90029
  • Solt
    #69726
    Szerintem igen.

    ITT van még leírás, meg utána totyik...
  • Her Laca
    #69725
    Értelem szerűen akkor a giga biosa kell ugye?
  • Solt
    #69724
    Parancsolj :)
  • Her Laca
    #69723
    És milyen biost kell hozzá feltenni?
    Mert akkor elkezdem gyűjteni a dolgokat.
    Meg még mi kell hozzá?
    És nem ,nem olvasok vissza ,mert lusta dög vagyok,és izgatott:)
  • Solt
    #69722
    Ha bántani mered kitagadlak! :D Inkább átveszem valahogy! :D
  • Her Laca
    #69721
    Na megrendeltem. Holnap után megyek érte.
    Azt mondja a srác,hogy unlockolható ,már holnap elhozza. Ha lesz időm lehet ,holnap elugrom érte,de valószínű csak csütörtök lesz belőle.
    Akkor kell egy win telepítés:) kártya be,kérdésözön felétek,unlock,majd ha isten is úgy akarja akkor COD feltelepít. Solt! Ha nem lesz jó videót készítek a szétveréséről:D
  • Solt
    #69720
    Nem... attól semmi baja nem lesz. No meg ott a dual bios, plusz a 3 év garancia. Valóban szimpatikusabb a sapphire hűtése, de azon csak 2 év garancia van. Én 2 év garanciával már tuti nem vennék vga-t... max akkor, ha 1 év múlva cserélek.

  • Her Laca
    #69719
    Azért kapkodok,mert ha itt lesz a COD akkor nem óhajtok a grafikai beállításokkal variálni:) Maxra! Ez elvi kérdés.
    Fülessel játszom,ha kicsit hangosabb az nem zavar.
    Még az élettartam a kérdéses nálam,nem e befolyásolja e negatívan ez az unlock a dolgot.
  • Puhos
    #69718
    Én már a #69572-ben kérdeztem, de választ én nem kaptam rá!
  • KranaZoli #69717
    A hangos relatív szó. A kártya jó. Biztos moddolható is lesz.

    A ref. hűtők idle üzemmódban hangtalanok. Játék közben van aki azt mondja annyira figyel a játékra, hogy semmit nem hall a VGA hűtőjének a hangjából tök mind1 milyen krafton megy a kártya.

    Engem idegesít. 1xerűen rühellem. A ref. hűtőknek terhelve van hangjuk. Fogod hallani attól függően milyen gamer vagy. Mennyire vagy szenzitív, vagy sem. :)

    6970-es órajellel akik unlock-olták Ők is azt nyilatkozták, hogy jóval hangosabb és melegebb lett a kártya. Van aki csak a shader-eket unlock-olta épp ezért. Asszem ITEM. Ari18 mindent.

    Miért kapkodsz?! Érdeklődj körbe!!!

    Én tuti vennék egy Sapphire 6950 2GB-os amit lentebb link-eltem Ipon-ról. Jó eséllyel lehet mod-olni. Ha nem, akkor sincs nagy probléma, mert csekély FPS számtól esel el szerintem.

    Ha mindenképp moddolni és unlock-olni akarsz, akkor Giga.

    Minden más Nálam a lenti Sapphire mellett szól. Az 1GB-os idáig 61k volt most meg pár száz pénzel drágább mint a 2GB-os. :D
  • Her Laca
    #69716
    Ne kedvetleníts el:)
    Akkor most jó ez a kártya vagy nem?
    Mi az ,hogy hangos játékok alatt?
    Nem volt ilyen kiképzésű kártyám soha ,így semmi tapasztalatom sincs velük.
    Mindig figyeltem a jó hűtőre a videó kártyákon ,sose volt hangos egyik sem.
  • KranaZoli #69715
    Más: Mi lesz a 11.3-as Catával?! Árpilisi tréfa lesz belőle, vagy mi?!

  • KranaZoli #69714
    Lencsevégen a Sapphire HD 6790-es Radeon-ja



    Na, ebből nagyon bejövős Nekem a 6950-es.

    Én inkább vennék ilyet tök mind1 lehet-e flash-elni a BIOS-át, vagy sem. Dual BIOS, vagy sem. Ha nem jön össze max. vissza a régi BIOS.

    IPON-on most vmit eláraztak. :D

    SAPPHIRE 11188-01-40G HD6950 1GB GDDR5 Webshop Ár: 64.741Ft

    SAPPHIRE 11188-00-40R HD6950 2GB GDDR5 Webshop Ár: 64.467Ft



    Herr Laca

    Azzal menni fog az unlock az tuti. De biztosra veheted játék alatt a jóval hangosabb ventit is. Nem tudom mennyi FPS-t fog hozni, Nekem nem érné meg ennyi pénzért ilyen Giga téglát venni.

  • Solt
    #69713
    A régi opengl, vagy dx9-s játékokra ez még igaz is lehet, de azért ez a kijelentés picit túlzó! :)

    A RoF alatti shimmering az egyetlen kérdőjel! :)
  • Her Laca
    #69712
    Félni:))
    Ugyan már. Kis fejszét a gép mellé állítom,csak ,hogy tudja a kártya hányadán is állunk:) Féljen ő!
  • DummyBoy
    #69711
    Ez nem offense, félre ne értsétek, de szimulátoros berkekben az AMD kártyák elég erős hendikeppel indulnak az nv ellen :(

    Ettől félünk mind a ketten ...
  • Her Laca
    #69710
    Na jó ezen nem akarok vitát nyitni:)
    Speciel én még NV vel nem szopiztam:)
    No de harcra fel,győzni kell. Bátraké a szerencse ,meglássuk.
  • Solt
    #69709
    A 6970 az 570 párja... gyakorlatilag pár százalék különbség van köztük. Csak míg a 6970, 570 90 ezer felett van, addig a 6950 kapható 65 ezer körül...
  • IMYke2.0.0.0
    #69708
    570-580-al is szophatsz épp úgy, mint egy HD6950-70-el :9
  • Her Laca
    #69707
    Én azt olvastam,hogy kb az 570 el van egy szinten. A 70 es az valamivel gyorsabb.
    Végül is mindegy,gondolom elég lesz ,csak ne szopjak a driverekkel. Egyet felrakok és ha az jó én hozzá nem nyúlok annyi szent.
    Ha vacakol azonnal hajítom ki.Egyet biztosan tudok. Molyolni ,görcsölni nem vagyok hajlandó.
  • Solt
    #69706
    20-25% plusz ingyen... gyakorlatilag, hogy a te buksiddal gondolkozzak, egy 570 teljesítményét kapod 20 ezerrel olcsóbban... :)

    ÁÁÁ... 6950-t akaroook! :DD
  • Her Laca
    #69705
    Ne irigykedj:)
    Kritikus leszek ,ha nem jön be átadom neked.
    Kiderül igen hamar:))
    Bár azt olvastam ,hogy is igazán a moddolás hoz sokat hanem az órajel emelés. A PH-n írta egy srác. Na meglássuk ,holnap,vagy utána megveszem,oszt kiderül.
  • Gubberx
    #69704
    Csak úgy érdeklődésképpen, meg lehet sütni valahogy egy vga-t hogy garanciálisan még elfogadják hogy meghibásodott? :D
  • Solt
    #69703
    Irigykedem csesszétek meg! :(( Nekem most nincs manim váltani... :(((
  • DummyBoy
    #69702
    Te is qrvulsz? :)

    Feladtam a harcot ... CoD-hoz kell majd a pure power ... SSAA meg csak ROF-nál gáz ... Azt ha nem oldják meg sürgősen akkor beszoptam ...

    Meg ez a hangátvitel érdekel ...

    Én ipon-tól rendeltem, elvileg ref. ASUS-t.
  • Solt
    #69701
  • [HUN]FaTaL
    #69700
    Valami nem stimmel ám a topikkal, mert az új cucc ha nem frissíted a lapot akkor ugye kiírja, hogy 1/2/x új hsz érkezett. Csakhogy ez a div teljesen elcsúszik balra :D
  • kifli
    #69699
    TŐLE lehet venni olyat, ami modolható.

    Jelenlegi árak:
    - Gigabyte 6950 2 GB DDR5: 68.990,- (6970-re moddolható)
    - ASUS 6950 2 gb ddr5: 68.990,- (6970-re moddolható)

    (2 napja kértem tőle aktuális árakat, úgyhogy jelenleg ezek érvényesek :))
  • Her Laca
    #69698
    Itten nézelődtem,nem valami egetrengető a különbség.
    De aztán lehet.
  • Her Laca
    #69697
    Konkrétan erre gondoltam.
    Állítólag ez a srác tudja a tutit,nem véletlenül hirdeti így.

    Mielőtt nekilátnék ,ne félj ki idegelem a fórumlakókat a kérdéseimmel:)
  • KranaZoli #69696
    1.) Banner -> Útmutatók/cikkek/leírások

    2.) Aki otthon van benne ITEM; Ari18; Gurubefree & Solten meg még vki, de Ő most nem jut eszembe. :)

    3.) BIOS mod-olásra legjobbak az első tégla kiadások, melyeken van DualBios és kapcsoló

    Link-eld be azokat amik között nem látsz különbséget.

    Ipon-on van nonref 1GB-os Sapphire 6950 61k; 2GB-os 64k

    Ezen szerintem nincs DualBios így kapcsoló sem. Ha gond van, akkor legyen kéznél egy PCI-os VGA-d. Vhol szerezz be 1et. Nekem is van egy. Eddig 1x kellett használnom, mert inkompatibilis VBIOS-t flash-eltem egy előző 5850-esemre.
  • Her Laca
    #69695
    Na tudjátok mit:)
    Veszek egy HD 6950 est és kipróbálom.
    Ha nem jön be max eladom:)
    Holnap ,holnapután be is szerzem.
    Viszont ki az aki ebben a moddolásban otthon van.
    Ja és a másik. Van ez a bios kapcsolós dolog,csak olyat érdemes venni ugye?
    Ezek mind referencia hűtősek ahogy láttam. És alapból sem látok nagy különbséget az 50 es és 70 es között.
    Solt nem röhögni:)
    Dummy lelkesedése rám ragadt.
  • Solt
    #69694
    Kíváncsi vagyok! :)
  • DummyBoy
    #69693
    Már megrendeltem ... annyit olvasgattam utána hogy beleuntam és megrendeltem ... Sapphire-ből már van többfajta meg minden ...

    Asus-t választottam, remélem nem nyúlok mellé ...

    2 munkanapon belül - remélem holnap :) érkezik.
  • Solt
    #69692
    Kérdezz utána mielőtt megveszed, nehogy olyat vegyél ami már nem moddolható!
  • blackcalibra
    #69691
    Az alatt bekakkan a Giga Super B 460-as tápom nem?
    Na meg ha ilyet veszek az asszony is.
  • fery02
    #69690
  • KranaZoli #69689
    "hétha ez az új MLAA megoldja a shimmeringet"

    MLAA akkor old meg vmit, ha fel van rá készítve a játék. Különben csak kapsz egy homályos, blúros képet -10FPS-el számolva.
  • DummyBoy
    #69688
    Igen :) Tervezem ... bár egyelőre csak a shadereket ...

    Jól fog mutatni az X2 550 @ X4 B50 mellett :)

    Az az igazság, hogy az elmúlt pár hónap alapján SSAA csak ROF alatt kellett ... Adok neki egy esélyt, hétha ez az új MLAA megoldja a shimmeringet ... új VGA viszont most kell, mert most adtam el a másikat ...

    Ha meg nem jön be akkor elcserélem egy 560-asra és kész :)
  • Her Laca
    #69687
    moddolni akarod?
    én is töprengtem rajta de egyrészt nem mindenkinek sikerül,másrészt nem tudom,hogy élettartamra milyen hatással van.De majd referáljál.