90029
  • kifli
    #67719
    Plusz ha gondoljátok, heti 2-3 alkalommal energizálhatok is, egy előre megbeszélt időpontban.
  • IMYke2.0.0.0
    #67718
    "Baba-Papa Egészséges életmód topik." - alcímbe kiírhatnánk, anamnézist és gyógymódot is adunk :)
  • KranaZoli #67717
    Alap, hogy keress másik dokit. Többet is ha kell. 190-es vérnyomás. Szerencsés vagy. Sokan nem a kórházba kerültek volna.

    Fatal: Az 10.000mg C-Vitamin azért tűnhet soknak, mert a köztudatban az van, hogy a Vitamin a Cetebe és a joghurt. A 10.000mg C-Vitamin betegségek; rosszullétek, stb... mellett az alsó adag.

    Olvass utána a vitamin; ásványi anyag; táplálkozás témának, de lehetőleg ne a blikk-et; story-t; TV-t vedd megbízható forrásnak.

    Blum: Hidd el, ilyen nem történik csak úgy! Egyelőre vigyáztak Rád odafennről, de ahogy kezdtem keress másik dokit. Ez már nagyon OFF; de a Saját egészségedért Te vagy a felelős. etc...

    PS:

    Baba-Papa Egészséges életmód topik.
  • strebacom
    #67716
    Vigyázz magadra, ne hajtsd túl magad,nekem pl. december 3.-a óta csak ugy hirtelen elöjött hogy sípol zúg a fejem, meg a fülem olyan 11khz körüli hangon, azóta minden vizsgálaton voltam és negatív eredményekkel, tömöm a vitaminokat, már rég óta, nem dohányzom, nem kávézom....stb..stb...és mégis elöjött és van a mai napig is...sokembernek van ez, de van aki beleörül ebbe a hangba amit mindig magaddal viszel....ez sem könnyü, de én túlteszem, tettem magam rajta.....
  • Blum
    #67715
    Lehet. Az mostmár soha nem derül ki.
  • Loál János #67714
    Az is lehet, hogy először lezuhant a vérnyomásod 70-re, és azért ájultál el, aztán meg kompenzált a szervezeted, és akkor mértek 190-et.
    A legjobb a 24 órás figyelés, abból derül ki 100%-ra, hogy mi a helyzet.
  • Loál János #67713
    1 dekát írt.
  • Blum
    #67712
    Ja,anyám kapott anno ilyen kütyüt,ami mérte napi 24órában a vérnyomást. Az rajta volt 48 órát.
    Vérnyomásmérő az akad itthon,de akkor megfogadom a tanácsod és gyakrabban mérem :)
  • arty
    #67711
    napi 3 mérés sz*rt se ér. mérjed óránként minimum, mondjuk... meg szoktak adni 24 órán át mérő/rögzítő cuccot is, hogy valami kép legyen már a szervezetedről. persze az állami egészségügyben ezek a gépek hiánycikkek, ergo hagynak "meghalni", legjobb ha veszel magadnak egy vérnyomásmérőt :(
  • Kontrakcio
    #67710
    köszi
  • IMYke2.0.0.0
    #67709
    Akkor érthető, hogy sportos ember vagy, és az is, hogy aggódsz. De, nem lesz azért akkora baj - ha a vérnyomásod stabil és méréskor a korodnak megfelelő, egészséges 120-128/80-90 környékére kerül, akkor nagy baj nincs.
  • Blum
    #67708
    Menj a faszba xDDD
    Amúgy ja,boxolok,előtte meg 8évet úsztam.
    Boxot azt durván 1 éve tolom.
  • pxxl
    #67707
    boxol vagy mi. (azt nemtom h cipőt a nagykörtúton, vagy ringben)
  • IMYke2.0.0.0
    #67706
    Az vagy?
  • pxxl
    #67705
    sztem max izzadni tudsz csak úgy mint egy sportoló
  • pxxl
    #67704
    tömbben veszed, és harapod mint a csokit
  • Blum
    #67703
    Hát öö...
  • IMYke2.0.0.0
    #67702
    Ez igaz. Esetünkben azért zártam ezt ki, mert Blum nem versenysportoló. :)
  • [HUN]FaTaL
    #67701
    Csak úgy mellékesen jegyzem meg, hogy a versenyszerű sport szívnagyobbodást okoz, szóval ott is van előzménye a dolognak.
  • IMYke2.0.0.0
    #67700
    Biztosan nem fogod feldobni a pacskert ilyen korán - lelkiismeretesen mérd a vérnyomásod, és tényleg figyelj oda, mit eszel-iszol! A kotroll-vizsgálaton majd többet fogsz tudni.
  • Blum
    #67699
    Reménykedem,hogy én nem dobom fel a pacskert csak így...:D
    Egy kicsit még azért jólenne élni XD
  • IMYke2.0.0.0
    #67698
    Írtam, hogy tök egészséges ember is meghalhat hirtelen halálban - direkt riogató Híradókban is hallhattál, láthattál ilyet: sportolók esnek össze a pályákon, akik előtte olyan egészséges értékeket produkáltak a vizsgálatokon, amiről mások csak álmodni mernek...
    Természetesen, nem a kokszoló sportolókra gondolok, hanem a valóban egészséges példákra.
  • Blum
    #67697
    Most azt mondták,hogy napjában 3X mérjem a vérnyomásom,írjam le egy papírra,aztán 1 hónap múlva jelentkezzek.
    Amúgy egy kicsit én is fosok,nagybátyám ugyanígy halt meg,hogy néha felment a vérnyomása az egekbe,aztán normális volt. Így ment 3-4 hónapig,aztán agyvérzésben meghalt. :(
    Na de én 18éves vagyok,ő meg 49 volt!
  • [HUN]FaTaL
    #67696
    Szóval szerinted napi 10dkg C-Vitamin kell. Csak annyit kérdeznék: Nooormális?
  • IMYke2.0.0.0
    #67695
    Nem akarlak megriasztani, de a vérnyomás-emelkedés nem csak az orvosi váróteremben, vizsgákon, vagy a hálószobában lehetséges, hanem bizony komoly betegség előjele is!
    A vérnyomás megemelkedése belsőszervi elváltozásokat sejtet. Elsősorban szív- és érrendszeri, de emellett vese- és májelégtelenségre is utalhat.
    S akkor még a "hirtelen halálról" nem is beszéltünk, amiről köztudott, hogy csak Magyarországon, évente 70 egészséges ember is áldozatául esik: a semmiből megáll a szív és pacsker az égben.
  • Blum
    #67694
    De nekem bivalyerős az immunrendszerem,5éve nem voltam beteg (mármint ilyen influenza meg járvány miatt). Minden mintám tökéletes volt,nem találtak mégcsak minimális eltérést sem. Minden tesztet bírtam.
    Csak azt nem tudja egyik orvos sem megmagyarázni,hogy hogy lett nekem egyik pillanatról a másikra 190-es vérnyomásom. Mentőben annyit mértek...
    Bevittek délelőtt 11-kor,este 6-kor már mentem volna haza,semmi bajom nem volt,de bentfogtak 4 napot. És lám...ötletük sincs,hogy mitől lehetett ez.
  • IMYke2.0.0.0
    #67693
    Hát igen... az a minimum, hogy kétpofára tömi magába a fincsi savanyú káposztát ilyenkor, meg elfelejti a cukros. meg energiaitalokat, és ásványvíz, normális, lehetőleg nem zsírtól tocsogó ételek. S persze nem "déli" gyümölcs, hanem igazi magyar 'óma', meg nagymama befőttje.
    S ezek mellé, kiegészítésként ama bizonyos B...s-csepp sem árt.
  • pxxl
    #67692
    úgyértem normális esetben a napi ajánlott az 60mg. de tolhatja az ember nyugodtan, mert nem lehet túladagolni :)
  • KranaZoli #67691
    Persze a gyermekednek elég. Kipisiled.
    Ezt vmelyik Blikk, vagy Story magazin-ban olvastad?!

    Általában csak úgy ok nélkül nem esik össze az ember és kerül kórházba. Nulladik lépés a mega dózisú vitamin csomag. De link-elni nem akarom semmit, mert az reklám.

    Ha viszont Blum érdekel alapból mikkel kellene az immunrendszered megerősíteni, akkor küldj egy PM-et és küldök URL-eket.
  • pxxl
    #67690
    napi 60-65mg elég, a többit úgyis csak kipisiled :D
  • Blum
    #67689
  • KranaZoli #67688
    Cseréld le a tűzfalad és szerezz be vmit a vírusok ellen is. Pl.: napi 10.000mg C-Vitamin kezdésnek jó is lesz.
  • kifli
    #67687
    az faja :D
  • Blum
    #67686
    Nem-nem...
    Pénteken suliban szünetben álltunk a folyosón,elkezdett szúrni a mellkasom,aztán összecsuklottam és elájultam. Aztán már csak arra ébredtem,hogy a mentőben rajtam van a Zoxigén maszk,meg pofozgatnak fel.
    Aztán egész hétvégén vizsgálatok sora volt,de nem találtak ég világon SEMMIT,fingjuk sincs,hogy mitől lehetett.
    Nem dohányzom,sportolok,eszek dögivel,nem szedtem be semmi vackot..szóval nekem sincs ötletem.
    Aszonták figyeljek. Annyira kellett a hely az osztályon,hogy szinte segítettek összepakolni,aztán szórtak kifele.
  • lo9in
    #67685
  • kifli
    #67684
    rájöttél, hiába menekülsz kórházba még ott is azt kell enned, úgyhogy inkább hazamentél? :D

    Amúgy nem volt semmi.
  • kifli
    #67683
  • Blum
    #67682
    Köszönöm,már rendbe szedtek...
    (Bár ha nem érkezett volna minden nap a finom hazai ebéd,akkor még most is vergődnék..)
  • lo9in
    #67681
    jó bulást !
  • tomo05
    #67680
    JOBBULÁST!