90029
  • Her Laca
    #69161
    Azon csak az Op rendszert tárolod? Már az SSD-n?

    Pointer.
    Egy tesztnapon belefér pár win húzás:) A mostanira kb 6-8 perc alatt kúszik fel a win7 akkor arra gondolom kevesebb idő is elég. Pont egy sör ,meg cigi ideje:))
  • Solt
    #69160
    Na jó, jöhetsz te is Dundi... tudom, hogy erre megy ki a dolog! :D

    Természetesen cserélgetés úgy zajlana, hogy friss rendszer, friss telepítések minden résztvevőnél! Fél óra alatt fent van egy w7... nem téma... addig legalább tudunk inni! :D
  • Solt
    #69159
    Pedig az SSD rengeteget dobna az összképen! :) Brutál konfig meg a kerregés nem fér össze! :)) Ha mást nem, el kell adni a GTX 460-t... egy 120-s fasza SSD már 50 körül kapható... hidd el más világ! ;)
  • pointer4
    #69158
    Én a cserélgetéstől óva intenélek titeket, hacsak nem húztok új windowst.
    Nvidia után, ATI(amd) nekem nem adta a maximális sebességét. (win7)
    Így lehet, fals lesz az eredmény.
    Pedig volt, uninstall, driversweep, bár lehet tudtok valami jó kis trükköt, amit akkor nem mondtatok el :P gonoszok! :D
  • Her Laca
    #69157
    OK:) Armára én is kíváncsi vagyok.
    Most számoltam ki meg írtam össze.
    I5 2500K
    Valami jobb deszka,gtx580,8 giga ram. Meg egy gyors vinyó az még kell.
    ha marad pénzem egy ssd,de az annyira most nem izgat.
    Asszem 3 évig rá sem nézek ezután.
  • Solt
    #69156
    Cserélgetés alap! :))) Azért még az ArmA2-t vegyük ide... nekem ő is a szívem csücske! :)

    ( másoknak: COD = Cliffs of Dover )
  • Her Laca
    #69155
    Juhé:) És pl lehetne cserélgetni az Intelhez AMD kártyát meg fordítva:) Végül is két komoly géppel valóban elég sok variációt meg lehetne nézni.
    Ez azért nagy segítség lenne másoknak. Ugye lesz COD,ROF ,BS,Lonci,FS,kb ennyi ami most érdekes.
  • pointer4
    #69154
    Jó, akkor ugyan így fut 5760*1080-ban is :D
    Ez már szabványosabb ? :D
  • Solt
    #69153
    XD Mondjuk ezen a felbontáson nem csodálom, hogy bekakál... :D
  • Solt
    #69152
    Komolyan! :) Jó pár éve, amikor még a neten nem lehetett ennyi infót begyűjteni, én is annak hittem, akiről úgy gondoltam ért hozzá. Nem adtak ( nagyon ) rossz tanácsot, de nagyon alternatíva sem volt. Így leragadtam annál ami bevált, nem mertem variálni... ilyen mélyreható tesztek sem voltak még... :)

    VGA-k esetén a teszt kedvéért felváltva ugrálok a két nagy között... szintén a randa kíváncsiság miatt! :) Mondjuk lényegesen tájékozottabb vagyok már, de még ezt sem nevezném hozzáértésnek! :) A hozzáértés Abu szintjén "kezdődik"! :)

    A tesztekben benne vagyok! Nekem lesz egy full AMD konfigom, neked egy Intel + NV ( ha nem veszel még két monitort ), oszt kizárólag szimulátorokkal csinálunk teszteket. :) Ha még nekem is meglesz a GTX460, mehet az sli teszt is... Legalább kialakulna egy objektív kép azoknak is, akik szimulátorokban gondolkoznak. :)

  • pointer4
    #69151
    Szerintem nem VGA-t eszik vagy procit, egyszerűen szar :D De az 5870-et, még 4000*900 ban is megeszi tízóraira :D NoAA minden low, és kb 20 fps :D
    És foglal kb 700mb-ot a RAM-ból...
    1920*1080-ban még minden okés.
    Ehhez képest iRacing meg fut hibátlanul full-fullon.
  • Her Laca
    #69150
    Minél többet foglalkozom ezzel a két kártyás megoldással egyre jobban az a meggyőződésem,hogy nem éri meg. Sok a macera ezekkel.Lehet inkább venni kell egy jó nagy TV-t egy bitang videó kártyát oszt ott a látvány. TR em meg van ,max forgatom a fejem:)
  • arty
    #69149
    "Mint Solt is írta sim-hez kell ,és biztos vagyok benne ,hogy nem kidobott pénz a dolog."

    Mi alapján vagy biztos benne?

    ő ennyit írt: "sajnos nincsenek olyan tesztek, ahol amd vs intel összehasonlítás van mondjuk a DCS, vagy RoF alatt."

    ;)

    no offense, de szerintem vedd meg azt az i5öt, hiszen ltászik, hogy szeretnéd, felesleges extra indokokat gyártani hozzá :)
  • Her Laca
    #69148
    Nem mondod? :) Mármint ,hogy sose volt.
    Különben benne vagyok,kimondottan érdekes lenne csinálni teszteket a különböző platformokon,hardverekkel. A GTX460 at el sem adom ,úgy döntöttem,jó az a szekrényben ,avval is lehet például.Ez jó ötlet ám:)
  • Solt
    #69147
    Procit eszik a TDU2 és nem VGA-t? Hogy a viharba?
  • pointer4
    #69146
    Hát az attól is függ, milyen játék, és milyen proci.
    Pl TDU2-hőz kevés akármi is jelenleg :D
  • Her Laca
    #69145
    "Mivel én is repszimezek, eszembe nem jutna AMD procit venni. :"

    Na hála az égnek:) csak dűlőre jutottunk ebben a témakörben:))
    Legalábbis az álláspontok közeledtek:D
  • Solt
    #69144
    Azt hiszem ebben kiegyezhetünk... :)

    Mondjuk én legkésőbb Karácsonyig tuti beújítok egy Buldózert... megöl a kíváncsiság! :) ( még soha nem volt amd konfigom )

    Oszt majd egy rekesz sörrel átballagok Laca mesterhez, és mindenféle szimulátor teszteket fogunk végezni! :))
  • [HUN]FaTaL
    #69143
    Ez így van, de ők általánosságban beszélnek. Mivel én is repszimezek, eszembe nem jutna AMD procit venni. :)

    De aki csak a legújabb krájzsziszal játszik annak tök8.
  • Her Laca
    #69142
    legyen nektek igazatok:) Mint mondottam kipróbálom és utána nyilatkozom.
    Mint Solt is írta sim-hez kell ,és biztos vagyok benne ,hogy nem kidobott pénz a dolog. Az ,hogy lövöldözős,satöbbi játékokban mik a különbségek,vagy a nem különbségek nem nagyon izgat:)
  • arty
    #69141
    mivel otthon nem dolgozok, hanem játszok, igy számomra ez nem szempont. az oké, hogy nem-játék alatt gyorsabb az intel, mint az amd, hiszen ott esetenként valóban csak és kizárólag a cpu ereje számít :)

    580 és társain is gpu limites leszel, ha fullhdben, maxon, látványjavítókkal játszol. te meg 3 képernyőn pláne.
  • Klemice
    #69140
    Utólag is boldog születésnapot Solten úrnak!
  • Her Laca
    #69139
    Eyefinity téma.
    1680X1050 ben három monitorhoz elég e a 6970 es?
    Ez a nagy kérdés ami foglalkoztat.
    Ugye ez a technológia fejlettebb mint amit az NV használ,legalábbis ezt olvastam.
    Minél jobban belemerülök a kérdésbe annál több a kérdés,és már tanácstalan vagyok.
  • pointer4
    #69138
    Jaj, hogy 'ON' is legyen kicsit.

    Kipróbáltam az új drivert, Eyefinity szempontból, tényleg stabilabb lett a group készítés.
    De az igaz fejlődés, hogy nekem, a 3db TV-vel is elindul a bezel compensation.
    Nem kell neki hogy azonos EDID firmware-el rendelkezzenek a készülékeke, és azonosat jelentsenek.
  • pxxl
    #69137
    aztán szimulálhatja az időjárást, de a pasziánsz akadni fog
  • pointer4
    #69136
    Létezik 2TB-os winyó, de mégse tehetem a szobámba, mert nincs rá most pénzem :P
  • Jakuza001
    #69135
    Ne magyarazkodj. :D A kerdesre ket fajta valasz letezett. Letezik vagy nem letezik ? Te ebben az esetben hibasat irtal, itt az ideje elismerni, hogy tevedtel. :DDD
  • IMYke2.0.0.0
    #69134
    Létezik 10000 CPU-s számítógép is... még sem teheted a szobádba... érted :)
  • pointer4
    #69133
    De végül csak létezik XD
  • DeviloftheHell
    #69132
    attol még ssd az hogy moduláris annyit tesz hogy ha meghal a modul kibirod cserélni töredékéértmint az egész egység vagy bövithetö nagyobb modulokkal
  • MR ME
    #69131
    az is számunkra megfizethetetlen áron
  • IMYke2.0.0.0
    #69130
    Ez üzleti megoldás - és ahogy látható, olvasható: ez moduláris SSD - semmi köze a hétköznapi júzerek által vásárolható példányokhoz.
    Abból a jelenlegi legnagyobb 512 GB-os. Tudtommal.
  • DeviloftheHell
    #69129
    sztem létezik :)
  • Her Laca
    #69128
    Nem is mondtam:)
  • IMYke2.0.0.0
    #69127
    SSD-ből 2 TB-os nem létezik :)
    Így, erősen valószínű, hogy egy Samsung vagy Western Digital csücsül a gépében.
    Az még persze lehetséges, hogy rendszer meghajtónak vett egy 64 GB-os SSD-t.
  • Solt
    #69126
    Vinyók ( 7200 rpm ) közt nincs akkora különbség... SSD esetén van az, hogy amire kattintasz, az abban a pillanatban megnyílik...

    A laptopom esetén vinyóval az outlook 50-55 másodperc alatt nyílt meg és lett használható. Ugyanez SSD-vel 1-2 másodperc.
  • Her Laca
    #69125
    Na látod azt nem tudom. Zsír új a gépe,még a ház is új. De mintha mondta volna,hogy valami bitang vinyót vett sata3 as,meg 2 tb os. Na majd megkérdezem.
  • Solt
    #69124
    A laptopomból új gépet csinált... az asztali gépemen meg azóta az "Üdvözöljük" felirat csak felvillan! :))
  • IMYke2.0.0.0
    #69123
    Annyit írjátok, hogy beleültettétek a bogarat a fülembe - utánanézek, most mi a helyzet SSD témában.
  • Solt
    #69122
    Nem lehet, hogy ssd-je van? :) Valamelyik nap elindítottam egy régi rendszerem vinyóról, hát azt hittem megőszülök! :D SSD után nagyun durva a különbség! :)