90029
  • [HUN]FaTaL
    #69886
    hm, thx, csak ezt használom attből szóval az lehet megy a kukába, mert felesleges a többi funkció most :D
  • KranaZoli #69885
    Jut eszembe: RadeonPro

    "Radeon Profile Tool, or RadeonPro for short, is a free, user friendly utility designed to unleash the power of AMD™ Radeon™ video graphics cards. RadeonPro applies user defined profiles upon game start, just define once the desired 3D settings for each game and have all those settings applied every time you play, automatically!

    Featuring basic 3D controls for everybody's use and advanced controls like Scripting, Driver Compatibility feature, Compabitility profiles for Anti-Aliasing and CrossfireX, allowing advanced users to automate tasks like overclocking before gaming, and things not possible before like forcing Anti-Aliasing on games not yet supported by the Catalyst driver. RadeonPro can also help CrossfireX users to force multi-GPU utilization in games not supported by the driver, improving your games performance with a few clicks.

    Other features include support for OSD functions to show framerate counter while gaming, take screenshots with the press of a key to register your gaming moments, benchmark your games, display the CrossfireX bar to quickly see how good is your CrossfireX system performing, all in one free tool!

    Sounds good? Download it now and experience it for yourself! And as soon you become a PRO in the games profiles thing, don't forget to share your profiles and tips in RadeonPro community."
  • Jakuza001
    #69884
    Rohogni fogsz imike, de en megbantam anno hogy az X2 4200+mat ami ment 3GHzen lecsereltem egy C2D 8200-ra, szinte nem is ereztem a kulonbseget mikozben kiadtam egy valag penzt. :D
  • Jakuza001
    #69883
    Ez kell neked.

    http://cid-a50350ea7a969f0c.office.live.com/browse.aspx/ATI Tray Tools builds/1.7.9.1557
  • Her Laca
    #69882
    Bakker feltoltam kézi vezérléssel 100 ra a ventit:))
    Azt a K..va:XD
    Én még ilyet nem hallottam.
  • KranaZoli #69881
    Majd játék közben hangos lesz. :)

    Cata-nak pár hónapja van hivatalosan új felülete. Mindig is benne volt az előbeállítások menüpont, 1x szerettem volna kipróbálni akkor nem működött. Szerintem még most meg. Csak jó lesz, ha 1x benne van a Cata-ban. :)

    Jogos. 6xxx-nek más az idle órajelük, mint az 5xxx-knek. GPU picivel magasabb de VRAM meg asszem kevesebb. Mind1. Játékban úgyis feltolja majd max-ra. De így 2D-ben teljesen vissza tud hűlni.
  • Her Laca
    #69880
    Ne bántsd az NV-T:) Az se rosszabb.
    Ez az új cata amúgy normálisnak tűnik.
    Mi az amúgy ,hogy még?
    Tényleg halk.A teljesítmény vezérlőt visszavettem nullára.
    46 fokos most a kártya.Venti sebesség 24 %
    GPU aktuális órajele 250 ,mem 150,de ennyi volt ha 20% on volt a teljesítmény vezérlő akkor is.
    Na most 45 fok.
  • KranaZoli #69879
    Előbb írtam -> Előbeállítások.
    De nem funkcionál. :)

    Fatal írta: ATT

    Szerencsére, hogy nem látszódnak a játékok. Hál Istennek. Tipikus nV-s tínédzser megoldás lehet. ;)

    Fejlesztők hidd el az alap beállításokat azért tudják, hogy miért úgy van ahogy van. Mindent állíts a játékban. Ha vmi nem támogatott, pl.: AA akkor lehet értelme a CCC-hez nyúlni. A teljesítmény tuning-ot érdemes Nálad lejjebb venni +20%-ról mert 2D-ben nem fog teljesen visszahűlni a kártya.

    Örülök ha halk, vagy annak találod. (még :)

    Igen tégla kifelé fújja, vagy elöl venti hátul venti (és még ki hova tud és akar rakni ;)
  • Solt
    #69878
    Dehogy, Abu mindig türelmes és segítőkész! :)

    Majd ez lesz a természetes fél év múlva... régi ccc-ben kb 15 másodperc volt a beállításokkal ikont csinálni bármihez... ezt nem vágom. :S
  • Her Laca
    #69877
    Abut azt nem:) Még körberöhög:D
  • Her Laca
    #69876
    Azért fentartom,hogy az NV beállításai,érthetőbbek. Eleve látszanak a játékok amik a gépen vannak,itt meg azt se tudom mi micsoda:)
    De a kártya nagyon jó,ezt el kell ismernem(egyelőre:D) ,jó ,hogy meggyőztetek,vagyis Solt nak köszönöm,de a többieknek is.
    Valóban butaság lett volna több pénzt kiadni ,ha ennyiből is megvan.
    Jelzem nincs hangja,de amikor bekapcsolom a gépet felvisít,(meg is ijedtem) ,tehát lehet hallani,hogy mit tudna produkálni max fordulatszámon. Viszont azért van ennek a téglának is előnye. Kifúj minden meleget ,és nem a házban keringteti.
  • Solt
    #69875
    Akkor várd meg dummyt, ő biztos vágja, és lépésről lépésre elmagyarázza az övé alapján. Vagy ph és abu zaklatása! :))
  • Her Laca
    #69874
    Itt én nem találok ilyet:)
  • [HUN]FaTaL
    #69873
    Na jó, ilyen gyermeteg hozzászólásra inkább nem válaszolok.
  • KranaZoli #69872
    Jahhh. 3D-ben rendereli a smyle-kat. Mondjuk szebb is a mosolyuk. :)
    Nahh, ilyen fontos újításoktól fosztom meg Magam, ha nem használom a GPU gyorsítást. :)

    Dobjuk, OFF.
  • Solt
    #69871
    Igaz, hogy nem mai, de hátha jó ez a leírás is: ÍME
  • [HUN]FaTaL
    #69870
    "Fatal: A hülye smyle-k miatt lesz, mert az SG smyle gyűjteményéhez is kell a 3D; majd 550/900 aztán beáll idle-ba."

    Mivel mozognak, ezért folyamatosan renderel.
  • KranaZoli #69869
    Fatal: A hülye smyle-k miatt lesz, mert az SG smyle gyűjteményéhez is kell a 3D; majd 550/900 aztán beáll idle-ba.

    Laca

    "20% ra tettem a teljesítmény vezérlőt."

    Na, ezt nem kellett volna. Lentebb írtam.

    CCC-ben tudtommal még nem működik a profil létrehozás. Pontosabban mióta megkapta az úgy GUI-t. :(

    1ébként az előbeállítások lenne az.
  • [HUN]FaTaL
    #69868
    "Biztos a text box alatti smyle-k miatt."

    Például, vagy mert nincs kiszűrve a flash reklám :D

    #69867: Asszem már a CCC is tud profilokat, de ha nem akkor Ati tray tools :)
  • Her Laca
    #69867
    És a legfontosabb.
    Solt mondta,hogy alapon hagyni mindent a 3 D alakalmazásoknál és profilt csinálni azokhoz a játékokhoz ,amiknben nem lehet állítani PL IL2.

    Na azt hol .és hogy tudom megcsinálni.
  • KranaZoli #69866
    CCC-ben ha már állítgattál ezt-azt akkor érdemes a Default Settings-et nyomnod. Teljességgel felesleges az MLAA; AA és AF állítása onnan, ha játékból is tudod. V-Sync meg nem volt nV driver-ben, vagy mi?! Az a függőleges szinkronizálás. Azt is hagyd default értéken. Órajelekkel se foglalkozz.

    Első körben ne akarj rögtön "okosabb" lenni, mint a Cata fejlesztői. ;)

    Amihez van értelme nyúlni a kártyádnál az a PowerTune vagy mi a rák a neve a fícsörnek. Asszem -20% és +20% között mozog. Azt is állítsd vmi balanced értékre ha van olyan, vagy vmi ilyesmi mert ha full-on hagyod, akkor 2D-ben nem fogja idle állapotba állítani a memóriát. 2D-ben is hagyja majd max. Mhz-en.
  • KranaZoli #69865
    Nem egészen azt mondtam, hogy leszarom. Kb. annyit mondtam, hogy jelenlegi állapotában egyelőre kukázom. De tesztelgetem néha-néha, ha rászánom Magam.

    Figyelgetem hogyan viselkedik a Fox és a VGA. Feltettem ezt a friss Early Preview driver-t és gondoltam újra meglesem. No meg, attól mert Én nem használom azt egy szóval sem mondom, hogy ezek a tesztek nem mutatósak. Bár teljességgel haszontalanok. :)

    Fox topic-ba is azért tettem be, mert hátha érdekel másokat is.

    Ami inkább érdekes, hogy PH-n amikor hsz-t írok miért van 3D-s módban a VGA?! Néha visszaesik Idle üzemmódba, de többnyire 3D-s órajelen "renderli" a nagy semmit. Biztos a text box alatti smyle-k miatt.
  • Her Laca
    #69864
    A venti vezérlést ,érdemes állítani?
    Ja meg az órajelekkel foglalkozni?
    20% ra tettem a teljesítmény vezérlőt.
  • [HUN]FaTaL
    #69863
    Nem azt mondtad, hogy leszarod a gpu acceleratinget? Mi ez a sok webgl meg mittomén milyen teszt nálad, ezt linkelted a chrome vagy ff topicba is :D
  • SZilaJMaGGoT
    #69862
    Sziasztok! Spanom notiába mobility hd 4570 van, és mostanába az új driver-ekkel kapott teljesítménybeli problémákat többek között olyan játékokkal is amikben korábban nem(tudom laptop nem játékra való, de ami eddig futott rendesen annak most is kéne :D). Szóval arra gondoltam, lehet korábbi driver-t kéne használnia. A kérdés csak az, hogy melyiket(mivel már nem emlékszik melyik volt fent utoljára amivel nem volt gond)? Ha valakinek van valami tippe, tapasztalata ezzel kapcs, annak megköszönném a segítségét!
  • KranaZoli #69861
    Nálam nem. Halak számától függ. Ám érdekes, hogy 550/900Mhz-nél nem megy feljebb az órajel. A Field (grass) az viszont meghajtja 3D-ben. A halas az fel megy Nekem 4x FPS-re is. Az autós meg be sem tölt. :O

    Szerintem azért nem megy feljebb, mert lehet Nálad sem vált 3D-s órajelekre a Fox.
  • Her Laca
    #69860
    Nekem nem volt vele bajom eddig.
    Valami a catalisttal volt,de mondom úgyis win re lesz.
  • Solt
    #69859
    :D

    Új tűzróka nekem is csinál érdekességeket... hanyagoltam is.
  • Her Laca
    #69858
    Na azért nem olyan kerek minden:)
    Nem úszom meg a win instalt. A kártya hibátlan(eddig) de előbb volt egy kis anomália,a tűzróka nem indult. Restart és jó lett:)
    Majd holnap megcsinálom,ma semmi kedvem,gyalog bejártam a várost.Huszon akárhány éve nem BKV-tam:)
  • Solt
    #69857
    MLAA... hagyd a francba... minket nem érint.
  • Her Laca
    #69856
    Mi a retek az a morfologiai szűrés?
  • Solt
    #69855
    Radeon logót Lacának főnök!! :D
  • Solten
    #69854
    Egy korszakot zár le a 11.3-as Catalyst
  • Solt
    #69853
    Bőven mehet 8x-re. Az anizó mehet 16-ra! :)
  • Her Laca
    #69852
    Rof nál minden fullon,minden bekapcsolva a video memori usage 53 %
  • Her Laca
    #69851
    Hibátlan.
    Mondjuk semmi különbséget nem látok,csak talán az élek nem olyan szépek. Lehet felteszem 4ről 8 ra az élsimítást.
    Csak el bírja a szentem:)))
  • Solt
    #69850
    IL2-höz próbálgatod?
  • Her Laca
    #69849
    Ja meg mi az ,hogy várakozás függőleges frissítésre?
    Ott mit állítsak?
  • Her Laca
    #69848
    Az Overdrivet engedélyezzem?
    Azt írják,hogy azt engedélyezze az ember.
    Na meg az élsimítás. Beállítottam 4 X es re de mintha az NV-n az simább lenne.
    Anzit mennyire ?
    Szóval ilyenek érdekelnek.
  • Solten
    #69847
    Az eljaras lenyege hogy a 6950-re flasheld a 6970 BIOS-at. Ez altal ugye a shaderek is aktivva valnak...