90029
  • [HUN]FaTaL
    #69526
    Többet fogyaszt a 4730nál, melegedést nem tudom de kit érdekel az?
  • DONGUBA
    #69525
    tehat akkor az lehet nem melegszik annyia mint a 4730-am es nem eszik annyit?
  • kifli
    #69524
    off:

    ff 2x megvan nyitva, a képernyő egyik felé az egyik, a másik felén a másik, mindkettőbe sg volt megynitva, más más topikkal.
    A jobb oldaliba rányomtam egy könyvjelzőre és a baloldaliban töltötte be :D
  • KranaZoli #69523
  • [HUN]FaTaL
    #69522
    512es nem lehet G80as, G80ból 320as volt meg 640es.
  • DONGUBA
    #69521
    es azt honnan tudom milyen chippes?Es melyik a jo ami nem melegszik?
  • Blum
    #69520
    Ha még a régi G80-as chippel van szerelve,akkor hétszentség.
  • DONGUBA
    #69519
    de annyira melegszik mint a 4730?
  • Blum
    #69518
    Nehogy azt hidd,hogy a 8800GT nem az a forrófejű típus.
  • DONGUBA
    #69517
    Sziasztok megeri lecserelnem az ati hd 4730-at egy gigabyte nx88 asra?Vagyis 8800gt 512 ddr3 ramosra...mert a 4730 sokat eszik es nagyon melegszik
  • BIZ0906
    #69516
    Na hát most happy vagyok. Csak nem hagyott nyugodni ez a flashelés és most egy youtube-os video alapján ezeket a parancsokat használva:

    atiflash -s 0 6950.rom
    atiflash -unlockrom 0
    atiflash -f -p 0 6970.rom

    és sikerült ki is írta restart és feloldotta :D
  • arty
    #69515
    ébresztő!!! :D
  • hiper KOCKA
    #69514
    Üdv

    Frissítettem a drivert az atihoz de csak az illesztőprogram ment fel a CCC-nál hibát ír a telepítő, pedig az ati oldaláról való a driver. Sehogy se tudom feltenni, állandóan Telepítőcsomag hiba van.

    Az a kérdésem hogy csak a sima driverrel is jól fognak menni a játékok? Nembaj hogy nem ment fel a CCC?
  • masterthief
    #69513
    Na jó! Én sem gondoltam komolyan! XD De azért leírhatná!
  • [HUN]FaTaL
    #69512
    Azt adták a notebookhoz, adatlapjáról másolta. Szerinted dost használ? Ne légy nevetséges :D
  • masterthief
    #69511
    Ez most komoly? Dos oprendszert használsz? Vagy viccelsz?
  • Loál János #69510
    Elkúrja a fēngshuǐt. :-D
  • Blum
    #69509
    Pedig nagyon fasza,jól szellőzik,ha kinyitom az ablakot,akkor pont az egészet telibekapja a hideg levegő. :DD CPU az előbb 18 °C volt,VGA meg stagnál 22-25 °C-on.
    Az tény,hogy a szoba esztétikájára elég negatívan hat,de azért viszonylag el van dugva.
  • TomBond
    #69508
    Huh! Hát én ezt így nem nagyon merném! :-)
  • Blum
    #69507
    OFF:

    Új gépházam...[másik meleg vóót]

    Kép1
    Kép2

    Pénteken jön az új vinyó,jövő hónapban meg egy házikó.
  • NEXUS6
    #69506
    Ja, hát nagyjából erről van szó.

    Azért azt is vegyük figyelembe, hogy ha duplájára növeljük a felbontást, az ugye gyak 4X pixelszámot jelent, plusz a konzolnál 30 fps még nagyon jó, amíg PC-n meg inkább a 60-nak örülünk.
    Csak attól, hogy fullHD-ban játszol, valami felskálázott subHD helyett, dubla fps-sel már el is ment az erőforrás nagyrésze, az a kis csinosítás, magasabb FSAA/AF, textúrák, poligonszám, effektek meg a maradékot viszik.

    A számtekben 2-3X teljesítmény plusz soxor meg sem látszik, mert kis dizájnnal optimalizációval simán kompenzálható, és még nagyságrendileg jobb hw sem biztosítja azt hogy pl emuláljuk az adott rendszert.
    Talán inkább arról szól a cikk, hogy elvileg már lassan megvan a nagyságrendi különbség, gyakorlatilag viszont a konzolok még jól tartják magukat, a PC szoftveresen meg nincs eléggé optimalizálva.
    De hát ezek mondjuk nem olyan hírek, amiket eddig ne tudtunk volna, és ami miatt valami arab országban most azonnal forradalom törne ki.
    :D
  • Sir Quno Jedi
    #69505
    4870x2, na abban sincs elérhető 2GB VRAM mert CF. Szal. a rajta lévő RAM-nak csak a fele látszik a gép felé.
  • SZilaJMaGGoT
    #69504
    Jogos, de mac-re nem sok game jön... :/
  • [HUN]FaTaL
    #69503
    Már meg is találtad ezt az eszközt, úgy hívják, hogy PC. Fix hardverű PC-t akarsz? Vegyél MACet.
  • SZilaJMaGGoT
    #69502
    Nekem olyan konzol kéne amit olyan célokra is használhatnék mint a pc-t, természetesen egérrel és billentyűzettel... :D Mindemellett nem lennének olyan problémáim, hogy a jövőre érkező gamek vajon futnak e majd rajta... :D
  • arty
    #69501
    konzolon is van API, MS esetén ráadásul megkerülhetetlen (sírnak is a fejlesztők, de ennek köszönhetően van/volt/lesz(?) egész tűrhető visszafelé kompatibilitás) - a sonynál a közvetlen programozás inkább megengedett, de ott sem mindenre

    viszont driver nincs, és pcn még ezen tul is lehetnek ujabb rétegek (nagy dög OS), ergo ez a sok egymásrarakódás okozza együtt a gondot

    pécén tényleg szebb minden, de mennyivel? 10x biztos nem... az a durva, hogy a sok - szükséges rossz - apizás közben elveszik sok-sok xboxnyi erő a semmibe. viszont a pécé ilyen, erre épült, nincs más ut/lehetőség, teljesen ostobaság ezen problémázni, alternativa hiányában
  • NEXUS6
    #69500
    Ráadásul a DX-ben nem csak D3D API van ugye, hanem DirectDraw/Sound anyámkínnya, azokkal mi lesz? Az X360 is a DirectX spec változatát használja, a PS3 meg az OpenGL-ét. Na most persze lehet lemenni tök hardver közelbe, de gondolom akkor is valamilyen szinten megpróbálnak szabványosítani, struktúrálni a dolgokat és library-kat használnak. Amúgy meg nem tudom elképzelni, hogy az M$ nagyon támogatná a nagyon gépközeli API megkerülős programozást az X-en (az x-box eredeti neve, directX-box ugye), PS3-on sem hiszem hogy nagyon ott tartanak, de a cell miatt több spec kód kell az biztos.

    Amúgy meg ne az API-t tessék szidni, hanem tessék jobb drivert írni, ami lefordítja az API-t a vasnak, hogy visszarúgjam a labdát.

    "Az elsődleges előny a konzolnál a rajzolási parancsok száma, ami akár a húszezret is elérheti, és a rendszer másodpercenként 30-60 képkockát ki is rajzol a képernyőre. PC-n sajnos az API-n keresztül zajlik a rajzolás, így ez a szám 2000-3000 lehet, ha nem akarnak a fejlesztők teljesítményproblémákba ütközni. Talán a DirectX 10 és 11 esetében bevezetett újításokkal el lehet jutni 5000 parancs alkalmazásáig, de ez még mindig messze a konzolokkal elérhető szint alatt van."
    Ezt most nem értem. A GPU 10X erősebb, tegyük fel jó a driver is (sajna ez az AMD-nél nem igazán tökéletes), a CPU is bikább már PC-n. Milyen korlát van akkor az API-ban? Valami timerlock, vagy mi?
    Amúgy meg a játékok PC-s verziói brutál módon jobban néznek ki, mint ugyan az a játék konzolon. Olyan dúrván, vagy jobban mint a konzolos exkluzív játékok. PS3 GPU-ja pl nem tud mesh instancig-ot, vagy is a tömegjeleneteket el lehet felejteni, legalább is olyan szinten, mint egy Xbox360, vagy pláne egy PC-nél is van. Pedig ez már vagy 5-éves technológia, csak a PS3-ból épp kimaradt). Memória, textúra, pixel kirajzolás=> felbontás különbségekről már nem is beszélve.
  • arty
    #69499
    és mi a megoldási javaslatod arra, hogy az "assemblerben" megírt programom ne csak a saját gépemen fusson, hanem mondjuk a pc játékosok gépének 95%-án?

    nem a kreativitás hiányzik, hanem az egységes hardverkörnyezet. az egész cikk ostoba, demagóg marhaság. pláne pikáns, mikor egy piaci részesedést tekintve kisebb cég áll neki "fejlesszünk a vasra" dumával mellet döngetni... ha valaki vasra ir programot, az tuti nem az ő "vasuk" lenne :)
  • Zoli007
    #69498
    Ebben egyetértünk, de valahogy nem tud izgatni, hogy a Word 1ns-mal gyorsabb betűnként, ha boldba rakom a szöveget. Persze játékoknál minden FPS jól jön.
  • Jakuza001
    #69497
    Es ? Attol meg a programkod legygyorsabb futasa ugyanugy letkerdes lenne a felhasznaloknak.

    Persze nem a gyartoknak, mert akkor sokkal lasabban adhatnak el a termekeiket.

    Amugy pedig ajanlom csak irj egy komolyabb programot C++ban vagy gepkozeli kodban es vesd ossze az eredmenyeket, es csodat fogsz latni, hogy mennyivel lassabb az uj gepeken is a C++.
  • Zoli007
    #69496
    Azóta a gépek 10x gyorsabbak lettek.
  • Jakuza001
    #69495
    Nincs ebben semmi meglepo, a mai programozok a konnyu megoldasokat szeretik. Aki megelte mikor meg assemblyben kellett programozni az tudja, mi a kulonbseg sebessegben egy assemblyben es C++ban megirt program kozott.

    Eg es fold a kulonbseg csak ott es akkor meg nem is a directx rutinokat hivogatjuk be. Ma pedig a programozok fogjak es no kreativitas nelkul fogjak becopy pastazzak MS fejlesztoi kodjait pl a Visual Studoba, ha ablakkezelesi rutin kell egy szoftverhez stb es nem is foglalkoznak vele, hogy milyen gyors vagy lassu a megoldas.
    Copy pastezni egyszerubb szamukra, mint kreativnak lenni.

    Hol vannak mar azokhoz a programozokhoz, akik kepesek voltak azon agyalni, hogy milyen interupt hivast vagy parancsot adjanak, hogy par orajelciklust megsporoljanak a programjukban.
  • Solten
    #69494
    Az API limitálja a PC-s játékok lehetőségeit?
  • Viktor9202
    #69493
    A laptopom kinfogja

    * 15.6" HD felbontású LED háttérvilágítású kijelző
    * AMD Athlon II Dual-Core M320 processzor
    * 2GB DDR2 memória, 250GB merevlemez
    * ATI Mobility™ Radeon® HD5145 512MB VGA kártya
    * Dos operációs rendszer
  • Solten
    #69492
    Erdekesseg: Single-Slot, Slot-Powered Radeon HD 6850 Surfaces in Asia
  • masterthief
    #69491
    Ezt így nem tudjuk elmondani. Talán írd le a laptopod konfigját! Ha a driverrel lenne gond, akkor textúra hibáknak kellene megjelenniük, mint pl: villogás, fekete vagy fehér textúra megjelenítése egyes tárgyakon, helyeken, fejjel-lefelé megjelenő képernyő, lefagyás kék halállal stb. win7-nek nem tudom, mert XP-t használok. Vannak itt tapasztaltabb fórumozók, hátha tudnak segíteni.
  • Viktor9202
    #69490
    Hát de még is mi ?:O:O:O:O Rossz driver? Vagy rossz a Win 7?
  • koocos
    #69489
    Nekem ment x1300al +1 giga DDR rammal is :)
  • masterthief
    #69488
    Mondok valamit. Régen pl a Cod 2-t asztali Pc-n egy HD 3450-es Asus kártyával és 512 Mb DDR2-es Ram-al toltam végig, teljes graf beállításon, szaggatás mentesen. A te gépedben pl nem 2 Gb-nak kellene lennie egy ilyen kártyához. Valami nagy gebasz lehet vele.
  • Viktor9202
    #69487
    Most néztem az everest-et, és látom h ram kihasználtság 50% ... 2 gb van benne, és ha alapjáraton eszek majdnem egy gigát, akkor lehet h nem ártana bele még egy giga