90029
  • IMYke2.0.0.0
    #69806
    Azt nem mondod, hogy ezen grafikázol, ugye?
    Otthoni géped megeszi negyed harapással ezt a (bocs) ócskavasat.
  • pxxl
    #69805

  • IMYke2.0.0.0
    #69804
    Melóhelyi gép - otthon ugye (tényleg csak) iciripicirit durvább a konfig.
    Nem tudom mennyit számítana a bekapcsolt hardveres gyorsítás, de szerintem csak bolhaszemöldöknyit.
  • KranaZoli #69803
    És az hogyan?!

    Én egy HP 6730b-s notin próbáltam. :) Némelyik tesztnél diavetítés volt és van. :)

    Imyke: Érdekes... Azt hittem, akkor a CPU-ra teszi a terhelést. De akkor meg kevés az FPS. Már ha Saját gépnél vagy. :) De gondolom Te is meló...

    Ez a legdurvább: Field -> Settings: Lots.

  • KranaZoli #69802
    Itt a Catalyst 11.4 második bemutató kiadása

    A 11.4-es bemutató eszközillesztő-szoftver kínál néhány olyan újítást, amelyek majd a végleges kiadás részét képezik, emellett rengeteg játék esetében tartogat némi sebességnövekedést is, hála a különböző optimalizációknak. Az újítások között a felhasználói kezelőfelületet érintő változások is jelen vannak, amelyek könnyebbé és gyorsabbá teszik az egyes beállítások elvégzését. A 11.4 Preview driver legfőbb tulajdonságait az alábbi felsorolás foglalja össze.

    Az AMD Catalyst Control Centert érintő változások

    Egyszerűbbé vált a megjelenítők konfigurálása és a velük kapcsolatos beállítások elvégzése.
    A korábbinál könnyebben hozhatunk létre Eyefinity monitorcsoportot
    AMD Catalyst frissítési értesítő
    Az új szolgáltatás automatikusan értesíti a felhasználót, ha a Catalyst szoftvercsomaghoz frissítés érhető el. A bemutató változatban ez a szolgáltatás egyelőre nem él, de a végleges Catalyst 11.4-ben már mindenki számára elérhető lesz

    Hibajavítások

    A Dragon Age 2 DirectX11 módban az ATI Radeon™ HD 5800 sorozatú videokártyákkal ellátott rendszereknél kifagyhatott, már nem (legalábbis driver gond miatt biztos nem)
    A Shogun 2 DirectX 11-es változata élsimítás mellett gyorsabban fut, mint korábban.
    A MediaEspresso 6.5 és 6.0 induláskor már nem omlik össze.
    A BulletStorm-ban jelentkező hibák kijavításra kerültek.
    Az AMD Catalyst Control Center telepítése után esetenként nem indult el a CCC, de ez a hiba már a múlté.
    A tesszellációs csúszkával kapcsolatos hibák kijavításra kerültek.

    Játék-optimalizációk

    Akár 23% gyorsulás Aliens vs. Predator esetében
    Akár 22% gyorsulás Batman: Arkham Asylum-ban
    Akár 15% gyorsulás Battleforge-ban
    Akár 72% gyorsulás Civilization V-ben
    Akár 59% gyorsulás Call of Duty: Black Ops-ban
    Akár 26% gyorsulás FarCry 2-ben
    Akár 35% gyorsulás Lost Planet 2-ben
    Akár 30% gyorsulás Metro 2033-ban
    Akár 11% gyorsulás S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat-ban
    Akár 19% gyorsulás Chronicles of Riddick: Assault on Dark Athena-ban
  • IMYke2.0.0.0
    #69801
    Kikapcsolt hardveres gyorsítással, Tűzrókában.
    Nekem most ekkora az e-penis-em:

  • pxxl
    #69800
    It does not appear your computer supports WebGL.
  • KranaZoli #69799
    Ez EPIC! Change View és 1000 halacska. :D

    df



    Notim megeszi.
  • KranaZoli #69798
    Aktuális téma GPU gyorsítás teszteléshez:

    HelloRacer™ WebGL



  • DummyBoy
    #69797
    Megérkezett a kártyám, Asus 6950 ... Egy nagy tégla, és van BIOS kapcsoló xD

    Remélem este sikerrel járok :)

    Krájzisz témához ... a méjnsztrím játékok jövője egyértelműen a konzol az egységes dolgok miatti egyszerűbb fejlesztés miatt ... ez nem kérdés ... viszont a komolyabb rétegdolgok (szimuláció, stratégia, tech demók) még mindig távol állnak a konzoloktól pont emiatt ...

    Kiváncsian várom a játékpiac alakulását, ugyanis az elmúlt pár év játékai mint valaminek a folytatásai voltak ... nincs ötlet, nem tudnak újat kitalálni ...

    Mikor megláttam az első Wii-s ugrálós - bokszolós játékokat, a bokámat lefost@m ... az ÖTLET volt ... és tetszett is ... De lekoppintották, most kiváncsian figyelem a Kinect-et meg ezeket ...

    Én főképpen szimulátorozom, nekem nem alternatíva a konzol, nem tudja kiváltani a PC-t, pedig tuti jubb lenne egy VGA árából komplett rendszert venni :(
  • KranaZoli #69796
    Nem is tudom mi ide a helyes szó. (...)
    Függetlenül attól, hogy kinek mi a véleménye magáról a játékról. Ezzel a hozzáállás a PC-s verzióhoz nem csak a Crytek az egyedüli.
  • IMYke2.0.0.0
    #69795
    "Crysis 2-ről épp most olvastam, hogy még a DX11-es patch-el is késni fognak" ---> nem késni fognak: nem lesz hozzá DirectX 11!
    Érdemes elolvasni: PCGuru

  • KranaZoli #69794
    Azt, hogy korai volt úgy értettem, hogy még nincs hozzá teljes értékű driver. BOX vásárlásán Én is gondolkozom de csak azért, hogy legyen végre :) ill. akkor sok szemetet nem kell a gépre installálni, csak ami jobban érdekel.

    Crysis 2-ről épp most olvastam, hogy még a DX11-es patch-el is késni fognak. Nekem a multija ami tetszik, vagyis jobban tetszik mint a single. De sajnos nagyon COD szagú minimál map-es multi. :(

    Bezártság érzése van az embernek a multi pályákon.

    Viszont a CryEngine mint game motor jó. El kell jönnie a következő konzol generációnak, hogy a játékokban legyen is már vmi előrelépés. Jobban megnézve a nagyobb nevek is ugyanazt a kaptafát követik. Mind single; mind multi téren. Nagyon újat már nem nagyon lehet ki sem találni, ill. hiába találnának ki megvalósítani nem lehet. :)

    Warez miatt PC-re egyre inkább érezhető a jócskán visszaesett játék fejlesztés. Arról meg már ne is beszéljünk, hogy amik kijönnek azok olyanok. Maradjunk a Crysis 2-nél. 5-6 óra játékidő. Az mi?! Egy du-n alatt végigjátszható történet és ez kerül jobb esetben PC-re 9ezer pénzbe?! Akinek nem jön be a multi, ennyi volt?! Szánalmas. :(

    Néha teljesen ki tudok ábrándulni abból amivé vált ez. :(
  • Armagedown
    #69793
    ebben külön videókártya van , alacsony beállításokkal CODozni is lehet vele , több infót itt találsz róla
  • Viktor9202
    #69792
    Nem tudja valaki, hogy ebben a laptopban integrált vga van e? Ha nincs, és valamiféle úton módon kilehetne benne cserélni erősebbre, akkor kérlek segítsetek
  • mflex #69791
    Semmibe nem került nekem, ezért is volt a csere :)

    Én, ugyanis a büdös életbe többet nem költök (game) PC-re, mivel a konzolokat nyomják. A kártya átlagosan 160-180 között van és egy jó állapotú xbox meg 25 körül, és mind a kettővel megy a nagy crysis2, ráadásul hiába nyomtan mindent csordultig maxra, én nem láttam egetverő változást.

    Főleg ha fekve DD-ban is tudom nyomni, ettől függetlenül nekem ez a játék nem jött be és a második részt is abbahagytam 2 óra után. Nekem unalmas.
  • Solten
    #69790
    Van valami otleted erre? :)
  • KranaZoli #69789
    Írtam lentebb. 6990-hez még nincs korrekt driver. A 11.4 lesz az. A mostani az RC3-as.

    Korai volt a vétel. :)
  • mflex #69788
  • IMYke2.0.0.0
    #69787
    Nem lehet, hogy egy ringyóz frissítés kavart be? Én csak arra tudok gondolni, tapasztalat híján.
  • mflex #69786
    Egyébként az a hiba az eszközkezelőben megint előjött, de mint írtam csak ennyi a gond, tényleg van valakinek erre ötlete?


    Link
  • mflex #69785
    Azért annyira profi sem vagyok, de azért újat sem lehet nagyon mondani nekem :D
  • IMYke2.0.0.0
    #69784
    ((( Csak így: Mflex azért nem kezdő... )))
  • mflex #69783
    Tegnap raktam be a kártyát és a driver is tegnap frissült...
  • mflex #69782
    11.4 Early Preview
  • KranaZoli #69781
    Melyik driver-el próbáltad?! 11.4 Early Preview-ot tedd fel. 6990-hez még nincs is korrekt driver.

    Következő hónapban a 11.4-nek már annak kell lennie (meg minden másnak).

    11.4 Early Preview -> #69727
  • IMYke2.0.0.0
    #69780
    Ááááá! 50-et a tartalékomból én is ki tudtam volna fizetni! :)(
    Természetesen, megértem, hogy a személyes és megbízhatóbb bartel, valamint ismerős elsőbbséget élvez.
    Ötvenezerért egy 5970-es...
  • mflex #69779
    Nem felejtettelek el, de most így alakult :) Italo-nak pl 50-ért adtam oda, azért az elég baráti ár volt, mikor egy 5870 többet ér, de hát nagyon jó haver.
  • IMYke2.0.0.0
    #69778
    Az OCL neked nem kell(het), bár ártani nem árt. Jó lesz az ENU (angol kezelőfelület).
  • zozox333
    #69777
    OK! Köszi! Megpróbálom!
    Csak még egy kérdés: enu, vagy ocl? (Letöltöttem mind a kettőt.)
  • IMYke2.0.0.0
    #69776
    Tesó!

    Hogy teszek bannerbe lenyíló rádió menüt, mint itt a 'bennerben'?
  • pxxl
    #69775
    valszeg emiatt:


    </div></div></center></td></tr><tr>
    </tr></tbody></table>


    elöbb zárja a táblát, center-t, (hogy legyen a hsz-ek között üres rész) és hibás lesz az oldal, ami eddig nem látszott :D
    egy css-el orvosolható :)
  • IMYke2.0.0.0
    #69774
    Az 5970-esnél elfelejtettél, de majd azért a 6990-esnél szólj majd kérlek - persze, ha nem hajtod szénné :) - ha eladásra szánod.
    Lehet, hogy addigra újfent kereső emberke leszek, és nem okoz gondot majd 60-70.000 Ft kifizetése érte :))))
  • IMYke2.0.0.0
    #69773
    Hát, szomorú vagyok.

  • mflex #69772
    Már késő :))
  • mflex #69771
    Odaadtam az öcsémnek az egyiket, a másikat eladtam Italo barátunknak :)
  • pxxl
    #69770
    szívesen átveszem megőrzésre az 5970-est
  • IMYke2.0.0.0
    #69769
    Mi történt az 5970-esekkel?
  • mflex #69768
    Ugyan azt írtam, hogy nem cserélek, de a (asus)6990-es már bent fekszik a gépben és furmark alatt laggol, nem hiszem el, illetve pár játék alatt is látható az akadás. A fos crysis alatt nem vettem észre. Egyébként baromi erős a kártya. Amivel teszteltem az a metro volt, ahol az 5970 kifeküdt, rögtön arra a részre mentem, természetesen meg sem nyikkant neki, annál a résznél 18-20 fps volt, most 6990-nel meg 55-70! :OOO.

    Remélem hamar javítják az akadást, nem úgy, mint tavaly!
  • KranaZoli #69767
    Azért egy így nem teljesen igaz. Nézd meg az 11.3 és 11.4 Release Notes-át.

    zozox333

    Új driver telepítése előtt hivatalosan uninstallálni kell a régi driver-t. Nem kell semmi 1éb 3rd party alkalmazás úgy mint Driver Sweaper és regedit pucolgatni. Az már kókányolás.

    Programok hozzáadása/eltávolítása listából uninstalláld a driver-t. Restart. Utána Eszközkezelőben VGA-t kiválasztani és eltávolítani az illesztőprogramot. (ha esetleg a Windows egy régebbi ATI driver-t töltene be) Restart.

    Majd tedd fel a 11.3-as driver-t.

    Rajtad kívül jópár embernek sikerült feltenni a 11.3-as Cata-t.

    Amit Imyke írt abban annyi igazság van, hogy a friss kártyák vannak első helyen prioritásban. De az 5xxx szériára is vannak benne tapaszok. Ill. egyéb minden Radeon kártyára vonatkozó Windows OS tapaszok.