90029
  • Sir Quno Jedi
    #67639
    kúva gyorsan kell nyomogatni és kész...
  • pxxl
    #67638
    ja, am van topikja...
  • MR ME
    #67637
    ja
  • Kontrakcio
    #67636
    szevasztok! srácok, dead space 2 -ben állandóan meghalok a metrós résznél mikor ugrani kell a vagonba, ugye, kapaszkodom, ott E kéne nyomni, de nyomogatom meg folyamatosan nyomva tartom de igy is ugy is leesem :S

    béna vagyok?
  • IMYke2.0.0.0
    #67635
    Értem - akkor bizony, tényleg ki kell pengetned a 20+ ezer Forintot érte, majd.
  • Solt
    #67634
    Igen-igen... csak, ha már váltok, akkor egy moduláris 600W-s kéne a biztonság, és a jövő miatt! :) Az meg ugye 25-28 ezer... szóval megy az agyalás...

    @67632: Ha már veszek, akkor moduláris kell... elég kevés plusz kiegészítőm van, és agyfaszt kapok a kábelrengetegtől... :)

    @67633: Na igen... és akkor még az új monitort ( dell u2311h ) és a 120GB-s ssd-t nem is számoltam! :D Inkább kurváznék... én marha... :D
  • IMYke2.0.0.0
    #67633
    Ennyiből kihozok egy erős középkategóriás PC-t :)
  • IMYke2.0.0.0
    #67632
    Corsair CX600W - 600 W, 17400 Ft
  • Solt
    #67631
    Ez a szimulátorozás önmagában "pénzkidobás"... pontosabban inkább úgy mondanám drága hobbi! :S G940: 75000.-Ft, G25: 55000.-Ft, TrackIr: 35000.-Ft... ez csak az elmúlt 3 év nagyobb kiadása kizárólag a szimulátorok miatt... :S
  • IMYke2.0.0.0
    #67630
    Igen, tudom - illusztrálni akartam azt, amit korábban írtam: "Elég lehet, de én túlbiztosítanám (ahogy tettem mindig is), és minimum 450-est vennék hozzá."

    Manapság 400 W nem elég.
  • IMYke2.0.0.0
    #67629
    S akkor én mit mondjak? :)
    A "Fallout 3" és a "Titan Quest: Immortal Throne" alatt is érzem, hogy erősebb VGA kellene. (Optimális az lenne, ha egy erős 4 magos társaságában)

    Fallout 3-nál mindent (tényleg mindent) maxra állítottam, és FHD-ban játszom (otthon): a hatalmas játéktér (Wasteland) mellett érzem, hogy lehetne gyorsabb is.
    TQ:IT esetében pedig sehol máshol nem akad, csak akkor, amikor a teleport animáció elindul, meg van egy terület, ahol sok millió kis tűz ég.

    De, ahogy írtam, tudom hogy értelmetlen lenne még nekem is váltani: nincs még a piacon olyan játék ami miatt megtenném.
    A repülőgép- és harci szimulátorok rajongóit meg tudom érteni [miközben pénzkidobásnak tartom a drága hardver vásárlását 2 program miatt].
  • Solt
    #67628
    Ezt ismerem, de a mostani kártyákra már nem nagyon igaz... főleg, ha szeretnék 6970-t varázsolni a 6950-ből. (amíg még kapható ilyen)

    Húzott Q9550 + @6970-nek már tuti, hogy nem elég a 400W-s táp... PH tesztben metro alatt 400W-t környékét mértek vele!
  • Solt
    #67627
    Igen, csak amikkel játszom, azok a GTX460-l pont határesetek full hd-ben szűrőkkel...

    Egyébként én is a ház felé hajlok, de egyelőre még nem jutottam dűlőre...
  • IMYke2.0.0.0
    #67626
    Prohardver.hu - Mire elég 400 Watt?

    "Értékelés

    Tehát akkor egy jó minőségű 400 wattos táp elég mindenhez? Lényegében igen, bár a teljesen korrekt válasz az, hogy majdnem mindenhez. Ha valaki nem használ abszolút csúcskategóriás GPU-t, akkor még komoly négymagos processzorral ellátott gépbe sem kell 400 wattnál nagyobb táp. A Chieftec modellje megmutatta, hogy az ágak elosztásában viszont probléma lehet már olyan grafikus kártyáknál is, melyek teljesítménye jelenleg a felső-középkategóriába sorolható. Ha ilyen esetbe futunk bele – játék közben lekapcsol a gép – akkor tápcsere előtt érdemes átvariálni a csatlakozókat. Nem vizsgáltuk meg azt a viszonylag gyakori esetet, amikor több merevlemez kapcsolódik a géphez. Nem, mert a mai winchestereknek a számítógép bekapcsolásakor jelentkező pillanatnyi maximális fogyasztása 10 watt körüli, amikor pedig már felpörögtek, ennél lényegesen kevesebb az igényük."

    Tesztalanyok:
    Chieftec GPS-400AA-101A
    Cooler Master eXtreme Power 400
    Enermax Cyclops 405
    FSP ATX-400PNF
  • IMYke2.0.0.0
    #67625
    Én a VGA-vásárlást most nem erőltetném. Te is tudod: a felgyorsult termékciklus miatt, gyakorlatilag 3 hónap alatt az új VGA árának negyedét el is buktad, mert jön a következő erősebb VGA évvégén.
    A GTX460-al el tudsz lenni még egy ideig.
    A PC-ház vásárlásra már költenék (egy jó alap a legfontosabb), ahogy a tápegységre is.
  • Jakuza001
    #67624
    Nincs semmi gond a kartyaval, valoszinusitem, hogy a gyari huto van rajta es azok tervezese eleg gagyi.
    egy ido utan felszivnak rengeteg port ami osszeall es lerakodik a venti legcsatornajaban es elallja a levego utjat.

    Szepen vedd le a hutot es levegovel fujasd ki, esetleg lehet, hogy le kell szedned, hogy ki tudd rendesen tisztitani, ilyenkor ha mar megtetted mehet az uj paszta is a GPU magra.

    Ha nem segit es es viszonylag nem draga hutot akarsz, akkor arra a tipusra javaslom a ARCTIC COOLING Accelero S1 Rev. 2-t.

    Felcsatolsz ra +2 12 vagy 8 cm-es ventrit, akkor 50 fole sem nagyon megy terhelten a VGA hofoka.
    amugy lehet hozza venni kulon Turbo Modul-t is 2500 penzert is amin van ket kisebb ventri, de a 12cm-es hutot jobb megoldasnak hiszem.

    Amugy pedig szerintem eleg lesz az is, ha kitisztitod az original ventrit, hogy a helyzet normalizalodjon.
  • Solt
    #67623
    Na igen... csak már hetek ( hónapok óta ) nyűglődöm! :D Lenne max 30-40ezrem egy kis gépfejlesztésre... viszont a 400W-s FSP BS2, már határeset... ráadásul a házikóm is cserére szorul, mert nem az a szellős, helyben gazdag típus...

    Na most egy rendes táp, amivel a következő 3-5 évben nem kell foglalkoznom, 25-30 ezer. Egy rendes kuckó, ami jól szellőzik, és hely is van benne bőven, hogy ezzel se kelljen a következő 3-5 évben foglalkoznom, szintén 30 ezer környéke.

    Viszont, ha 40 ezer környékén el tudnám adni a gtx460-m, akkor tudnék venni egy HD6950-t... viszont, ha ennek meg kevés a 400W-s táp, akkor befonom a szemöldököm! :D

    Nagy dilemma, hogy honnan kezdjek a dologba... :D
  • Jakuza001
    #67622
    Minosegi tapnal eleg, de ha mar minosegi tapot 400-as veszel, akkor ott mar nem szamit a 1-2k plussz, amiert az adott tipusbol egy nagyobbat 500-550 koruli tapot kaphatsz.
  • IMYke2.0.0.0
    #67621
    Elég lehet, de én túlbiztosítanám (ahogy tettem mindig is), és minimum 450-est vennék hozzá.
  • Solt
    #67620
    Urak!

    A 6950-nek elég lehet egy 400W-s táp? ( minőségi )
  • setuh
    #67619
    Az arnyekolas nekem is oan es masik gepen is amiben nvidia van,a masikat nem tudom...
  • w77d
    #67618
    érdemes leszerelnia hűtőt és úgy alaposan kitisztítani.. el nem tudod képzelni mennyi szar van benne még akkor is ha kívülről tisztának látszik.. és amikor levettem anno a 4870x2-esem gyári hűtőjét ami két évig csak külsőleg volt tisztítva azt hittem rosszul látok :D
  • repvez
    #67617
    azon már túlvagyok :(
  • [HUN]FaTaL
    #67616
    Fújd ki a port belőle.
  • repvez
    #67615
    több mint 2 éves a kártya sapphir 4850-es.
    eddig az elözö években még nyáron sem volt vele probléma, nerm tudom mi lett vele.Az ujrapasztázás menynit jelentene ha cserélem?
  • kifli
    #67614
    külön progival lehet flashelni, ha szerencséd van abbol kaptál, amiben feloldhatóak a shaderk, és akkor elvileg tényleg 6970 lesz belőle húzás után.
  • Kontrakcio
    #67613
    Hát, hogy őszinte legyek, fingom sincs, én kb annyit tudok mint ami a tesztek mutatnak, h ha huzom akkor kapok egy teljse értékü 6970-et, de még nem probáltam. Amugy, hülye kérdés de hogy is müxik egy a dual biosos téma? van egy pöcök az oldalán 2 állással, az alap a gyártó a veled szemben lévő jobb állású, meg a bal ami a felhasználó konfigurálja? és mivel lehet, ugyan ugy CCC-ban?
  • KranaZoli #67612
    Milyen a VGA?! Jól szellőző kuckó.
  • pointer4
    #67611
    Hűtő csere nélkül?
    Nagyobb térfogatú levegőt kell megmozgatni a bordák között, vagy hidegebb legyen a közeg amivel érintkezik.
    Egyszerű ez elméletben.
    Gyakorlatban meg hűtőt cserélni egyszerű.

    Ha 1 évnél régebbi a kari, esetleg újrapasztázás segíthet. De levenni le kell a kártyáról akkor is.
  • repvez
    #67610
    valaki tud valami megoldást hogyan lehet jobban levenni a höfokot a VGA-rol plusz hütö vétele nélkül
    ezt az alábbi tesztet egy 10 perces ARMA2 alatt csináltam
    Höfokok és venti fordulat.
  • w77d
    #67609
    egy ilyen 6950 mennyivel tud kevesebbet, mint az én 6970-em?
  • fery02
    #67608
    Itt van nekem most ez a TR: Underworld nevezetű játék és grafikai problémám van vele. Larán az árnyékolás ilyen, recésen, töredezetten (néhol durván) néz ki, néha elég érdekes látványt produkálva.





    Néha mintha borostája lenne :)


    Ez pedig egy durvábbik pillanat



    A játék amúgy "csontmax" graf beállításokon fut, patchelve (igaz, NO-DVD crackkel, mert nincs kedvem rakosgatni az eredeti lemezt).

    Én driver hibára tippelek, mert emlékszem innen sg-ről volt még valakinek hasonló grafikai baja GTA IV-vel is, csak ott az épületeken látszódtak ilyesmi effektek és neki az újabb driverekkel mindegyikkel produkálta a játék a jelenséget, csakis egyetlen egy régebbi driverrel nem.
    ÉN ugyan nem fogok kísérletezgetni, annyit nem ér meg az egész, hogy most elkezdjek szórakozni régebbi driverekkel, csak gondoltam megemlítem itt a topikban. :)
  • KranaZoli #67607


    Van még 2GB-os 6950?!?!?! Nekem is, nekem is, nekem is. :D
  • arty
    #67606
    intel, ms meg a mobil :DDD
  • Kontrakcio
    #67605
    Majd kérhetnék egy változtatást? egy Sapphire 6950 2Gb boldog új tulaja lettem :)
  • Kontrakcio
    #67604
    köszi a választ!
  • KranaZoli #67603
    Új Radeonok a HIS-től



  • KranaZoli #67602
    Cata 11.1; de jobb választás a 11.1a hotfix.
  • lo9in
    #67601
    10.10
  • Kontrakcio
    #67600
    Halistok. 6950-re miylen drivert ajánlotok?