90029
  • repvez
    #70328
    valaki tudna nekem mondani valamit arrol hogy alapbol mekkora frekin mennek a GPU és memoria orajelei a sapphir 4850-esen és mennyi volton:
    illetve, hhogy mindegyik visszaáll 2d-alatt GPU 500mhz memoria 993-ra?
    Mert nálam valamiért az alaporajelen is jelennek meg kis fekete háromszogek 3d-alatt.
    Fennt van az ATT a ventifordulatszám szabályzása miatt és az a bajom hogy kakaliszt driverbe a 625/mhz van peállitva ,de att-be mindig elálitodit hiába mentem el.
    okozhatja ezt a problémát hogy a 2 progi nem fér meg egymással?
  • [HUN]FaTaL
    #70327
    Az m^2 (itt nem lehet asszem felsőindexbe tenni), lakáshírdetéseken kívül sehol nem jelölik nmnek :D
  • Solten
    #70326
    newton meter
  • arty
    #70325
    a legegyértelműűb: a négyzetméter kimaradt! :D
  • MR ME
    #70324
    köszi mindenkinek :)
  • [HUN]FaTaL
    #70323
    Jelen esetben nanométert.

    De jelenthet newtonmetert és nautical milest is, csak nem a gyártás technológiánál. :D

    Jakuza és i2k leírták a lényeget :)Ö
  • Jakuza001
    #70322
    nanometer
    minnel kisebb a gyartas technologia annal tobb chipet lehet kihozni egy wafferbol, tehat olcsobb az eloallitas es a technologiai elonyokkel is jarhat, mint kisebb fogyasztas stb.

    http://en.wikipedia.org/wiki/Wafer_(electronics)
  • MR ME
    #70321
    akkor jól gondoltam, köszi :)
  • IMYke2.0.0.0
    #70320
    nanométer - WIKI, a csaj, aki biztosan tudja

    Hámozom a lényeget:

    nanométer (jele nm) – a méter milliárdodrésze (1×10−9 m)
  • IMYke2.0.0.0
    #70319
    Például - de Neked az úgysem fog megfelelni: a sorozat középső gombjait erősen kell megnyomni = cserébe nem csinál semmi faxxágot játék közben, ha véletlenül ráujjazol...
  • MR ME
    #70318
    most kérdezek egy lámaságot
    A 28 nm-es gyártástechnológia
    mit is jelent ez az nm? :D eddig még nem találtam rá értelmes vűlaszt, igaz nagyon nem is kerestem
  • KranaZoli #70317


    :D
  • IMYke2.0.0.0
    #70316
    Vezeték nélküliben nem tudok segíteni - lentebb írt okok miatt.
    Bocs.
  • grebber
    #70315
    AMD Radeon HD 7000: felturbózott Cayman GPU-kkal!
  • KranaZoli #70314
    Kellemes. De vezetékes egerem van. :) Egy korrekt vezeték nélküli kellene. :)
  • IMYke2.0.0.0
    #70313
    Jó párszor ajánlottam már:

    Trust Laser Mouse


    Ilyenem van (nem karbonos kiadásban), nagy megelégedéssel használom. 3 éve!
  • KranaZoli #70312


    Több szem többet lát, összeírtam a közbeszerzési listám.


    link...
  • IMYke2.0.0.0
    #70311
    Én is utálom az elemes-öntöltős és más egyéb vezeték nélküli "csodákat" - volt, hogy ilyennel kellett mások gépénél matatni, mert javításra szorult a rendszerük.
    Utáltam, nagyon. Mintha kevésbé lett volna pontos, vagy lehet placebo volt a dolog, mindegy.
  • KranaZoli #70310
  • Solten
    #70309
    Passzolom, nagyon nem kedvelem a vezetek nelkuli ragcsalokat... :)
  • KranaZoli #70308
    Na, akkor nem rendelkezem egészséges anatómiával sem. :(

    Ellenben van egy epic gyűrűs ujjam. :D Ennyit tudtam meg ebből a kutatásból. :)

    PS:

    Szerintem ez Nálam azért lehet, mert fiatalon több éven keresztül tanultam klasszikus gitározást, ahol is ujjal kellett pengetni. (mutató; középső; gyűrűs ujj) S gondolom kialakult, hogy a gyűrűs ujjam ugyanolyan "hatékonysággal" tudom használni, mint a többit. Kiss ujj-t azt nem, de arra akkor sem volt szükség.

    Én abban a hitben voltam, hogy mindenki így rágcsálózik. :) Átszokni áttudnék, bár tegnap epic, hogy miket bénáztam és megörültem a régi(új) egeremnek, aztán mégse annyira, mert a középső mikrokapcsolója nagyon erős a régi logitech-hez viszonyítva. (ami nem azért érzékenyebb, mert már több éves - hanem születése óta :)

    Esetleg tudtok vmi jó kis vezeték nélküli rágcsálót ajánlani, aminek minden mikrokapcsolója kellőképp érzékeny; van hüvelyk ujj-nál back gomb féleség és lehetőleg nem akksis, hanem elemes?! Bár illene átmennem a rágcsáló topic-ba. Ja, és olcsóbb példány. Sőt, még használtba is beneveznék mert csak amolyan próba lenne.
  • Solten
    #70307
    ? Nem szokasom a piszkalodas Dr Csernus... Az meg hogy On szeret trollkodni forumszerte, Onre tartozik.
  • Jakuza001
    #70306
    Off:

    Tudom en, csak Solten a multkor Samsungos kis intermezzo utan allandoan piszkalodni szeretne.
    Sebaj en jol viselem a zrikalodast, remelem o is. :DDDD
  • Solten
    #70305
    awesome
  • IMYke2.0.0.0
    #70304
    Én értettem. :)
    Te is ugyanúgy egerezel, mint én - és úgy tűnik, mi úgy egerezünk, mint a nagy átlag :)))
  • Jakuza001
    #70303
    A detto nem, arra vonatkozott, hogy szinten nem hasznalom a gyurusujjamat kulon,mint az elso ilyen temaju hozzaszolasban ez leirasra kerult, de no offense. :D
  • Solten
    #70302
    Kb. ugyanezt irta le... :) Egy egeszseges anatomiaval rendelkezo ember igy hasznalja az egeret (bal kezes nyilvan "forditottan"), szoval nem ertem KranaZoli kutatasat (no offense). :)
  • Solten
    #70301
    Ok, no problem ;)
  • Jakuza001
    #70300
    Detto nem. :D Eleg ket ujj, teljesen felesleges a kozepsoujjal a kozepso gombot nyomogatni.


    mutatoujj - bal egergomb es kozepso gomb.
    kozepso ujj jobb egergomb. gyurus es kisujj tamaszteka az egernek jobb oldalt.

    a huvelyk pedig baloldali tamasz es neha az eger oldalan talalhato plusz billentyuk.
  • IMYke2.0.0.0
    #70299
    Dettó:


    Jobb kéz, eleve - és amióta PC-zek (1996):
    Hüvelykujj: oldalról támasztja az egeret, segít a mozgatásban, otthoni 5 gombos egéren ráadásul az oldal gombokat is frankón használom vele
    Mutatóujj: bal egérgomb, és görgő használata
    Fákkos ujj (gyak. gyűrűs): jobb egérgomb
    Negyedik és kis ujj egér megtámasztása, mozgatása

    Így-e:

  • mflex #70298
    Solten cimbi!

    Légy szíves javítsd a logón a kártya típusát :Asus 6990.

    Kösz:)
  • mflex #70297
    Kíváncsi vagyok, mikor jön már egy új (jobb) driver a kártyámhoz, egyelőre nem sietik el :@
  • GAthersw
    #70296
    Sziasztok!

    Új Catalyst óta stream videóknál (Youtube, Inda, stb.) szétesik a kép, pixelesedik. Valaki hallott már erről, esetleg tud megoldást?
  • morcosqtya
    #70295
    Muszáj lenne pedig neki, mivel a régi konfiggal már 30 alá is lement néha az FPS, ami már nem lenne elvárható.
    Én is csak most akarom megnézni összevetés végett, mennyit javult..
  • [HUN]FaTaL
    #70294
    Passz, nem figyelgetem az FPS-t éjjel-nappal, ráadásul cs sourceom sincs. De nemhiszem, hogy az a sok éves játék olyan rettentő sokat gyorsulna.
  • morcosqtya
    #70293
    De hogy ON is legyen:
    HD 6850-esem van (OC), eddig egy gyenge amd athlon 64 x2 5600+ proci alatt, 3 napja platformot váltottam, core i5 2500k procival.
    a leggyorsabb és megbízhatóbb FPS érték kiolvasásra (CS Source alatt) mit javasolsz?
    FRAPS?

    Elsőre talán hülye kérdésnek tűnhet, de lehet, hogy azért mégsem annyira az: a proci húzása befolyással van-e a kártya bármilyen teljesítményére?
  • [HUN]FaTaL
    #70292
    Ja az más téma persze. De olyankor az agy is kompenzál és gyorsabban átszoksz szerintem. A kényszer nagy úr, ahogy már te is írtad.
  • morcosqtya
    #70291
    Ez leginkább 3-10 év közötti gyerekekre vonatkoztatható. Idősebbekre egyre kevésbé, de az átállás is nehezebb már.
    Átszoktatni kár a gyereket, egyrészt indokolatlan, másrészt veszélyes (éppen az említettek miatt).
    Amire itt gondoltam, például elveszíted a jobb karodat/kezedet stb..
  • [HUN]FaTaL
    #70290
    Persze, hogy meg lehet, ahogy az írásnál is. Aztán így leszel dislexiás meg disgráfiás. Még középiskolában is volt olyan osztálytársam, aki balkezesnek született de átkényszerítették, hogy jobb kezes legyen még kicsi gyereknek. Így aztán ő is szenvedett a disgráfiával rendesen...
  • morcosqtya
    #70289
    Gyanítom, hogy hosszú távon meg lehetne szokni mindkettőt, akár jobb- akár balkezes az ember.
    A kényszer nagy úr..