90029
  • IMYke2.0.0.0
    #69766
    A válasz spártai: az újabb driverek már rég magasról tojnak a 48xx és 57xx-es kártyákra!
  • zozox333
    #69765
    Sziasztok!

    Segítséget kérnék!

    Az utolsó a 10.10 volt, ami rendesen működik a gépemen! Az azután megjelenteket, ha feltelepítem, állandóan fagy a gép! Gyakorlatilag a telepítést követő újraindítás után azonnal!
    Légyszi segítsetek!
    Előre is köszi!
  • KranaZoli #69764
    Végre elérhető a 11.3-as Catalyst

    "Az új Catalyst driver esetében az AMD Accelarated Paralell Processing (APP) futtatókörnyezet alapértelmezetten engedélyezve van, így azok az alkalmazások, amelyek képesek az OpenCL technológia igénybevételére, mostantól automatikusan használják az APP támogatást. Egyszóval az OpenCL futtatókörnyezet mostantól a driver része, nem csak opcionális letöltés formájában juthatunk hozzá.

    Ettől eltekintve operációs rendszerenként eltérő hibajavítások is helyet kaptak a friss szoftvercsomagban, viszont gyorsulást - a kiadási megjegyzések alapján - ezúttal nem kínál a szoftver a különböző játékok esetében. A hibajavításokról az alábbi felsorolás ad képet, míg az ismert, de mindezidáig nem javított bugokról a fent említett kiadási megjegyzésekben olvashatnak az érdeklődők."



    Lehet, hogy az utolsó ilyen logó?! A 11.4 már AMD Catalyst néven fut.
  • KranaZoli #69763
    Áhá, így már értem! Azt nem is néztem.

    Ki melyiket tette fel?! (ha 1általán feltette már vmelyik új Cata-t :)
  • [HUN]FaTaL
    #69762
    Éppen ezért

    Az előző: 110226a (február 26)
    az új: 110322a (március 22)

    Én inkább a dátumnak hinnék a helyedben, mint a verziószámnak. :)
  • KranaZoli #69761
    Ok-Ok. Nem is mélyreható vizsgálatra gondoltam, csak érdekes.

    Mondjuk szerintem épp az illesztőprogram NEM frissült. Az első az előző 11.4 a második a friss.

    Frissült az OpenGL és a CCC. Legalábbis ami ebből a képernyőképből kiderül.
  • [HUN]FaTaL
    #69760
    Az illesztőprogram frissült, a többit meg lehet visszábbvettek a kódból meg bugos. Meg esetleg összevissza fordítanak, lévén ezek build számok. Nem tudhatod mi van a háttérben. :) Kiadtak egy previewt, szar volt helyenként gondolom visszaálltak egy korábbira.
  • KranaZoli #69759
    Érdekes ez a 11.4-es Early Preview driver számozás:

    1.) Előző verzió



    2.) Friss verzió

  • KranaZoli #69758
    Jah, vúúúúúndesőn.
  • DummyBoy
    #69757
    Jaaaa :) Mindegy Laca mester! Sok sikert mind a kettőnknek! :)

    Remélem sikeres lesz a vásárlás :)
  • DIESEL DOG #69756
    Ez az! Mióta belinkelted azóta használom... :)
  • KranaZoli #69755
    Ebben a topic-ban volt a Gadget. :)

    GPU Observer – Sidebar Gadget



    De azt nem tudom, hogy 69xx-eket támogatja-é?!
  • Ari18
    #69754
    Itt egy szép leírás a moddolás menetéről. Ha akadékoskodik a winflash, akkor meg így kell csinálni.
  • Ari18
    #69753
    ja értem, igen kicsit félreérhető voltál. Persze, hogy segítek, feltéve, ha nem melózom és itthon leszek.
  • Her Laca
    #69752

    Majd ha moddolom,kérnék segítséget ha valami nem lenne világos:)
  • Her Laca
    #69751
    Pontosan én tőle vettem:)w.daywalker a neve. Dumminak írtam,hogy nem az általa említett úrtól:)Félreérthető voltam:D
  • Ari18
    #69750
    Innen vehetsz nyugodtan, nekem is tőle van a 6950@70-em, ugyan ez a Giga példány. És tuti moddolható is.
  • Solt
    #69749
    Ipon nagyon jó ebben. Én is igyekszem mindent onnan venni. :)
  • Her Laca
    #69748
    Én nem tőle vettem:)

  • DummyBoy
    #69747
    Vidékiként jó dolog ám! :) És sajnos használtam is már ... példásan jó volt az ügyintézés :)
  • Solt
    #69746
    Ok, ezt nem vettem számításba! :)
  • DummyBoy
    #69745
    gianni-tól? Tőle vettem az első pár PC-m nagyrészét, szóval ezzel tisztában vagyok :)

    Sajnos vidéki pubiként jelenleg nekem a Garanciafutár és az, hogy a DHL-es arc a kezembe nyomja a csomagot, nem pedig az asszony kap szívinfarktust azon, hogy mennyibe kerül, az megéri :)

    Ami vicce, hogy eszembe sem jutott gianni, ugyanis mikor néztem a listáját, valamit benéztem, és nem láttam ott ilyesmit :)

    @Solt: 71 ... Garifutárral (Nekem ez fontos ...) ... :)
  • Her Laca
    #69744
    Itt van valami statisztika a márkákról ugye
  • Solt
    #69743
    A referencia asus elvileg az... bár 75-ért szerintem drágán vetted Töki...
  • Her Laca
    #69742
    Én azért a PH ról vettem,mert jó híre van a srácnak,ért is hozzá,nem is drága,szóval ha ő azt mondta,hogy unlockolható akkor az biztos.
    Bios kapcsolós úgy is hirdeti.
  • DummyBoy
    #69741
    @Solt: Nekem ez elég :) Bár Falcon alatt meg az nvidia karik véreznek el ...

    @unlock: Asus kártya esetén ha referencia akkor unlockolható elvileg nem? Legalábbis én ezt olvastam ... most jól besz@rattatok ...

    Tudtok erről valamit?
  • DIESEL DOG #69740
    Nekem is egy 5770-es duruzsol a gépemben, az Overdrive-hoz én nem nyúltam hozzá, szvsz felesleges, legalábbis nálam.

    Energia takarékos üzemmódban 157/300Mhz-en ketyeg a kártya, de ezt megtudod nézni pl. Lavalys Everest-ben is. Vagy van egy Win7 gadget ami figyeli a kártya órajeleit és hőmérsékletét is, azt hiszem hogy KranaZoli linkelte be, csak azt nem tudom hogy ebben a topikban vagy máshol...
  • Solt
    #69739
    Hát a teljesítménnyel tuti nem lesz gond. 10-15%-l gyengébb mint az 580... azért az mán valami...

    Egy i5k, vagy majd egy buldózer biztos még többet ki tudna sajtolni belőle, de egyelőre szerintem jó lesz ez így...
  • Tatyla
    #69738
    ma lecseréltem a 8800GT-met egy 5770-esre kérdésem az lenne hogy az overdrivehoz kell e piszkálni,vagy honnan tudom hogy energiatakarékos üzemmódban megy e?
  • Her Laca
    #69737
    Viccet félretéve,voltak ilyetén gondolataim már régebben ,ugye a több monitoros kiépítés ,stb,de tényleg pozitívan állok a dologhoz. Ha ezért a 64 ezerért kapok egy komoly teljesítményt akkor egy szavam sem lesz.
    Remélem a Cod ot ez így elviszi fullon,már 6970 re alakítva.Megnézem,hogy a proci elég e neki,ha igen akkor még várok az új AM3+ os lapokra. Ha nem akkor még jön az I5 mellé.
    De remélem ,hogy 3,2 - 3,5 ghz négymagos az csak elég még.
  • Solt
    #69736
    Én is... csak én oltottalak!!! :D
  • Her Laca
    #69735
    Különben izgulok ám:)
  • KranaZoli #69734
    Erre gondoltam. :D
  • Solt
    #69733
    Amíg nem próbáltad, hogy zavaró-e a hangja! :) Nekem volt ref hűtős 4870-m, mindenkit zavart a hangja, engem nem! :) Belőttem fix 44%-ra a hűtőt, és makulátlan volt... :)
  • koocos
    #69732
    Nekem is hangos volt az X1300as ventije, le is repült szépen 5 év után
  • Her Laca
    #69731
    Mit értesz realitás alatt?
  • KranaZoli #69730
    Van rá igen. De addig ne foglalkozz ezzel, amíg nincs realitása. ;)
  • arty
    #69729
    sajna akkor ez neked nem lesz nagy élmény: hdmivel hang el a tévéig, onnan füles/speaker vissza analogon...

    (bár nem értem a használat módját: tévén nem csak film megy? mert mediaplayerek alapértelmezett hangkártyája lehet más: film szól a tévén, minden más az alapértelmezett alaplapin - a fülesedben)
  • Her Laca
    #69728
    Van alternatív hűtő rá?
    Mondjuk egy tízes körül még szánnék rá ha érdemes egyáltalán.
  • KranaZoli #69727
    "nem e befolyásolja e negatívan"

    Nem befolyásolja-e negatívan?

    Mindenféle tuning befolyásolja az élettartamot. A kérdés csak annyi, hogy a 6970-es téglán más-e a ref-hűtő, vagy sem.

    De Solt jól írta, hogy ott lesz a 3 év garancia.

    Ha fülessel játszol akkor no para. De mondok újat, ha AMD-re váltasz. Radeon kártyák képesek idle módban is hangot kibocsájtani Magukból és zavaróbb, mint a játék közbeni hangosabb hűtő hang.

    Itt a topic-ban akiknek régebb óta van ATI-juk tuti, hogy mindenkinek volt ciripelős; sercegő ATI-ja. :)))

    Ha ilyen, akkor gyárilag ilyen. :) Volt akinek annyira sercegett a VGA-ja, hogy gariztatnia kellett. Pedig ezzel a hibával még csak gariztatni sem lehetne. ;)

    Szerencsére Nekem is csak 1db vmelyik 48xx-es kártyám volt ilyen. De előfordul 5xxx-eknél is. 6xxx ciripelésről még nem olvastam. :)

    Ez van. Ezek tények sajnos. Ezekre lehet számítani Radeon kártyáknál. Ellenben ha minden OK, akkor a 6950-essel a 10-4-es driver-től elég szép teljesítmény növekedést lehet majd elérni és várni.

    Puhos

    Catalyst 11.3 Official! :)

    És úgy látom frissült a 11.4 Early Preview driver is.

    AMD Catalyst™ 11.4 Early Preview Last Updated 3/29/2011