90024
  • repvez
    Szüli
    #89904
    Sztem ez nem anynira egyértelmü.
    A 6800XT némelyik játékban a 3090est is beéri olcsobban.
    ÉS ha a RT+DLSS is kell, akkor az NVIDIA csak bizonyos játékokban tudja használni ezeket mig az AMD féle megoldás meg standard megoldás
    Igy aki RT-t tesz a játékaiba az tudja használni az AMD-t is

    ÉS sztem előbb utóbb eljutunk arra a szintre, hogy valami másba kell villantaniuk a fejlesztőknek mint az FPS.
    Mert most is aki nem a 4k60 at hajszolja,mert nincs ilyen monitorja, de fejlesztenie kell, hogy elinduljon a játék, az már ezeket a VGA-kat fogja megvenni.
    ÉS ezek a kártyák bármelyike bőven hozza a fullos részletességet 100+ FPS-el stabilan FHD-n tehát jó eséllyel ha a monitora nem szarik be még vagy 5-10 évig akkor egyáltalán nem kell fejlesztenie, mert az ujabb játékok mire eljutnak, oda hogy FHD-n játszhatatlan FPS prpodukálására lesznek csak képesek ezeken a hardvereken, az kb ennyi idő.
  • MarkBlade
    #89903
    RT már van az AMD-ben is ha jól értettem úgyhogy az még egy pipa..
    És a 6800 sima is majdnem befogja a 3080-at.. valahol a 3070 és 80 között van viszont a lehet be kúszik 200 alá is majd és akkor best buy.
  • disorder14
    #89902
    Tl:DR(Ha jól szűrtem le a lényeget): Ha nem érdekel a ray tracing és DLSS, akkor tökmind1 melyiket veszed, 6800XT és 3080 kb. egál, 6800 meg annyival lesz drágább a 3070-nél amennyivel gyorsabb. Ha meg RT-t és DLSS-t kihasználod, akkor hülye lennél nem Nvidiát venni.

    szerk.: Borg, sorry, nem válaszként szántam, és a 'hülye lennél'-t nem rád, hanem általánosságban értem :D
    Utoljára szerkesztette: disorder14, 2020.11.19. 10:36:42
  • __Jacek__
    #89901
    Alapvetően én csak azt NV nem értem, intelnél a csúcsgóré volt retard.. De Jensen minden csak nem hülye, igazából itt nagyon sok dolog jött össze és játszott közre.
    Gyanítom a következő gen a megmutatom most bazdmeg kategória lesz, ami tök jó. Márha nem árban akarja megmutatni :D :D
  • __Jacek__
    #89900
    Szintén zenész :D Azóta is ott figyel az kb. MSRP-s TUF-om...
    Elvben van 6800XT nyító áron 270e kb, 3080-at tudnék venni 300-310 körül ma is az sem rossz már mert 4K picit gyorsabb tehát megérné.
  • hunbalee
    #89899
    Valahogy már beletörődtek és elhitték mind az nv mint az intel, hogy az amd nem képes arra, hogy beérje őket esetleg valamiben jobb legyen náluk. Ennél nagyobbat egyik se tévedhetett volna.
  • Borg
    #89898
    Én is ezt gondoltam szeptember 18-án, leütve egy TUF OC-t 289-ért :) Csak hát azóta sem érkezett meg.
    Ellentétben azzal a másikkal, ami holnap jön... :)
  • Borg
    #89897
    Jó lett. Ahogy a végén ő is summázza, egymás nyakán van a 3080 meg a 6800XT, hol ez jobb kicsivel, hol az.
    De önmagában hogy egyenértékű kártyát tudott lerakni az AMD az asztalra, nagyon nagy dicsőség nekik, és kicsit kínos az nvidiának, több év előny után.
    Persze készlet az nincs, így az árak is kérdésesek. Nvidiából már legalább szállingóznak a kártyák, AMD-nél még csak most kezdődik ugyanaz a 2 hónapos cirkusz...
  • __Jacek__
    #89896
    Ha minden jó jövő héten röffen a cucc :D Január végéig nyított vásárlással és 269e-ért átszámolva nem tudok rosszul járni :D
    Ezzel kivárok minden kártya megjelenést:D
  • hunbalee
    #89895
    Radeon RX 6800: másodjára fényesebb a Navi
  • hunbalee
    #89894
    Techpowerup 6800XT Review

    AMD Radeon RX 6800 XT GPU Review: Gaming, Thermals, Noise, & Smart Access Memory Benchmarks



    Guru3D 6800XT Review
  • hunbalee
    #89893
    6800 ,6800XT Review



    "Inet.se googlival lefordítva svédről de sajna érteni fogjátok most rakták ki.

    Tehát se készlet és a REF se lesz MSRP ...

    Fontos információk a ma 15:00 kiadásról
    A rendkívül gyenge kínálat és a rendkívüli kereslet miatt más megközelítést alkalmazunk az AMD Radeon RX 6800 és RX 6800XT kiadásához.

    Először egy extra védelmet aktiváltunk a botok / skalperek ellen.
    Amikor belép az oldalra, a Cloudflare közbenső szakaszába kerül, mielőtt átirányítaná a termék oldalaira, amelynek általában egy és öt másodperc között kell tartania.

    A megjelenés után nagyon hamar le kell állítanunk a foglalás lehetőségét is, annak alapján, hogy hány megrendelést kapunk.
    Az aktuális készletegyenleget sem mutatjuk be, csak annyit nyomtatunk ki, hogy mennyit tudunk a 'további információk' alatt a termékoldalakon.

    Ennek oka az, hogy a mai kiadás csak a referenciatervet tartalmazza, amelyet korlátozott példányszámban készítettek.
    Ahogy most látszik, nem fogunk több grafikus kártyát kapni, mint amennyiért kiadást kaptunk, ezért nem akarunk felesleges megrendeléseket fogadni olyan termékekről, amelyeket egyáltalán nem tudunk leszállítani.

    Azok számára, akik megrendelést kapnak a mai kiadás során, szeretnénk tisztázni, hogy nincs garancia az odaítélésre. Sajnos ilyen nagy kiadások esetén nincs lehetőségünk kellő pontossággal leállítani a zárat, és sokkal több megrendelést kapunk, mint amennyi rövid.

    Miután leállítottuk a foglalásokat, mindent kézzel fogunk átnézni, hogy minden rendben legyen. Később a nap folyamán e-mailt küldünk mindenkinek, aki megrendelt, a kiosztással kapcsolatos információkkal.

    Ezt követően sajnos törölnünk kell az összes többi megrendelést.

    Egy hét múlva, november 25-én, a harmadik fél gyártói kártyákat felszabadítják foglalásra. A pontos elérhetőségről még nem tudunk nyilatkozni, de tudjuk, hogy ezek nem korlátozott kiadások, ezért nem korlátozzuk az adott modellek megrendelésének számát.

    Megértjük, hogy ez frusztráló, de reméljük, hogy a megközelítés a feltételeket figyelembe véve jól érzi magát.
    Az árakat illetően
    Lábjegyzetként az árképzéssel kapcsolatos kérdéseket is szeretnénk megválaszolni. Sajnos nincs lehetőségünk megfelelni a korábban közölt ajánlott árnak, amelyet az AMD döntött, ez a vételárunk alatt van. A növekvő szállítási költségek a légi fuvarozással az uralkodó körülmények között és az instabil dollárár sajnos negatívan befolyásolják ezt a kibocsátást."
    Utoljára szerkesztette: hunbalee, 2020.11.18. 15:01:32
  • hunbalee
    #89892
    Microcenter: RX 6800 launch extremely limited, no online sales

    AMD Radeon RX 6800 launch press deck (transcript)

    PowerColor (finally) shows off its Radeon RX 6800 XT Red Devil
    Utoljára szerkesztette: hunbalee, 2020.11.18. 07:46:42
  • hunbalee
    #89891
  • __Jacek__
    #89890
    Az érdektelen 3070 és a 3090-re gondolsz? Hol van a 3080? Még mindig várják a startkor vásárlók, vagy a scalperekre gondolsz? :D
  • MerlinW
    #89889
    Vagy aki veszi a fáradtságot és utánajár a dolgoknak. Én is annyiért vettem amennyibe itthon kerül ($760 + áfa + ker.adó).
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2020.11.17. 13:58:01
  • Borg
    #89888
    Azért már szállingóznak mindenhova az nv kártyák is bőven.
    De várjuk ki a végét.
    Szerintem AMD fronton is max annak lesz kártyája karácsony előtt, aki rászánja a scalper felárat majd.
  • __Jacek__
    #89887
    Hogy lehetne nagy keszlet, PS5/Xbox/Zen3/Bnavi... Kb egyszerre. De az NV aki egy budos GPU-t nem tud 2 honapja szallitani nem igazan lehet alulmulni..
  • Zsoltee_a_bator
    #89886
    Nem helikopter az, bicikli:

    Leghutessel is jol megy, mar a boltokban
  • Borg
    #89885
    Csak arról a pár habzó szájú fanboiról, aki még múlt héten is állította, hogy mindenki hülye csak az AMD helikopter, és bezzeg náluk micsoda készlet lesz startkor :) Na ők most nagyon kussolnak...
  • __Jacek__
    #89884
    Rettenetes, beszéljünk a szept 17-i 3080 startról? Most így nov 16-án? :D :D :D :D
  • MerlinW
    #89883
  • MerlinW
    #89882
    Járvány + NV kártyák, AMD proci, vga, Xbox, PS5, iPhone, iPad, Apple M1, Samsung és egyéb telók, fekete péntek, karácsony, stb. Mindenkinek ugyanaz a pár gyár tolja ki a cuccait. Csökkentett munkaerő, túlterhelt gyártósorok (nagy hibaarányú gyártástechnókkal), túlterhelt szállítás, gyakorlatilag példátlan mennyiségű új cucc egy időben. Ez idén ilyen.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2020.11.16. 17:33:06
  • Palinko
    #89881
    Szerintem senki nem számított másra, a PS az Xbox, az nVidia is készlet hiánnyal küzd nem az AMD fogja megváltoztatni a helyzetet akik még akkor is megoldották ezt mikor a többieknél nem volt baj.
  • Borg
    #89880
    Bizony aki csodára számított a kezdeti elérhetőséget illetően, az csalódni fog. Beszéltek AMD-vel, AIB gyártókkal is, és senki sem látja rózsásan a szitut. Konkrétan hetekbe telhet, mire bárki kártyát tud majd lőni magának. És az AIB-k amúgy is csak 1 héttel a ref kártyák után kerülnek bemutatásra.

    hwunboxed
  • hunbalee
    #89879
    Aki már túl van a teszteken: 6800XT "between 3080 and 3090" Ha még kapni is lehet majd...

  • hunbalee
    #89878
    Techpowerup AMD Radeon RX 6800 and RX 6800 XT Unboxing


    Utoljára szerkesztette: hunbalee, 2020.11.16. 15:06:56
  • __Jacek__
    #89877
    Tesztek 15:05-től mikor elfogyott mind :D
  • hunbalee
    #89876
    Nov. 18 (szerda) 15:00-tól lehet megvásárolni az új kártyákat
  • hunbalee
    #89875
    ASRock Radeon RX 6800 XT Taichi Pictured

  • hunbalee
    #89874
    AMD Radeon RX 6000 ray tracing performance goal is 1440p resolution

    Bykski reveals water blocks for AMD Radeon RX 6900 XT and RX 6800 XT
  • hunbalee
    #89873
    Sapphire Nitro+ hivatalos oldal
  • AmpereRyzen
    #89872
    Melyik nap és pontosan hány órakkor rakják ki a magyar boltok az új amd kártyákat?
  • hunbalee
    #89871
    Sapphire teases Radeon RX 6800 XT NITRO
  • hunbalee
    #89870
    AMD Radeon RX 6800 XT 3DMark Time Spy Extreme Benchmark On Par With GeForce RTX 3080 – Rumor Claims Great Drivers, Excellent Temperatures But Noisy Cooler
  • hunbalee
    #89869
  • hunbalee
    #89868
    AMD has an answer to DLSS, DirectML Super Resolution
  • Botond #89867
    Elméletben nem hangzanak jól, csak a gyakorlatban valahogy sose használtam egyiket se. A gyakorlatban egyedül annyit használtam belőle, hogy van e friss driver. Na most erre meg külön programot telepíteni luxus, szóval megkapta a ddu-t kb 3 év után.
  • MerlinW
    #89866
    Sima DSR (dynamic super resolution) van többen is, DLSS más téma, mert miután "deep learning super sampling", ezért adatbázis kell hozzá, játékonként. Attól olyan hatásos.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2020.11.01. 13:01:36
  • grebber
    #89865
    És állítólag nem csak kb 20 játékban....
    Utoljára szerkesztette: grebber, 2020.11.01. 12:48:44