90029
  • IMYke2.0.0.0
    #70208
    Van egy 320-as, egy 1 TB-os és egy 2 TB-os HDD-m.
  • Jakuza001
    #70207
    Vajon mennyivel lehet ez lassab mint egy 6950 ?

    http://ipon.hu/webshop/product/_msi_r6850_cyclone_1gd5_power_edition_oc_1gb_gddr5_pcie/173411

    Valahogy nincs kedvem most nagyobba feccolni a penzt. Esetleg ha valakinek van ilyen kartaja, a tapasztalatairol irhatna par sort.
  • [HUN]FaTaL
    #70206
    *35 fokosak
  • [HUN]FaTaL
    #70205
    "3 darab HDD-m van, így már a 4850-esnél is kisebb fajta tumultus van a végénél."

    Vegyél 5,25-ös bővítőt és tedd felülre. Nekem 5hdd-m van, szerencsére elfér a 4850el a GZ-X1ben, de ha nem így tenne, házcsere helyett valószínűleg felülre tennék 2-3db hdd-t. Ja és helyet nem kell kihagyni ha van elöl venti, nekem sincs kihagyva és max 30 fokosak a samsungok :)
  • Jakuza001
    #70204
    Akkor itt az ideje eladnod az ilyen fosh 320as vinyokat (amig meg eltudod adni) es egy nagyra (1-2 tera) beruhazni egy SSD melle es mindjart elfer abban a hazban is.
  • IMYke2.0.0.0
    #70203
    3 darab HDD-m van, így már a 4850-esnél is kisebb fajta tumultus van a végénél.

    Kábelkötegelővel még úgy-ahogy lehetne segíteni a dolgon, de több hely azért nem lesz.

    A ház tökéletes. A szívócsővel, a légjáratokkal, a szűrőkkel együtt.
    Csak szűkös lett nekem.

    Szerk.:
    Elfelejtettem írni, hogy a HDD-k között egy helyet kihagyok - ez szerintem alap.
  • Jakuza001
    #70202
    Egy Cooler Master Elite 331-ben nem ferne el egy 6950 ?
    Ez biztos ? :D Nem hinnem hogy 5870-nel (28.19 cm) hosszabb az a kartya es az elfer benne, ha nincs a vegenel HDD. Ha jol emlekszem a 6970 27.31 cm.
  • [HUN]FaTaL
    #70201
    Jah, az más. :(
  • IMYke2.0.0.0
    #70200
    A házamban nem nagyon fog elférni egy 6950-es...
  • [HUN]FaTaL
    #70199
    "Nem könnyű megválni egy komplett PC-től sem"

    Alkatrészenként pillanatok alatt el lehet adni. Mondjuk nem igazán értem, hogy gépcserénél minek cserél mindenki házat, tápot meg mindent.
  • IMYke2.0.0.0
    #70198
    Á, nem vagyok én olyan gonosz, tényleg... :)

    Akkor, mikor beszélgettünk róla, még sok egyéb is segíthetett volna neki, és még a lányának is folyamatban volt egy állásinterjúja, nem volt gond az autóval (Toyota terepjáró) sem...

    Aztán, tényleg, mint a mesében, minden összeesküdött ellene.

    Persze, hogy nem akartam rásózni egy "vérpistikés" hightech gépet, amit ráadásul csak egy optimalizálatlan bugtenger MMO-ra akar használni. Csak mivel azt mondta, "egyszer akarok gépet venni, és sok évig rá se költeni", így kénytelen-muszáj voltam "jó" alkatrészeket "belepakolni" :)

    Az öreg (tényleg nyugdíjas korú!) igényes - szavaival élve, szart húgyra nem akar cserélni.
    Most hogy minden bizalmát elveszítette a laptopokban, igazi gépet akar.
  • KranaZoli #70197
    Elolvastam pár hsz-t. Akkor ez esetben add el Neki a gépet. Ő legalább tuti vevő, ezt is figyelembe kell venni. Nem könnyű megválni egy komplett PC-től sem. Most legalább megvan rá a lehetőséged.
  • Jakuza001
    #70196
    Szoval ez volt szamodra a "Neki is összeírtam egy "olcsó de nem fáj" gep ? :DDDDD

    Meg szerencse hogy osszeirtal egy gepet olyannak, akinek fontosabb a sporolas. :D

    80-ert azert egy 655-s gepet 4gb rammal es 5770-el boven osszelehet tenni ujonnan monitor nelkul, mint amennyiert te akarod odaadni a hasznalt gepedet. :D

    Persze ezt csak tenykent kozlom, nem azert ,mert ugy gondolom, hogy leakarnad huzni.

    Na ez az a 80k "olcso, de nem faj, mert gagyi az egesz" kategoria, mert siman jatszani lehet vele.
  • IMYke2.0.0.0
    #70195
    150.000 Ft-ban benne volt
    - egy 4 magos Sandy, hozzávaló alaplappal,
    - 4 GB DDR3 RAM,
    - minőségi HDD (1 TB),
    - 6950-es VGA,
    - Chieftec 500-as táp,
    - és mindez egy Cooler Master Centurion-ban.
    Emellé kellett (akkor még) neki egy LCD is. 'Óccó' ASUS 40+ ezer.
  • IMYke2.0.0.0
    #70194
    Sosem volt, és sosem lesz banki tartozásom. Elég az az átkozott Diákhitel... :(
  • Her Laca
    #70193
    Milyen igazad van:) Az 60.
    Ja 600 vattos chieftek moduláris
    Jakuza:)
    2500K
    P67 es lap
    4 giga ram
    Táp fent
    Vinyó az 1 terra körüli vagy több
    Ház meg ami tetszik. de azt lehet olcsóbban is akár 10 ért
    Videó kártya az meg egy 6950 es
  • pxxl
    #70192
    mondjuk egy vga :D

    táp 20e?
  • Jakuza001
    #70191
    150k ? Mit tettel te neki ossze ? :D Monitorral 130k-bol mar turhetot osszelehet tenni.
  • Her Laca
    #70190
    Sandyt 43 ért tudok.
    Alaplap 28 körül
    Ram 12
    Táp egy 20
    Ház megint 20
    Vinyó 20
    kell más?
  • Her Laca
    #70189
    Mond neki ,hogy a 80 az 100 lett:) Világ válság stb:D
    Komplett gép kell házastól,tápostól?
  • pxxl
    #70188
    az OTP segít neked ebben :D aztán fizeted 5 évig
  • IMYke2.0.0.0
    #70187
    80.000 Ft-ot "kértem" tőle. Ő most ennyit akar összekaparni.

    Nyolcvanezer forint mellé még azért oda kellene dobnom 100-110-et, hogy új gépem legyen :)
  • Her Laca
    #70186
    Mit variálsz.)
    100 ért eladod,jól körül nézel rádobsz még egy kicsit és egy korszerűbb cuccod van. És a barátság is megmarad:)
  • IMYke2.0.0.0
    #70185
    Ne add alám a lovat! ;-)
  • IMYke2.0.0.0
    #70184
    Á, az öreg nagyon rá van kattanva a "Gates of Andaron"-ra ///tucatrangú MMORPG-inkább-hack-n-slash// - és mivel a folyamatos játék miatt (napi 10-12 óra) kipurcant a Fujitsu-Siemens (láttam, a kezemben is volt a masinéria, majdhogynem én vagyok a "rendszergazdájuk"), "kénytelen" új gépet venni.
    Márpedig, mind a munkahelyén, mind otthon ezzel a játékkal játszik, ahogy teszi ébredéstől késő hajnali fekvésig a 26 éves lánya is...

    Most minden cókmókját igyekszik pénzzé tenni, és valami ütős, strapabíró gépet szerezni.
    Egyik ígérettől a másik üzletig megy, de sehol sem tud a keretének megfelelőt összekaparni.

    Neki is összeírtam egy "olcsó de nem fáj" gépet, viszont még azt a 150-et is soknak tartja...
    Újabban, már lemondott a nagy méretű LCD-ről, és egy öreg CRT mellé akar gépet, 100 ezer alatt.
    Ekkor jöttem én a képbe az ajánlatommal, amin kapva kapott, és mivel maximálisan megbízunk egymásban, most úgy hiszi, a gép már megvan - csak a készpénzt kell összeszednie valahogy...

    Félek, egy barátság fog rámenni arra a "Gates of Andaron"-ra... :=(
  • pointer4
    #70183
    Cseréld le!!! Pörögjön a gazdaság! Jót teszel vele az országnak
  • Jakuza001
    #70182
    Megmondod neki is hogy varjon egy kicsit es olcsobban odaadod neki egy otossel. :D Mindenki jol jar, de legfokeppen te. :D
  • arty
    #70181
    vszeg az lehet, amit irtál is: az AI-t külön írják meg a játékhoz, a felsoroltakból a vegasnak, BIA-nak valóban jól viselkedik az ellenje (vagy csak ügyes a script?)

    viszont ez a rombolhatóság elég béna, egy frosbite ennél jóval többet mutatott már évekkel ezelőtt is :)

    sajnos az elméleti, techdemos megoldás nem elég, ha a gyakorlatban körülményes a használat, avagy esetleg magas az erőforrásigénye nem fogják használni, ekkor vagy irnak helyette sajár modult vagy az "effekt" kimarad.
  • IMYke2.0.0.0
    #70180
    Azért csak nem... :)
    Ebben az évben mindenképp újítanom kell - a 2 mag már tényleg karcsú.
    Persze, hétköznapi munkával nem tudom kifektetni, de a hobbimmal (játék, videó-, kép- és zeneszerkesztés) hosszútávon már nem fogja tudni tartani a lépést.
  • DummyBoy
    #70179
    Én most vettem új VGA-t, és erősen gondolkodtam a komplett gépcserén is ...

    Itt a szendibridzs, megy mint a golyó, tuningolható mint az állat, megarambószupermosi ...

    De nekem most egy 4 magos Phenom II-m van, a SB-re váltás anyagi vonzata nem lenne arányos a teljesítménybeli javulással ...

    Szóval eddig elvoltam ezzel, akkor a következő 3 hónapot még kibirom ... aztán majd meglátjuk :)

    Ugyan mindig jön jobb és olcsóbb, azért nem minden hónapban jönnek ki a proci/vga gyártók új generációs dolgokkal :)
  • pxxl
    #70178
    csak nehogy grebber hibájába essél :D
  • IMYke2.0.0.0
    #70177
    Szegény öreg barátom le fog törni - de azt hiszem, hajlok a jó szóra, és nem cserélem le az "öregecske" gépem.
    Köszönöm mindenkinek a jó tanácsot.
  • Solt
    #70176
    Így van! Ha nem is üti majd a sandyt, az árakat tuti lenyomja...

    Egyébként azt olvastam PH-n, hogy az AMD szerint a PhenomII-s szériánál 50%-l lesz gyorsabb... úgy legyen... :)

  • Jakuza001
    #70175
    Varjal meg legalabb kethonapot es csak utana kezdj el kalkulalni, ha kijott a buldozer, mert az minket oldalnal arcsokkentest fog eredmenyezni.
    Raadasul ha nincs keret, akkor is a mostani 6x magos AMDket is a mostani 40-50k-s ar helyett szerintem a 30ezres lelektani hatar kozelebe vagy ala fogjak szoritani, a kiadas utan nagyon hamar.
  • MerlinW
    #70174
    UE3 AI példák:
    Unreal Tournament botok
    Brothers in Arms: Hell's Highway
    Gears of War
    Tom Clancy's Rainbow Six: Vegas 1&2
    (Borderlands/Mass Effect-nek is vannak jó pillanatai, bár miután azok RPG szerűek, mások a követelmények)

    Persze az AI is nagyrészt független magától a motortól. UE egy szabadon bővíthető keretrendszer, egy eszköztár. Rombolható környezet, AI, texturák, fények, stb mind a fejlesztőkön múlik. Szerintem a fent felsorolt pár játék változatossága simán bizonyítja, hogy az egyencsillogás nem a motor hibája.


    Rombolható környezetre pedig 2008 óta van lehetőség az UE3-ban (physix és havok segítségével).
    UE3 (2.0 - 2008)
  • Her Laca
    #70173
    Vegyél egy 6950 est moddold meg 70 essé , öröm és bodoccág.
    Ha kevés utána még eltöprenghetsz gépfejlesztésen.
  • mooo
    #70172
    Igen volt sajnos nem is egynél,ezért is akarom lecserélni.(bár a többség jól elfut természetesen).GTA4 ritka sz**ul fut,bár ez tudom,hogy nem a VGA hibája.Na meg a Dx11 hiánya miatt is bánkódom egy picit(lehet nem kéne?)
  • MR ME
    #70171
    elég a vga-t, de még sztem azt sem kell, volt probléma vmi játékkal h nem futott rendesen?
  • Her Laca
    #70170
    Szerintem bármiféle gépcserén akkor érdemes töprengeni,ha az igényeidet már nem tudja kielégíteni az adott hardver. Ha kevésnek érzed,vagy van olyan alkalmazás ahol már komoly kompromisszumot kell vállalnod és azt nem akarod ,na akkor fejleszt az ember. Pusztán divatból , szerintem értelmetlen.
  • pxxl
    #70169
    mire kell? nem biztos h cserélni kell még azt a 4890-et