90029
  • grebber
    #87829
    Ne belőlem indulj ki én egy külön faj vagyok. Nem tervezek én időre semmit.
    Ami lesz következőnek az is lehet kihúz majd 5 évet. De lehet jövőre már cserélném a VGA-t. Majd a játékok eldöntik.
    De előbb az új legyen már meg.
  • Rita79
    #87828
    "Mindenki olyan VGA-t vesz mindig ami számára aktuálisan a legmegfelelőbb."
    Ezt azért te se gondolod komolyan, amikor alapból 3 évre tervezel hardvert vásárolni mostanság. De egyébként én is min. 1,5-2 évre veszek kártyát.
  • grebber
    #87827
    Ez az egy szinten van dolog mélységes hülyeség.
    Vannak amd supported game-ek meg vannak nv supported game-ek.
    Ha én az nvidia félékkel tolom legtöbbször sok sok órák akkor senkit nem érdekel hogy a 290X az amd-s cuccban egy szinten van a 980-al miközben ott amikkel tolnám jócskán ellép a 980.
    Mindenki olyan VGA-t vesz mindig ami számára aktuálisan a legmegfelelőbb.
    DX12 még odébb van ,majd ha lesznek kézzel fogható játékok , akkor lehet majd arcozni, de félő lesz hogy ez el fog maradni....

  • Maala
    #87826
    Aki meg anno 2013 október-novemberében megvette a 290x-et (az 550 USD/Euro-ért jött ki amúgy), és esetleg várt a Nanoig (átlépve a Fury-kat, 390-eket), az meg megint jól jár. DX11-re van egy 980 szintű kártyája, DX12 elterjedésével meg egy annál is jobb lesz, pedig ez csak 1-2 év múlva jön el. És egyszeri nekifutásra, ellentétben az NVidiával.

    Szemesnek áll a világ, mindig is így volt, lesz. Én is felkaptam a Nanora a fejemet a nyári AMD show alatt, mert az tűnt az egyetlen valódi innovációnak.

    Az már csak hab a tortán, hogy az előzetes tesztekben még a 2013-as 290x is a 980 szintjén teljesít DX12 alatt. (Pontosabban kicsit a 980 Ti szintje alatt van)

    De tény, hogy nem sok ilyen ember lehet, köztük pl. én sem. De eléggé elgondolkodtató "ez az út" is.
  • Solt
    #87825
    Te miről beszélsz egyébként? :)
  • arty
    #87824
    aki 700as kártyát vesz, az szerintem minden félévben lecseréli ígyisúgyis
  • Maala
    #87823
    Már miért lennének súlyos gondok az árazásával? GTX 980 sebessége, cserébe nem kell Pascalra cserélni majd, mert faszán viszi a DX 12-t is. 980-at veszel 550-ért, egy év múlva meg eladod 450-ért, majd veszel Pascalt ugyanúgy 700-ért. Akkor melyik is kerül többe?

    Csak talán át kellene gondolni, hogy mire használod, és mennyi ideig. Egy hosszútávú befektetés vs 2 rövidtávú.

    De valószínűleg tényleg a felhasználók 0,1%-át célozták meg, azokét, akik képesek előre gondolkodni, és nem szarnak az árra ekkora összegek esetén sem.
  • Solt
    #87822
    Súlyos gondok vannak az árazással. Giga G1 980 157K. Ugyanez a 390X esetén 135K, viszont gyengébb hűtés, voltage lock. Nem igazán értem miért a melegebb 390X-re került a két ventis hűtés. :( Garancia, hűtés szempontjából csak az MSI 390X jöhet szóba, az meg 154K! A Nano árazása meg teljes rejtély számomra. Megcélozták a felhasználói bázis 0.1 százalékát.

    Mintha a privatizációt látnám a kilencvenes években... Teljesen olyan érzésem van, mintha szándékosan rontanák a helyzetüket.
  • arty
    #87821
    jó lett a nano, 980at megfogja...

    csakhogy míg a nano 650-700 EUR, addig 980at már 550ért is lehet venni ........... és szerintem jelentősen ócsóbban a nano aligha gyártható
  • zoltang
    #87820
    Die schnellste kleine Grafikkarte für Mini-ITX
  • alyr2
    #87819
    egész jó lett
  • grebber
    #87818
    AMD Radeon R9 NANO review Guru 3D
  • szaboz80
    #87817
    Köszi nektek!
  • Blum
    #87816
    http://support.amd.com/en-us/download
  • alyr2
    #87815
    amd.com ? :D
  • szaboz80
    #87814
    Egy kis segítséget kérek:
    tegnap tapasztaltam, hogy az ASUS HD7790 2GB típusú kártyámnak már igen csak régi a drivere. Ami illesztőt találtam, az 2013-as. Tudtok nekem tanácsot, linket adni, hogy honnan (megbízható!!!) szedjem le a drivert és frissítsek? Minden segítő szándékért hálás köszönet előre is!
  • Solten
    #87813
    Vélemény: van aszinkron compute a Maxwellen?
  • arty
    #87812
    akkor érthető, noha nem ismerjük a részleteket :)
  • Solt
    #87811
    NDA-t szegtek állítólag.
  • broman191
    #87810
    Ez a vége, ha őszinték mernek lenni...
  • Jim Morrison
    #87809
    egy ilyen kártya már adna okot, hogy mini itx gépet építsek :) csak az ár ugye... :)
  • arty
    #87808
    lehet nem írtak korábban elég kedvesen a vörösekről :P
  • broman191
    #87807
    Legalább ők kaptak, a TPU-ra és ismerőseikre tesznek magasról...
  • grebber
    #87806
    Hátha valaki az érdeklődést legkisebb jelét is mutatja a Nano felé:

    AMD Radeon R9 Nano In Da House (in-house photos)
  • arty
    #87805
    +1
  • Solt
    #87804
    Ez sima Fury, nem az X! Iponban napok óta 191K az Asus Strix, 3 év garanciával.

    De ez még mindig sok... a Giga G1 GTX980Ti 215K! Ehhez képest a Fury X max 190K-t érne.
  • grebber
    #87803
    Fury X 190k
  • zoltang
    #87802
    Ma este 21 órától, 2 órás bemutatót ad az AMD a Nano-ról. (Twitch.tv)

    Radeon R9 Nano: AMD mit Livestream ab 21 Uhr, Nano hinter Banane versteckt
  • Maala
    #87801
    Azért egy casualnek fix 30 SC2, 60 LoL, vagy 60 CS:GO nem rossz. Bár tény, hogy ez csak 1080p. Meh.

    Hehe, Kaveri, csak először a Godaveri-t írtam, aztán nem javítottam ki. :D
  • broman191
    #87800
    Ha a számok tegyük fel adottak is, de egy monitor mellé nem ártana, mert ugyan minek is a 4K downsampling mondjuk 1080p-re egy casual játéknál...és akkor valószínűleg annyiért fog a casual gamer monitort venni, mint amennyibe az egész gépe került, vagy többért...

    ui.: Ahogy elnézem a 'Kaveri' refresh a 'Godavari, számomra annyira nem meggyőző:



    Másik: Talán a GTX 950-nél hintették a 4K MOBA port ha jól rémlik - MOBA Gaming Performance – Is The NVIDIA GeForce GTX 950 Worth It?

    "exclusively MOBA gamers including myself won’t find a compelling reason to upgrade their hardware for 2…4…maybe even 6 years down the line." - ...és nem csak dGPU-ra értette.
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2015.09.03. 18:22:55
  • Maala
    #87799
    Azért csekkolj rá a Kadaveri (ugye az a neve, vagy már Godaveri az APUkirály AMDnél?) meg a Broadwellek 4K MOBA/CS:GO fps-számaira, meglepődsz.

    És szerintem több értelme van egy high end IGP/APU-nak, mint egy R5, R7 videókártyának, vagy GT-s megfelelőjének.
  • broman191
    #87798
    Én is megnézném, biztosan az jönne ki, hogy egyre jobban kiváltható és furcsán néznék rá, mivel tőlem távol áll az a fajta casual gaming így számomra a jelenlegi IGP/APU felhozatallal nem kérdéses a kiválthatóság, mivel egyértelműen nem a válasz és hosszú ideig így is lesz... :)

    ui.: Mindenesetre vicces, amikor a 4K, casual gaming és MOBA egy mondatban szerepel, talán valamelyik utóbbi nVidia kari startján beszéltek róla, hogy milyen szuper lesz rá és sokan válthatnak...o rly? Amikor egyelőre a 'hardcore' felé húzó réteg tetemes része is tesz a 4K-ra magasról, majd biztosan a MOBA-s meg CS-s casual gamer fog váltani... :D
  • Maala
    #87797
    Nem, dedikáltban csak kettő. De azért kíváncsi lennék egy olyan statisztikára, hogy játszott órákat tekintve mennyire tudná egy IGP/APU kiváltani a dedikált kártyákat. (Értsd: MOBAk, CS:Go, stb játszott órái vs valódi dGPU-t igénylő játékok játékórái)
  • broman191
    #87796
    Dedikáltban három? Én csak arra gondoltam... :)
  • Maala
    #87795
    Háromszereplős a piac már most is, miről beszélsz?
  • Palinko
    #87794
    ki jönne, az intel? az még drágább lenne mint az nvidia vagy az amd.
    egyébként a pc hardware ipar, hogy mennyire haldoklik, azt nem tudom, igazából a brand pc-k valóban visszaestek, ezt magyarázom azzal, hogy már pár éve is lehetett kapni olyan pc-t ami irodába megfelelő volt és nem kell lecserélni még nagyon sokáig. magasabb igényű cégek ha kicsik meg vagy összerakják mert úgy olcsóbb, ha meg nagyok könnyen lehet saját szerverparkkal végzik el a feladatot, vagy vesznek brand pc-t. otthonra sztem ha nem Apple elenyésző:



    sajna más infót hirtelen nem találtam. csak azt, hogy egyébként is a július, augusztus a legrosszabb lehet most hallottatok valami nyavajgós cikket, de aztán nézzétek meg mi történik:


    nem vágom hardware re ha keresek miért konzolokkal dobálódzik :D na de ha már témába hoztam oda is nagyon hasonló megoldások mennek mint a pc piacra nem beszélve a laptopomkról stb. igaz tablet, telefon vonalon az ARM ment nagyot de azért ott is megvoltak már hamar az intel/nvidia cuccok, az amd elég későn reagált, de már valami készülget.

    szumma, szerintem nem kéne haldokló iparnak tekinteni a hardware gyártást.
  • broman191
    #87793
    Nem kizárt, lehet ez a biznisz is olyan mint a politika, hogy legyen legalább 2 párt és akkor rögtön 'demokrácia' van...a hattérben meg együtt röhögnek az egész szemfényvesztésen. Marad az AMD még sokáig, vagy jön egy másik játékos, csak hogy ne legyen teljesen monopol a piac...
  • bardocz
    #87792
    50 év múlva meg majd kiderül, hogy az amd igazából az nvidia kezében van, és velük tesztelik az új technológiákat
  • Solten
    #87791
    Nem csoda hogy doglodik a PC piac.
  • grebber
    #87790
    Sajnos még sokáig el kell viselni,mer a nyomorult nintendoba is ezek házalták be magukat.