90029
  • kifli
    #67079
    a jövőbeli játékok pedig majd rendesen fogják támogatni, hogy ne legyen az egész kép tiszta blur :)

    Amúgy van sokkal erőforrás kímélő megoldás. Raksz a monitorera egy fóliát, amitől homályos lesz minden :D
  • KranaZoli #67078
    Állítólag ez a jövő.
  • MR ME
    #67077
    na ez az h elmos mindent, ezért nem nagyon fogom én ezt asszem használni, ed majd azért egy próbát dobok rá ha kijön a normális driverben, fixekkel meg betakkal énse szarakodok
  • balint1111
    #67076
    Amint lesz időm kipróbálom:D
  • KranaZoli #67075
    Pedig qvára nem ezért készült a screen, csak ez volt kéznél. S lövésem sincs, hogy sikerült találomra így belőni a második képet. :D

    Szerintem bármelyik játékban ki tudod próbálni. Csak nem mind1ikben van értelme; ill. kifejezetten van értelme olyan játékban amelyik támogatja.

    Régi játékok, melyekben nincs AA; vagy Aliens vs Predator (asszem Metro 2033) melyekben viszont van MLAA. A metszet halmazban inkább MSAA.

    A -10 FPS csak egy dolog, hogy akkor esetleg már okés. Mondjuk Nekem az érintett játéknál bőven jó, mert így is mindenhol 40FPS fölött leszek. A látvány viszont nem mindenhol pozitív ám. Meg kell szokni, hogy blúrosabb lesz tőle a kép. Mert ez elmossa a fa ágakat; bokrok leveleit, minden xart. Ami Engem a leginkább zavar, hogy feliratokat is. Viszont tesztelni, próbálhatni lehet.

    Próbáld ki. Csak egy pipa be; majd ki. Ennyi a történet. :) Ha tetszik amit látsz és nem jár jelentős teljesítmény csökkenéssel, akkor használod. Ha nem tetszik, akkor nem használod. :)
  • alcotb
    #67074
    nekem nem baj hogy nem szabályozható...az viszont picit zavar hogy full nem fedett.alatta meg csomó-csomó kábel fut...félek hogy bekapja valamelyiket.illetve pontosítók...már meg is tette 1x.jól lecelluxoztam mindet

    (bár nem túl szép így plexin oldallappal)
  • kifli
    #67073
    4850 toxic-ról ismerem. Egész jó hűtő, mondjuk kár hogy nem szabályozható...
  • balint1111
    #67072
    Látszik a különbség.
    Remélem majd valamit csinálnak az ellen hogy ne zabálja a gépet annyira. Egy -10 fps belefér. És ezt melyik játékban tudom én is kipróbálni?
  • alcotb
    #67071
    je...82°C-ból csinált 36°C-ot.

  • KranaZoli #67070
    Mert ez egyfajta utófeldolgozás a 2D-s képen. Röviden az egész képen lefut az MLAA algoritmusa. Az égbolttól az utolsó fűszálig a képernyő aljáig. Állítólag viszont tuti a képminőség.

    Csak egy kb. példa. Mert nem ugyanabból a szögből van a két kép. De talán látható a különbség. Klikk a teljes képért, pl. nézd meg a tornyos épület bal oldalát.

    Első kép élsimi nélkül (mert nem támogatja a game engine-je); második kép MLAA-val. 70-80 FPS-ből; 50 FPS.



  • balint1111
    #67069
    "Egyelőre viszont zabálja a VGA-t." kár
    Már várom az új catát kíváncsi vagyok abba mi lesz.
  • KranaZoli #67068
    Mi-mi?! MLAA, vagy mi?!

    Ha pl. a game nem támogatja az AA-t; akkor ez elmossa az éleket. Nagyon röviden. :D Egyelőre viszont zabálja a VGA-t. :(
  • KranaZoli #67067
    Jövő héten lesz 11.1

    Ebben most mi a probléma?!

    68xx; 69xx-et ápolgatják vele. Csak sejtésem van, hogy talán a 11.1-ben nem lesz MLAA ill. új AI, ahogyan volt ez a 10.10a esetében is. 10.11-ben nem volt, mert a WHQL miatt az előbb ment MS felé.

    Tolják a driver-eket legalább. :) Má ez is baj?! :)

    10.12-re toltam rá. A szoftver információs mezőben ugyanúgy 10.12 szerepel.

    Az tény, hogy nehéz követni a logikát, ha egyáltalán van benne logika. A Tessellation Controls-t viszont nem találom. Vagy nincs még engedélyezve 5xxx-re, vagy nagyon eldugták. :O

    Az új Cata felületét is tesztelik; szerintem a végleges 11.1-ben nem lesz 5xxx-re MLAA, se új Cata AI. Viszont gondolom sokan panaszkodtak ennek elmaradására AMD-nél és kihoztak egy hotfix-et, hogy tesztelje és használja aki akarja. Hivatalosan csak cca. március környékére ígérték. Addigra fogja Magát kiforrni ez az új Cata teljes mértékben. Új felület; új funckiók; tesztelések vége; stb... Addig meg gondolnak egyet, aztán kiadnak vmi újabb driver-t.
  • kifli
    #67066
    nem kell őket feltenni, énsem szoktam a beta, meg hotfix szarokat feltenni. Havi 1x szoktam ccc-t cserélni, bár az is fölösleges mivel már nem a legujabb szériából van a kártyám, az újításokat meg nem hsználom morf aa, tesztelláció, meg ilyenek.

    Van aki szereti tesztelgetni ezeket, az felrakja, és meg tudja nézni még a hivatalos kiadás előtt, hogy mire is számíthat a jövőben.
  • balint1111
    #67065
    Nekem is van ilyen. Ez most mire is jó?
  • Sharks
    #67064
    Nvidia tegnap adott ki utoljára drivert, de ne zavarjon. Egyébként AMD meg tényleg no comment, de csak a szokásos formájukat hozzák.
  • lo9in
    #67063
    sok hotfix ez az amaz , nvidia októberben adott ki utoljára drivert gtx400akhoz aztán mégis minden jó még a gtx500akhoz is van whql drivere amd minek szerencsétlenkedik ennyit , ilyen hotfix ,olyan béta lóf@sz , ki nem állhatom
  • lo9in
    #67062
    most ez mi ?? amd oldalán még 10.12 van , mikor kerül fel oda a 11.1 ? vagy ha ez az akkor miért a régi van még ? nem értem amd mit majomkodik a hülye drivereivel már a tököm teli
  • KranaZoli #67061


    5850-essel!!!

    A Tessellation Controls-t nem lelem.
  • KranaZoli #67060
    AMD Catalyst 11.1a Hotfix Update Driver Leaked

    "A list of changes follows.

    Performance improvements for the AMD Radeon HD 6800 & HD 6900 series include but not limited to:

    AMD Radeon HD 6900 and AMD Radeon HD 6800 Series:

    * 3DMark Vantage improves ~7%
    * 3DMark06 improves ~3%
    * Call of Duty Black Ops improves ~20% at 4xMSAA and up to 35% at 8xMSAA
    * Riddick Assault on Dark Athena SSAO performance improves ~20%
    * Unigine Heaven OpenGL performance improves ~10% at moderate, 30% at normal and 100% at extreme tessellation levels

    AMD Radeon HD 6800 Series:

    * Aliens vs. Predators improves ~9% at 2xMSAA and up to 20% at 4xMSAA
    * Batman Arkham Asylum improves ~4%
    * Crysis Warhead improves ~2-4%
    * Metro 2033 improves ~28% at 4xMSAA

    AMD Radeon HD 6900 Series:

    * Battleforge DirectX 11 performance improves as much as 6%

    New Tessellation Controls:
    The Catalyst Control Center includes an early prototype of some new tessellation controls. Our goal is to give users full control over the tessellation levels used in applications. The default selection “AMD Optimized” setting allows AMD, on a per application basis, to set the best level of tessellation. The intention is to help users get the maximum visual benefit of Tessellation, while minimizing the impact on performance. Currently no applications have been profiled, so the “AMD Optimized” setting will be non-operational until further notice.

    * The “Use Application Settings” option gives applications full control over the Tessellation level. Users can also manually set the maximum tessellation level used by applications with the slider control
    * The long term goal for the “AMD Optimized” setting is to use the Catalyst Application Profile mechanism to control the AMD recommended level of tessellation on a per application basis. AMD’s intention is to set the tessellation level such that we will not be reducing image quality in any way that would negatively impact the gaming experience."
  • XenHai
    #67059
    Én ezt cáfolom nagyon is jó kártya az x2-t meg ne is említsük...
  • kifli
    #67058
    5770~4870 el van egy szinten, már nem számít nagyon erősnek, alsó-közép kategória.
  • goso
    #67057
    na várjál azt írja hogy "egy 5770 alatt végezni elég csúnya eredmény" most ennyire szar lenne az 5770? Mert kicsit azt érzem hogy: "még egy 5770 is megveri" nem azt sugallja hogy ez egy jó kártya lenne
  • Solt
    #67056
    Ne hívd ki magad ellen a sorsot... :D

    Na, de most komolyan... mi az a plusz funkció, amiért ennyibe kerül, és meg is éri?
  • pointer4
    #67055
    Nagyobb élvezettel írom neked az ilyen fikázós szövegeket :D
  • IMYke2.0.0.0
    #67054
    GTX 460 1 GB S(hit) E(dition) teszt - :))))
  • IMYke2.0.0.0
    #67053
    Én is megszokásból gépelek [nem 10 újjal, hanem olyan 3-4-el], de biztos, ami zicher: magyar vagyok, magyar billentyűzet kell a kezem alá.
    10-40 ezer Ft-ért nem billentyűzetet kellett volna akkor venni, hanem lekaparni a betűket :)
  • Solt
    #67052
    Gombázol? :D Kemény vagy csoki... :D

    Annyit árulj el nekem, hogy ez mire jó... mármint az ilyen fityfene flancos billentyűzet... :)
  • pointer4
    #67051
    Áhháá, szóval a Magyar nyelvgurunk van ki az angol billentyűre, azt hittem te :D

    Tudod Solt 50-60 iq felett már nem kell rászitálni melyik gomba mire jó, ha váltok nyelvet akkor se :D De te ezt nem is..... vezessed a buszt na :D
  • Klemice
    #67050
  • pointer4
    #67049
    25-ér árulta egy srác PH-n, nem tudom, hogy lopott, vagy garcserés, de minden pöpec rajta.
    Mondjuk ha akkor, még 2 hétig nem találok ajánlatot, akkor 45öt is kiköhögtem volna érte.

    Klemice: És csak azért vettem meg, mert angol, magyarított nem is kellett volna.
  • Klemice
    #67048
    és nem magyar kiosztású :D
  • Solt
    #67047
    Képes voltál 40 rongyért billentyűzetet venni? :D B@szki...
  • item
    #67046
    Az apjára ütött,nagy kocka lesz!
  • item
    #67045
    Fincsi...

    Tetszik ez a szines kijelző,lehet majd én is elcsábulok és lecserélem a G15-öt egy ilyenre.
  • item
    #67044
    PNET-1GB
  • baca01
    #67043
    Köszi de már nem szívok vele többet, volt elfekvőben egy másik lapom amivel kipróbáltam és ment is, átépítettem a cuccokat arra és így minden ok! :) Ez amúgyis "újabb" lap (Asus P4P800 SE) :D
  • [HUN]FaTaL
    #67042
    Mennyibe kerül egy ilyen UTP cucc?:)
  • IMYke2.0.0.0
    #67041
    Korán kezdi a lányka :)
  • pointer4
    #67040
    Jaj, te vagy az pixxel, még meg kell szoknom az új logód (elég sűrűn) :D
    Ezt lesd meg :D