90029
  • mooo
    #70168
    Hali!
    Ha már így szóba jött a gépcsere,akkor nekem is lenne pár kérdésem.
    A gépem:
    -Alaplap:Asus P5Q Deluxe
    -CPU:QuadCore Intel Core 2 Quad Q9550, 2833 MHz
    -VGA:ATI Radeon HD 4890
    -RAM:2x 2 GB DDR2-1100 DDR2 SDRAM

    Elég lenne nekem is csak a VGA-t lecserélni?
    És ha igen,akkor mikor és melyikre?(a mikor-t azért kérdezem,mert egyik ismerősöm azt mondta,hogy ősz előtt nem érdemes!)

  • IMYke2.0.0.0
    #70167
    Addig-addig írjátok, míg lebeszéltek róla :))))

    Még így is van egy hónapom.
    A probléma az, hogy a CPU csak 2 magos - és bár tudom, hogy sok minden nincs optimalizálva a 4 magra (sem), de azért (sajnos) egyre több játéknál olvasni az optimális teljesítményhez szükséges konfigurációknál (a tapasztalatokról nem is beszélve), hogy 4 mag kell hozzá, egy erős középkategóriás VGA mellett...

    Nehéz a döntés :(
  • KranaZoli #70166
    Elég lenne egy 6950 is.

    Notice: Úgyse nagyon jön most mást game a DNF-en kívül az meg a látott videók alapján nem lesz egy grafikai orgazmus.

    Az tény, hogy a 4850-el FullHD-ban sok kompromisszumot kell hozni. Megértem, ha a VGA-t lecseréli a többivel várni kellene.
  • arty
    #70165
    szerintem nem üti meg a sandyt a bull, de nincs is igazi jelentősége (vga limit!!!!!!!!!!!)

    Imy is inkább vehetne 6970et sandy helyett - jobban járna...
  • KranaZoli #70164
    1etértek vele. Nem tudom miért döntött Imyke a teljes gépcsere mellett. Korábban írtuk Neki, hogy elegendő lenne csak a VGA-t cserélni és majd úgyis jól fog jönni új gépnél, mert azt már nem kell venni. Mást nem szabad abban a gépben lecserélni, de azt még lehetne. Na, mind1.
  • Kongy
    #70163
    Én tök jól elvagyok már lassan másfél éve a C2Q9400 + HD 5770 duommal. :)
  • Kongy
    #70162
    nem volt ez rossz gép, sztem egy VGA cserével jobbá tehetted volna. 3 GHz-es C2D a legtöbb középkategóriás VGA-t kihajtja, és sztem a mai játékokhoz sem rossz.
  • Her Laca
    #70161
    Ezt neked kell eldöntened.
    Az egy merőben új proci lesz ,lehet lesznek gyermek betegségei, azt jó kivárni amíg megoldódnak. Szerintem a buldózer talán év végére lesz olyan állapotban ,hogy érdemes legyen vásárolni.Az AMD üzlet politikáját ismerve ,egy igen hosszú távú fejlesztést tudsz eszközölni ha rá teszed a voksod.
    Intel max 2 év és váltanak. De az biztos ,hogy bőszen van teljesítmény az I5 sandy alatt. Erre mérget vehetsz. Ha intel mellett döntesz max fülig ér majd a szád:)
  • kifli
    #70160
    mikor kijön versenyképes áron fog kijönni...
  • Solten
    #70159
    Junius. Ha azonos sebesseg mellett olcsobb az mar jo szvsz. A deszkak umugy is olcsobbak lesznek az inteles konkurensnel.
  • Solten
    #70158
  • IMYke2.0.0.0
    #70157
    Csak hát mikor...?
    S mikor kerül emberi léptékűvé az ára?
    Aztán meg, azért még jó néhány tesztet is meg kellene várni arról a "ráverésről"...
  • DummyBoy
    #70156
    Pont emiatt nem ugrottam bele a Sandybe most én sem :)
  • Solten
    #70155
    #70152. Azert ne olyan sietosen azzal a Sandyvel, kuszobon mar a Liano, meg a Bulldozer... :) Lehet hogy ar/teljesitmenyben a Bulldozer raver majd a Sandy-re nem kicsit.
  • Ari18
    #70154
    Durva "kis" gép lesz, az Ati-val meg rosszul nem járhatsz. Nekem 6950-em van, csak jót mondhatok róla.
  • IMYke2.0.0.0
    #70153
    Ezzel a pénzmaggal, meg hozzádobott minden megtakarításommal (persze, ha a beígért állást betölthetem) egy Sandy-alapú gép.
    Még csak körvonalazódik a terv, nem akarom túlságosan beleélni magam, nehogy arcra essek.
    VGA persze ATI (nekem az marad - a neve is -, örökre), a lehetőségekhez mérten egy 6950-es.


  • Ari18
    #70152
    Teljesen reális ár érte. Milyen lesz az új?
  • IMYke2.0.0.0
    #70151
    Srácok!

    Gépcsere mellett döntöttem. Semmiféle más topikban nem bízom, csak itt és most teszem fel a kérdést. Ezt a gépet (a mostanit gépemet) egy öreg havernak 80.000 Ft-ért kínáltam fel, és 1 hónapon belül össze is kaparja rá a pénzt (ígérte). Átvertem (akaratlanul), vagy ő járt jól?

    Ház: Cooler Master Elite 331
    Táp: CHIEFTEC GPS-550A 550W
    Alaplap: Gigabyte GA-P35-S3G
    CPU: Intel Core 2 Duo E8400 (3 GHz)
    RAM: OCZ Golden Series 4 GB (DDR2, 1066 MHz)
    VGA: Sapphire Radeon HD4850 (512 MB)
    HDD: WD 320 GB

    Monitorom, és a másik 3TB-nyi HDD-t, meg kiegészítőket persze nem adom.

    Nem röhög szegény gépen! :)
  • DummyBoy
    #70150
    Csökkentett módban nem fut a windows installer szolgáltatás!!! (Mivel az átlagfelhasználó jóformán csak ezt használja csökkentett módban, így annak aki ezt így kitalálta a win7-ben: 5 nóbeldíjat is odaíténék ... persze poszthumusz ...)

    Indítsd el csökkentett módban a wint, írd be a futtatásba, hogy "msconfig" és ott lehet a következő indítás esetén kikapcsolni mindent, csak azt nem amit futtatni szeretnél ... Most nemtom pontosan melyik lenne neked jó, ki kell tapasztalni ... Így nem csökkentett módban indul a gép, de nem indulnak el azok a dolgok amiket te nem akarsz ...

    Persze csak saját felelősségre!!!
  • Her Laca
    #70149
    Nálam a gtx460 ki még a driver is a gépen maradt 6950 be ,NV driver le,majd cata fel. Semmi driver sweeper meg hasonló huncutság.
    Hibátlanul működött a dolog.Ja és egy közel 2 éves rendszer volt.
    A fene se tudja néhol mi miért működik ,máshol meg miért nem.
    Bár tegnap előtt az AMD cucc kikerült és ment bele intel ,gondoltam megpróbálom hátha ezt is megeszi a Win7 ,de dobálta a kék halált derekasan a cucc:) Mégse úsztam meg.
    Mellesleg eltünt egy vinyóm a win alatt:) bios látta még az eszközkezelő is,de a saját gépben nem volt sehol.
    Több óra küszködés után megint ujj win és most már látja.

  • kifli
    #70148
    nos visszakaptam az 5770-et, nemtudom micsináltak vele, de egyelőre jó (bár a problémát okozó tényező, a játék még nem volt próbálva)...

    Igaz már egy hete megvan, de ma jöttem haza pestről. Úgyhogy az elmúlt egy órában először az nvidia, majd az ti, majd ismét az nvidia fejlesztőket szidtem :D

    A következő történt:

    -valami nem okés a 5770-el, megy gariba
    -kapok egy 8600gt-t beteszem a helyére, megy minden gond nélkül

    -visszakaptam a kártyát, betesz, a win7 logoig jutok, ottmeghal a rendszer, és megfagy a kép. A háttérben mennek a dolgok, mert halottam hogy érzékeli az új hw-t, meg mikor beírom a jelszavam bejelentkezik

    Ok csökkentett mod, ati profilok meg stream sdk fentvan, ok akarná törölni, de az installer csökkentett modban nem elérhető -.-

    Nv cuccokat lepucoltam term már előtte.

    Most ráengedtem driver sweepert még1x, talált még pár nv fájlt. Reboot...

    A gond ugyanez.

    Vissza csökkentett modba, ucsó ccc leszed, megpróbálom telepíteni. Ez sem jön össze, a rendszeranÁlizálás résznél hibákat dob ki (gondolom az installer+csökkentett mod kombo)

    Végül eszközkezelőből, frissítettem a vga drivert. Az online szar szerint naprakész volt, ha megadtam a C:/Ati mappát, akkor frissített. Reboot...

    Vééégre bejön.

    Nos, először szidtam az nvidiát, hogy a kurvaanyukat, hogy vga csere után nem működik az ati kártyám.

    Majd az atit szidtam, hogy mi a faszom az, hogy nemképesek olyan installert összerakni, ami működik csökkentettmodban.

    Majd megint szidtam az nvidiát, és megfogadtam, nem rakok többet a gépbe ilyen szart :D


    A win reinstall már igen érik, de szerda-csütörtök környékére ígérték a terrás hdd-m, azt még megvárom. A mostani hdd-n már nem férek el, még úgy se, hogy már töröltem mindent ami nem kell -.-"
  • IMYke2.0.0.0
    #70147
    Aztat tudtam, hogy pécsi (földi) vagy :)

    Szerk.: Illetve voltál. :)
  • Solten
    #70146
    :D ;) Baranyai kolok vagyok en is (Pecs aztan Kozarmisleny). #70145: ja, a nap hihetetlen eros.
  • IMYke2.0.0.0
    #70145
    Hollandiában voltam két és fél hetet, valamikor a 90-es évek elején: olyan gyorsan leégtem a szeles napos időjárásban, hogy csak bámultam.
    Soha életemben, addig és azóta se! Kalcium tablettáznom kellett, és 2 napig nem lehettem kinn 10 percnél tovább a napon!

    Itthon pedig órákig vagyok kinn, fejfedőben, gond nélkül.
  • IMYke2.0.0.0
    #70144
    Telitalálat! 300-nál kicsivel többen élünk itt, a világvégén...
  • SZilaJMaGGoT
    #70143
    Ahogy mondod a fejlesztők többsége béna... Mirrors Edge a legjobb példa rá, hogy igen is lehet az UT-tól eltérő látványvilágot teremteni az Unreal Engine-el.
  • Solten
    #70142
    Gordisa
  • Solten
    #70141
    Kisebb hosegriado, 30 foknal mindenkinek azt tanacsoljak hogy ki ne mozduljon. Ilyenkor a batrabbak felmeztelenul rohangalnak a varosban (kb. 3 napig szokott lenni ilyen abszolute kanikula). Kisse csaloka mint Magyarorszagon, 30 foknal tenyleg azt erzed hogy kb 40-45 fok... :D Mas eghajlat.
  • arty
    #70140
    Én viszont csak és kizárólag az UE3-ra értettem, amit írtam :)
  • IMYke2.0.0.0
    #70139
    Jakuza001:
    Dél-Baranya, határmente (Drávaszabolcs határőrközség szomszédságában, a határhoz még közelebb).
    Itt mindig jobb idő szokott lenni, mint máshol - de most a napsütést ez az átkozott "wind" ( - kihagyhatatlan volt) semlegesíti.

    Solten: 15 fokra "hot"-oznak?! Úristen, mi lenne ott, ha mondjuk az itteni 22 fokot éreznék? :)

    Persze, tudom, óceáni éghajlat, és emellett még északi, de hát na.
  • Jakuza001
    #70138
    Nalunk tegnap volt szel, ma mar napos ido van, gondolom alfoldi gyerek vagy es most ert oda a luftzug. :D

    Ne aggodj, holnapra mar szarra fogsz foni a sajat veritekedben. :D
  • Solten
    #70137
    off: most kivetelesen szelcsend van tegnap ota. Megsulunk, ugye mondja a skot a 15 fokra hogy hot :DDD Tegnap lokal 8 orakor poloban rohangaltam a varosban annyire kellemes volt, napsutes, minden, a buszon meg ment a legkondi (!) :DDD
  • IMYke2.0.0.0
    #70136
    Egész nap fúj ez az 50-60 km/h-s szél. Hogy rohadjon meg!
  • IMYke2.0.0.0
    #70135
    Lian Li PC-A71F

    Maximum Video Card Size: 530 mm

    Nem bízzák a véletlenre :)
  • [HUN]FaTaL
    #70134
    Ja bocs, ezt nem kicsit benéztem :D Az ilyen szarokat végig se olvasom :D
  • KranaZoli #70133
    Én sem látok semmilyen hirdetést. (az a banner :)

    Jakuza: Jahhh, hogy az. Azt ignoráltam aztán ennyi.
  • Jakuza001
    #70132
    Akkor olvasd el a #70128-as hozzaszolast. Jah es most, hogy felviilagosultal, johetsz a adblock plusz blablaval. :D

    Amugy igen, en is hasznalom, de ennek vajmi keves koze van ehhez a dologhoz. :D
  • [HUN]FaTaL
    #70131
    Milyen hírdetést?:D

    Tegyél fel adblock plust, ha jól tudom FFet használsz. :D Mondjuk nekem Opera van, de itt sem látok semmilyen hírdetést
  • Jakuza001
    #70130
    Peldaul igenyes munka a King's Bounty, vagy a Witcher csak hogy kettot megemlitsek.

    Mielott meg elkezdenel kotekedni, igen en nem egy adott motorra ertettem az igenyesseget, hanem altalanositva a fejlesztocsoportokra, akik odafigyelnek arra, hogy mit csinalnak.
  • ajem kisa
    #70127
    Hagyjátok már, ez nyilvánvaló, hogy üzleti húzás, nem pedig "bénák, és kezdők"!
    Ha egyből alánkrakják a "jót", késöbb mit fognak mutatni?:)
    Ugyan ez van az autó iparban is, fordulós lámpák, meg állitható telók...holott a citroen megcsinálta anno már az olyan lámpát a ds3-ba is évtizedekkel ezelött...mostmeg feláras és "ujdonság"!
    Ha megkapnánk egy 3D-s rombolható környezetet egy jó motorral a mai harwereken, jövőre miből élnének meg ezek, és a lánc többi résztvevői?písz