90029
  • kifli
    #69926
    "Hogy a retkes ...omba teszteljem; próbáljam így élvezni nyugodt szívvel a Fox4 GPU gyorsítását úgy, hogy YT zene szól az 1ik tab-on?!?!"

    1. Ne halgass teszt közben yt-n zenét
    2. Nemértem a problémát, ennek hatására valami akadást, vagy hangosodást tapasztalsz?
    3. Sz*rd le, és ne nézegesd az órajeleket :D
  • KranaZoli #69925
    Ide is, mert is csak okos emberkék vannak. :D

    GPU gyorsítás működése Fox4-ben és a YouTube

    1.)

    Alap esetben Flash tartalmon engedélyezve van a GPU gyorsítás. Ez Radeon HD5850 esetén annyit jelent, hogy ha a háttérben YT zene szól, akkor az órajeleket lefixálja a driver 400/900Mhz-re. És addig UVD üzemmódban marad, amíg be nem zárom a YT tabot. Okés, értem, elfogadom.

    Tesztelgetném hogyan viselkedik a Fox4 GPU gyorsítása (simított görgetés; tab fülek animációja; stb...) tehermentesíteni a CPU-t, ...

    De ebben a szituációban nem tudom, mert nincs se idle se 3D üzemmód a YT fül miatt.

    2.)

    Aktiválom YT-on a HTML5-öt. Ok, megszűnik az UVD kapuzás, de pár órás teszt után azt tapasztalom, hogy főleg 3D-ben marad a VGA(driver).

    Ez sem túl nyerő. :)

    3.)

    Kiveszem a flash tartalomról a GPU Acceleration támogatást. Fox4 restart. De mit kapok?! Szintén szinte végig 3D-s üzemmódban marad a YT tabfül. Nincs idle üzemmód; semmi köztes órajel. Mintha a HTML5-ös YT lenne engedélyezve.

    4.)

    Ahogy ezeket állítgattam Fox bezárása után a 11.4 Cata friss Early Preview driver nem állítja idle üzemmódba az órajeleket. Marad a 3D-s órajel Windows asztalon is. :(

    Sebaj. Fox4 újraindít, flash tartalmon GPU gyorsítás engedélyezése. Restart és YT vidi indítása. Naccerű. Aktiválódik az UVD üzemmód és leveszi 400/900-ra. Hallelúja! Kilépek Fox-ból visszaugrik 3D-be Windows asztalon. :(

    Kérdésem így baromi 1xerű:

    Hogy a retkes ...omba teszteljem; próbáljam így élvezni nyugodt szívvel a Fox4 GPU gyorsítását úgy, hogy YT zene szól az 1ik tab-on?!?!

    Elhiszem, hogy jó dolog, tehermentesíti a CPU-t, és minden simábban fut 3D-s órajelen (szerencsére!) de mekkora egy bug-os dolog ez így?!

    Fox4 bug; Cata 11.4 Early Preview bug?! Számít?!

    Szóval Fox4 hardveres gyorsítás használata YT videóval, hogy a rákba kellene ezt?!

  • Her Laca
    #69924
    Powered by Unigine Engine
    Heaven Benchmark v2.5 Basic
    FPS:
    37.7
    Scores:
    950
    Min FPS:
    8.0
    Max FPS:
    72.8
    Hardware
    Binary:
    Windows 32bit Visual C++ 1600 Release Mar 1 2011
    Operating system:
    Windows 7 (build 7600) 64bit
    CPU model:
    AMD Athlon(tm) II X4 630 Processor
    CPU flags:
    3080MHz MMX+ 3DNow!+ SSE SSE2 SSE3 SSE4A HTT
    GPU model:
    AMD Radeon HD 6900 Series 8.840.2.0 2048Mb
    Settings
    Render:
    direct3d11
    Mode:
    1680x1050 4xAA fullscreen
    Shaders:
    high
    Textures:
    high
    Filter:
    trilinear
    Anisotropy:
    4x
    Occlusion:
    enabled
    Refraction:
    enabled
    Volumetric:
    enabled
    Tessellation:
    normal

    Ez milyen kb . Csak a stabilítás miatt csináltam.
  • Solt
    #69923
    Azt nem csodálom! :D
  • Her Laca
    #69922
    Értem:)
    Nem is akarom kommentálni,de meg vagyok rökönyödve.:D
  • Solt
    #69921
    Akkor már érted miért emlegetek én user errort általában! :D
  • KranaZoli #69920
    Már rég néztem. :) De jogos.

    Figyuka Fatal! Ezekre nincs vmi okosságod?! link...

    Kivétel az első pont, arra időközben megtaláltam a megoldást ami a szemem előtt volt. :)
  • [HUN]FaTaL
    #69919
    "Kiegek nélkül melyik nem fapados?!"

    Opera.

    #68898: Ha az FF fapados akkor a Chrome micsoda? Ahol sokminden egyáltalán nem megoldható, és teljesen alap dolgokhoz is kiegészítőt kell telepíteni.

    #69915: Alapból is támogat userjs-t.
  • Nightt
    #69918
    Van, en hasznalom egy ideje es teljesen jo!
  • Her Laca
    #69917
    Urak. Olvasgatom a PH topicot,és rá kellett jönnöm,hogy nem a hardverrel ,de nem is a szoftverrel van a baj. Hihetetlen amit egyesek művelnek
  • IMYke2.0.0.0
    #69916
    Nagy kár, hogy emberi nyelven ez nem érhető el. A Translate Google-t most hagyjuk, mert az is zidijóta.
  • kifli
    #69915
    chrome-hoz van graymonky? Vagy olyan addon amivel graysmonkey scripteket lehet futtatni? Ha van, akk meggondolnám a váltást. Bár most hogy a 4 sync-el a mobillal, és ott nem kell bepötyögni azoknak az oldalaknak a címét, amiket gpen is nézek, az nekem elég kényelmes :D
  • barmi
    #69914
    Crysis 2 45 videókártyán :



    A teljes cikket itt megtaláljátok
  • Solten
    #69913
  • Solten
    #69912
    Jah, kiprobaltam az uj rokat, az IE9-et, az egy dolog hogy utobbi mar forradalmi az elozo verziokhoz kepest, de a chrome-tol igy is fenyevekre vannak. #69901: nalam igy indul a chrome win alatt.
  • KranaZoli #69911
    Ízirájder!
  • pxxl
    #69910
    off

    azért ilyen homályos, mert jött mint állat :D
    am a babakocsit is ő döntötte fel :D




    on
  • DummyBoy
    #69909
    Nálunk mindig az enyém az utolsó szó!

    "Igenis Drágám!"

    Viccet félretéve - céges laptopon van minden, de egyik sem győzött meg ... lehetnek gyorsabbak picivel - de nem látványosan - ettől még addonok tekintetében le vannak maradva ... És nekem van pár amit használok ... ha ezek nincsennek meg, akkor hiába gyorsabbak.
  • pxxl
    #69908
    "emiatt ezt szokta meg az asszony"

    én opera meg chrome váltásnál is mondtam, hogy na most ez van és kész, szebb jobb, gyorsabb :D
  • DummyBoy
    #69907
    Köszi!

    Én 2 dolog miatt használom a rókát: Az egyik egy ezeréves Opera / Maxthon feature, amit a mai napig csak FF alatt oldottak meg (Addon persze) normálisan, ez a Dragit - Drag de go ...

    A másik, meg az hogy emiatt ezt szokta meg az asszony :)
  • mflex #69906
    :D! Hülyék...
  • mflex #69905
    Ez így van, nem is használom a win-t ha gyorsan kell valamit csinálni, ami nem játék :)
  • IMYke2.0.0.0
    #69904
    Olvastam én is. Az IPON.hu-n az IQ-szint degradálódik a Kelvin-skála 0 fokjához.
  • IMYke2.0.0.0
    #69903
    Aztaqrvaeget!
    Munkára, netre csakis meket! :)
  • pxxl
    #69902
    LOL
  • mflex #69901
    Na még egy off, csináltam egy videót mac alatt (külső géppel), de csak a sebesség miatt.
    A lényege, hogy bebootolt a gép, tehát előtte kaptam meg az asztal és egyik böngésző sem volt még elindítva, vagyis a memóriában. Mindegyik alapból a google-n nyit. Lényeges különbséget én nem vettem észre, de az biztos, hogy így egyik sem indul el win alatt.





  • mflex #69900
    Pont így voltam vele régebben én is, aztán fokozatosan elmaradt az FF, de mint írtam ez csak win alatt szar, mármint a sebessége, mert osx-en kibaxott gyors a tűzróka.
  • IMYke2.0.0.0
    #69899
    Én mindkét böngészőt telepítettem (frissítettem).

    A Tűzrókát egyszerűen csak megszoktam (a szart is meg lehet szokni, ugyebár).
    A Krómot már kezdem jobban kedvelni. Számomra már a 9-es is, de 10-es már biztosan beelőzte a Tűzrókát.

    Egyetlen oka annak, hogy most is a Rókáról írok, hogy reflexszerűen klikkelek, amikor netezni akarok.
  • mflex #69898
    Letöltöttem, felraktam, két óráig nyúztam, majd letöröltem, nálam ennyi volt a 4-es.
    Chrome jóval gyorsabb, az én gépemen biztosan, mert akkor az FF-t használnám :D

  • KranaZoli #69897
    Fox4-es azért már nem a 3.6.x verzió.
    Kiegek nélkül melyik nem fapados?!

    IE alapból felejtős. Chrome jöhet még számításba (Nekem azzal inkább csak egyéni problémáim vannak). Kiegek nélkül az is fapados. Gyorsaságra Nekem nem tűnt hűde gyorsabbnak, mint a Fox4-es. Több tabfül-es böngészés esetén talán. De Chrome-nál meg ott van, hogy megnyitod a taszk manager-t és benne figyel 3xdb Chrome.exe fájlt, mert minden tabfül és kieg külön taszk.

    Ill. könnyedén futhatsz bele inkompatibilitási problémákba. Vagy nem jól jelenik meg egy weboldal, vagy nem indulnak el flash elemek, stb...

    Jelenleg legjobb alternatíva még mindig a Fox.
  • mflex #69896
    Régebben "ERŐS" FF user voltam, mára egy fostalicska lett részemről (SV), lassú és kiegek nélkül egy fapados browser. Egyébként a lassúsága csak win alatt van, mert mac alatt olyan, mint a villám.
  • IMYke2.0.0.0
    #69895
  • Her Laca
    #69894
    Azt hol találom?
  • IMYke2.0.0.0
    #69893
    Én azonnal kikapcsoltam. Kell a francnak.
  • IMYke2.0.0.0
    #69892
    Semmiképp sem röhöglek ki, és a mostani rohadt-kapitalista-átverős piacon el tudom képzelni, hogy a 'zintel' csinált olyan kaki processzort, amit a 'záemdé' röhögve indiántáncol körbe, lassabb, kevesebb-fogyasztó és olcsóbb üzemmódban.
  • KranaZoli #69891
    "tűzrókának kell a 3D?"

    Nem kell. De Fox4 alatt alapértelmezett. Ki, bekapcsolható a GPU gyorsítás.
  • Her Laca
    #69890
    Nekem furcsa volt egy kicsit a dolog . Ugye feltettem a 70 es biost,és újraindítottam. Na a GPU Z adatait kiírtam,de sem az órajel sem Texture fillrate nem változott. Molyoltam utána biosban más miatt,később nézem és most a hivatalos 6970 es specifikációk vannak.
  • DummyBoy
    #69889
    Nekem 60-ról indult az idle ... nem is tetszett ... mondom valami nem kerek ... órajel 450-en ... minek? tűzrókának kell a 3D?

    De jó fórumozó először gugliz, aztán kérdez ... ha több monitor van engedélyezve (Nálam 2 ...) akkor az idle esetén nem minimumra áll be a kártya, hanem egyel felé ... ezért a 60 fokos idle ... kikapcsoltam a secondaryt, és én is beálltam 48 fok köré :)

    Ez a profil dolog egyelőre nem jön be, de nem rossz! (Előbeállítás ...) lehet csak szokni kell, de kipróbálom amit linkeltetek, ezt a Radeon Pro-t ...

    Eddig örülünk ... Ja, Cliffs of Dovert ezt a kártyát is lenyelte keresztbe :(
  • steweee
    #69888
    jajj, most néztem a fenti banner linket a kérdéshez.

    az alapján elég lenne ha vennék egy 4830-at a mostanihoz ?

    bár inkább 6850-et most, és később egy másikat hozzá... az már kitart egy darabig sztem...
  • steweee
    #69887
    vigyázat, amatőr kérdés következik !

    szóval, 4830-am van, cserélni akarom. 6850-re gondoltam. kérdés az, hogy később ha crossfire-ben szeretném használni, azt megtehetem-e minden különösebb gond nélkül, ha veszek egy ugyanolyan 6850-et amikor már olcsóbb lesz ?

    vagy van vmilyen kikötése a dolognak, vagy létezik külön CF kártya, stb....

    mire figyeljek vásárláskor ?