesen minden ment hibátlanul. Vettem a fent látható HD 3650-es VGA-t, beletettem a gépbe, és ahogy bekapcsoltam a PC-t, rögtön le is állt alighogy felpörögtek a ventik. Ok, mondom, kicsi a táp, kell egy nagyobb, jobb. Vettem a fentebb látható Chieftec 450W-os cuccot, beletettem, de továbbra is ugyanaz a probléma és teljesen tanácstalan vagyok. :(
    Tudom régi, elavult konfig, de amire mi használjuk, arra tökéletesen megfelel.
    Mi lehet a probléma, hogy az új táppal is baszakszik, én már teljesen tanácstalan vagyok. Ha visszarakom a régi VGA-t, akkor rögtön jó. Légyszi segítsetek! Előre is köszi! :)
  • KranaZoli #67017
    Van UPS-ed is?!
    Fasza!!!
  • Solten
    #67016
    Éleződik az árverseny a VGA-piacon?

    Erkezik az 1GB-s 6970 is: link. Varhatoan 230 GBP korul lesz az ara (!!)
  • Solten
    #67015
    Mire eleri azt a kort, valoszinuleg mar gyogyithato betegseg lesz / netan eltunik a fold szinerol... (??)

    #67014: errol van szo

    link
  • kifli
    #67014
    csak hordani kell rendszeresen szűrésre, és akkor nincs baj :D

    Egy ilyennel megvizsgálják a szemét, é már nincs is god
  • [HUN]FaTaL
    #67013
    Aztán Solten JR. nehogy zöldhályogos legyen ám.
  • Solten
    #67012
  • Solten
    #67011
    TaRka0107, MR ME (alias Kulabácsi :) ), fery02, gabo91: koszi szepen.
  • [HUN]FaTaL
    #67010
    Mondjuk ha a kábeltv-n / telefonon keresztül jön úgy a modembe aztán a gépbe az ellen nemsokat tudsz tenni.
  • item
    #67009
    Amióta a szomszéd antennájába becsapott a villám (elolvadt az antenna! ) és a kábeltévén keresztül jött át,azóta nálam ilyen van a szünetmentesek elött is!

    És a házban minden fontosabb fogyasztó elött: ilyen

  • Klemice
    #67008
    minőségi táp lehet..
  • item
    #67007
    Majd leverem a Corsair-en.. Ezek gyári cuccok már a sokadik generáció,szóval remélhetőleg rájöttek már a gyártók is,hogy mit hogyan kell megoldani,hogy tartós legyen és ne okozzon gondot!

    Ja majd elfelejtettem,itt van neked egy extra dolog: Vízhűtéses tápegység!
  • pointer4
    #67006
    Kábeltévés net van, és a koax kábelt is bé van dugva a védőbe. A telefon meg a villámvédős körön kívül van, az tönkremehet :D
  • item
    #67005
    Én csak úgy hívom,hogy Dark Knight - Batman után szabadon!

    Nem félek,de most hogy mondod, lassan lekellene feküdnöm! Ajaj..
  • goso
    #67004
    köszönöm
  • Inquisitor
    #67003
    Etherneten is van villámvédelem? Nekem egyszer azon jött b a delej, pedig fedett helyen voltunk, csak a közelben csapott be ... Megúsztam egy PCI és egy ramfoglalat elvesztésével, meg a hálókártyával.
  • lo9in
    #67002
    szerencséd volt
  • pointer4
    #67001
    Menjél fel, frissítsed a windows update-el a rendszert, és ott a menüből bepipálod a hungarian language packot. Letölt, kiválaszt a language optionsnál, restart, és magyar.

    #67000: Túlfeszvédős kevés lesz, villámvédőset vettem, mert azt a piacon kapható túlfeszvédősök 98%-a nem fogja meg a villámot. De azért én még ebben is kételkedek, hogy elég gyors lesz-e.
  • [HUN]FaTaL
    #67000
    "Egy villámcsapástól jobban félek, hogy tönkrevág mindent, mint a víztől :D"

    Vegyél túlfeszvédős hosszabbítót és kész.