90029
  • KranaZoli #67759
    Én is lezárom. Képtelenség túladagolni a vitamint, mert ahhoz kg-okról kellene beszélni. A zsíron pedig írtam nem a disznózsírt kell érteni. Ha megvan a megfelelő mennyiségű és a szervezeted számára szükséges zsír bevitel(van ám többféle is), akkor máris megoldottad a helyes zsírok és azokban oldódó vitaminok kérdését.

    No offence. Téma lezárva. C-Vitamin-t sokan nagyon alábecsülik, pedig a legfontosabb az összes közül. Mikro; makró tápanyagok. Hidd el C-Vitamin-al sok mindent meg lehet előzni és szüntetni.

    Akkor most Nekem flegmán azt kellene válaszolnom, hogy adassátok az influenza elleni védőoltásokat...

    De még mindig nagyon érződik az ismered hiány a hsz-eidből.

    No, Solten kapirgálhat.
  • [HUN]FaTaL
    #67758
  • [HUN]FaTaL
    #67757
    Én egy szóval nem mondtam, hogy 60mg a normális adag, de a magas vérnyomásnak nem sok köze van ám a C-vitaminhoz. Beszedhetsz te 20 kilót is, attól nem lesz jobb. Kissé több mindentől függ ez. Egyébként gyümölcs/zöldség és el van intézve a probléma. Szedd akkor kilószámra a tablettákat de attól nem lesz jobb. A zsírban oldódó vitaminokat túl lehet adagolni, a vízben oldódokat (pl. C vitamin nem). Nem hasznosítja a szervezet a végtelenségig, de én egy szóval nem mondtam, hogy 60mg a határ, de még csak azt sem, hogy egy egész doboz cetebe lenne. Napi 1dkg c vitamin hosszú távon akkor is értelmetlen ha blikkel és egyéb hülyeségekkel jössz. Pláne akkor, amikor nem is tudod, hogy egyszeri alkalom volt a magasvérnyomás vagy állandó, mert ez sem mindegy. No offence, a témát lezártam.
  • KranaZoli #67756
    Azzal annyi a gond Imi, hogy kevés. Alapnak jó, de kevés, nagyon kevés. A sok gyümölccsel sokkal több káros cukrot vinnél be (mégha gyümölcs cukorról is van szó); mint amennyi vitamin és ásványi anyagot tudnál fedezni belőlük. Nem beszélve arról, hogy a mai zöldség és gyümölcs hasznos tartalma az már kezd a zéróhoz konvergálni. Mindent pedig nem tudsz megbízható forrásból beszerezni.

    Pixxel: "ez van, nekem sikerült ilyen erős immunrendszert kialakítani valamiért" eccerű: Gének.
  • pxxl
    #67755
    én azzal oldom meg. utoljára ált iskolában kaptam oltást, és nem nagyon eszek ilyen vitaminokat dobozból. körülöttem mindenki beteg, én meg vígan járkálok h na mivan? :D ez van, nekem sikerült ilyen erős immunrendszert kialakítani valamiért :)
  • pxxl
    #67754
    vannak vízben oldódó vitaminok, B1 2 3 6 7 stb, C, H, stb, amiket nem lehet túladagolni, mert tényleg kipisiled, és vannak a zsírban oldldó vitaminok, A, D, E, K amik veszélyesek ha túladagolod, mert a szervezeted nem tudja, vagy nagyon nehezen tudja lebontani. vízben oldódó vitamint (esetünkben a C vitamint) tolhatod napi 1000mg-ot, de kb minek :)
  • IMYke2.0.0.0
    #67753
    Ha nem lennék transzplantált beteg és nem kellene emiatt immunszupresszáns gyógyszereket nyakalnom, akkor bizony (ahogy évekig előtte) én az immunrendszeremmel oldatnám meg ezt a kaki időszakot.
    S ahogy írtam: elsősorban gyümölcs- és zöldségforrásból, télire elrakott befőttekből, és másodsorban multivitamin készítményekből.
  • KranaZoli #67752
    Fatal, Magad röhögöd ki. Te írtad, hogy kihugyozod a felesleges C-Vitamin-t. Ergó, Te annyit viszel be és a 60mg; meg Cetebe és társai xarságok azok épp akkora adagok, amiket 100%-osan hasznosít a szervezeted. Honnan a retkes csából tudod Te, hogy a 10.000mg-ot azt nem hasznosítaná a szervezeted?! Itt 180-as; 200-as vérnyomásról volt szó!!! Inkább kihugyozok 1785mg C-Vitamin-t ésatöbbit, mint 200-as vérnyomás miatt Farkasréten végezzem. Akkor már inkább a híres vitamin túladagolás miatt kerüljek oda. Ofkórz, hogy az egész egészségügynek; dokiknak az jó - ha elhitetik Veletek, hogy a vitamin-t túl lehet adagolni. Ki a pöcsöm járna az orvosi rendelőkbe és kiknek írnák fel a bogyókat, ha mindenki mega dózisban szedné a vitamin és ásványi anyagokat?! Itt egy újabb influenza járvány. Arról sírnak a tévében, hogy erre védőoltás kell, ami 3xxx ezer pénz, vagy 2xxx pénz, de azt nem említik, hogy 2000 pénzből veszel 100db-os 1000mg-os C-Vitamin-t. Ami Neked cca. 2 havi adag. Ez a LOL!

    Notice:

    Infós tudásod előtt le a kalappal. De az egészséges táplálkozás; vitamin; ásványi anyag szükséglet; edzés; orvosi háttér témakörben akkor kezdj OFF-olni, ha otthon is vagy a témában. Különben csak Blikk szintű szösszeneteket írsz. Mert az OFF is lehet hasznos, ha korrekt. És itt akinek 180-as vérnyomása volt, ill. ismerősnek 200-as annak el kéne gondolkodni pár dolgon.
  • IMYke2.0.0.0
    #67751
    Ceckcuális oldalakat én is nézegetnék holmi szép szomszéd hölgyekkel, lánykákkal...
  • [HUN]FaTaL
    #67750
    hardverapro és vegyél valami fost olcsón :D
  • pxxl
    #67749
    nekem pl kéne is egy ilyen alaplap... :D tönkrement a másik gépben, aztán hozzám járnak át chat.hu, meg frímélezni, meg cekcuális oldalakat nézni -.- faszkivan
  • tomi04
    #67748
    De ugy értem hogy annyi az ár differencia
  • [HUN]FaTaL
    #67747
    1800ft-t még egy s478as p4 is megér :D
  • IMYke2.0.0.0
    #67746
    1800 Ft-ot igen.
  • tomi04
    #67745
    Tényleg bocsi hogy ide írok de itt nem válaszoltak hiába tettem föl a kérdést 3-szor :S
    ez lenne a kérdésem:
    Szerintetek megér egy amd athlon x3 445 1800ft-ot???
    vagy nincs akkora különbség az x3 450 és a 445 között???
    (pl én még csak a 445-ről láttam olyat hogy feloldották a 4. magot.)
    innen nézem a 2 procit.

    Mégegyszer bocsi hogy ideírok csak fontos lenne egyik haveromnak meg nekem is :D
    (hogyha esetleg a másik topikba válaszoltok az is tökéletesen megfelel mert nem akarom a vga topikot proci topikká tenni)
    Szóval bocsi hogy ideírok :S
  • [HUN]FaTaL
    #67744
    Személyes tapasztalatom nincs, de itt a topicban többen is vettek és azon kívül, hogy hangos nem olvastam rá panaszt.
  • [HUN]FaTaL
    #67743
    Persze 100%-ban hasznosít mindent. lol :))))) Akkor mégis mit pisálsz ki, tiszta vizet?:DD Na jó mindegy, hagyjuk a témát. Szedjed a sok A,D,E,K vitamint és majd meglátjuk túl lehet e adagolni.
  • macleod2005
    #67742
    ty:)
  • macleod2005
    #67741
    Egyetek gyümölcsöt olcsóbb és finomabb (főleg vodkával)
  • arty
    #67740
    kell-e 4 magos cpu egy mai vga alá? (ph!)

    lustáknak:
    tesztelve: 5770, 460gtx, 6870, phenom x2/x4, core i3/i5
    konkluzio: kell
  • pxxl
    #67739
    jók, eddig nem volt rá panasz. többen vettek itt is tőlük.
  • pxxl
    #67738
  • Solt
    #67737
    Ne offolj... ez a nagy vitamin topik... mit izélsz ezzel a vga-s kérdéssel!? :D
  • macleod2005
    #67736
    vtx3d vel van valakinek tapasztalata? tervbe van egy 6850/6870, és a vtx-ek tetszenek, csak gyanúsan olcsó.
  • pxxl
    #67735
    dehogynem :)

    a-vitamin túladagolás:
    fejfájás, bőrhámlás, a csontok elváltozása, vesebántalmak, ízületi fájdalmak.

    A D-vitamin túladagolása étvágytalanságot, a zsigerekben kalciumlerakódást, vesekárosodást okozhat.
    A D-vitamin-mérgezés tünetei: anorexia, émelygés, és gyakori hányás, gyakori vizelés, polydipsia (többletivás), gyengeség, idegesség, viszketés, és végül veseelégtelenség.

    stb
  • KranaZoli #67734
    Nincs olyan, hogy felesleges vitamin ezt értsd már meg ember!!! Vitamin-t nem lehet túl adagolni. Ez nem kox. Szerinted amit kihugyozol, abban mi van?! Szóval a Te szerverezed az 100%-ban hasznosít mindent és amit folyékony és vagy szilárd halmazállapotban kiadsz Magadból az mind-mind szelektív hulladék?!
  • Solt
    #67733
    Urak... nyugi! :)

    Én napi 1000mg C vitamint szedek, edzésnapokon 2x1000mg-t... a komoly testépítők ennél is többet...

    A hivatalos ajánlások ma már bőven nem élnek... jóval nagyobb mennyiség kell mindenből a légszennyezettség, a szar kaja, stb miatt...
  • [HUN]FaTaL
    #67732
    Ki a picsám mondta, hogy meghalsz? Zsírban oldodó vitamin extrém túladagolásától előfordulhat, de az nagyon extrém. Olvass utána már szajkózod a hülyeséget, szerinted mit csinál a szervezet a felesleges C vitaminnal? Elteszi télire?
  • KranaZoli #67731
    És meghalsz... És a zsír meg disznózsír ugye?!

    Ha beteg vagy; extrém magas vérnyomás - mega dózisú vitamin kell. Ha kaja + vitamin + ásványi anyag bevitel + edzés + alvás okés, akkor elegendő lehet a napi 1000mg-os C-Vitamin is. Annál kisebb adag a kisbabáknak való. De Nekik sem 60mg. Olvass utána wazze, amihez csak látszólag értesz. Te ne röhögtess az ilyen kihugyozod a vitamin-t és hasonló faxságaiddal ebben a témában.

    Nem akarok reklámozni, ezért csak link: link...

    Ha itt elolvastad az összes cikket, utána kommentálj ebben a témában, hogy mi a hülyeség és mi nem. A 180-as; 200-as vérnyomás az a qrvára nem okés, nem az 10.000mg-os C-Vitamin. Gondolkodik Micimackó, gondolkodik...
  • [HUN]FaTaL
    #67730
    Nem a blikket, tv-t veszem (sporton kívül nem nézek mást) alapnak, de 1dkg C-vitamin ne röhögtess már :D Kipisálod a felét C-vitamin esetében, ha meg nem C vitaminról, hanem valamilyen zsírban oldódó vitaminról van szó még túl is adagolod magad.
  • [HUN]FaTaL
    #67729
    Bocs félrenéztem egy 0-t, de mindegy, az is sok, a lényegen nem változtat.
  • KranaZoli #67728
    Most erre mit írjak. FÁKKK! Fél liter Montser-ben mennyi koffein van?! Minimum van benne 250mg szerintem. Néha Én is letolok egyet, utána búgócsiga vagyok.

    Fiatal szervezet sokat kibír hiszik. Annyi igaz, hogy hamarabb regenerálódik. Legközelebb majd okosabb lesz.

    Azzal meg semmi gond, hogy oda kell figyelnie mit eszik. Épp ez a probléma, hogy sok ember xarik rá mit eszik, bezzeg a hízó disznók helyes táplálkozását is EU-s rendeletben szabályozzák. Az ilyeneken érdemes elgondolkozni...

    200 fölötti vérnyomással Ő is hálás lehet, mert úgymond kapott egy új életet!!!

    Kifli: Tóljad! :)

    Emelet díjas?!
  • SZilaJMaGGoT
    #67727
    A speed csodákra képes... :D
  • Zoli007
    #67726
    Hát ha idióta...
  • pxxl
    #67725
    kéne nyomni egyet kezdek álmos lenni :D
  • Blum
    #67724
    Energijaital...
  • IMYke2.0.0.0
    #67723
    Mijaza Monster?
  • Kontrakcio
    #67722
    1 hét= 3 hónap, elírtam
  • Kontrakcio
    #67721
    Hali! egyik munkatársam bicajozás elött letolt egy 1/2 literes monstert, tekert felfelé v gurult lefelé, nem tudom, az a lényeg h alapból maga volt a vérnyomása , hirtelen sötétség azt az intenzíven kelt koponyatöréssel, neki 200 fölött volt a vérnyomása 1 hétig offolta magát, most meg 24-25 évesen már megkell válogatni h mit eszik. azért durva....
  • MR ME
    #67720
    így?