90029
  • arty
    #69566
    amd 6990 maradt 2011 királya

    "We truly thought the GTX 590 was going to make the Radeon 6990 look bad, but the fact of the matter is that NVIDIA made the 6990 look that much better. The GTX 590 is not the "World's Fastest Single Card Solution" as stated on our page 1 slides; the Radeon HD 6990 is very much retaining that title. Hail to the King, baby!"

    csak zöldhályogosoknak ajánlott vétel, a többiek vegyék meg a 2 olcsó 6950est CF-be!
  • Solten
    #69565
    A 4730-nak az "idle" fogyasztasa kaka, atlag saccperkabe annyit kajal mint egy 8800 GT: link.
  • Solten
    #69564
    Radeon HD 6990: evolúció vagy revolúció?


  • arty
    #69563
    szó se volt interlászlóról
  • Sir Quno Jedi
    #69562
    interlászlóékat minek idekeverniiii?!?!?
  • arty
    #69561
    hja és pont később van vége a filmnek usában :)
  • arty
    #69560
    ha már kukacoskodunk: az ntsc lehet 23.976, 24, 59.97fps is ;) a pal meg 25 és 50. illetve moziban 24 :))
  • Blum
    #69559
    Megjelent a SAPPHIRE HD6950 FleX Edition



    "A fentiektől eltekintve a Sapphire új videokártyája egy teljesen átlagos Radeon HD 6950-es megoldás. A termék Cayman GPU-ja ezúttal is 1408 stream processzort kínál, magórajele pedig 800 MHz-es értéket képvisel. A 2 GB-nyi GDDR5-ös típusú fedélzeti memória 256-bites adatsínen keresztül kapcsolódik a GPU-hoz, a memóriachipek effektív órajele pedig 5 GHz-es. Az újdonság természetesen a többi Radeon HD 6950-es modellhez hasonlóan két BIOS-szal rendelkezik ls jár hozzá a TriXX névre keresztelt tuning alkalmazás is, amelynek segítségével könnyedén tuningolhatjuk a terméket.

    Az új videokártya két DVI, egy HDMI 1.4a és két 1.2-es mini-DisplayPort videó kimenettel, valamint VaporX technológiára alapozó hűtéssel érkezik."
  • Solt
    #69558
    Trükkös? Inkább simlis... még egy vaskarikát sem vennék tőle...
  • Bence94
    #69557
    elég szánalmas:crysis 2 beta
  • pointer4
    #69556
    Azt nem, de a 240 szalagra csak 200perc fér :D
  • pxxl
    #69555
    az ntsc az 30 (29.97) a pal meg 25

    amcsiban elöbb van vége a mozi filmnek :D
  • Armagedown
    #69554
    végülis a diafilm is film :)
  • lo9in
    #69553
    trükkös egy gyerek az már biztos mennyi is az ntsc ? 25 fps ? a pali meg talán 23,9 ha jól tudom

    [IMG][/IMG]
  • SZilaJMaGGoT
    #69552
    Nah efféle választ vártam kábé, nem olyat, hogy már van ilyen... :D
  • pointer4
    #69551
    Jee, az előző örliprevjú azóta fent van a gépen, és baromi jó lett!!! :D
  • DONGUBA
    #69550
    igy vagtam de azt hittem van erre vmi progi
  • Nightt
    #69549
    beirod a google-be, h 4730 fogyasztas...
  • DONGUBA
    #69548
    koszi de nemtom mit kell keresni
  • Nightt
    #69547
    Keress ra, kb 1 perc alatt meg lehet talalni.
  • NEXUS6
    #69546
    OFF
    A PS3 2-3 éve nagyjából még ilyen konzol volt. Én kb 1 évig használtam rajta Linuxot, abban reménykedve, hogy majdcsak nagyobb hozzáférést engedélyez a Sony a harverhez és még jobb lesz. Nem lett, sőt mivel beparáztak a wareztől letiltották az egész Linux-os fícsört (lexarva pl, hogy többek között az amerikai légierő is PS3-akból csinált magának Linuxos szuperszámítógépet).

    Ma a Ps3-on az egér és billentyűzet kb a ház mod, az optikai tuning kategóriájába esik.
    Ja és a Sony ugyan ezt eljátszotta a PS2-vel is!
    De az X-box még eddig sem jutott el.

    Nem szabad abban gondolkodni, hogy komolyan használsz konzolt gépnek, hiszen az anyacégek sem gondolkodnak ebben komolyan (mégha a marketing szövegben esetleg ez is van).

    Vegyél egy erősközepes videokarit fele árban, mint a PS3 és 2-3 évig nem lesz gondod a játékokkal!;D
  • [HUN]FaTaL
    #69545
    Nincs fent, cask a 2. Viszont ha még mindig vibrál az összes textúra fs9ben akkor nem írtak ezek újra szart se, max tényleg a dx11ben, azt meg lesz*rom. :D De lehet felrakom majd teszt erejéig a tdu1et :D
  • KranaZoli #69544
    5xxx-ek is fognak belőle egy keveset profitálni.

    Ez a driver volt az egyik oka, amiért toltam a 6950 vásárlását. Ha elkészülnek vele, hogy fog majd teljesíteni...

    11.4-ről volt szó. 6950-esek árai már kezdenek beállni egy baráti árkategóriába. Épp a napokban néztem, hogy a nonref(!) Sapphire 2GB-os 65k alatt Ipon-on.

    De még mindig korai. Ez még pár hónap mire reális eredmények lesznek.

    Fatal: Bízom benne!!!
  • arty
    #69543
    felrakás után tdu af tesztel kezdj! :D
  • [HUN]FaTaL
    #69542
    "Annyit tudni, hogy az AMD (évek óta először) a nulláról írta újra a 3D-s rutinokat, és főleg a DX11-re koncentráltak."

    Remélem, ez nem azt jelenti, hogy dx9-dx10 (ill. a régebbi szériákon) kapunk megint egy nagy rakás szart catalyst címszóval.
  • arty
    #69541
    szegény 6800 tulajok
  • KranaZoli #69540
    Notice: Kísérletezgető kedvűeknek.
  • DONGUBA
    #69539
    8800gts vagy mindegy hogy gt vagy gts??Es a 4730 mennyit eszik?
  • KranaZoli #69538
    AMD Catalyst 11.4 Early Preview

    Last Updated
    3/16/2011
    Article Number
    GPU-102
    AMD Catalyst™ 11.4 early preview – “Mjölnir I”


    AMD Catalyst™ Driver 11.4 early Preview Features:

    Delivers performance enhancements for the AMD Radeon™ HD 6000 Series & Windows 7.
    Includes enhancements to the AMD Catalyst Control Center™
    New task based Display Management controls
    Simplifies the configuration of displays and display settings
    New Eyefinity setup group
    Setting up an Eyefinity group has never been easier
    New branding (based on system configuration)
    AMD based platform – AMD VISION Engine Control Center
    Discrete AMD GPU with Intel CPU – AMD Catalyst Control Center™
    AMD Catalyst update notification (found within the Information Center)
    Please note this functionality is not yet enabled, but will be in a future AMD Catalyst release
    This feature will be used to notify users that new AMD Catalyst software packages are available
    Includes fixes where Dragon Age 2 would hang in DirectX11 on ATI Radeon™ HD 5800 Series products.
    Includes fixes where MediaEspresso 6.5 and 6.0 may crash while initializing
    Includes a fix for game corruption issues in BulletStorm

    "Jött egy új mail a Mjölnir driverről. Ez most a 11.2-höz van mérve és HD 6900-zal (felbontás és beállítás sajna nincs).
    Up to 23% performance improvement in Aliens vs. Predator
    Up to 22% performance improvement in Batman: Arkham Asylum
    Up to 15% performance improvement in Battleforge
    Up to 72% performance improvement in Civilization V
    Up to 59% performance improvement in Call of Duty: Black Ops
    Up to 26% performance improvement in FarCry 2
    Up to 35% performance improvement in Lost Planet 2
    Up to 30% performance improvement in Metro 2033
    Up to 11% performance improvement in S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat
    Up to 19% performance improvement in Chronicles of Riddick: Assault on Dark Athena

    Annyit tudni, hogy az AMD (évek óta először) a nulláról írta újra a 3D-s rutinokat, és főleg a DX11-re koncentráltak. Valószínűleg a 11.4 előtt lesz még egy Preview, de ez nem biztos. " from Abu (PH!).

    Ugyanakkor azt is írja, hogy ez az Early az RC1. Következő 7en jön az RC3.

    "Érdemes megvárni a következő hetet a 11.4 previewért. Az lényegében az RC3 lesz. Az Early beta az az RC1, amúgy azzal sem volt gondom, de csak három napig nyúztam." from Abu (PH!).
  • Her Laca
    #69537
    Haha:)
    Haversrác.
    Te írtad.
    "A prohardveren azt olvastam, hogy ezek a kártyák teljesítményre tök egyformák, csak a matricában különböznek" Csak a matricában különböznek re hívnám fel a figyelmedet!!
    Akkor szerinted?
  • Bokafix2
    #69536
    Mivel windows-od van, az openGL nem sokat számít, mivel a Microsoft a DX-et favorizálja... de néhány alkalmazás miatt kell az openGL támogatás.
    de én azt mondom hogy ne a magasabb openGL verzió alapján válassz karit.
    Ha gyors kártyát akarsz akkor a Sapphire-t ajánlom mivel az gyárilag húzott... nézz fps teszteket a neten... az Asus a legkevésbé jó a 3 közül... sztem.
  • pointer4
    #69535
    Mit érdekel, hogy a windowsod nem ismeri az ATI gyártót?
    Akarod használni rajta vagy sem ?:D
  • pointer4
    #69534
    Én az 5870esemre az 6990esét :D
  • Her Laca
    #69533
    Ugye te most ezt viccnek szántad?

  • Her Laca
    #69532
    Urak:)
    PH-n olvasom,le is fordultam a székről. Ember 6870 re 6950 es biost akart tenni.
    Majd csodálkozás,ajajaj. Tényleg léteznek ekkora idióták?
    Tudom költői:)
  • Haversrác
    #69531
    Szasztok, egy kis segítségre lenne szükségem. Egy HD 6990-est szeretnék megvenni. Három gyártó között vacilálok: MSI,Sapphire,ASUS. Az ASUS és MSI honlapján a specifikációk között szerepel az OpenGL 4.1 támogatás, míg a Sapphire-nél OpenGl 3.2. A prohardveren azt olvastam, hogy ezek a kártyák teljesítményre tök egyformák, csak a matricában különböznek. Ha már ennyi pénzt költök videókarira szeretném ha minden új dolgot ismerne:(dx11, shader model 5.0 stb.)A kérdés az ,hogy opengl 3.2 és a 4.1 között mekkora a különbség, van-e értelme ezzel foglalkozni?
  • vérpocok
    #69530
    Leszedtem az ati oldaláról a stream SDK-t hogy feltegyem, és ismeretlen gyártót ír... most akkor biztonságos?
  • Nightt
    #69529
    A 8800 gt kb 125 W-ot eszik.
  • DONGUBA
    #69528
    Es mennyivel ehet tobbet nala?Mert ez is sokat ezsik mar nekem:DDD
  • pointer4
    #69527
    Kérlek ne csúfold a DOS-t operációs rendszernek :D
    Az a 6 exe/com meg 3 sys file pár batch file-al :D