90029
  • KranaZoli #67599
    Ez most tök elnagyolt válasz. Vmi olyasmi, mint MSAA-nál a Narrow tent + Wide tent élmosás. A szó szoros értelmében mos, ahogya látod. Összehasonlítja a pixel-et egymás "mellett" és elmossa az átmenetet, így megszüntetvén a recéket. De mos mindent, nem csak a recéket. Ha a game-ben nincs AA, akkor lehet próbálkozni vele. Ha van MLAA (pl.: AVP; Metro 2033) akkor viszont jónak illene lennie. Persze nem tudom, hogy ehhez ezekben a game-ekben miket kell ehhez állítani. Ezekben próbáltad?!

    Notice: Igen, zabálja a GPU-t. Ez van.
  • [HUN]FaTaL
    #67598
    Olyan játékokra van kitalálva, amiben nincs AA.
  • Magnum PI
    #67597
    Nem vagyok biztos benne de talán az a posprocess AA. Azaz utólag megy rá a képre és tünteti el az éleket. Előnye hogy engine független bármilyen játékra bekapcsolhatod és talán gyorsabbnak is kéne lennie viszont egy kicsit csúnyább. Arra vigyázz, hogy ha a játékban van egy 4x AA akkor ez még pluszban lehet rámegy, de nem tudom pontosan
  • kifli
    #67596
    szerintem szemüvegeseknek lett kitalálva, és ők szemüveg nélkül jónak látják így a képet
  • w77d
    #67595
    ez a morfológiai szűrés mit csinál? ha bekapcsolom vesztek egy jó nagy adag fps-t viszont cserébe csúnyább is lesz a játékban az összkép.. valahogy elmossa az egészet, így olyan mintha szar lenne az ember látása...
  • rage
    #67594
    A 10.10 driver óta nálam mindegyik azt csinálja, hogy a Windows indulásakor és leállításakor vízszintesen rángat a kép.
    Mintha próbálná a képet centerezni, vagy nem tudom.
    A jelenség több fórum alapján ismert, így azoktól kérdezném akik hasonlót tapasztaltak, hogy a 11.1a hotfix driver javítja-e ezt a problémát ?
  • morcosqtya
    #67593
    Köszönöm, akkor nincs para a 45 C miatt. :))
    Holnap terhelem majd kicsit CS-vel... meglátjuk megy-e 70 fok fölé.

    Kollégám mivel nem nagy passziánsz őrült, inkább UT3, CS, COD, gondolom hangos a gépe inkább..
    Bár Revoltec 12-es fan helyett én is áttértem a Noctuára.
    Halkabb, komolyabb, megbízhatóbb, gumi rögzítésű.

    Procira meg majd megy egy nagyobb hűtő, mert ez a gyári igen silánynak tűnik nekem - laikus szemmel persze..
    10e körül igen meggyőzőeket láttam már.

    Ezek szerint a folyadékhűtésű cooler-ekről nagyrészt jó véleménnyel vagytok...
  • [HUN]FaTaL
    #67592
    win7
  • RYO21
    #67591
    Na megint sikerült elcsesznem a Windows 7-emet. Szerintetek XP-t tegyek fel, vagy Windows 7-et? (nincs valami überbrutál gépem)
  • repvez
    #67590
    a kérdésem a következö lenne, bár nem biztos hogy jo helyen kérdezem.
    Most nézegetem az alaplapokat és szinte mindegyiken van már VGA intergrálva a belépőszinten is és találtam egy ilyet:
    alaplap
    És a következő érdekelne ha egy ilyen lapba beteszek egy 4850es VGA-t akkor azt alapbol tudom crossfire-be hajtani?ÉS ha nem használok gépigényes alkalmazást akkor az erösebb VGA lekapcsol addig?A monitorcsatlakozást melyiken kell kivezetni?
    Hol lehet listát vagy tesztet olvasni az alaplapi VGA-k neveiröl ill eröviszonyukrol nem vagyok azokkal teljesen képbe.
    Mi a helyzet a CPU-kba épitett GPU megoldásokrol az is beszámit a VGA-k teljesitméynyébe?
    Vayg hogy müködnek ezek az öszvér megoldások ?
  • lo9in
    #67589
    győri vagyok , panel 7. emeletén megéreztem , enyhén dülöngéltem a gép előtt ülve
  • balint1111
    #67588
    Nagyon OFF:#67543
    Közeledik a világvége:Földrengés
  • [HUN]FaTaL
    #67587
    Minden teljesen ugyanaz, más neve lett és bekerültek natív 64bites tesztek, ennyi a különbség.
  • pointer4
    #67586
    Hát nekem, a gyári hűtős MSI 8800gtx kezdte 45°-ról és ment nyáron játék közben 95°-ig lazán.
    Illetve a Giga 5870 ugyan így 45°-ról indulva 98°-ig is nyáron, ez is gyári ref hűtős.
    Azért raktam rájuk vízhűtést, valszeg ezért bírnak ki több évet talán nálam, ugye sok tönkrementről hallani.
    Az elektronika nem szereti a hőingadozást. De azért mégis csak használni vettük őket, 70°-ig jók ezek.
    Akinél 30°-felé nem megy semminek a hőmérséklete, az nem bír aludni mellette, vagy passziánsznál komolyabb programot sosem futtathat :D
  • morcosqtya
    #67585
    Még egy kérdés:

    Terheletlenül (2 böngésző, és kb 3-4 másik program) milyen hőmérsekleten kellene mennie a kártyának?
    Terhelve (CS Source, különböző FPS-ek stb) mi a várható de még normális hőfok?

    Előző kártyám egy matuzsálem GeForce 8600GT volt. Terheletlenül rögvest boot után 40 fokkal startolt 10 percen belül felment 48-50-re és ott is maradt.
    Terhelve (3 óra CS Source) a hőfok 88 fok volt, ami számomra félelmetes, szerintem ez már az elfüstölési határ lehet annál...
    Passzív hűtős, tehát vagy a gáz mászott el vagy a paszta száradt szét (azt lehet pótolni).

    HD 6850 OC esetén már indításkor 45 fok körül van. Ez normális?
    Terhelve még nem próbáltam, nem volt időm. (Tegnap éjszaka óta van meg a kártya)

    Mik az elvárt normális egészséges hőfokok?

    (Hardver-őrült ismerősöm szerint a 30 fok már "sok", minden 21-28 fokon megy nála... (terhelve se megy 40 fölé) mondjuk embertelen hűtőket is használ)
  • MR ME
    #67584
    kinézetre is ugyanúgy néz ki, csak más néven fut kb ennyi
  • KranaZoli #67583
    Írja ABU, hogy lesz csak más implementáció. Ez nem tudom mit jelent pontosan, talán más algoritmus. Az MLAA nagyon eszi a VGA-t, ha nincs rá felkészítve a game. Gondolom, látatlanba, hogy a HD57xx szériánál túl nagy teljesítmény romlással járna a jelenlegi algoritmus. De passz. Nyugi, lesz azért. :)

    W77D

    Cata-ban a Játék profilban van-é Morfológiai szűrés az élsiminél; AI-nál felület optimalizálás; ill. AMD Optimized Tessellation Control opciók. Erre gondoltam.

    Nem tudom, hogy ezek a 11.1-ben 69xx és 68xx-nél alapból benne vannak-é, vagy hotfix-es driver kell hozzájuk.

    Ha van, akkor van-e gyakorlati hasznuk is! Úgy tudom, hogy mind AVP mind Metro 2033 támogatja az MLAA-t; az AMD Optimized Tessellation meg csak pluszt jelenthet. Bár ehhez azt írják, hogy majd lesznek a game-khez külön AMD-s profilok, de talán azok nélkül is múkodik. :)

    Ezekre gondolok:





    5xxx-eknél ezekhez a 11.1a hotfix(ek) kellenek.
  • pointer4
    #67582
    Ajjaj, remélem a billentyűzet LCD monitor opció megmaradt.
  • kifli
    #67581
    játékokhoz profilt rendelni szerintem csak ati tray tools tud. Bár nem nézegettem már jó ideje ccc-t :D
  • morcosqtya
    #67580
    Nem probléma.
    Everest kirúgva, Aida64 felvéve... :)
  • Solten
    #67579
    Az Everest-et mar nem fejlesztik tovabb -> AIDA 64 neven el tovabb a projekt.
  • morcosqtya
    #67578
    Ha BIOS-ban 33%-ra állítom (minden bootolásra vonatkozóan) a fan speed-et, akkor csak CCC profillal megoldható az, hogy pl. Steam indításakor a fordulatszám felmenjen 80-90%-ra? Azaz Steam indítás előtt manuálisan (vagy hotkey-el) kellene aktiválnom egy Catalyst profilt?

    Automatikus alkalmazás-érzékelés létezik? Azaz egy konkrét program indulásakor aktiválható automatikusan egy profil?
  • pointer4
    #67577
    Szerintem lassúak a fiúk az everest-nél, nekem semmilyen fordulatot sem lát most, se hőmérsékletet a p67 lapon.
    Majd jön az új...
  • morcosqtya
    #67576
    Na az Aida legalább már észreveszi...
    Köszönöm!
  • morcosqtya
    #67575
    Gigabyte GV-R685OC HD 6850
  • kifli
    #67574
    Lehet vak vagyok, vagy csak kibaszott lusta, de milyen vga-ról van szó?
  • [HUN]FaTaL
    #67573
    Akkor lehet, hogy nincs szenzor a kártyádon. De egyébként az AIDA64 az everest utódja úgyhogy én azt próbálnám. :)
  • morcosqtya
    #67572
    hát már a harmadik everest ami szart se lát... :(((
  • MR ME
    #67571
    1. megérett a meggy
    2. csipke bokor vessző
    3. te vagy az én párom
  • [HUN]FaTaL
    #67570
    1.) Csak BIOSból
    2.)Fraps vagy Ati Tray Tools
    3.)Everest, AIDA vagy Ati Tray Tools
  • morcosqtya
    #67569
    1. van erre valami megoldás?
    3. az új sem látja (5.50 b22.53 Trial)
  • Zoli007
    #67568
    1. Bootoláskor még nem aktív a CCC, úgyhogy nem is lesz korlátozva a fordulatszám.
    2. Fraps
    3. Rakd újra az Everestet vagy az Aidát.
  • morcosqtya
    #67567
    Sziasztok!

    1.)
    Nem találtam (még) megoldást arra, hogy Catalyst CC - ATI Overdrive-al beállított 45-50%-os ventilátor-sebességet "megjegyezze" azaz boot-olásnál ne rögtön 100%-on pörögjenek a ventilátorok. Profilokban kellene valamit mókolni??

    2.)
    Másik: FPS-t mivel a legegyszerűbb és leggyorsabb mérni (játékon belül bal sarokba kiírja a FRAPS ha jól rémlik)??
    Igazából nem kívánok ezzel behatóbban foglalkozni, 2-3 x le szeretném mérni és annyi. Nem akarok ehhez mindenféle okos programokat felrakni és órákig állítgatni stb.. mert annyira nem érdekel.

    3.)
    Tálca értesítési területére szeretném megjeleníteni a gpu hőfokát (állandóan ott legyen), ami eddig ment is everest ultimate-el, de kártyacsere után nem érzékeli a gpu-t és egyáltalán a kártyát sem!
    A fentiek miatt az érzékelőnél sem jelenik meg semmilyen info a kártyáról.
  • MR ME
    #67566
    vedd vissza a húzást, és ha akkor rendbejön akkor meg is van a válasz a kérdésre, fene tudja am, elvileg 3dben is kéne h csinálja, de sok érdekességet láttam már :D
  • berczely
    #67565
    De akkor játék közben nem kéne meghalnia vagy valamilyen képi rendellenességnek előjönnie?
  • pointer4
    #67564
    Nem tudom most hogy van, de régen külön lehetett húzni a 3D-s meg a 2D-s órajelet.
    Minden esetre, lehet érdemes lenne a húzást kikapcsolnod, amíg nem játszol.
  • MR ME
    #67563
    túlhúztad esetleg? :D
  • berczely
    #67562
    Sziasztok!

    Rég jártam erre mostanában már nem foglalkozom annyira a videókártyákkal, sőt egyáltalán a géppel sem!
    Ma leültem játszani a Dead Space 2-vel és MW2-t is szoktam tolni, de ez mellékes...
    Húztam az órajelét az alaplapi kártyámnak. Alapból 500MHz na ezt én 900MHz-re felhúztam. Jobban is mennek így a játékok lett kb +10 FPS-em. Viszont ha csak netezek, böngészek akkor vibrál, furcsán ugrál a kép! Mintha nem találná el rendesen a 60Hz-es képfrissítést! Behomályosodik a webes szöveg ahogy mozgatom az egeret. Nem tudom hogy magyarázzam el jobban. Mitől lehet ez az anomália? 3D-ben, játékkor tök jól megy minden 2D-ben az asztalon meg zizeg, vibrál a kép!
    Ez mitől lehet?
  • pointer4
    #67561
    Ja jó, hát 18+os nem lett az a rész. Igen, mutatni csak az elborulásig mutatták, aztán a kameramant kiküldték a szobából :D
  • w77d
    #67560
    a legújabb 11.1-es drivert raktam fel úgy ahogy van...Tesselation verzsön?? hábammeg még új vagyok dx11 fronton.. csak felpakoltam a legújabb drivert meg a vista dx11 frissítést és a gamen belül bekapcsolgattam a funkciókat..