90029
  • Solt
    #69121
    A komolyabb szimulátorok mind cpu igényesek... sajnos nincsenek olyan tesztek, ahol amd vs intel összehasonlítás van mondjuk a DCS, vagy RoF alatt. Nem lepne meg, ha itt érezhető különbség lenne. Főleg, hogy a sanyikat elég csúnyán meg lehet zavarni mhz ügyben...

    Amikor meg te vagy az a 0.1%, akkor abból rögtön 100% lesz... ;)
  • Her Laca
    #69120
    Különben meg osztjuk itt egymásnak az észt ,úgy hogy nem sok tapasztalatunk van vele. Nekem pl semmi ,de gyanítom nektek sem. Ha majd megveszem ,elmondom a tapasztalataimat,és még valami játékot is felteszek a jó ügy érdekében már olyan divatosat ami mérvadó az emberek szemében.:D
  • Her Laca
    #69119
    Mi az ,hogy VGA limit? Bakker egy ilyen proci ami 4-4,5 ghz en megy azt nem egy 460,6850 alá teszi az ember. Oda aztán valóban fölösleges. 6970 ,580 alá szent meggyőződésem,hogy kell az erős proci,különben csak a szart paskolgatja az ember.
  • [HUN]FaTaL
    #69118
    Igaz, mert az nem fut semmivel, tökmindegy mit veszel :D

    Amúgy ez 1db játék és a játékosok kb 0,1%-t érinti.
  • Her Laca
    #69117
    Te nem érted. Folyamatosabb a dolog.Fps ide vagy oda. Amúgy gondolj amit akarsz:)
    És én speciel nem csak ,pontosabban nem kizárólag játékra értettem azt ,hogy gyorsabb. A srác fényképész és a munka miatt is ezt vette. Előtte 4 magos AMD je volt. Még az óra jelük is asszem azonos.
  • Solt
    #69116
    Igaz ez az FSX-re is? :)
  • [HUN]FaTaL
    #69115
    Ki nem szarja le a cpu teljesítményét játékok alatt? Nem ez a mérvadó cpu vásárláskor, úgyis vga limit lesz...
  • arty
    #69114
    te nem érzed, hogy a sandy 72fps-e +60%-al gyorsabb, mint az AMD 72fps-e

    ezt át kell élni, nem grafikonról megítélni ;)
  • arty
    #69113
    Hiszel amit hinni akarsz - de nekem tökmindegy, mire szórod el a pénzed :)
  • [HUN]FaTaL
    #69112
    Pl. nem 1.0-ra kéne mert az DX8..
    2.0, 3.0-val próbálkozz.

    4850 szarrá gyalázza a 4670et.
  • Jakuza001
    #69111
    4850 siman agyonveri mindenben a 4670-t, meghozza nem kicsit.
    Szoval nalad van a bibi, ha nem ez tortenik.

  • shakyman
    #69110
    Hát felülbíráltam a shadert meg a vertexet is 1.0-ra de ugyanaz a fos csak pl crysis2 el sem indul.
    4670 közel ilyen alapgéppel szakít mint atom a 4850hez képest ugyanazon beállítások mellett, és ezt nem értem! 4850nek nem kéne aláznia a 4670-et?
  • repvez
    #69109
    Van valami trukje vagy hátránya annak ha ujra akarom pasztázni a gyári hütöt a magon?
    Mennyire sérülékeny a szétszereléskor a hütö?
    SApphir 4850 gyári hütés.

    ÉS hogy témánál maradjak, a mostani AM3as lapoknál,már szinte mindegyikben van integrált VGA. ezeket mennyire lehet a késöbiekben egy PCIe VGA mellett hasznositani teljesitmény növelésre vagy fizika számolásra?
    illetve például ennél a lapnál mennyire valos a turbó 50 mod és a procival szemben van valami megkötés hogy melyik verzionál tudja unlockolni a plusz magokat ? Mert egy ilyen és egy 955 vagy 965 os proci menynire szeretné egymást?
  • NEXUS6
    #69108
    Én akkor is kitartok annál amit írtam. Az AMD kis/közép kategóriában költséghatékonyabb (és végül is nem mond ellent az amit meg te írtál). Ezért sem váltottam intelre, a különbözetből viszont vettem egy SSD-t. Ettől kezdve bármelyik, akár 1000 magos i999 rendszer becsókolhat (ha abban nincs ilyen).

    15-20 sec-es win bút, na ezt csinálja utána egy HDD-ről!

    Az, hogy pistabá szereti az inteltet, vagy jólértesült eladófijú mondja meg neki a frankót édesmindegy. Eladófijúnak meg a drága cuccoson több a haszna, mint az occsó ájemdé bóvlin. Ergo...

    A sebesség meg mindenhol kell, kéne. Irodai melóban sincs idegesítőbb a homokóránál. Főnök akar gyorsan egy anyagot kinyomtatva, gép bekapcs 5 perc, hálózatot is megtalálta, hurrá! Fájl megynyit összeszedi magát a wörd, újratördeli a doksit, 150 oldalnál, korrektúrázva már kezdesz kifutni a gép memóriájából, ezért lájtosan lefagy, kidob a wördből. Betölt megint, nyomtatás elindít, korrektúrák kilógnak a margón, szakaszonkén rákérdez, persze szép komótosan, főnök a munkakönyveddel csapkodja a hátad habzó szájjal.
    Nem az a gond, hogy intel, hanem hogy annyi pénzből, amennyibe a közbeszerzés által bekerült ez a gagyi irodai gép 2X olyan teljesítményű (+1 procimag, +1-2 GB RAM) kijön az AMD-ből. És ennél a kiba nagy cégnél még egyetlen AMD géppel sem találkoztam! Szerinted?

    De bocs, nem akartam szét offolni a topickot, és el is ismerem, hogy ha nyerek a lottón 1-2 hét múlva, mert most még elég gyikak a nyeremények, akkor veszek egy bika intelt.:DDD
    Még egyszer bocs az offért a részemről befejeztem.
  • Jakuza001
    #69107
    Pontosabban 25-26-ert mar kaphato, nagyon jo alaplap. :D

    lasd ezt; lap Felesleges is ennel tobbet rakolteni.



  • Solten
    #69106
    Pontosabban 18-19k egy jo AMD-s lap, 30 meg a nagyon jo. Raadasul jatek eseten a legtobb esetben mar 1600-as felbontasban sem lesz gyorsabb az i5 vagy Sandy az AMD-s konfignal.



    1900-nal meg szinte teljesen VGA limites a rendszer. Sokan sajnos meg mindig nincsenek tisztaban azzal hogy jatekhoz nem a 100k-s CPU kell meg az 50k-s memoria, hanem egy normalis VGA.
  • [HUN]FaTaL
    #69105
    ATT és shader verzió kényszerítése.
  • Inquisitor
    #69104
    Crysisnek nem volt külön DX9 indítója? Mondjuk olyan játékot ami eleve Dx10 meg ugye sehogy.
  • Inquisitor
    #69103
    Na és? Most már AMD-hez is van csúcs lap 60K fölött, régebben új generációs csúcs Intel lapok 110-120K körül jöttek ki. Ha pénz nem számít, akkor kisebb vagyonért vehetsz 1 vagy 2 foglalatos AMD lapot G34 foglalattal. Itt csak annyit írtam, hogy ha egy fasza i5 vagy pláne i7 prociban gondolkodtam volna pár hónapja, akkor még AsRockból is 45K volt alaphangon ami tudta amit akartam. Most már olcsóbbak persze, hiszen itt az s1155 ...
  • item
    #69102
    Na ja...
  • shakyman
    #69101
    hali

    win7 alatt hogy lehet egy 4850est rákényszeríteni, hogy dx9-be indítson el egy játékot 10.1 helyett?
    pl crysis
    radeon 4850 kártyával

    köszi ha tudsz segíteni
  • Her Laca
    #69100
    No,no! 30K egy jó AMD-s lap 35 egy inteles. De láttam én 50 ért is AM3 as lapot.
  • Her Laca
    #69099
    Én nem fogom bizonygatni:) a PH-s teszt sem igazán érdekel,láttam amit láttam.
    Gyors,nagyon gyors az egész rendszer. Szerintem a memoria vezérléssel van valami okosság,bár nem értek hozzá. Engem meggyőzött a dolog. De a PH-n is olvastam hasonlókat . De legyen nektek igazatok:) nekem mind1 ,egy azonban biztos én ilyet veszek:)
  • Inquisitor
    #69098
    És akkor a másik feléről nem esik szó, mennyibe fáj olyan i5 lap, amin van SATA3, USB3, Firewire? Mert ezek nélkül tök olcsón kapni lapot, de ami ilyet tud az máris rá dob még 10-20K-t az árra a procin kívül Úgy értem egy jó Intel proci alá való lap sokkal drágább, mint egy jó AMD alá való, pedig még nem oly' régen nem így volt, az s775 korszak közepén ... amikor vettem a jelenlegi lapom, az 25K volt, egy S1156 lap (akkor még nem volt s1155) meg 47K körül indult, ami ugyan ezeket tudta volna.
  • KranaZoli #69097
    Miért 5850?!

    SAPPHIRE 11162-03-40R HD5850 1GB GDDR5 VAPOR-X PCIE Webshop Ár: 53.466Ft

    SAPPHIRE 11162-00-40R HD5850 1GB GDDR5 HDMI DP PCIE Webshop Ár: 64.063Ft

    Nekem az utóbbi van. Én Sapphire-t ajánlok többek között azért is, mert ilyen kártyám van. ;)

    DE:

    SAPPHIRE 11188-01-40G HD6950 1GB GDDR5 PCIE Webshop Ár: 61.858Ft

    Esetleg, mint olcsóbb páldány:

    MSI R5850 Twin Frozr II 1GB GDDR5 PCIE Webshop Ár: 50.928Ft
  • arty
    #69096
    hogyhogy a ph! tesztben ebből semmi se látszott? ;)
  • Blum
    #69095
    Vapor-X,Toxic,HIS,Gigabyte Windforce hűtői emelkednek ki leginkább.
  • Solt
    #69094
    Minimum fps-ben? Kizártnak tartom...
  • Her Laca
    #69093
    Én azt láttam,hogy van ahol 30-70 % al gyorsabb.Komolyan mondom ,nem vagyok egy intel hívő de nagyon meggyőző a teljesítménye, A videó kártya is megtáltosodik ahogy néztem.
  • oneal1
    #69092
    létezik olyan ami kicsit halkabb hűtéssel rendelkezik mint az átlag?
  • oneal1
    #69091
    5850-esből melyik gyártót ajánljátok?
  • balint1111
    #69090
    Feltettem az 11.4-es catát.Homályos lett az msn, úgy hogy nem látok semmit se. ÉS van ezen kívül még más is ami homályos lett. Mit lehet ezzel kezdeni?
  • arty
    #69089
    amd 30k
    i5 50k

    tehát az intellel a gép szerinted +60%-al gyorsabb? mert ha nem (márpedig - főleg játékok alatt - nem) akkor nem éri meg az árát ;)
  • KranaZoli #69088
    Érdekes. Már csak azért is, mert ha manuális telepítéssel teszed fel, akkor kiírja a komponenseket. Az új Cata-kban bizony már 2010-es vcredist szerepel. Ha fent van még a gépeden az a mappa a C:\-n ahova kibontja a telepítőt abban is 2010-es vcredist szerepel.

    Tuti az új Cata teszi fel.

    De mint kiderült nem ez volt a gond az Avast6-nál. Mind1. Azért köszönöm szépen a kedvességed! De az valóban fura, hogy Neked nem teszi fel a 2010-es vcredist-et, amikor kötelező elem az új cata-ban.

  • Her Laca
    #69087
    Már meg ne haragudj de ez ,hogy finom legyek is butaság.
    Az emberek többségének fogalma sincs mi van a gépében.
    Nem is érdekli őket. Amit a boltos rájuk tukmál az van és kész.
    Az Intel procira !
    Mindig az mond ilyeneket akinek nincs ,vagy nem próbálta.
    Nekem egy 4 magos AMD van 3,2 ghz en,süt főz ,gyors stb.
    Szomszédom most vett egy I5 öst. Megtekintettem. Hidd el nekem bitang az a rendszer ,nézheted azt jobbról balról.Veszett gyors . És nem annyival drágább ,mert egy jó AMD proci is 30 nál kezdődik az meg ötven.
    Az más kérdés ,hogy az átlag felhasználónak kell e az a gyorsaság,ezt nem vitatom.
  • arty
    #69086
    KranaZoli! végre volt időm pécézni, feltettem legujabb catát is és továbbra sincs 2010es vc++-om. szerintem nem az avast/ccc tette fel nálad se!

  • NEXUS6
    #69085
    Szerintem egy jó termék önmagában kevés, hiába adja az AMD adott, ráadásul a legnagyobb piacot jelentő kategóriában a legjobb áron a legjobb teljesítményű cuccait, ha az emberek agyában még mindíg az van: haveszek egy péjcét, akkor abba intelproci köll meraza jóu, a többi e csak gyenge utánzat, többet fogyasztanak szarabbak, csak a nagyongyíkember vesz olyant, akinek kiba kevís píze va, és én nem vagyok az na, nemigaz he?

    Utánanázni az már sajna fárasztó. És aztán ennél nem is köll jobb márketing a zsintelnek, hiszen írted ezt tesvír. :)

    Köll aza szandibridzs he.
    De hiszen vettél külön bikaerős vidkarit!?
    Mér akor nem mögy, mögy az he, akkormög mivan?
  • KranaZoli #69084
    Radeon HD 6970 WindForce 3X hűtéssel

    Az újdonság teljes egészében egyedi felépítéssel rendelkezik és a gyártó Ultra Durable VGA+ technológiájára alapoz, így a nyomtatott áramköri lap (PCB) két unciányi rezet tartalmaz, a felhasznált alkatrészek között pedig szokás szerint csak minőségi példányokat találunk.

    A felhasznált alkatrészeknek és a nem mindennapi hűtésnek hála lehetőség nyílt némi órajel-emelésre is, így a termék Cayman GPU-ja 880 MHz helyett 900 MHz-en ketyeg. A 2 GB-nyi GDDR5-ös fedélzeti memória esetében pedig – amely egyébként 256-bites adatsínen keresztül kapcsolódik a GPU-hoz – 5500 MHz-es effektív órajelet alkalmaztak, vagyis a memóriachipek órajelét nem emelték.


  • arty
    #69083
    nem elég sokkal feljebb :)

    ha már pénzt adsz ki gyorsabbra, szerintem lépj nagyobbat! (ha belefér)
  • oneal1
    #69082
    köszi!

    a 6850 hol van ezekhez képest?