90029
  • Ari18
    #68440
    Ha ilyened van, akkor ugyan arról a hűtőről beszélünk. Én hangosnak találom 40%-on, Amúgy meg szubjektív, hogy kinek mi a hangos.

  • gurubefree
    #68439
    Lehet a tied igen nem tudom milyen a Giga kartyak hutoje .... nekem nem tunt fel hogy hangosabb lenne 40%on. Soten majd megmondja volt nalunk par napja. Azert allitottam 40% mert nekem alapbol 30%-rol indul es terheles allatt sem megy 37% fole szoval ezt talaltam az arany kozeputnak.

    Az Antec P193-es hazban van 2x14cm + 3x12cm venti .... aki halk gepet akar az nem ilyen teljesitmenyben gondolkodik vagy oldja meg vizzel.
    Amugy is fulest hasznalok .
  • item
    #68438
    Ja és az én esetemben a venti fordulata épp hogy emelkedik ha jól emlékszem még a 30% ot sem szokta elérni 3D-s alkalmazás közben. bl BC2 alatt olyan 72-80 fok körüli a gpu hőmérséklete..
  • Ari18
    #68437
    Annyira nem sok, de 40%-nál már elviselhetetlenül hangos.
  • gurubefree
    #68436
    Sziasztok

    #68218

    Nekem manual venti 40% idle 51C ; load 83C-84C ( XFX HD6950 > XFX HD6970 bios-al 880/1375.)
    Szerintem nem sok az 50C koruli idle.

  • Ari18
    #68435
    Én sem értem, most jelenleg 44°C-os, de ha játszanék 15percet, utána nem hűlne vissza. Van is neki hangja, lehet veszek rá hűtőt, csak az +10e. A ház meg egy Cooler Master Stacker.

    © janihunk

    Mint írtam, felesleges tuningolnod. "Ahova kevés alapon, oda tuningal sem lesz elég"
  • janihunk
    #68434
    A venti fix 12v ot kap tehát zajosabb nem lehet. és hát még így is elég halk és 50°C fölé nem is megy játék alatt.
  • KranaZoli #68433
    Hát akkor ezt végképp nem értem.

    250/150 vs 157/300 szóval e miatt nem lehet. Manapság Én spec. többet használom 2D-ben a gépem; mint 3D-ben s most hagyjuk, hogy kinek mi a véleménye arról, hogy 3D-ben zavaró-e a hangos VGA témát.

    1xerűen nem értem, hogy lehet idle-ban is 54 fokos. Ezért is írtam, hogy szerencsére itt van ITEM is, Neki is 6950-ese van; Ő is unlock-olta de az órajeleket nem bántotta. Viszont Te az unlock nélküli verzióra írod ezt a hőfokot. Azért 54 fokos GPU-nál már kellene lennie egy "kellemes" hangjának a hűtőnek. :)

    Nem értem. Furcsa.

    ITEM: Na, ez már barátibb. :D

    Csak épp Ari-t ismervén Neki sem vmi utolsó kuckója lehet. Rejtsétek meg ezt az anomáliát.
  • pointer4
    #68432
  • item
    #68431
    idle: 250 / 150 és GPU: 40 fok. Stream procik: 36 fok Memória: 36 fok.



  • Ari18
    #68430
    Ahova kevés alapon, oda tuningal sem lesz elég. Szerintem ne húzd meg, csak zajosabb lesz.
  • janihunk
    #68429
    Sziasztok vettem egy Gigabyte 4670 1gb ost. Mennyire lehet tuningolni illetve érdemes-e szerintetek? Zalman hűtős alap órajelek: GPU:750 MEM:800. Előre is köszi a gyors választ.
  • Ari18
    #68428
    Jól értelmezed, bár én elég háklis vagyok a zajra, szóval lehet más észre sem venné ill. nem zavarná.
  • Ari18
    #68427
    250/150-re veszi vissza. Érdekes amíg nem használom, tehát nem játszom addig egész tűrhető 44 körül mozog, de egy kisebb játék után nem hűl vissza.
  • KranaZoli #68426
    Én viszont úgy értelmeztem amit Ari írt, hogy Idle-ban sem kussol a kártya. Nem hinném, hogy akkora különbség lenne az 58xx és 68xx;69xx referencia hűtők között.

    De Én azt furcsállom, hogy ha az is 157/300 idle-ban akkor, hogy a rákba lehet 54 fok. Az sok.

    Inkább ne tudjam mod-olni, csak legyen hűvös és kussban. :)

    Szerencsére már vannak non-ref példányok is - de most nem szándékozom váltani. Egyelőre nem. Szerintem idén új generáció sem fog kijönni.
  • arty
    #68425
    káva sux

    kranazoli: inkább legyen 80 fokos, de KUSSOLJON idlében :)
  • KranaZoli #68424
    Elolvastam és itt van ITEM is. :)

    Ennyire "meleg" idle-ban a 6950?! Ezt nem értem. Az is 157/300; vagy nem?!

    "Flash nélkül is elég magas hőmérsékleteket produkál. Alapon 54°C, komolyabb igénybevétel mellett már a 80°C-ot nyaldossa, és itt már rendesen hallható a venitlátor. Moddolás után 89°C volt a maximum amit mértem, alapjárati hőmérséklet maradt az 54°C-fok. A gyári ventilátor szélzaja miatt, akik érzékenyek a hangra, azok azonnal cserélhetnek hűtést rajta. Nem sok hűtővel kompatibilis és az a kevés is 10.000Ft felett kapható. Talán ez az egyetlen negatívuma a kártyának."

    Nekem idle-ban 35 fokos az 5850.



    Az 54 az nagyon sok.
  • item
    #68423
    Zsír!
  • Solten
    #68422
    ATi Eyefinity izomból, tőböl, ökölböl

  • Solten
    #68421
    6950@6970 moddolás by Ari18 :)


  • masterthief
    #68420
    Na meg azt sajnálom,hogy a laptopomban a Mobility Radeon HD 4570-es kártyámhoz nincsenek új driverek XP-hez. Néha már itt is bejön a kékhalál játék közben. (még az a jó hogy nagyon ritkán) Így kénytelen leszek felrakni Windows7-et, hogy a legfrissebb drivert fel tudjam rakni.
  • masterthief
    #68419
    Én is hasonló cipőben jártam. ASUS HD 3450-es kártyám van. Nekem momentán mindig fagyott (kékhalál) az új driverekkel. Egy jó fél óráig szuper volt, aztán bumm: kék képernyős hibaüzenet, hogy cseréljem le. KranaZoli segített nekem, megtalálni azt a drivert ami jó. 10.4-est. Igaz régi, de legalább jól működik. Lehet megnézem a legújabbat, hátha nem fagy le.
  • item
    #68418
    Kapják be én meg még bejelentkezni sem tudok! Amúgy nekem már korábban megvolt a SSC regem. Pl így lett még egy bfbc2-őm szinte ingyen,meg a vietnam.
  • KranaZoli #68417
    "Regisztráltam a Sapphire nyereményjátékra a kártyát, majd nyerek egy jobbat"

  • wantonly
    #68416
    Már van, a decemberi Catalyst az utolsó ami működik vele stabilan. Ez oké, de ha a szerencsétlen júzer felmegy az AMD oldalára, hogy letöltsön egy drivert, akkor a legfrissebbet adja ki, noha azzal fagy. Mondhatnák, hogy te hülyegyerek régi a kártyád, nem foglalkozunk már vele, hiába töltöd le!

    Regisztráltam a Sapphire nyereményjátékra a kártyát, majd nyerek egy jobbat. Köszi a linket.
  • KranaZoli #68415


    Kell találni egy régebbi jó driver-t ahhoz az AGP-s kártyához, aztán maradni annál.
  • NEXUS6
    #68414
    Na ezt én is meglesem, eddig csak nézegettem, hogy mi az az aranykártya, amit a dobozban találtam, annyira nem tűnt komolynak, de most akkor beregisztrálok.
  • NEXUS6
    #68413
    Ha már folyamatosan téma az 5770-es, leírom a legutóbbi tapasztalataimat. Mostanában az Ati-tray-tools-sal bütykölök, aztán tegnap megint leesett kicsit az állam.

    Kezdődik ott, hogy eredetileg csak az alaplapra integrált kb HD3XXX szintű GPU-t használtam 1-2 hétig az új gépnél, és csak péntek óta van meg ugye az új kari. Hülye fejjel, nem irtottam ki még berakás elött a drivert, ezért valahogy szerintem egy csomó régi beállítás bennmaradt a registryben.

    Aztán csak néztem, hogy gyorsnak gyors volt, de a kép minősége azért még a régi HD3850-esemnek is jobb volt.
    Tegnap tovább próbálgattam, mit hozok még ki belőle, mivel pl az AF-re nem olyan érzékeny azt 8-ason tartom, jó középút a sebesség és a minőség között, ja azért itt is a qualityt bekapcsoltam. Az AA-t nagyon nem piszkáltam eddig, de most átraktam edge-detect-re.

    Én sem nyomom olyan túl friss játékokkal, de a Mass Effectnél ekkor hirtelen olyan változást láttam az előző minőséghez képest, hogy gondoltam besza-behu jön, valahogy végre most talált magára a kari. Nézem az összes játékot, hogy mi van, de mindenhol iszonyat minőség javulás, vajon a fennmaradt drivermaradékok miatt eddig alacsonyabb shader-modellel dolgozott, vagy mi volt, az edge-detect önmagában ezt váltja ki belőle? Pedig valami segédprogival utólag leirtottam a drivert. Na mindegy, ma megpróbálok utána járni.

    Közben a LockOn FC2 szimunál láttam egy olyat, hogy egyik indításnál ua résznél 100+ fps, kilép újra indít ugyan az a rész 40- fps. Mondjuk az a játék egy tetűfészek (értsd bughalmaz) és szerencsére másik játéknál ilyet nem csinál. Ráadásul olyan 5/1 arányban a gyorsabb módon indul itt is azért a progi, szal még belefér.
  • IMYke2.0.0.0
    #68412
    Nincs is értelme frissíteni: az új driverek már kábé le se szarják a 4xxx-eseket.
  • wantonly
    #68411
    Ati 4650HD (AGP) kártyám van, a probléma, hogy a gépem a Catalyst 10.12 driver verzióig fut csak stabilan, minden frissebb verziónál fagy. Nem játék közben, hanem windowsban. Másnál is van ilyen probléma? Tudom, szar AGP, örüljek, hogy megy ésatöbbi, de nem lesz túl jó, ha ezután már nem tudom frissíteni. :S
  • IMYke2.0.0.0
    #68410
    Egy 5770 CF-el az az 500 W-os táp nem vészes - de ismerhetsz - én túlbiztosítanám: minimum 550W-os Chieftec, vagy egy 600 W-os Corsair.
    Az F-betűs tápokat nem ismerem, ezért nem ajánlgatom.

    Egy számítógép házban 2 fontos dolog van, amire nem szabad sajnálni a pénzt:
    - maga a ház (jól szellőzzön, nagy legyen)
    - a tápegység

  • DIESEL DOG #68409
    Ez a világítós dolog az én hülyeségem... afféle megalomániám vagy micsoda... :D
    Elöl pont passzol a Sharkoon Rebel9 Eco házamhoz, mert középen helyezkedik el, és mivel gyakorlatilag a házam eleje teljesen nyitott (lyukacsos rácsos téma, mögötte porszűrőkkel) ezért egy kicsit adtam a külcsínyre is. (Ahogy a volt magyartanárom mondaná: "külcsíny, belbecs") :D

    Ezt egyébként lehagytam:
    Gigabyte Radeon HD 5770 és Gigabyte GeForce GTS450OC összehasonlítás gyári értékekkel.
  • KranaZoli #68408
    Tápegység terén majd biztos megmondják itt a tutit. De Én nagyon néznék, ha nem lenne elég egy 500W-os táp. De majd kérdezni fogják, hogy milyen az az 500W-os táp. ;)

    Úgy értettem, hogy 2db normális 120-as venti. Az, hogy világít a venti miért is jó?!

    De ha Neked tetszik, áááám legyen.

  • DIESEL DOG #68407
    Akkor CF alá kötelező darab... kösz hogy szóltál róla! :)

    A másik nagy kérdőjel számomra hogy vajon elegendő lesz-e a tápegységem 500W-os teljesítménye arra hogy kiszolgáljon plusz egy VGA-t. Mert ahogy elnézem CF és SLI rendszerek alá általában már 600W és afölött társítanak tápegységet a PC-hez.

    Ami a ventiket illeti, hát... eddig még nem volt gondom a Revoltec darabjával, halk is világít is, 1200fordulat/perces (+/-10%). Ami a hátsó noname ventit illeti arról már nem mondtható el hogy csendes, mert hiába az is 1200fordulatos van hallható zaja.
  • KranaZoli #68406
    Ha meglesz a CF-ed érdemes lesz majd az aktuális Cata-n kívül még ezt letöltened:

    "
    ATI Catalyst Application Profiles 0.5 MB 11.2 CAP1

    2/17/2011

    Description:

    This release of ATI Catalyst™ delivers support for the latest ATI CrossFireX™ profiles in a separate executable file ensuring users have access to the absolute latest set of profiles installed on their PC.

    New profiles added to this release:
    - ComputeMark v1.2: Improves CrossFire performance
    - Breach – Forced on Anti-Aliasing through the Catalyst Control Center has been disabled"

    ATI Catalyst™ Application Profiles

    Természetesen elegendő mindig csak a legfrissebbet. De ezt nem nagyon teszik közzé letöltő oldalakon, stb... Telepíthető 1GPU-s környezetre is. Csak gondolom értelme nem sok ilyen esetben. Bár olvastam olyan hsz-t is, hogy már 1GPU-hoz is ajánlott feltenni. Ebben nem vagyok bizonyos Én sem.

    Notice:

    Én inkább lecserélném a jelenleg világító ventidet is. 2db jobb féle 120mm-es venti inkább.
  • DIESEL DOG #68405
    Igaz-igaz, bár én még nem sok rosszat hallottam a CF rendszerekről, majd meglátjuk hogy mi sül ki ebből, rosszabb biztos hogy nem lesz. :)

    Ez a cserélősdi onnan jött hogy a GTS450OC kb. árban ugyanott van ahol a HD 5770 legfeljebb 1-2-3ezer Ft a különbség a két VGA között így vagy én fizetek rá, vagy az ismerősöm ad nekem ugyanennyit, vagy levásárlom valamire, gép hátuljában egyébként is ki akarom cserélni a mostani noname 12-es hűtőventimet valami jobbra. Elöl van egy kék ledes 12-es Revoltec, hátra nem tudom hogy volna-e értelme még egy ugyanilyen világítós témát berakni, így is sötétben nagy fénye van. :D
  • KranaZoli #68404


    Azért minden éremnek van legalább 2 oldala. Egy CF rendszerben több a hibalehetőség is, mint 1 GPU-s környezetben.

    Nekem szimpatikusabb lenne az 1db 5870-es megoldás - viszont ez a CF 5770 bizniszed meg must have. ;)

    Ügyes!
  • DIESEL DOG #68403
    Gyorsulásra biztos hogy lehet számítani mivel ugyanazt a műveletet nem egy hanem két VGA végzi.
    Viszont ezt még kicsit homály fedi én is csak más fórumok, oldalak tesztjeiből okoskodom amennyire tudok. :)

    Bár lehet hogy többet dobna az egész rendszeren egy valódi 4 magos CPU. A mostani ugyan tud 4 magot de csak HyperThreading-el ami azért közel sem olyan mintha 4 teljesértékű mag volna a processzorban.
  • ajem kisa
    #68402
    +60-70% szerintem nemlesz a CF-ben, de majd te megmondod tapasztalatból, de eddig amiket itt olvastam, nemvolt annyira kecsegtető, hogy vegyek én is 1 másodikat!:)
    Amúgy én 1920x1080-ban nyomom azzal a pár játékkal amivel játszom, de ezek nem a legújabbak, és nemis nagyon teszt alanyok!
    De mindenesetre az 5770 nálam is hibátlanul megy, a hőfokok ugyanazok mint neked (XFX), és még nem is gondolkodtam a cserén, pedig már eltelt 1 év is amióta megvan!:)
  • DIESEL DOG #68401
    Érdekes egyébként hogy hosszas használat után mennyi különbség van a HD 5770-esem és a volt GTS450OC VGA-m között.
    Ugyebár anno az nVidia a HD 5770 ellen dobta piacra a GTS450-es VGA kártyákat.

    Az OC-s nvidia kártya gyárilag húzott GPU-ja tudott 830Mhz-et, míg a HD 5770-es 850-et alapból.
    Az 5770 nagyon sok játékban, tesztben megveri az nVidia-t ami ráadásul OC-s modell volt. Viszont van olyan alkalmazás ahol pont az ellenkezője mutatkozik meg ugyanis ott mintha egy leheletnyivel az nvidia lett volna a gyorsabb. De összességében az 5770-es szerintem az aranyközépút a középkategóriás VGA-k között, nagyon jó választás, és még az ára sem olyan borsos. Bár sokat filozofáltam hogy mi lenne a jobb egy 5870-es vagy CF-ben két 5770-es. Kb. a két db 5770 ugyanazt tudja néhány érték kivételével mint egy db 5870, és ha a vételárat szemrevételezzük akkor két 5770-es majdnem egy áron van egy 5870-es VGA-val, pár ezres a különbség.
    És így utólag nem is bánom hogy az nvidia megadta magát, így legalább az új nvidia kártyát ha lejön a garanciából, el tudom bartelezni az egyik ismerősömmel egy ugyanilyen 5770-esre, és így a CF is megoldva.
    Aztán egy jóideig nem költök tovább PC-re... :D

    Igazából annyit vesztettem hogy nincsen valódi PhysX, csak szoftveres, amit lekapcsolok minden játékban mert irdatlanul lehúzza az FPS számot pl. Mafia 2-ben vagy Metro 2033-ban. Őszintén szólva nem is tűnik fel hogy nincsen PhysX, csak ha nagyon keresném azokat a plusszokat, aminek a hiánya abszolút nem zavaró, sőt mint az előbb említettem nem is lehet észrevenni.
    Másik érdekesség hogy górcső alá vettem nvidia alatt is a Crysis-t és ugyanúgy HD 5770 alatt is és jelentős különbségeket kellet hogy tapasztaljak. nvidia alatt valami oknál fogva maximális beállítások mellet érdekes módon volt hogy az FPS beesett 10 alá, míg HD 5770 alatt nagyon stabil 35-50 közötti értéket tapasztalok.

    És tartós használat után se melegedik az 5770-es. Húzósabb játékok után megfigyelve a GPU-Z grafikonját, meglepve tapasztalom hogy milyen jól működik a Gigabyte hűtője és hogy a legmagasabb mért érték CCC-ben játék után is csak 58 Celsius fok volt, míg nvidia-nál elő-elő fordult hogy felkúszott 65-70 fok közelébe is, pedig azon dupla ventis Gigabyte féle Windforce hűtő volt, ami még nagyobb volt mint a mostani HD 5770-esen. Általában ha sima 2D alkalmazásokat futtatok, vagy csak netezek, akkor is stabilan tartja a 28-35 fokot. Furmarkkal még ki sem próbáltam ugyan hogy mennyire menne fel xtreme burning módban de lehet hogy nem is fogom megnézni mert így is eleget tapasztaltam.
    Ha volna egy full HD monitorom valószínű hogy még látványosabb grafikát tudnék előcsalni a kártyámból, de így be kell hogy érjem az 1440x900-as felbontással, ami azért így is nagyon látványos és magával ragadó. Gyakorlatilag mindenhol megállja a helyét a kártya, és mégegyszer hangsúlyoznám hogy középkategóriában a legjobb választás szerintem.

    Már csak a Crossfire-re leszek kíváncsi. Annyi a bökkenő hogy az alaplapom egyik PCI-E slotja x16-os a másik meg csak x4-es sebességű, így ismerősöm szerint maximum kb. 60-70%-os gyorsulás várható, ha már 2db 5870-ről vagy 6850-ről beszélnénk már más lenne mert az megint egy kategóriával feljebb van.