90029
  • item
    #69366
    Híí bakker mennyit írtatok...

    Nem voltam itthon egy kva jó honda talira mentem Agárd-ra,király volt!!
    Akit érdekel,holnap felrakom ugyis a képeket,ha gondoljátok,ide is belinkelhetem--

    Nem akarok offolni csak kérdem,ha a társaság beleegyezik?!
  • goso
    #69365
    nem érzékelitek itten az iróniát nagyon rossz, ez így nem mehet tovább
  • DIESEL DOG #69364
    Csak úgy nagyvonalakban értve... nem akarok regényt írni ha érted mire gondolok... :D
  • KranaZoli #69363


    Nincs húzva a géped?!

    Először kerestem, mit is nézzek. Aztán látom a címsort, hogy szomorú a helyzet. :( Csak a szimpla alap dolgok jutnak eszembe, amiket gondolom Te is ismersz... De eléggé VRAM hibának tűnik. Esetleg manuálisan emelném/csökkenteném a GPU/VRAM Mhz-eket.
  • arty
    #69362
    asszem ramhibás lett az 6870esem.. remek szülinapi ajándék :( tdu2 alatt kezdte texturavillobással, de már a desktop is vibrál - screenshotokon viszont általában nem látszik, kivéve:



    :(
  • Blum
    #69361
    Ugye ezt most csak viccnek szántad?
  • goso
    #69360
    adok érte egy alig használt 5770 et nem gagyi márka eredeti sappihre ráadásul a módosabb tipúsú az a vapor X es simán megéri
  • Blum
    #69359
    Nem valószínű,hogy nyitva lesznek a boltok.
  • KranaZoli #69358
    "holnap remélem nyitva lesznek a boltok"

    Nem hinném.
  • NEXUS6
    #69357
    Hát adtak neki rendesen az biztos!:D

    Szerintem holnap nekem is paszta napom lesz, úgy döntöttem felrakom a gyári helyett az AC hűtőt a CPU-ra, holnap remélem nyitva lesznek a boltok. Közben ahogy nézem már van MX-4-es is, lehet, hogy most azt próbálom ki.
  • macleody
    #69356
    Köszi az infót, tegnap az idegtől nem vettem észre az eszközkezelőben. Egyéb eszközöknél volt, én meg csak videókártyát kerestem a sor végén :)
    Kösz mindenkinek.
  • Blum
    #69355
    Na,gyorsan újrapasztáztam a VGA-t. Hát...ATi-éknál nem spóroltak a pasztával az hétszentség. (Talán már kicsit sok is?!)
    Most szépen újranyomattam Arctic Cooling MX-2-es pasztával fasza vékony rétegben,egyenletesen eloszlatva,máris hűlt majd' 10fokot.

    KÉP1
    KÉP2
  • KranaZoli #69354
    "Majd ATi kártya be"

    "Tehát most az egyetlen mentsvár szerintem az hogy mind két partíciót leformázom új Win7 64bit feltelepít, 64-es driverek fel, stb, majd megnézni az eredményt így..."

    Tudod Te ezt!
  • DIESEL DOG #69353
    Rendben, ránézek az általad belinkelt programmal is, csökkentett mód meg eszembe se jutott volna ha Te most nem említed. :D
    PhysX-et visszaraktam utána csak kíváncsiságból szedtem le hogy hátha az okoz gebaszt de tévedtem...
    Egyébként két félével is tisztogattam... (WinUtilites és Ashampoo)

    Köszi! :)
  • Blum
    #69352
    Helo!

    Azokat a registry fájlokat,amiket nem enged törölni,azt próbáld meg leszedni Registry Cleaner-rel. Physx-et meg nem volt jó ötlet leszedni,mert attól függetlenül,hogy ugyebár ATi-nál nincs Physx támogatás még 1-2 játék-ami támogatja-rinyál érte és nélküle nem hajlandó elindulni.
    Win7 64bit-es változatát meg egyébként is jó ötlet felrakni 4GB RAM+1GB VRAM mellé. Amúgy Professional vagy Home Professional tökéletes választás,Ultimate "felesleges".
    Esetleg még megpróbálhatnád a DriverSweepert csökkentett módú indítással rázavarni a rendszerre.
    De a legtisztább egy rendszer partíció formázás + OS reinstall. (Azt a partíciót,amelyiken nincs se nvidia féle driver,se oprendszer,csak adat,azt meg felesleges leformáznod merthát...minek? :) )
  • DIESEL DOG #69351
    Üdv Urak! Tanácsot szeretnék kérni abban hogy mi lenne az ideális jelen helyzetben...

    Kezdem ott hogy miután lecseréltem az nVidia kártyámat, letöröltem az összes létező drivert, stb aminek köze volt az nVidia-hoz. Utána kitakarítottam a regisztrációs adatbázist programmal is meg amit a program nem talált meg azt leszedtem saját kezűleg. Majd ATi kártya be, driverek, stb feltelepít majd látszólag minden rendben. Ugyanakkor valami még mindig nem stimmel, pl. a registry-ben bent van 5 nVidia-ra utaló kulcs, azonosító és érték melyeket valami oknál fogva nem lehet törölni. Ez még nem is annyira nagy gond, de viszont egészen biztos hogy valami zavar van mert a HD 5770-esem egyes benchmark programokban és játékokban furcsa módon nagyon alul teljesít, fizikai probléma abszolút kizárva egészen biztos hogy valami szoftveres problémával állok szemben amire jelenleg nem találok problémát, illetve elgondolkodtam egy operációs rendszer újratelepítésen is. (Most 32-es Win7 Professional van, és 64-es Win7 Professionalt vagy Home Premium esetleg Ultimate-t telepítenék fel rá).
    Megpróbálkoztam avval is hogy leszedem a PhysX-et bár csekély esélyt láttam arra hogy ennek lesz bármi hatása is, de egyesek szerint ATi kártya mellet valamelyest növeli a gépigényt.
    Érdekes módon csak az élsimítással vannak gondok, ott is a magasabb beállított értéken (pl. 8xmsaa). Ezen a beállításon laggol néha kissé zavaróan, de valamikor 4xmsaa mellet is "beszaggat". Pedig én szerintem nem igazán kellene neki...
    Nem értem hogy egyes programok alatt miért irreálisan alacsony az FPS szám...
    Ööö... hozzátenném azt hogy egy halom nvidia-ra utaló regisztrációs bejegyzést távolítottam el, volt használva Driver Sweeper is, csupán az az 5 dolog áll ott és nem törölhető...

    Tehát most az egyetlen mentsvár szerintem az hogy mind két partíciót leformázom új Win7 64bit feltelepít, 64-es driverek fel, stb, majd megnézni az eredményt így...
  • KranaZoli #69350
  • kifli
    #69349
    úgyis 2 gpu-s, először akkor csak az egyik fele kell XD
  • Solten
    #69348
  • IMYke2.0.0.0
    #69347
    90 ezerből?
  • KranaZoli #69346
    Első részletnek jó is lesz.
  • kifli
    #69345
    van rá 42e-em :D
  • IMYke2.0.0.0
    #69344
    Nyilvánosan: mennyit kérsz érte?
  • KranaZoli #69343
    Nem ironikus hangnemet akartam megütni. Valóban érdekelne hogy van-é olyan game, ami miatt szükség van rá. Pl. poszter felbontás, stb...

    Az meg csak egy jó gesztus, hogy beírta ide és úgy ahogy, hogy árban meg tudunk egyezni, stb...

    Gondolom nem is inkább a státusz szimbólum miatt akar cserélni azon kívül, hogy megvan rá az anyagi háttér hanem pl. az újabb driver-ek miatt, melyek igencsak előtérbe helyezték a 68xx; 69xx szériákat.

    Bár épp ezért 6990-el még várnék. Majd a 10.4-es driver fog hozni sok újítást.
  • SZilaJMaGGoT
    #69342
    Nem ez a legújabb, nem mutat már olyan jól az aláírásban, sőt már-már ciki... :/
  • fery02
    #69341
    Köszi mindkettőtöknek a választ, erősen gondolkodnom kell még akkor dolgon és akkor esetleg valamikor egy 128-ast megvenni.
    Steam kérdésem már ezzel a Steam mover cuccal nem aktuális már. :)
  • KranaZoli #69340
    Kezdjünk el licitálni?! :) Nincs szükségem rá. :D

    DE!

    Mire nem elég ez a kombó?! Sapphire HD5970 4GB Toxic & GTX580
    Vagy "csak úgy" szimplán mire nem elég az 5970 4GB-os Radeon?!

  • High end PC #69339
    Sapphire 5970 4GB Edition kell vkinek? Árban megegyezünk privátban.

    Sapphire 6990 4GB-ot akarok venni.
  • NEXUS6
    #69338
    OFF

    Igen, ugyan úgy lehet particionálni, használni az SSD-t, mint egy hagyományos SATA wincsit. Csak érdemes 1-2 dolgot kikapcsolni (defrag), mást meg be (AHCI).

    Mivel a rendszer gyorsul kis mértékben azoknak a programoknak a betöltése is javul, ami nem SSD-n van. Illetve van olyan progi, ami meg nem tudom mit csinál töltés közben (CivIV) mert sem a procit nem használja különösebben, sem nem tölt, de fél percig csak malmoz magában. Ezzel nem tud mit kezdeni az SSD-sem.
    Főleg rendszerprogiknál érezhető a gyorsulás (látványosan), illetve olyan progiknál, amelyek az adott pályán utántölti, streameli az adatokat (Pl UE3 enginet használóknál megszűnik a textura pop-up).

    Most a 250-esek ára minimum olyan 120 körül van, ez év végéig szerintem, a trendeket figyelve olyan 100-ig eshet le, ha ez már megfelelő. Ha nem, akkor is érdemes egy kisebben gondolkodni esetleg. A Win7/Vista exponenciális növekedése, ha nem is megszüntethető, de legalább lineárissá tehető, kis kézügyességgel.

    SSD saját fórum, további kérdésekhez.
  • NEXUS6
    #69337
    Kúl!
  • MerlinW
    #69336
    40GB-al vagyok lemaradva:)
  • grebber
    #69335
    Már 3DMark rekordot is döntött az extrém HD 6850-es
  • pointer4
    #69334
    Már, hogy milyen jellegű hivatalos megoldásra gondolsz? Steam-et máshova felrakni ?
    Itt is azt így írják, csak az apróságokat törlik előtte :D A buták nem tudják, hogy nem kell :D.

    De van ilyenis, Feltelepíted a C-re, de másik helyre mennek a játékok. (legalább gyorsan elindul a steam SSD-ről :D
  • fery02
    #69333
    Nem tudom, valami hivatalos megoldásban azért csak jobban örülnék.
    Addig, míg SSD-m lesz, sok dolog változhat majd még.
  • IMYke2.0.0.0
    #69332
    Aztaqvaé'... Nem aprózod el :))))
  • pointer4
    #69331
    Steamet is lehet bárhova telepíteni.
    Sőt, ha kilépsz belőle, és odébb move-olod, onnan indítod, akkor onnantól kezdve onnan működik.
    Nem kell neki semmilyen telepítés, még WIN-reinstall után sem.
    Be is ba*na ha ezt a C-re kéne rakni: :D

  • fery02
    #69330
    Boldog szülinapot Solten!

    OFF
    Nem kellett volna végigolvasnom az utóbbi 300 hsz-t, mert bizony engem is nagyon lázba hoztatok most ezekkel az SSD-kkel. :)
    Elsősorban az érdekelne, hogy akár vajon még az én vasamhoz is ajánlatos lenne-e beszerezni egyet? Mert hát ugye azért régen volt már ez csúcskonfig (vagy talán sose volt :)).

    Mert ha esetleg ajánlatos lenne, akkor lehet, ha nyárra vagy karácsonyra 256 GB-os verziók viszonylag elérhetőbb árban lennének, beszereznék egyet.
    Gondolom ezeket is lehet ugyanúgy partícionálni. Mert akkor ugye 50 GB Win-nek + programoknak, 200 GB meg a játékoknak.
    A mostani 640GB-s rendszer vinyót meg akkor lehet kivenném és bent hagynám magába az 1,5 TB-osat, igaz lassabb vinyót. Ezt mind energiagazdálkodásból, jobb szellőzésből meg a halkabb működés végett.

    Csupán csak Steam-mel lennének szerintem gondjaim, mivel ott oda települne ugye minden Steam-es játék, ahová maga a Steam van telepítve. Szóval Steam-nél lehet majd a játékaim alapján döntöm majd el, hogy legtöbbje kívánna-e SSD-s előnyöket. Egyedüliként mondjuk a Crysis lenne elsősorban SSD-s Steam-es játékaim közül, de végülis Crysis megvan dobozosba is, azt akárhová lehet telepíteni ugye.

    Bocsánat mindenkitől, úgy tűnik szófosással ébredtem. :)
    ON
  • Solt
    #69329
    Hajrá! :)
  • Blum
    #69328
    Lehet,hogy holnap belekukkantok a gépházba,hogy vajon mennyi port szívott magára szűk 4-5 hónap alatt. Bár kétlem,hogy poros lenne "odabenn" akármi is,mert olyan házam van,amibe egy gramm levegő nem megy be,csak a táp szívja kifele. (6éves Codegen ház FTW! :D)
    Aztán ha már ott vagyok,akkor újrapasztázom a GPU-t,hátha segít neki. (Nem,garancia már nincs..:) )
  • Solt
    #69327
    Hmmm... hát ez tényleg érdekes... :)