90029
  • MerlinW
    #67119
    Véégre:) Csak megszülték. Lehet nemsokára megint megyek bótba?:D
  • Sharks
    #67118
    Nekem is mentek az időszak előtt és után is és nem folyamatosan nem indult el akkor sem, hanem gyakori volt az APPCRASH hibára való hivatkozással kilépés.

    Solten:
    Erre a profitorientáltságra akkor lehet hivatkozni, bármit csinálnak. Ennyi erővel miért szidják az Nv-t, mert lefizeti a játékgyártókat, csak a vevőinek akar jót, hogy rájuk optimalizáljanak?
  • Solten
    #67117
    Nana hogy igazsagos. Fogd fel "limited edition"-kent... Vagy ugy gondolod hogy xy szeriat addig gyartogatjak a ket szep szemedert amig lesz kereted ra vagy barmilyen okbol tudsz venni egyet?
    Ebreszto, ezek profit-orientalt vallalatok, nem a maltai szeretetszolgalat...
  • arty
    #67116
    a mod és a tuning szerencse kérdése, aki olcsójánoskodik, az kockáztatja, hogy az övé nem megy... a gpu/ram/hűtés kérdésről nem is beszéltünk. ergo VAN különbség, nagyonis!
  • arty
    #67115
    Nekem ment a TDU, a Swat4 és a Lock On is. Ez utobbival mondjuk nagyon ritkán játszottam, de
    - a TDU rengeteg nv/ati kártyát megélt a gépemben. ráadásul az AA/AF-et is mindig ezzel teszteltem az ATImon, és MINDEN driverrel elindult (4850/4870)
    - SWAT4-et detto iszonyat régóta játszom, kb félévente megcsinálok 2-3 küldetést :D Soha semmi gond.

    Sajnos az, hogy neked nem indult a TDU aligha drivergond volt.
  • Sharks
    #67114
    Miért hülyeség? Szerinted ez igazságos, hogy valaki 20-30 e-vel olcsóbban kap meg valamit mint más, akinek esetleg épp akkor még nem volt rá kerete vagy bármilyen okból nem tudott akkor venni? Mindegy, én is inkább amd felé húzok, de ez a 69xx-es sorozat nem jön be annyira egyelőre. Nyilván, csúcskártyák melegszenek és hangosak is lehetnek, de teszt alapján a kettő (6970 vs. 580) között van egy kis különbség ezen a téren is.

    KranaZoli:

    Először 570 tetszett még, de mivel "ő" is azt vett, ezért nekem biztos hogy már nem kéne...
  • Solten
    #67113
    "A modolható 6950-el meg számomra ugyanoda süllyedt az AMD, mint Nv az átnevezéséve"

    Uristen de hulyesegeket irkalsz... Mar bocs. Vegul is lehetoseged van 0 zseton raforditassal plusz erot kisajtolni a vasbol, ami nem csak sima overclock hanem tenyleges plusz shader, de neked ez irreverzibilis lelki traumat okoz... Hat igen, nem vagyunk egyformak...

    A GTX 580 sem 20 fokos am terhelve, siman 80 felett van... Meg uvolt ahogy egy csucskartyahoz illik. Persze mellette annyit fogyaszt mint a 2 magos 5970...
  • KranaZoli #67112
    Ha nV akkor inkább GTX 570. ([URL=http://tirexi.hu/2011/01/17/gainward-gtx570-az-uj-vga/]A "Király" is azt vett[/URL]) :D Igaz, Neki 2 lesz. :) De akkor sem ér űberelni. ;)

    Én most 6950-est vennék. De most nem fogok. Tavaszra fog jobban realizálódni a kép. Mind a vasak, mind a driver-ek esetében.
  • Sharks
    #67111
    Úgy értettem, hogy legyen teljesítménykülönbség a két kártya között. Az milyen dolog, hogy kifizetsz x összeget egy kártyáért, más meg megvette 20-30 ezerrel olcsóbban.

    Előjött a probléma TDU-ban, ha jól emlékszem. Swat4-ben, Lock On-ban. Gyakorlatilag csak abban, amivel játszottam...

    Nekem jó egy moddolható kártya, de akkor az legyen mindenkinek moddolható (bár én hűtést nem cserélnék rajta, az meg kevés a moddoltnak, ami rajta van... persze van sok barkácsmester, aztán vagy észreveszik, ha esetleg gariztatni kell vagy nem).
  • arty
    #67110
    "a 70-es meg tudjon annyival többet, amennyivel többet fizet érte az ember. "

    ébresztő! a kártyák aránytalanul drágulnak, ahogy lépdelünk a középkategoriából a csúcsba! +50% pénzért sose kapsz +50% teljesitményt - legalábbis manapság már nem :(
  • arty
    #67109
    melyik játék nem ment ATI-n?

    egy moddolható kártya neked jó. az átnevezés viszont csak a gyártónak jó :(
  • Sharks
    #67108
    Én is így látom. De én pl. nem tudok dönteni. Ha eltekintünk az ártól, akkor gtx 580 a No.1 A 6970 nem lenne lenne rossz, de zajos és meleg. Mindenesetre a driver miatt írtam első sorban. Nekem az nem jött be, hogy volt olyan játék, ami ATI-n nem indult el a drivergondok miatt. Erre most biztos rákontrázna valaki, hogy Nv-nél meg voltak az elégett kártyák. A különbség az, hogy az elégett kártyát már viszem is vissza gariba és vagy kicserélik, vagy tudok egy jobbat venni, ha beszámítják az árát. Én ezért agyalok most inkább gtx-en (mert ennyi pénzért nehogy már ne menjen rajta minden). De tőlem eltekintve ott van a 6850-es kártya, ami stand by módba áll néha napján, naponta néha, mert sz. vram került bele. A modolható 6950-el meg számomra ugyanoda süllyedt az AMD, mint Nv az átnevezésével. Tudom, van akinél ez pozitívum, de nekem nagyon nem tetszik. A 6950 az legyen 6950 a 70-es meg tudjon annyival többet, amennyivel többet fizet érte az ember. Én akkor szoktam pénzt adni valamiért, ha kész termékről van szó, tehát ebben az esetben beteszem a gépbe és tökéletesen működik.
  • arty
    #67107
    jah, 1 év optimalizálás után is "biztos" rengeteg kihasználatlan tartalék lehet az 5xxx architekturában...

    gondolkodjatok már! :/
  • KranaZoli #67106
    Milyen hátrány van?! Ezt kifejtenéd bővebben is?!

    Az előbb csak kutyafuttában volt időm válaszolni. 5xxx széria megjelenésekor nagyon elhúzott az AMD. Akkor az AMD kártyái eladták Magukat. Sokan akik már a másik oldalon beleuntak az nV szerencsétlenkedésébe s pl. csak szimplán kíváncsiak voltak rá, hogy mi a rák is ez a DX11 alternatíva híján AMD kártyákba ruháztak be. AMD hozta ki a jó vasakat, viszont driver terén keggyetlen miket szerencsétlenkedtek. Olyan érzése volt az embernek, hogy nagy ívben kakilnak a szoftveres oldalra.

    Most viszont a 69xx már nincs ebben a helyzetben. Ha nem pakolják alá a 68xx; 69xx szériának az új és jobb driver-eket, akkor erről az oldalról fognak most ebbe beleunni és beruházni nV kártyába.

    Én így látom.
  • kifli
    #67105
    gtx570 helyett nemsokkal többért kapsz 6970-et, ami jobb nála, vagy olcsóbban egy unlockolható 6950, ami alapból sem sokkal lassabb nála.
  • Sharks
    #67104
    Nincs akkora AMD fölény? lol... nem hogy nincs, hanem hátrány van. Igaz, új technológiánál ez normális lehet, de itt inkább a driver miatt van szvsz.
  • KranaZoli #67103
    Ha nem is 100%-ban, de igazad van. 5xxx-re is ezzel a hotfix-el ugyanúgy funkcionál az MLAA; új AI; ill. Tessellation Controls.

    Teljesítményben viszont tuti, hogy az új szériák kamatoznak ezekből jobban.

    Tolniuk kell az új széria támogatását, mivel most nV is hozott ki jó karikat. (GTX 570)

    Én nem annyira a leszarást érzem ebben, sokkal inkább azt, hogy most nincs akkora AMD fölény, s ha még driver-ben sem rukkolnak elő újdonságokkal, nem tolják alá az új szériának a gyorsabb driver-eket, akkor vásárlóktól esnek el.

    Ettől függetlenül szerintem a régebbi kártyákra sem butaság felpakolni az új Cata-kat.
  • [HUN]FaTaL
    #67102
    Például a 10.12 épp rendberakta nálam az AA-t és 4xxx :) 11.1et nem rakom fel mert nincs semmi érdemi változás, akkor minek.
  • item
    #67101
    Úgy értettem,mármint az éppen aktuális WHQL driverre.
  • Blum
    #67100
    Á,én nem szarakodok ilyennel. Mindig felteszem az aktuális legújabbat,ami nem béta,meg ilyen patch. Gyorsulás már úgysem lesz,meg nem is várom el,hogy legyen..:)
  • item
    #67099
    Felrakhatod te is,az egy dolog,hogy kimondottan 68xx vagy 69xx egyedi javításokat tartalmaz. Gyorsulhatnak és javulhatnak az 5xxx-es kártyák is. A 4xxx meg a 3xxx-,meg már nem opció.
  • Blum
    #67098
    Régebbi szériák le vannak szarva. :D
    Jó,mondjuk én nem szólhatok semmit se a HD3xxx-el,de hogy még az 5xxx-eket is jóformán leszarják...
  • [HUN]FaTaL
    #67097
    És ez így is fog maradni. 5xxx-ekhez nem nagyon fognak már nyúlni, 4xxx-ekhez meg nem nyúlnak már régóta. :(
  • KranaZoli #67096
    Catalyst 11.1a béta: újítások, gyorsuló HD6000-esek

    "Az Nvidia a napokban dobja piacra GeForce GTX 560 Ti videokártyáját, amelyre az AMD az 1 GB-nyi fedélzeti memóriával ellátott Radeon HD 6900-asokkal és a „szénné tuningolt” Radeon HD 6870 „Turbo” modellekkel válaszol."

    "Az AMD tarsolyában az új termékek mellett egyéb újítás is van, ami tulajdonképpen nem más, mint egy béta verziós gyorsjavítás, amely a Radeon HD 6000-es sorozatú videokártyák teljesítményén hivatott javítani"

    Ez mi?!

    "A gyorsjavítás telepítésével a Radeon HD 6800-as vagy Radeon HD 6900-as sorozatú videokártyát tartalmazó rendszerek esetében bekapcsolt élsimítás mellett akár 35%-os teljesítménynövekedést is tapasztalhatunk majd"

    "A Catalyst 11.1a ezzel együtt egy új szolgáltatást is kínál: a felhasználók számára ettől a verziótól kezdve egyes, a tesszelláció teljesítményt befolyásoló beállítások is elérhetőek. A gyártó célja az, hogy a későbbiekben a tesszellációs beállításokat alkalmazásonként lehessen finomhangolni, sőt, a driver a későbbiekben egy külön profilt is tartalmaz majd minden egyes játékhoz, amely alapértelmezésben a gyártó által meghatározott optimális tesszellációs beállításokkal futtatja az adott szoftvert. "

    "AMD Radeon HD 6900-as és AMD Radeon HD 6800-as sorozat:

    * 3DMark Vantage: akár 7%-kal jobb eredmények.
    * 3DMark06:akár 3%-kal jobb eredmények.
    * Call of Duty Black Ops: 20% körüli gyorsulás négyszeres élsimítás alkalmazásakor és 35% körüli gyorsulás nyolcszoros élsimítás esetében.
    * Chronicles of Riddick Assault on Dark Athena: 20%-kal jobb SSAO teljesítmény.
    * Unigine Heaven: 10%-os OpenGL teljesítménynövekedés közepes tesszellációs terhelés alkalmazásakor, 30%-os gyorsulás normál módban és akár 100%-os gyorsulás extrém tesszellációs terheléskor.

    AMD Radeon HD 6800-as sorozat:

    * Aliens vs. Predators: akár 9% növekedés kétszeres élsimításnál és akár 20%-os gyorsulás négyszeres élsimítás esetén.
    * Batman Arkham Asylum: akár 4%-os gyorsulás.
    * Crysis Warhead: 2-4% közötti gyorsulás.
    * Metro 2033: esetenként akár 28%-os gyorsulás négyszeres élsimítás használatakor.

    AMD Radeon HD 6900-as sorozat:

    * Battleforge: akár 6%-os gyorsulás DirectX 11 módban."

    Ügyes, de pöttyet előtérbe helyezték a HD68xx; 69xx kártyákat.
  • KranaZoli #67095
    A Morfológiai szűréshez tegyél pipát.

  • Nightt
    #67094
    Olyan lapra, ami 2 vga-t tud kezelni, arra csak 2 vga-t tudsz rapakolni es osszekotni ertelemszeruen... 2 vga nem lesz ketszer gyorsabb, jobban jarsz, ha eladod es inkabb veszel egy ujjabb darabot. 4850-elhez mar jo aron hozza lehet jutni.
  • balint1111
    #67093


    Mit állítssak be a jobb élsímítás érdekében Battlefield Bad Company 2-őhöz?
  • alcotb
    #67092
    ez a crossfirex dolog hogy működik?csak össezkötöm a 4 karit egy olyan alaplapon amire rálehet pakolni 2vga-t és késsz.meg is van a 2x erősebb vidikari vagy mi?esetleg tudtok segíteni hogy hol tudnék még1 olyan karit venni mint az enyém?
  • Solten
    #67091
    Mélyhűtött Radeonok pezsdítik fel a piacot


  • baca01
    #67090
    Sapphire HD 3650 512mb AGP karit VisionTek HD 2600 XT-nek ismeri fel a Win7 a legújabb, 10.12 AGP hotfixes catalysttal telepítve. Régebbi driverekkel is ez a gond. Fórumokat olvasgatva sokaknak van ilyen probléma, állítólag a működést nem befolyásolja, csak a driverben van valami címezés elkúrva. :P
  • Solten
    #67089
    HIS Radeon HD 6850 IceQ X



  • Solten
    #67088
    Jobbulast a kicsinek!

    Radeon HD Series Baba topik...
  • pxxl
    #67087
    nájsz!
    már hekkerkedik

    ma voltunk kórházban, és vízsérvünk van :( apró, de figyelni kell. reméljük felszívódik, és nem kell műteni
  • Solten
    #67086
    Ja, amugy meg lehet szokni, es szvsz minden elektromos csatlakozonak ilyennek kellene lennie... Aramutes ezzel muveszet... Vagy darwin dij. Minden konnektoron van kapcsolo, tudod aramtalanitani, van bennuk biztositek, minden elektromos kutyu csatlakozojanak vegeben van biztositek.. Szoval agyon van biztositva.
  • alcotb
    #67085
    viszont asszony örül ha főz :)
  • kifli
    #67084
    drága, mindig vennem kell egy csomó hagymát :D
  • KranaZoli #67083
    Tiszta Baba-Papa Klub lett itt wazze.


    Új Cata-ban hogyan lehet profilokat létrehozni?! Én azt hittem az Előbeállítások cím alatt, de ott nincs olyan, hogy milyen 3D-os opciókat társítok hozzá.
  • Solten
    #67082
  • KranaZoli #67081
    Újraindítás után meglett az AMD Optimized Tessellation opció is. :)
  • alcotb
    #67080
    vagy összevágsz egy fej hagymát, és magad elé teszed...